Honda HR-V 1,6 16v 105KM 4x4

Postprzez Barthez » 2 lis 2009, 13:06

"Hardtop" zakupiony.... w rzeszowie – podziekowania dla ekipy podkarpacia zwlaszcza dla MTS za pomoc przy ogladaniu, jak również dla ludzi z lublina i grupy opolskiej z zaangazowanie
dzieki
oto zimowy hardtop do mx5 nbfl '01 4x4 – mysle ze zloty bedzie pasowal do zieleni mazdy <lol>
Obrazek

Obrazek
to pierwsze foty wiec moze nie pierwszej jakosci ale...
wrazenia z jazdy:
1) nie przyspiesza
2) nie skreca
3) nie hamuje
4) niewygodne siedzenia Edit 20.11.2009 – siedzenia wymienione na prelude – sa zajefajne
5) nie gra (muza)
w zamian
1) cisza
2) wszystkie drogi równe
3) moge zabrac kanapki (oprocz laptopa ktory szczelnie wypelnial tylny schowek mx5 ;) )
4) moge dalej myslec o przygotowaniu mx na nastepny sezon ;)

Edit 25.04.2010 – najwyzsza pora na uaktualnienie...
W zwiazku ze zmiana pracy troszke mi sie przesunal ten sezon... i podroze bez dachu musialem odlozyc. Coz, czasami tak bywa. Przez te pol roku ktore smigam zdazylem sie przyzwyczaic i troche polubic to autko (mimo ze kilka razy mnie naprawde zdenerwowalo).
Jako ze samochod ten ma przeswit ok 200mm i odpycha sie czterema lapami postanowilem zmienic opcje trasy w mojej nawigacji z trasy krętej asfaltowej (mx5) na drogi gruntowe ;) co czasami oznaczalo wyznaczenie azymutu – droga byla tylko domyslna i nalezalo sobie ja zrobic <faja> .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pierwsza i jak dla mnie konieczna modyfikacja byla wymiana ori foteli, po ktorych czulem bol w plecach po 60km na fotele z hondy prelude (starszy model).
Obrazek

oraz wymiana zestawu wskaznikow na polift – niebieskie ori rowniez mnie draznilo
Obrazek

Podstawowym zadaniem hondy bylo przetrwac zime i to wykonala perfekcyjnie. Dopóki nie zawiesi sie na brzuchu – bedzie jechac. Nie ma tez problemow z zaparkowaniem w zaspie, wisokimi kraweznikami, czy tez objazdem zakorkowanej drogi po polu obok (na Ukrainie tak mozna ;) )
Obrazek
tutaj z obnizonym zawiasem z przodu o 100mm :] – dzien przed wigilia strzelil mi amor, a przy wymianie w wigilie okazalo sie ze zlamalem jeszcze sprezyne wiec zostala na szybko zalozona taka od audika 80. Po nowym roku i powrocie do polandu hania otrzymala kpl nowych sprezyn i amory na tyl
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jako samochod do pracy tez sie sprawdza zwlaszcza ze czasami musi dac rade podjechac pod sama budowe
Obrazek

Obrazek

glownym zadaniem sa jednak weekendowe wypady do lasu z rodzinka
Obrazek

i z tym potworem w bagazniku
Obrazek

oczywiscie nie zalujac sobie przyjemnosci z jazdy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie nalezy jednak zapominac ze to nie prawdziwy offroad a tyklo SUV. Doswiadczyla tego moja mama probujac zawrocic na prostej drodze zostala zaatakowana przez przydrozny row <rotfl> bez linki sie nieobylo...
Obrazek

Obrazek

W hondzie nie planowalem i nie planuje powaznych modyfikacji czy tuningu jednak ze wzgledu na znaczne odleglosci do pokonywania postanowilem trche popracowac nad cisza w kabinie. Tylne nadkola, bagaznik, dach,tylna klapa, drzwi i podloga do przednich siedzen zostala wyciszona matami bitumicznymi i gabka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i oczywiscie sesja z moja prywatna modelka :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jesli chodzi o eksploatacje to szczegolowe wydatki opisane sa: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/13014
polecam rowniez tematy:
wybor SUVa – viewtopic.php?f=139&t=84412
problemy eksploatacyjne – viewtopic.php?f=100&t=92491
filmy:
las 1: http://www.youtube.com/watch?v=16NFGKEHdNc
las 2: http://www.youtube.com/watch?v=Sbosxs8kQKg
zasniezona droga: http://www.youtube.com/watch?v=rmjSOTeiXAI

Edit 31.05.2010
Ostatnie najnowsze fotki – po naprawie nadkoli – pojawil sie rudy i zostal szybko usuniety...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 6 wrz 2010, 15:10 przez Barthez, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez BratCukierka » 2 lis 2009, 13:14

oooo na starych tablicach :P gratki :)

PS. Co jest z tym nadkolem... Ten czarny kolor? Rdza brała i jest czymś zabezpieczone, czy co?
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Barthez » 2 lis 2009, 13:36

BratCukierka napisał(a):Ten czarny kolor? Rdza brała i jest czymś zabezpieczone, czy co?

nie wiem co to jest... wyglada jak mata wygluszeniowa naklejona od nowosci – probowalem odkleic i mi sie nie udalo. rdzy brak – sam jestem zdziwiony bo kilka tych hond ogladalem i zawsze gdzies na tylnych nadkolach cos wychodzilo a tu nic...
oczywiscie jest kilka rzeczy do zrobienia jak np laczniki stabilizatorow – troszke puka, opony, oleje, wszystkie plyny i pasek "nierzadu" i klocki do wymiany ale to standard po zakupie
nie swieci jedna zarowka na tablicy (nietypowa) – probowalem wymienic i kierownica troche zniszczona – juz patrzylem za druga... 150zl ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez strOOs » 2 lis 2009, 13:40

O, ma uchwyt do pchania po markecie :D
"The object of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
www.zacharow.info – portfolio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2005, 23:24
Posty: 1884
Skąd: Łódź
Auto: 323F BJ FP LPG

Postprzez Barthez » 25 kwi 2010, 15:47

w koncu sie zebralem i troszke odswiezam temaz ze wzgledu na dalsze plany co do hondy :)
edit 29.04.2010
w koncu sie zebralem i poskladalem filma z lesnej zabawy honda <faja>
http://www.youtube.com/watch?v=wXbFfR8_69Y
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Leszek » 1 maja 2010, 09:48

Ta Pani jest bardzo ładna. Pewnie nie ma szans, żeby to była Twoja córka, albo kuzynka.... :P
Jakiś tam podpis Leszka :P
Dark Defender
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 18:20
Posty: 3760 (21/55)
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Auto: Brak

Postprzez loockas » 1 maja 2010, 10:21

Również przyznaję, że urok tej ślicznej kobiety na wszystkich Twoich zdjęciach zrzuca na drugi plan wszystko inne co na nich jest :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2007, 23:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Paweł » 1 maja 2010, 17:29

Nie nalezy jednak zapominac ze to nie prawdziwy offroad a tyklo SUV. Doswiadczyla tego moja mama probujac zawrocic na prostej drodze zostala zaatakowana przez przydrozny row <rotfl> bez linki sie nieobylo...

Hehe. Nie wiem jak to jest, że kiedy nasze samochody gdzieś wpadną, czy uderzą, to zawsze prowadzi mama, albo siostra. :P
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Barthez » 1 maja 2010, 20:03

oj – moja mama dopiero sie uczy na prawko (cos ok 2lat) ja w tym czasie pucowalem mx5 do zimowania.

Leszek napisał(a):Ta Pani jest bardzo ładna. Pewnie nie ma szans, żeby to była Twoja córka, albo kuzynka.... :P

marne szanse... 22 czerwca przymierzam sie do podpisywania "kontraktu" :D na czas nieokreslony i zabieram ze soba co by mi скучно nie bylo

loockas napisał(a):Również przyznaję, że urok tej ślicznej kobiety na wszystkich Twoich zdjęciach zrzuca na drugi plan wszystko inne co na nich jest :)

Dziekuje. Ta kobieta jest zazdrosna jak fotkam sama madzie czy hanie ;)

ps
po swiecie majowym honda wraca z remontu od blacharza-lakiernika z nowymi nadkolami. Juz jak ja kupilem bylo widac slady rdzy ale zima zrobila swoje. Typowa dolegliwosc hondy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Barthez » 6 sty 2011, 16:51

odswieze troszke temacik nowym filmikiem:


wlasnie sie urlopuje na ukrainie i wolny czas spedzam na spacerach po lesie z pieskiem i uczeniu malzonki jazdy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez cob_ra » 7 sty 2011, 10:18

sama frajda pośmigać po lesie, a małżonka daje nieźle rade :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 15:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Barthez » 24 sty 2011, 19:05

wczoraj dostalem maila... jak to moj ojciec z moim bratem sprawdzali zdolnosc brodzenia hrv. Z rozmowy wynikalo iz daje rade tak do 50-60max cm....
fotki z testow
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
glowny sprawca zamieszania – brat...
Obrazek
jak co roku o tej porze... – rzeka słudwia, okolice łowicza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Barthez » 16 lut 2011, 08:57

Kolejna mala sesja hardtopu w zimowym plenerze Ukrainy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Barthez » 17 paź 2011, 21:14

Ponownie przyszła pora aby przeprosić się z hondziną ;) O ile mazdzie w wekendy proponowałem śmiganie serpentynami tak w tym przypadku honda wybrała spacerek po bieszczadzkich lasach ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Erastotenes » 18 paź 2011, 18:07

Fajna sesja <spoko> Au propau, przed zakupem Madzi, też myśl mi przeszła o Hani w tej wersji. Nie wiem z jakiego powodu, ale ciężko w ówczesnym czasie było znaleźć wersję 5-drzwiową w polskich ogłoszeniach moto.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 20:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez Barthez » 23 paź 2011, 22:15

w końcu zmontowałem filmik z weekendowych leśnych pojeżdżawek

Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Erastotenes » 24 paź 2011, 13:36

Filmik prawie jak spot reklamowy :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 20:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez Barthez » 23 wrz 2012, 21:03

auto sprzedane
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 18:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy