Układy hamulcowe marki Kager

Postprzez Dry » 7 lut 2008, 16:49

Witam

Mam zamiar kupic wlasciwie cale tylne hamulce (bebny, okladziny, cylinderki), tej walsnie marki. Nie bede pisal dlaczego nie ferodo/brembo/ate itd. Chce poznac opinie co sadziecie o tej firmie. Bo na forum (sie zdziwilem) nic o tym nie znalazlem.

Dzieki za opinie i sugestie

Pozdro

Edit by Moderator:
Poprawiłem temat, jesteś juz na tyle długo na forum że powinieneś znać zasady prawidłowego i czytelnego nazewnictwa tematów. Następnym razem kosz.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2008, 08:39 przez Dry, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2007, 14:10
Posty: 344 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: 626 GW, 2.0 lpg,
2000 r.

Postprzez siegu » 7 lut 2008, 19:27

Świerza marka na rynku, z tego co wiem to powstała dla sieci Fota i należy do Foty. Ceny są atrakcyjne, ale za niską ceną może iść niska jakość. Osobiści nie testowałem ich produktow, ale ojciec miał klocki hamulcowe w swoim mondeo i zachwycony nie był.
Pozdrawiam
Moderator
 
Od: 27 sie 2007, 18:08
Posty: 2121 (0/4)
Skąd: Osielsko / Bydgoszcz
Auto: 626 GF FS
Infiniti M37x
Mitsubishi Colt Cz3

Postprzez Dry » 7 lut 2008, 22:01

Dry napisał(a):Edit by Moderator:
Poprawiłem temat, jesteś juz na tyle długo na forum że powinieneś znać zasady prawidłowego i czytelnego nazewnictwa tematów. Następnym razem kosz.

Sorry!
Ale tez nie chodzi mi tylko o hamulce KAGER, tylko ogolnie o firme. Ta firma robi mnostwo czesci do aut i pytam o wszelakie opinie na ich temat. Wiec, nie wiem czy temat taki, jaki jest teraz jest odpowiedni – ale ok.

siegu napisał(a):Ceny są atrakcyjne, ale za niską ceną może iść niska jakość.

Czy ja wiem czy atrakcyjne... ceny sa podobne np do cen ATE w IC. No ale sam nie wiem, wyszloby mnie (troszke) drozej tylko na samych bebnach – reszta wlasciwie tak samo (oczywiscie ceny detal).
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2007, 14:10
Posty: 344 (4/0)
Skąd: Poznań
Auto: 626 GW, 2.0 lpg,
2000 r.

Postprzez siegu » 8 lut 2008, 09:57

Jak wspomniałem marka jest nowa na rynku i nie wyrobiła sobie jeszcze trwałej opinii (dobrej lub złej). Ja z reguły nie kupuje produktów niesprawdzonych lub nowości, dopóki nie znajdę kilku pozytywnych opinii na ich temat. Wychodzę z założenia, że mój samochód nie jest od testowania nowych niesprawdzonych produktów. Nie wiem czy to idealne założenie ale ja się staram go trzymać. :)
Pozdrawiam
Moderator
 
Od: 27 sie 2007, 18:08
Posty: 2121 (0/4)
Skąd: Osielsko / Bydgoszcz
Auto: 626 GF FS
Infiniti M37x
Mitsubishi Colt Cz3

Postprzez bazakbal » 8 lut 2008, 11:02

Dry napisał(a):Ta firma robi mnostwo czesci do aut

ta firma nie robi rzadnych części do aut. jest to tylko marka. z założenia ma to być produkt w dobrej cenie i produkowany przez firmy dostarczające części do aut na tzw. pierwszy montaż. i tyle. z jakością może być różnie biorąc pod uwagę, że ta sama firma np. ate może posiadać w swojej ofercie dany produkt w dwóch różnych cenach i o różnej jakości. ten lepszy (i droższy) zwykle odpowiada jakości oryginału montowanego w danym aucie (pierwszy montaż). aczkolwiek wizualnie produkty te są niemal identyczne.
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2006, 12:36
Posty: 204
Auto: xedos 6 V6

Postprzez Waluś » 8 lut 2008, 14:47

Dry to popraw go na taki aby cię zadowalał, ale zrób to tak aby był czytelny a nie zawierający jedno słowo :]
Fotorelacje z napraw 626 GD
Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2003, 20:48
Posty: 5112 (0/4)
Skąd: Włodawa
Auto: GJ SH01, a rekreacyjnie niebieskie 1300 ccm na dwóch kołach

Postprzez Mirek » 9 lut 2008, 01:21

Jak napisał kolega wyżej KAGER to marka a nie firma. Fota twierdzi że są to podzespoły porównywalne jakością z tymi które idą na pierwszy montaż. Osobiście mam cylinderek w bębnie jeden ale tylko i wyłącznie dlatego że potrzebowałem go w trybie ekspresowym (stary się rozciekł a trzeba było jechać) a tylko to było dostępne na miejscu. W mojej firmie przygoda z KAGERem zaczęła się w momencie zamówienia akumulatorów do ciągników siodłowych (w sumie około 30 sztuk). Minęły 2 lata i WSZYSTKIE zostały oddane albo po prostu padły – niektóre jeszcze w pierwszych miesiącach użytkowania. Jak pewnie się domyślacie to był ostatni produkt tej marki jaki zamówiliśmy. Zdecydowanie odradzam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez Hannibal » 9 lut 2008, 10:54

Don Szturchen tylko mnie nie strasz. Sam mam akumulator kagera (stary mi padł a tylko na to mnie było stać w danym momencie).
Na razie działa nieźle.

Oprócz akumulatora mam jeszcze kable zapłonowe odziedziczone po poprzednim właścicielu. NGK to z pewnością nie jest ale jeszcze iskrami nie sypią. ;)

Generalnie miałem wiele produktów kagera w rękach i nie mogę się oprzeć wrażeniu taniości. może to tylko wygląd ale nie budzą we mnie zaufania.

Aha no i jeszcze 1,5 roku temu wymieniałem łożysko koła. Mechanior założył – wytrzymało tydzień!! <jelen>
Oczywiście kupił we focie kagera najtańsze... <killer>
Teraz mam SKF, a mechanior za darmo wymienił (może tandetne łożysko a może źle założył tak czy inaczej przyjął reklamację :) ).
Opinia jest jak dupa – każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 lut 2007, 11:55
Posty: 68
Skąd: Luboń - wioska Gallów k. Poznania
Auto: Daihatsu Applause 1.6xi

Postprzez Mirek » 28 maja 2008, 16:33

Mirek napisał(a):Jak napisał kolega wyżej KAGER to marka a nie firma. Fota twierdzi że są to podzespoły porównywalne jakością z tymi które idą na pierwszy montaż. Osobiście mam cylinderek w bębnie jeden ale tylko i wyłącznie dlatego że potrzebowałem go w trybie ekspresowym (stary się rozciekł a trzeba było jechać) a tylko to było dostępne na miejscu. W mojej firmie przygoda z KAGERem zaczęła się w momencie zamówienia akumulatorów do ciągników siodłowych (w sumie około 30 sztuk). Minęły 2 lata i WSZYSTKIE zostały oddane albo po prostu padły – niektóre jeszcze w pierwszych miesiącach użytkowania. Jak pewnie się domyślacie to był ostatni produkt tej marki jaki zamówiliśmy. Zdecydowanie odradzam.

Nie żebym się specjalnie zdziwił, ale z tego wymienionego cylinderka już cieknie.. dziadostwo, absolutnie odradzam, jakość części sprzedawanych pod tą marką to jakaś kpina...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez Api » 29 maja 2008, 16:08

o kurcze, ja kupiłem filtr powietrza KAGER-a własnie, bo ciezko wogole do mojego dostac jakikolwiek, a jak juz jest to ponad 100 PLN sam filtr, a KAGER-a mam za 40 dychy no i łatwo dostepny, mam nadzije ze nie przepusci mi do silnika jakiegos małego kamyczka ;/
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 kwi 2007, 20:11
Posty: 165
Skąd: Warszawa/Wyszków
Auto: Sebring Limited Convertible

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Opinie i Poradniki