Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI '02

Postprzez Pajko » 26 sie 2012, 12:00

Witajcie

Oto Mój nowy nabytek miało być duże , czarne , wygodne , w dieslu i oczywiście w automacie

Po przewertowaniu ogłoszeń z Passatem B5 FL w oko żonie wpadł Mondeo i takowy wóz zakupilismy

Auto w bardzo dobrym stanie wizualnym zero rdzy bez wypadkowy , technicznie jest kilka rzeczy do ogarnięcia ale jak na auto z 2002 roku jest OK.A pozatym w 90% ogarnę sobie to sam z kumplami

Trochę wyposażenia

– 8 x Airbag
– klimatronik
– parktronik
– ori navi
– wszystkie szyby elektryczne i lusterka
– podgrzewana przednia szyba
– zmieniarka na 6 cd
– automat z funkcją tiptronic

Najbardziej podoba mi się spalanie 4,7 l w trasie przy mocy 130 koni jest bardzo zadowalające miasto między 7 a 8 też mnie satysfakcjonuje . Nie porównuje komfortu jazdy z Moją mazdą bo to dwa zupełnie inne auta . Tu jest wygodnie miękko i bez stresowo o koła ;)

Plany dotyczące auta są tylko dwa
– lato nowe koła 18 "
– porządne mycie i korekta lakieru (to akurat w najbliższym czasie jak tylko będzie chwilkę czasu bo kosmetyki już leżą)

Kilka fotek przed korektą lakieru i przed rejstracją .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a w tle rozgrzebana lewitująca mazda i hummer bratanka ;)
Obrazek
Ostatnio edytowano 9 paź 2014, 15:43 przez Bartg, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Edycja nazwy wątku na zgodny z regulaminem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez kamilq05 » 26 sie 2012, 15:55

<spoko>
Też przymierzałem się żeby z kolei zamienić GE na mondeo (podobne ale w manualu + ksenony), ale mechanik osobisty odradził mi silnik TDCI. Mówił że zbyt szybko siadają wtryski (oczywiście jak się nie dba). Dlatego lepiej chuchać na ten silnik, ale faktycznie może odpłacić się zarówno ładnym wyglądem jak i spalaniem. Ale jakby nie było, tych mondeo TDCI jeździ sporo po naszych ulicach, więc może nie tak źle z tymi wtryskami.
P.S Bardzo dobrze, że nie passat b5 FL, bo za dużo tego jeździ.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2011, 20:56
Posty: 201 (1/6)
Skąd: Świdnik
Auto: Citroen C4 B7 2011r 1,6HDI 92km

Citroen C4 Grand Picasso 2008r 2.0HDI 136km MCP exclusive

Postprzez Pajko » 27 sie 2012, 20:23

Co do wtrysków to można je bardzo łatwo samemu naprawić wystarczy poczytać inne fora ;)
Passaty bardzo mi się podobają ale w tej cenie w jakiej poszukiwałem to były golasy ze starymi skrzyniami a to odpadało

Ogólnie plan zakładał coś nowszego i innej marki też niemieckiej ale jak to plan często życie je weryfikuje .
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez Dominator » 27 sie 2012, 20:32

– 8 x Airbag

Jest 6, Kurtyny są w całości :D
Generalnie ładne wozidło ale dbać rzeczywiście w tym wypadku trzeba, taka europejska 6 prawie MZR-CD ;)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Pajko » 27 sie 2012, 21:50

Dominator napisał(a):Jest 6, Kurtyny są w całośc

Nawet nie wiedziałem <lol>
Zapomniałem dodać że auto posiada fotochromatyczne przyciemnione ori szyby fajny bajer
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez kamilq05 » 27 sie 2012, 22:52

Passaty bardzo mi się podobają ale w tej cenie w jakiej poszukiwałem to były golasy ze starymi skrzyniami a to odpadało

Nie tylko tobie, tylko jakiejś połowie Polaków. W Polsce od zawsze był syndrom passata, dlatego tyle tego jeździ (w latach 90 wszyscy zachwycali się B3, bo Polacy tylko polonezami jeździli, a nie wiedzieli co się wtedy działo w Japonii. Ja wolałbym jeździć accordem IV, albo chociażby 626 GE, którą teraz popylam, a wygląda IMHO o niebo lepiej od paska B3. Ale cóż, Niemcy były bliżej niż Japonia i łatwiej było sprowadzać.). Może passat nie jest to na tyle nudny samochód co skoda octavia, co po prostu oklepany. Ale jakby nie patrzeć są to samochody trwałe więc to na pewno ogromny +, ale nie na tyle żebym ja był zdolny nim jeźdzć. Przyznam, ze B6 jest ładny i mógłbym takim jeździć, ale tylko jeśli na rynku nie byłoby ciekawych mazd i toyot.
Co do wtrysków to można je bardzo łatwo samemu naprawić wystarczy poczytać inne fora

Dla niektórych może i łatwo, ale dla mnie, który z każdą głupotą typu wymiana paska jeździ do mechanika to takie łatwe pewnie nie będzie. Nie to żebym nie umiał, bo pewnie bym wymienił (aż taki ciemny nie jestem), ale jakoś nie lubię grzebać w silniku i wolę dać te parę złotych za takie rzeczy jak pasek, czy wymiana oleju. Tak więc łatwo mówić że łatwo samemu wtryski naprawić <lol> .
Generalnie ładne wozidło ale dbać rzeczywiście w tym wypadku trzeba, taka europejska 6 prawie MZR-CD

No właśnie nie rozumiem. Silniki TDCI mechanik odradzał, a mówił że MZR-CD jest silnikiem, który po prostu trzeba dbać i już (bo sam jeździ M6 HB w dieslu, ale na forum go nie widzę, z resztą nawet nie pytałem czy jest). A niektórzy mówią że TDCI i MZR-CD to prawie to samo. Może chciał żebym został przy maździe, bo jak sam powiedział żartując "nie każda morda pasuje do forda". Ja się nie znam więc nic nie mówię. A i żeby nie było mechanik mój to nie jakiś pan mietek, tylko normalny człowiek, który kiedyś pracował w serwisie Mazdy i teraz postanowił działać samodzielnie ze swoim doświadczeniem, a obecnie pracuje w jakimś tam innym zakładzie produkcyjnym, a po robocie naprawia ludziom samochody. Ani nie zdziera ze mnie, znamy się już parę lat, a potrafi doradzić jaki samochód warto kupić, a jaki nie, bo wie jakie bolączki mają dane modele. To tak tylko napisałem żeby nie było że bazuję na wiedzy słynnego "pana mietka".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 cze 2011, 20:56
Posty: 201 (1/6)
Skąd: Świdnik
Auto: Citroen C4 B7 2011r 1,6HDI 92km

Citroen C4 Grand Picasso 2008r 2.0HDI 136km MCP exclusive

Postprzez pawelc » 28 sie 2012, 07:59

u mnie jest naprawiane takie mondeo z przebiegiem 410tyś z 2004 r i wcale nie widać po nim nadmiernego zużycia ,spokojnie można zrobić korektę o 200tyś i puścić go bez problemu jako mało jeżdżony :) .Nie wiem czy to są słabe silniki ,mają swoich kilka bolączek ale jak ktoś ma od nowości to nie narzeka z reguły ,narzekają Ci co kupują auto z drugiej ręki z niewiadomym przebiegiem i historią
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2005, 07:39
Posty: 1101 (2/0)
Skąd: Drawno
Auto: RX8 z z32se

Postprzez Tubi » 28 sie 2012, 09:04

Pajko pilnuj nastawnika przy pompie wtryskowej jak się zpiecze to sterownik się zjara a to koszt bagatela 3 tysiące za regenerowaną pompe ze sterownikiem. Przerabiałem to w focusie teścia.
Co się stanie, gdy jadąc z prędkością światła, włączysz przednie reflektory?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lip 2009, 12:54
Posty: 1468 (10/16)
Skąd: Subkowy
Auto: Był:
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1992
Mazda Xedos 6 CA 2.0 MT 1994
Mazda Xedos 9 TA 2.5 AT 2000
Mazda 6 GY 2.3 MT 2005 fl
Jest:
Mazda 6 GJ SE 2.0 MT 2012

Postprzez JohnnyB » 28 sie 2012, 09:33

Kawał fajnej fury.
Jak dla mnie mimo mniej urodziwego wygladu niż Mazda6, fajniejsza furka.
Żona jednak nie chciała :–). Więc wypadała Mazda.
Przed zakupem S60 zastanawiałem się nad Mondeo MK4 z 2,5T pod maską :–).
No ale wyszło jak wyszło :P.

Mój znajomy miał takiego z 2002 roku chyba i poza korozją jaka się w nim pojawiała na nic nie narzekał.
Klekotał ten jego dieselek jak z MB ale 370 na szafie miał a tankowanym był na różnych stacjach nawet tych marketowych i innych niemarkowych nawet się nie zająknął :–).
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez oblivion » 28 sie 2012, 18:22

Nie ma to jak wypadzik na wakacje nad morze i powrót autem ;) Też swojego nismo wyrwałem "na wakacjach" <lol> kawał drogi ale opłacało się...
Auto wielkie, jeździłem takim w poprzedniej pracy, szerokości ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 20:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez Krzemol » 28 sie 2012, 20:50

Wujek już 10lat jeździ takim w sedanie (kupił rocznego lekko uszkodzonego). Bezawaryjny, ba – nawet rdzy nie ma, tylko wizualnie trochę zajechany ale to już nie wina auta :D. Szerokości, jak dla mnie fajniejszy niż Pasek :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Krzemol » 29 sie 2012, 22:28

Co tam Mondeo, mój Swift za niecałe 3k też ma :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez nemi » 30 sie 2012, 11:55

Fajny kolor ;). Gdzieś już taki widziałem :). Ja jeżdżę 2,5 roku, tylko benzyniakiem i jestem zadowolony. Jeśli bym planował jakiś "upgrade", to nie wykluczam, że kolejny też byłby Ford. Może "eska"?
Może jest nudny, ale robi swoje, połyka dużo bagażu i nie nastręcza jakichś większych kłopotów.

ravo napisał(a):Chyba nic nudniejszego i bezosobowego nie można kupić

Są, mój drogi, na tym świecie ludzie, którzy zastanawiają się jak najszybciej przejechać z punktu A do B. Są też tacy, którzy planują podróż z punktu A do B tak, aby miała jak najwięcej zakrętów. A są tacy, którzy mam w d*pie jak pokonają odległość z punktu A do B, byle w przyzwoitym komforcie. Oni interesują się wyłącznie punktem G i dlatego mogą sobie kupić anonimowe Mondeo i zająć się tym, co jest naprawdę fajne.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez glowasiek » 30 sie 2012, 12:34

Fajny fordzik, mialem okazje kierowac takim i musze przyznac, ze niezle sie te mondziaki prowadzi a do tego sa to bardzo wygodne auta. Szerokosci.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez Pajko » 1 wrz 2012, 18:35

JohnnyB napisał(a):Kawał fajnej fury.
Jak dla mnie mimo mniej urodziwego wygladu niż Mazda6, fajniejsza furka.

O duże auto mi chodziło , wprawdzie rodzina mi się jeszcze nie powiększa , ale ja od zawsze wolałem duże auta może z racji że sam do najmniejszych nie należę ;)
A co do wyglądu podoba mi się bardziej niż 6
JohnnyB napisał(a):Mój znajomy miał takiego z 2002 roku chyba i poza korozją jaka się w nim pojawiała na nic nie narzekał.
Klekotał ten jego dieselek jak z MB ale 370 na szafie miał a tankowanym był na różnych stacjach nawet tych marketowych i innych niemarkowych nawet się nie zająknął :–).

Na moim egzemplarzu rdzy brak , poza krawędziami drzwi ale to już nie długo sobie ogarnę
nemi napisał(a):Fajny kolor . Gdzieś już taki widziałem . Ja jeżdżę 2,5 roku, tylko benzyniakiem i jestem zadowolony. Jeśli bym planował jakiś "upgrade", to nie wykluczam, że kolejny też byłby Ford. Może "eska"?
Może jest nudny, ale robi swoje, połyka dużo bagażu i nie nastręcza jakichś większych kłopotów.

Czarny kolor był wytyczną w poszukiwaniu auta , kumpel ma benzyne 2.0 z LPG i sporo nim latałem i dlatego też pomogło mi to zdecydować się na Mondeo . No i ta pakowność i przestronność , nie wspominając o świetnym automacie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez nemi » 3 wrz 2012, 07:59

Pajko napisał(a):Czarny kolor był wytyczną w poszukiwaniu auta

O lol, myślałem, że jest taki ciemnogranatowy jak mój :).
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Pajko » 3 wrz 2012, 10:14

nemi napisał(a):
Pajko napisał(a):Czarny kolor był wytyczną w poszukiwaniu auta

O lol, myślałem, że jest taki ciemnogranatowy jak mój :).

mój kolor wg VIN'u to
Panther Black Metalik
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez Pajko » 4 wrz 2012, 22:45

Z góry przepraszam za post pod postem

Dziś zabrałem się za dokładne umycie , ręczną korektę lakieru i woskowanie auta
Zdjęcia nie są fantastyczne bo rozładowało mi się lustro :| ale na dniach będą lepsze fotki
Zestaw bojownika był dość gruby jak widać na foto .
Obrazek
Masa mikrofibr , profi ręcznik do wycierania auta , kilkanaście padów gąbkowych . Glinka , mleczko ścierne Autoglym , cleaner Mothers'a , szampon Duraglos , wosk płynny , wosk twardy Chemical Guys , LUDWIK <lol> drugi cleaner Duraglos , APC Nielsen i tanie ale dobre czernidło .
Etap pierwszy przegląd syfu , auto przemyte nie umyte
Obrazek
Etap drugi , porządne mycie szamponem
Obrazek
Glinkujemy
Przed
Obrazek
Po – w moim wykonaniu takiego syfu na glince jeszcze nie widziałem
Obrazek
Auto po glinkowaniu
Obrazek
Pora na kolejne porządne mycie tym razem szampon z ludwikiem w celu odtłuszczenia po glinkowaniu .
Obrazek
Po myciu wycieranie do sucha i nakładanie cleaner'a i auto wyglądało już obiecująco
Obrazek
Kolejny krok to wosk płynny firmy nie pamiętam a etykietka dość przyniszczona
Obrazek
I kończymy późnym wieczorkiem , zdjęcie trochę ciemne ale widać że auto odzyskało blask i faktycznie widać że auto jest czarne i nazwa lakieru Panter Black Metalic to nie tylko zapis w VIN'ie
Obrazek

Cała operacja trwała 6 godzin z 20 minutową przerwą na obiad , ale w całej zabawie dzielnie pomagała mi żonka i prace szły w takim tempie że sam jestem w szoku . Zostało jeszcze odkurzyć wnętrze i jeździć jeździć i jeździć :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Postprzez Krzemol » 4 wrz 2012, 22:47

Żeby mi się tak chciało... Ładnie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Pajko » 4 wrz 2012, 23:10

Dla Mnie to forma relaksu połączona z przyjemnością . Poza tym nie lubię a wręcz nie cierpię jeździć brudnym autem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy