Volvo S80 2007 2.0 Pb FlexiFuel

Postprzez Bigbluee » 6 lis 2017, 22:07

Witam

Miał być japoński silnik 2.0 w dużej budzie czyli Mazda 6. Najpierw była opcja GG ale rdza przegoniła mnie i mój portfel do dozbierania na GH które podoba mi się bardziej niż GG.
W międzyczasie w gre wszedł Accord ale trzymanie ceny wyższej niż za GH spowodowało samoeliminacje Accorda. W grę wchodził też Mondziak MK4 z mazdowskim Duratec-kiem ale wiadomo, jak ford to musi być diesel więc ze świeczką szukać benzyn u forda. W grze została M6 ale nie mogłem znaleźć nic ciekawego. Ani tu ani za granicą z pomocą innych forumowiczów. Moje wymagania były wysokie więc dłuuuugo szukałem. Jedna GH z sąsiedniego forum uciekła mi sprzed nosa. Poza tym nic ciekawego nie znalazłem bo zawsze coś istotnego dyskwalifikowało samochód, który miał wozic rodzine wiec kompromisów nie było.
I tu wpadł czołg klasy E. Volvo S80. Nie brałem pod uwage łosia ale jak sie okazuje łosiu romasował z fordem który romansował z madzią i wszyscy mieli wspólne dziecko: silnik 2.0 PB
Dodatkowo łosiu jest przystosowany do picia etanolu e85 więc żeby go nie paliło, to ma wzmocnione gniazda zaworowe. Poza tym wszystko czego oczekiwałem. Czeklista cała na zielono + wzmocnione gniazda (planuje LPG) + komfort większy od oczekiwanego w sprężynowcu (miałem hydrowóz), więc długo się nie zastanawiałem.

Rocznik: 2007
I Rejestracja: 2008
Silnik: 2.0 Flexi Fuel
Przebieg 186k km (autentyczny)

Do zrobienia:
– Wymiana tylnej lewej linki hamulca ręcznego (kilka żył pękniętych) – DONE
– nieskładające się lusterko kierowcy (trzeba pomagać palcem). Składanie wyłączone na zime. Do sprawy wrócę na wiosne.
– zakup opon na zime – DONE – CrossClimate 225/50/17.
– wgranie PL języka
– Montaż LPG
– Opancerzenie przed złodziejami – DONE
– Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia – 1/2 DONE
– Wyposażenie bagażnika w segregatory i siatki – DONE
– Ramki Klubowe

Mam nadzieje, że będzie dłuuugo służyć.
Ogólne wrażenia z jazdy? Dawno nie jeździłem tak wygodnym samochodem sprężynowym. W ogóle nie chce się przyspieszać. Człowiek odpoczywa jak jedzie. W końcu korki stały się przyjemnością.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
852023140_14_1080x720_flexifuel-_rev012.jpg
Ostatnio edytowano 25 lis 2017, 09:55 przez Bigbluee, łącznie edytowano 3 razy
Forumowicz

Od: 23 lut 2016, 12:50
Auto: Volvo S80 2.0 PB

Postprzez JohnnyB » 7 lis 2017, 11:05

Fajne auto, tylko po co to zabezpiecznie antykorozyjne ?
Miałem już kilka Volvo i żadne nie rdzewiało.
Docenisz fotele w V80. Jak dla mnie jedne z najwygodniejszych w jakich podróżowałem. W S60 trzaskałem 800 km za jednym razem bez przerwy i wysiadałem nie połamany.

Porządna fura.
..::Born To Rise Hell::..
Forumowicz

Od: 1 lip 2009, 20:27
Auto: Volvo V40 '14 D3
Golf 1.4TSi DSG '17

Postprzez Bigbluee » 7 lis 2017, 13:44

Zabezpieczenie sam nakładam w kazdym samochodzie w miejscach ktore sie do tego nadają. Wiem, że akurat Volvo sa dobrze zabezpieczone jednak po 10 latach jak wejdzie sie pod samochód jest sporo rudawych nalotów a czasami są delikatne uszkodzenia powłoki które wypada zamknąć. Oczywiście nie jest to korozja jaką widuje się w zaniedbanych M6 GG ale po prostu po co ma to pracować jak można oczyścić i w ciagu 1 dnia "pociagnąc pędzlem" na podwoziu tam gdzie jest to potrzebne.

Fotele już doceniłem tak jak pisałem w 1 poście. Poza tym sam zauważyłem, że przestałem się nieświadomie kręcić na fotelu podczas jazdy zmieniając pozycje na inną, więc z pewnościa to co piszesz o dłuższych trasach jest prawdą.

Dynamiką tyłka nie urywa ale na co dzień i tak 80km/h to juz zawrotna predkosc podczas jazdy a w wyjazdach wakacyjnych preferuję "eski" i autostrady więc świadomie nie skupiałem sie na mocy lecz na innych czynnikach podczas wyboru auta. Na trasie brakuje 6 biegu ale trudno. Nie mozna miec wszystkiego :)

P.S Taka ciekawostka jak go ogladałem: Akumulator nadal jest z pierwszego montażu czyli ma już 10 lat i odpukać, nie wykazuje problemów z rozruchem.
Forumowicz

Postprzez Neonixos666 » 7 lis 2017, 17:42

porządna zima zweryfikuje akumulator ;)

fajna fura, wygodna z ładną sylwetką, choć stylistycznie szału nie ma ale to auto z północy więc tak ma być :)
Forumowicz

Od: 9 wrz 2009, 23:21
Auto: Signum

Postprzez mark.87 » 7 lis 2017, 19:44

Gratuluje nabytku-brat ma S60 bardzo sobie chwali i tez wiem co to znacza komfortowe fotele,
szkoda tylko ze to nie D5 ale zapewne swiadomie wybrales PB
Forumowicz

Od: 13 cze 2011, 18:21
Auto: Renault Laguna 3 2.0 dCi 2008r
była Mazda 626 GE 94r.2.0 16v +LPG

Postprzez Bigbluee » 8 lis 2017, 09:09

Neonixos666 napisał(a):porządna zima zweryfikuje akumulator
Jak był w tym roku 1 dzień z temperaturą około zera to już kilka akumulatorów na osiedlu zostało zweryfikowanych :)
mark.87 napisał(a):szkoda tylko ze to nie D5 ale zapewne swiadomie wybrales PB
Świadome wybrałem PB ponieważ charakterystyka użytkowania powoduje, że nie ma sensu męczyć silnika w chłodniejsze dni. Sprzedaje własnie swojego 2.0 HDI i w zimowe dni silnik nie był w stanie sie nagrzać do optymalnej temperatury przy dojazdach do pracy i taka ciągła praca raczej nie służy żywotności jednostki.
Forumowicz

Postprzez Bigbluee » 10 lis 2017, 13:21

Siatka dotarła, znaczy linka ręcznego :)
Co ciekawe opakowanie jest uniwersalne, na lince nie ma wpisanego producenta. Siatka ma pole LABEL na które "chętni" przyklejają swoje logo. W tym przypadku jest to ABS więc linka z przesyłką kosztowała 80zł.
Pewnie ASO przykleja logo Volvo i wtedy koszt rośnie do 300zł.
Linka wygląda identycznie jak zamontowana na samochodzie, ma te same wzmocnienia i charakterystyczne elementy.
Jako, że mam tarczobębny to nie zabieram się sam za wymianę. Oddaje do mojego mechanika.
Załączniki
IMG_0796.JPG
IMG_0795.JPG
Forumowicz

Postprzez Beny » 10 lis 2017, 13:53

Kawał fajnego auta, widzę miałeś identyczne typy jak ja :)
Kolega ma takie volvo tylko w 2.0d 09r.Miałem okazję się mu przyjrzeć przy okazji detalingu i robi wrażenie dobrze wykonanego, jedynie te plastiki mogły b