Honda Accord Tourer 2.0 i-VTEC '05 by mln

Postprzez mln » 1 lut 2015, 23:46

.


Witam się serdecznie w dziale Samochody Zastępcze! :)



01.jpg




Mam na imię Marcin, jestem po trzydziestce i nie jeżdżę Mazdą od... 6 grudnia 2014 r. <lol>

Moja przygoda z przepiękną szósteczką (Granatnikiem zwaną) trwała niespełna dwa lata – były wzloty i upadki. Kto zna, ten wie, a kto ciekaw, dowie się tu:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=160658

Mile ją wspominam, ale przyszedł czas na zmiany i oddałem ją w dobre ręce. Swoją drogą niezwykle miło mi było, gdy nabywca (nowy forumowicz) komentując transakcję napisał, że atmosfera była rodzinna i życzy takiego samego sprzedawcy... Jak się okazało, słowa te były dla mnie prorocze! :) (sumo129 – pozdrawiam!)

Rozpocząłem poszukiwania następcy. Presja na kolejna Mazdę była spora (Forum! :) ) i prawdę mówiąc nie miałem nic przeciwko (6 w budzie GY). Wymyśliłem jednak, że chciałbym by następca był nieco mniejszy z zewnątrz, nie mniej pojemny wewnątrz, benzynowy, japoński, bez rdzy (!!!) miły dla oka, nietuzinkowy, nieco szalony... ;) Już miałem podjętą decyzję (Civic VIII 1.8 UFO!), już spałem spokojnie, bo target określiłem, a tu nagle informacja: jest do wzięcia z mega pewnych (pierwszych na dodatek!) rąk Accord Tourer z dwulitrową benzyną. AAAAaaaa!!!! Znów noc średnio przespana, znów googlowanie, grzebanie w forach, artykułach, komentarzach...

Kupiłem, nie żałuję. Takie życie pisze scenariusze... ;)

Garść podstawowych informacji:

Honda Accord Tourer
2.0 i-VTEC, 155KM / 190Nm
Produkcja: 2005 (Japan!)
Pierwsza rejestracja: 2006 (PL)
Przebieg: 180kkm
Kolor: szarozielony (taki lekko popielaty przełamany butelką – im więcej słońca, tym zieleniej – śliczniutki w każdym razie! hahaha )

Wyposażenie (wersja Comfort), m. in.:
– dwustrefowa klimatyzacja automatyczna,
– elektryka okien i lusterek (zwierciadełka podgrzewane, ale nieskładane),
– komplet poduch,
– ABS,
– ...
– bez ESP :) i szyberdachu :(

Wrażenia z jazdy? Generalnie podobne do Mazdy 6 GG – i to jest komplement, bo ten model jeździ świetnie :) Accord (IMHO) mu nie ustępuje, może nawet jest nieco sztywniejszy, niemniej buda kombi robi swoje i przy wyższej prędkości (bez obciążenia) jest nieco mniej stabilnie. Muszę też nieco zmienić przyzwyczajenia – dłuuuugo jeździłem dieslami, a w porównaniu do mazdowego 2.0 CiTD 136 KM dół jest zauważalnie słabszy. Natomiast wyższe obroty... nie ma co się rozpisywać – Honda – to jej żywioł :) I jeszcze to brzmienie... <serduszka> Podsumowując: jak dla mnie, to składa się w zakrętach i zbiera się lepiej niż dobrze. Klient zadowolony :)

Po przesiadce z liftbacka przez jakiś czas nie mogłem oswoić się z przestrzenią wnętrza – z fotela kierowcy widok do tyłu budził lęk przestrzeni... normalnie wagon! ;) I tak też jest ładowny. W kabinie może nie widać wielkiej różnicy (niewielką owszem – na korzyść Accorda), natomiast bagażnika jest drugie tyle... a przynajmniej takie robi wrażenie. Wypady rodzinne już niestraszne, nawet pod roletkę się pakujemy! :D Pozycja za kierą też jest przyjemna, choć siedzisko mogłoby być nieco dłuższe.

Spalanie? Ile wleję, tyle spali – jak każdy samochód... :) Poniżej 9 l/100km to tylko w trasie można próbować zejść, po mieście niżej dychy nie ma szans. Dobrze, że Pb95 już prawie po 4 zł – bardzo szczęśliwy zbieg okoliczności :)

Minusy? Jakiś wyciek z układu wspomagania (ciecze, ale poooowooooli – do ogarnięcia) i 1 (słownie: jeden!) purchelek rdzy wielkości 3x3mm przy lewym przednim reflektorze (trzeba się mocno wpatrywać). Innych przypadłości nie stwierdzono.

Podsumowując: kawał porządnego samochodu w rewelacyjnym stanie. Sądzę, że się polubimy i zjeździmy kawał świata... :)

Na koniec (podobnie jak w poprzednim moim wątku): link do zestawienia kosztów.

Poniżej kilka zdjęć poglądowych w niezbyt korzystnych warunkach (tydzień temu w ... – zagadka!)

Pozdrawiam,
mln
Załączniki
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
Ostatnio edytowano 25 lis 2016, 10:42 przez mln, łącznie edytowano 18 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rafałmazda » 2 lut 2015, 00:34

z profilu i z <dupa> jak karawan :P
mln napisał(a):tydzień temu w ...
Warszawie :P
niech służy <spoko> zamierzasz coś modzić? <diabełek>
(słyszałem, że w vtecach lubią się panewki przekręcać <oczy> uważaj na nie <oczko> )
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mazdastance » 2 lut 2015, 07:51

ta honda ma sens w budzie sedan. W kombi pretenduje do jednego z brzydszych aut.
Co do mechaniki nie ma co narzekać , w końcu to honda
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2014, 11:15
Posty: 77 (0/4)
Auto: japan-2JZ-GE

Postprzez mln » 2 lut 2015, 08:44

rafalmazda6, <dupa>ę faktycznie ma specyficzną, ale mi się spodobała :) Co do modów – się okaże. Obniżać raczej nie będę hahaha , ale nieco ciemniejsze szybki rozważam... Najważniejsze już zmodziłem i jestem zadowolony (wrzucę foto) :]

mazdastance, z wyglądem nie polemizuję, co kto lubi. Natomiast co do "mania sensu": Accordeon ma służyć nam za porządny rodzinny wyprawowóz, a nie wyglądać. Co zaś się tyczy mechaniki – pełna zgoda <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez wilusjdm » 2 lut 2015, 10:11

Z bocznej perspektywy trochę podobieństwa dostrzegłem do AR 156 (szyby czym dalej tym mniejsze, opadający dach przy części ładunkowej, trochę klamka). Ogólnie dobry wagon podoba mi się <spoko>
Co najważniejsze to nie kolejny Niemcowóz :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 12:51
Posty: 1932 (0/10)
Skąd: Olsztynek
Auto: Była:
Mazda 323F Z5
Alfa Romeo 156 SW
Jest:
Mazda 323F Sportive

Postprzez rafał88 » 2 lut 2015, 10:14

Kombi ble :P ALe jak ma byc wycieczkowoz to chyba wiekszego kufra nie ma zaden kombiak ;) Silnik nieco malawy do tej budy :> <co?>
Przynajmniej przeszdlej z zlej strony mocy ON :P <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 18:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez Krzemol » 2 lut 2015, 10:53

mazdastance napisał(a):W kombi pretenduje do jednego z brzydszych aut.

Jak karawan :D

W Sedanie może być, ale za Accordami nie przepadam. No ale niech służy oczywiście <spoko> (choć 6 fajniejsza była :P).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 22:11
Posty: 1558 (258/82)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
Mazda MX-5 NB 1.6 110KM '00r

Postprzez Przemysław » 2 lut 2015, 11:15

Co do wyglądu auta to mam takie same odczucia jak moi przedmówcy :> Silnik benzynowy to dobry wybór <spoko>
Wyżsi pasażerowie siedzący z tyłu nie narzekają na zbyt niski sufit? Linia dachu nieco opada albo mam zwidy...
Planujesz już jakieś mody czy będzie fabryka?
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 12:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez mln » 2 lut 2015, 11:42

A hejtujcie wygląd ile wlezie – grunt że mi się podoba! <glupek2> <lol> Sam pamiętam moją reakcję, jak zobaczyłem co temu ładnemu przodowi takim zadem zrobili: żałość i niedowierzanie... <nie>

Przemysław, raczej fabryka – podoba mi się jak jest, mody może minimalne i nieprędko... :) Hm, to w sumie po co ja ten wątek założyłem... <co?> A, no tak: hejtujcie karawana! hahaha

;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez Przemysław » 2 lut 2015, 12:28

Ale ja nie hejtuję przyjacielu, tylko mówię, że bryła kombi Japończykom nie wyszła, ot i tyle.
A jakieś ładne kółko na sezon letni masz?
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 12:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez mln » 2 lut 2015, 12:42

Przemysław, z tym hejtem to żarcik :)
Na lato mam ładny komplet alu – jeśli się nie mylę, to 16' (odbiorę je jak przyjdzie czas na zmianę).

Przypomniała mi się jeszcze jedna bolączka: ktoś był łaskaw poprzedniemu właścicielowi pod osłoną nocy zajumać tylną osłonę prawego relingu dachowego. Nie sposób tego kupić... ba, nawet jakbym chciał (a nie chcę) cały prawy reling kupić dla tej jednej *^)(#&*@ osłonki, to też jednego nie dostanę, tylko w komplecie z lewym... <klotnia> Jakieś pomysły lub np. namiary na szrotownie w okolicy?

Dopisano 2 lut 2015, 13:46:

wilusjdm napisał(a):Z bocznej perspektywy trochę podobieństwa dostrzegłem do AR 156 (szyby czym dalej tym mniejsze, opadający dach przy części ładunkowej, trochę klamka). Ogólnie dobry wagon podoba mi się <spoko>
Co najważniejsze to nie kolejny Niemcowóz :D


Prawdę mówiąc... ze stajni Alfy, to 159 kombi mnie kusiła – piękna jest! <serduszka> Pomysł padł, bo 1) nie ma dobrej benzyny 2) diesla z DPF-em nie chcę... w ogóle diesla już nie chcę! ;) 3) Kolega miał Alfę i... rety, co tam się działo <glupek2> 4) obiecałem, że kupię Japońca 5) trafiła się Hanna :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez Socyopatic » 2 lut 2015, 12:49

ta buda w kombi wizualnie jest do ogladania tylko w wersji type S i minimum 17 kole. W 18 w tej wersji z mała gleba mimo wielkiego zadka potrafi wygladac rownie dobrze na zywo co 6 GY w pakiecie aero ;) Ale zawieszenie jest w tych accordach duzo bardziej sztywne.. Z tym silnikiem za bardzo też nie jedzie ale czasem trzeba isc na kompromisy majac pewne auto na oku. Niemniej uzytkowo na pewno bedziesz zadowolony, oby służyło auto przez długie lata ;)
Załączniki
mi.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2014, 18:06
Posty: 892
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6, 3.0 V6, 2004r.
Mazda RX8 2007r.
Mazda CX7 2008r.

Postprzez rafałmazda » 2 lut 2015, 12:55

mln napisał(a):Jakieś pomysły

a na forumie Hanny nikt nie ma jakiegoś rozbitka czy anglika na części? :P Ewentualnie jakieś olx'y, allegra czy inne takie z "na części", skoro żadnej aukcji samej zaślepki nie ma ;)
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mln » 2 lut 2015, 13:03

rafalmazda6, próbowałem – nikt nie chce sprzedać samej zaślepki, bo nie sprzeda reszty. A nie wiem, co z samochodem by się musiało stać (jedynie dachowanie... przodem <glupek2> ), żeby z reling nie nadawał się do sprzedaży, a zaślepka tak.

Dopisano 2 lut 2015, 14:06:

...i w ten sposób dochodzimy pewnie do tego samego punktu, do którego doszedł domorosły demontażysta, który mi ją pod... prowadził <oczy>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rafałmazda » 2 lut 2015, 13:08

mln napisał(a):jedynie dachowanie... przodem

<lol> w takim razie jedź na spot Hondy i tam... od kogoś pożycz hahaha a może nawet na swoją trafisz hahaha hahaha hahaha a tak poważnie spróbuj się dowiedzieć czy te relingi były tylko montowane w Twoim modelu czy może z innego będą pasowały p&p <oczko> jeśli z innych też by pasowały miałbyś szersze pole do poszukiwań <oczko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez mln » 2 lut 2015, 13:09

Socyopatic, <spoko> Ale raczej pozostanie seria – póki co tylko te szyby korcą... :)

Dopisano 2 lut 2015, 14:12:

rafalmazda6 napisał(a): (...) może nawet na swoją trafisz hahaha hahaha hahaha


Obrazek


<lol> <lol> <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez rafaeello » 2 lut 2015, 13:13

Ojciec miał identyczną nówke z salonu w wersji 2.4 Executive, przez 10 lat niezawodnie się sprawowała, aż nagle zaliczyła dzwona i kasacja hehe :P. Kontroluj stan oleju, bo nasza lubiła go bardzo :P
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2013, 14:13
Posty: 67
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 DITD 2001

Postprzez mln » 2 lut 2015, 13:18

rafaeello napisał(a):Ojciec miał identyczną nówke z salonu w wersji 2.4 Executive, przez 10 lat niezawodnie się sprawowała, aż nagle zaliczyła dzwona i kasacja hehe :P. Kontroluj stan oleju, bo nasza lubiła go bardzo :P

Łoj, szkoda go...
Właśnie wymyśliłem: Accord, Accord, bum – Accordeon <czarodziej>

A zaślepka na reling Wam nie została? Pls!!! ;) Fakt, nieco oleum ubywa, ale fałteki tak mają...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Postprzez makmarc » 2 lut 2015, 15:37

Accord obmacany, obczajony, ładniutki :) a zdjęcia robione na Bulwarach w Łomży :) wygrałem piwko? :D
makmarc
 

Postprzez mln » 2 lut 2015, 16:42

makmarc, dzięki za dobre słowo i prawidłową odpowiedź ! :) Browar (Łomża of course! <lol> ) u mnie masz <spoko> Podejrzewam, że rafalmazda6 też zgadł (w pierwszej odpowiedzi), a tą Warszawę to tak na przekór strzelił – też jemu kupię... :]



Pochwalę się jeszcze najważniejszym jak dotąd i najpilniejszym z moich modów – zestawem głośnomówiący! :) Miałem w Granatniku i straaasznie mi tego w Hannie brakowało. Większość zaległych rozmów wykonuję z samochodu i bez zestawu ustawiałem rozmowę na głośniczek, a korzystając z pokrowca zaczepiałem klapką o pas na ramieniu. Ale to raz że kiepsko słychać (i mnie, i ja ledwo słyszę), dwa że zjeżdża, trzy że nie ma mowy o słuchaniu jakiejkolwiek muzyki... No i znalazłem w bardzo dobrej cenie :D na olx nowy zestaw Parrot MKi9100 PL... żal było nie kupić. A że znalazłem w domu CB, to dokupiłem jeszcze bat, podjechałem w Łomży do dobrego fachowca i zamontowałem wszystko do kupy. Efekt na zdjęciach, a ja jestem zachwycony <spoko> Zwłaszcza tym Parrotem – jest idealny. Wszystko słyszę, a w odróżnieniu od zestawu z Granatnika (jakiś wcześniejszy i prostszy Parrot) podobno rozmówcy nie słyszą żadnego pogłosu i szumu. No bomba... :)
Załączniki
20150202_154445.jpg
20150202_154523.jpg
20150202_154540.jpg
20150202_154556.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2012, 10:06
Posty: 591 (7/5)
Skąd: W-wa Bemowo / Łomża
Auto: była:
Mazda 6
Honda Accord
jest: Subaru Outback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy