Żarówki – typy, opinie, testy

Postprzez Sebekk200 » 14 lut 2018, 00:32

Nie ma co patrzeć na markę, jak się samemu nie sprawdzi to się nie przekona człowiek :P
Początkujący

Od: 14 lut 2018, 00:19
Auto: Mazda 6, silnik 2,5, rok 2006

Postprzez ProboszczV6 » 13 mar 2018, 08:24

Witam ponownie w temacie żarówek.
Kilka lat wstecz(2015r) miałem problemy z żarówkami HB4 Ultra firmy Flosser,odymiona i zdeformowana bańka, tak jakby do wnętrza dostało się powietrze...w każdym razie zostały wymienione w ramach gwarancji na nowe ale tym razem niebieskie, nie pamiętam nazwy. Od tego czasu, czyli końcówka 2015 roku, świecą nadal i nie wygląda żeby miały się spalić, nie zauważyłem też spadku jasności.
Gdyby ktoś kiedyś trafił na żarówki tej firmy, to mogę polecić z czystym sumieniem, pomimo problemów na początku, sam fakt wymiany na nowe w ramach gwarancji już robi pozytywne wrażenie, a patrząc na trwałość obecnych żarówek rzeczywiście można stwierdzić że są dobrej jakości.

Fakt, jeżeli ktoś oczekuje nie wiadomo czego od żarówki wolframowej która ma spełniać odpowiednie normy i nie może dawać więcej światła niż zapisano w normie to nie będzie nigdy zadowolony.
Żarówki mają mieć strumień świetlny na poziomie 1000lm dla h4 przez 1550lm dla H1 do 1860lm dla hb3, nijak ma się to do lampy wyładowczej która ma 3300lm. Wszelkie stwierdzenia że żarówka ma +120% czy +300% to sobie można darować. Faktycznie taka żarówka wizualnie świeci lepiej, wydaje się że jest więcej światła na drodze, prawda jest taka że i tak strumień świetlny mieści się w granicach ustalonych przez normy, tyle że może w górnym zakresie tolerancji.
Taka żarówka świeci niby mocniej, ma trochę bielsze światło, ze względu na żarnik nawinięty z cieńszego drutu, to się musi spalić szybciej choćby od wstrząsów.
Często więcej można zyskać rozbierając lampy oddając odbłyśniki do regeneracji, wiem że to kosztuje, ale warto policzyć wszystkie koszty, regenerację odbłyśnika robi się raz.
Don't hate me, i'm just an alien....
Szyderca i wywrotowiec :]
Buduję dom :] często mnie nie ma...
Forumowicz

Od: 20 paź 2011, 21:06
Auto: Mazda Xedos 9 Miller Cycle Engine...
Ford Probe GT ( 2.5 V6 KL )