Mazda MX5 NA BP BRG USA 94

ND / NC / NB / NA

Postprzez Akar.Zaephyr » 30 maja 2008, 07:44

Wreszcie nadszedł czas aby przedstawić nowe maleństwo :)
Dzięki Treworowi, który namierzył ją na mobile.de, wybrałem się po to cacuszko do Niemiec. Przyjechało z Herne (niedaleko Dusseldorfu czy Koln) o własnych siłach, ze mną na pokładzie :) Piękna, długa i niezwykle męcząca wyprawa...

Co Miata ma:
– dwa jaśki
– wspomaganie
– ABS
– tempomat
– skórzaną tapicerkę i obicie drzwi
– oryginalne nagłośnienie na końcówkach mocy Pioneera + radio Pioneer made for Mazda; do tego wliczają się głośniki w zagłówkach oraz głośniki basowe w oparciach
– persening, o czym nota bene zapomniał w ogłoszeniu napisać poprzedni właściciel ;)
– oryginalne felgi aluminiowe Mazda

//
//== Lista "to do", a więc co trzeba zrobić by cacuszko wypieścić
//== Update: 12 październik 2008
//

Autko ma w tej chwili 14 lat, w grudniu stuknie jej piętnastka.
Z tego też powodu ma kilka mankamentów, tak więc lista rzeczy do zrobienia (rewizja lipiec 2008):
– sprawdzenie tylnego wydechu, coś tam rzęzi przy większych wibracjach czy 150km/h :P
przestało rzęźić i jest spokój; przy najbliższej okazji sprawdzę na kanale czy osłona wydechu i układ wydechowy są dobrze zamocowane

– skóra jest w dobrym stanie ale wymaga wyczyszczenia, w jednym miejscu zszycia; boczek fotela kierowcy jest wytarty i pękł osłaniając wypełnienie – tu na razie nie wiem co z tym zrobić;
Niestety tapicer rzekł że nie da się tego zszyć nowym fragmentem skóry bo nigdzie nie dostanie się takowej – zastrzeżenie koloru przez firmę (?). Na razie zostaje jak jest...

– na lewym nadkolu lekka wgniotka, jakby ktoś się oparł o nie lub po prostu kopnął; powinno dać się "wyssać";
Zrobione – pozostał lekki ślad ale całość wygląda już bardzo przyzwoicie

– na lewej krawędzi dachu, nad szybą, trzy niewielkie dziurki; póki co woda się nie leje ale trzeba coś z tym zrobić (Trewor, jakieś pomysły?);
– niektóre plastiki w środku trzeszczą na nierównościach, trzeba sprawdzić dokręcenie elementów;
– lewy dolny głośnik harczy, prawdopodobnie już dokonał swego żywota – trzeba zweryfikować;
– tylna szyba też nie jest pierwszej młodości, trochę już zmatowiała; poszukam rozwiązania (wymiana części z szybą? wycięcie plus wklejenie na gorąco nowego kawałka? polerowanie jakąś chemią?)
– no i oczywiście – rozrząd + olej + płyny itp
– auto ma kilka małych otarć na lakierze (ech, właścicielka...), na przednim prawym rogu i w dolnej części tylnego zderzaka, na środku; cały przedni zderzak delikatnie spękany w pajęczynkę – z tego co mi wiadomo taki w tamtych latach stosowano podkład do plastikowych zderzaków – rozważam malowanie przedniego zderzaka
Po grubszym zastanowieniu zdecydowałem że gdy tylko wyjdę na finansową prostą Miata dostanie nowy lakier. Kompletny.

– odłączona poduszka pasażera i niedziałający klakson
tym zajmie się mój mechanik, kwestia pieniędzy (do zrobienia po wymianie płynów – wstępnie wrzesień)

– w wolnej chwili zajrzałem do obrysówek mając nadzieję że są zwyczajnie odłączone i dlatego nie świecą; niestety, ktoś z poprzednich właścicieli kompletnie poucinał wszystkie kable, jedynie przednia lewa obrysówka ma jeszcze kołnierzyk na żarówkę, trochę już zniszczony
Nie ma bata, będą świecić tak jak powinny. Prędzej czy później znajdę oryginalne kołnierzyki / jak już nie pozostanie nic innego to pójdą zamienniki z innego japończyka i Miata będzie oświetlona tak jak wyjechała z fabryki

//
//== Koniec listy "to do"
//

Do zrobienia:
– odkurzenie, wyczyszczenie, umycie, wypielęgnowanie skóry;
– usunięcie wyżej już wymienionych wad;
– jeżdżenie, jeżdżenie, jeżdżenie :P :D
– w trakcie rozważania – montaż instalacji gazowej, mimo wszystko jednak po zmierzeniu spalania w trakcie normalnej jazdy (bez butowania) wychodzi coś około 8 – 8,5l/100km tak więc możliwe że pomysł odpadnie :)
Sprawa dokładnie przemyślana – zostaje na PB.

– w trakcie rozważania jest także wymiana jednostki audio; fabryczna gra bardzo ładnie, mimo wszystko jednak ma problemy z odtwarzaniem nagranych płyt audio (o mp3 można zapomnieć); płyty te są jednak dość słabej jakości, spróbuję nagrać audio na lepszych i jeśli to nic nie da, trzeba będzie pomyśleć nad włożeniem mojego radia z efki, tutaj jednak może być problem ze zgraniem z końcówkami mocy Pioneera. Konieczna konsultacja, myślę że ze Skalikiem.
Rozwiązanie przyszło samo – PSP + przejściówka na taśmę i jest świetnie.

Plany na przyszłość:
– być może końcowy wydech Ultera;
– zachowanie stanu jak najbardziej oryginalnego, bez jakichkolwiek zderzaków, tuningu mechanicznego czy optycznego; po cichu marzę o tym żeby Madźka pojeździła na tyle długo by wreszcie dostać żółte blachy (zabytkowe) :) Zobaczymy jak to się uda :)

Poniżej kilka fotek które zrobiłem zaraz po dotarciu do Niemiec. Resztę wrzucę po powrocie do domu.
Nowe fotki będą po czyszczeniu itp, czyli najprawdopodobniej po weekendzie :)

//
//== Galeria pierwsza – pierwszy kontakt z Miatką :) 27 – 30 maj 2008
//

1e4c819d943c5413gen.jpg
3a35fe8854eed67bgen.jpg
4db1023b7ab460f4gen.jpg
5bd403e4a8c77482gen.jpg
7ed76c1e175b676cgen.jpg
8ccbf11e3ac14a14gen.jpg
741e949ad708cadcgen.jpg
656737ecc58b8a64gen.jpg
d5c58ef7c31185a3gen.jpg
e6f24e3057a96641gen.jpg
fcf8b5f757279d23gen.jpg


//
//== Koniec galerii pierwszej :P
//

Wrażenia: z miejsca rusza w piorunującym tempie :) 98km/h osiąga na II biegu, na oko gdzieś po 8 sekundach :D (do zmierzenia). Silnik jest tak elastyczny że po mieście można spokojnie jeździć 50km/h na V biegu :) Z tego też powodu nie trzeba mieszać biegami przy wzniesieniach itp. Tempomat to naprawdę świetna zabawka, na dłuższych trasach jest po prostu nieoceniony. Z dwiema osobami na pokładzie spokojnie dojeżdża do 190km/h, potem skończyła mi się prosta na autostradzie :D Oceniam że z jedną osobą on-board zamknie licznik :D

//
//== Galeria druga – Miata w domu :) 31 maj 2008
//

fa6f1f84f80c16a5gen.jpg
f757db138ff4a234gen.jpg
b60e9e29010bdd96gen.jpg
b33d3e84b694c287gen.jpg
a1ad01f564aa204fgen.jpg
823e6227afd7f7d0gen.jpg
97b6854a8e4b7c5bgen.jpg
54ab164234c549c1gen.jpg
0d9b55976a004482gen.jpg


//
//== Koniec galerii drugiej.
//

//
//== Lista "to do", a więc co trzeba zrobić by cacuszko wypieścić
//== Update: 1 lipca 2009
//

Podłączono, dzięki uprzejmości Roosvelta, poduszkę pasażera i klakson.
Przeróbce na światło przeciwmgielne uległo lewe światło cofania. Kilka fotek, od lewej – wszystkie światła wyłączone, załączone mijania, załączone przeciwmgielne.

w9hcol.jpg
f9hzzl.jpg
30w1oc0.jpg


//
//== Kniec update'u.
//

To be continued...
Ostatnio edytowano 1 lip 2009, 02:46 przez Akar.Zaephyr, łącznie edytowano 9 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez Grzesiu » 30 maja 2008, 08:06

co tu w temacie dużo mówić, po prostu siostra Naszej robitki;) centymetr w centymetr jedyna w kraju
Akar.Zaephyr napisał(a):1994 MX5 NA British Racing Green M-Edition

i nie wydaje mi się zeby znalazł się ( prócz mnie i Brata:D:D haha!!) ktoś tak zakochany w Miatkach by kupić taką samą;) (sprawa prosta >ekonomia). Wielki ukłon do Przemka, za to że docenił Miatke własnie w takiej wersji, że nie wział rzadnej innej tylko jak dla mnie i mojej rodziny najlepsze wcielnie Miaty wszechczasów:)

Zrobiłem autkiem za kierownicą (chyba jako pierwszy z towarzystwa:D haahaha) jakieś 10-15km po Naszych Rudzkich drogach, jak to Miata 1.8BP (i tutaj pod maską chyba czeka kolejna niespodzianka:), bardzo elastycznie, RWD za którym się już nie lada stęskniłem:( TOP DOWN i.. Lans Baus i Dziewczyny<lol>
Widać że Akar złapał bakcyla Miatowicza, każda usterka nawet najdrobniejsza jest dla niego belką w oku która widzi aż patrzec nie może, co mnie bardzo cieszy bo to zapowiada że następczyni Naszej Kochanej będzie równie> jeszcze piękniejsza i zadbana!
Technicznie nie mam nic do zarzucenia, rzadnych nietypowych reacji poza pierdkiem (tutaj dziurka w auspuffie prawdopodobnie) no porostu Miaata!!
Gratulacje dla Przemka jeszcze raz, oby służyła, i coś jeszcze.. <diabełek> niech cierpliwie czeka na siostrze :)

Piękna!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez brii » 30 maja 2008, 08:12

<jupi>
Gratulując :D
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Badyl » 30 maja 2008, 08:19

Akar no gratulejszyn! MX5 to frajda murowana. Nie jeździj szybko, to usłyszysz jak dziewczynom majtki spadają na ulice :)
Obrazek
Obrazek Mazda Premacy 2003 | CP DiTD RF4F | Badylowóz v4.0
| 323f BA 1,5->323f BA 2,0 GT->323f BA 2,5 KL-ZE->Premacy DiTD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2007, 15:28
Posty: 1650
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy CP 2.0DiTD RF4F 2003

Postprzez duda » 30 maja 2008, 08:42

Piekna wersja, cudny egzemplarz <list>
Gratulowac :) i zazdroscic
Pozdrawiam,
Zuzia
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 kwi 2005, 21:14
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Auto: IS 200

Postprzez Mako » 30 maja 2008, 08:52

niesamowita!! !! wprost nie moge sie napatrzec na nia, szczerze mowiac nie lubie za bardzo kabrioletow/roadsterow i tylko kilka mi sie dotychczas podobalo, dzisiaj dolaczyla do tego grona (ferrari 365 daytona spyder, corvette C3 stingray i kilka innych pieknych samochodow). w tej wersji jest po prostu ogien. tez chce taka :D gratulacje samochod bomba
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez seba323f » 30 maja 2008, 08:59

To jest to o czym marzę latem... <list> Cudowny cabriolecik. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 wrz 2006, 18:24
Posty: 1234 (0/2)
Skąd: Piaseczno
Auto: 323F BJ Sportive FS-DE '01
323F BG GT BP '92
MS Protege FS-DET '03

Postprzez Akar.Zaephyr » 30 maja 2008, 09:22

trewor napisał(a):co tu w temacie dużo mówić, po prostu siostra Naszej robitki;) centymetr w centymetr jedyna w kraju
Akar.Zaephyr napisał(a):1994 MX5 NA British Racing Green M-Edition

i nie wydaje mi się zeby znalazł się ( prócz mnie i Brata:D:D haha!!) ktoś tak zakochany w Miatkach by kupić taką samą;) (sprawa prosta >ekonomia). Wielki ukłon do Przemka, za to że docenił Miatke własnie w takiej wersji, że nie wział rzadnej innej tylko jak dla mnie i mojej rodziny najlepsze wcielnie Miaty wszechczasów:)

Zrobiłem autkiem za kierownicą (chyba jako pierwszy z towarzystwa:D haahaha) jakieś 10-15km po Naszych Rudzkich drogach, jak to Miata 1.8BP (i tutaj pod maską chyba czeka kolejna niespodzianka:), bardzo elastycznie, RWD za którym się już nie lada stęskniłem:( TOP DOWN i.. Lans Baus i Dziewczyny<lol>
Widać że Akar złapał bakcyla Miatowicza, każda usterka nawet najdrobniejsza jest dla niego belką w oku która widzi aż patrzec nie może, co mnie bardzo cieszy bo to zapowiada że następczyni Naszej Kochanej będzie równie> jeszcze piękniejsza i zadbana!
Technicznie nie mam nic do zarzucenia, rzadnych nietypowych reacji poza pierdkiem (tutaj dziurka w auspuffie prawdopodobnie) no porostu Miaata!!
Gratulacje dla Przemka jeszcze raz, oby służyła, i coś jeszcze.. <diabełek> niech cierpliwie czeka na siostrze :)

Piękna!


Co tu dużo gadać – widząc jak się uśmiechasz i szalejesz za kółkiem (nie na drodze tylko za kółkiem :P) wiedziałem że sprawia Ci to radochę :) Cóż, taka Miata już jest – to tak naprawdę zabawka która ani nie ma zabrać rodziny (tylko dwie osoby), nie ma służyć za zakupowóz (mały bagażnik) – ona ma dawać frajdę z jazdy, po to została stworzona i to robi świetnie :)

Dzięki za dobre słowa, i za pomoc doradczą w sprawach bolączek Miatki :)

brii napisał(a):<jupi>
Gratulując :D


Dziękując ;) Mam nadzieję że zmierzymy się na 1/4 na zlocie w lipcu, bardzo jestem ciekaw wyniku :)

Badyl napisał(a):Akar no gratulejszyn! MX5 to frajda murowana. Nie jeździj szybko, to usłyszysz jak dziewczynom majtki spadają na ulice :)


No właśnie, to dość ciekawe uczucie – gdziekolwiek się nie zjawię zawsze jest ktoś kto ogląda się za tym samochodem :) Z jednej strony to miłe zwracać uwagę pięknym autem ale z drugiej... To Polska, prędzej czy później jakiś gówniarz coś jej zrobi...

duda napisał(a):Piekna wersja, cudny egzemplarz <list>
Gratulowac :) i zazdroscic


Dzięki, a zazdrościć nie trzeba – marzenia się spełniają, jedne prędzej, drugie później :) Życzę żeby i Twoje się spełniły :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez Grzesiu » 30 maja 2008, 09:32

Akar.Zaephyr napisał(a):widząc jak się uśmiechasz i szalejesz za kółkiem (nie na drodze tylko za kółkiem ) wiedziałem że sprawia Ci to radochę

wiem że szaleje:P i za kółkiem... ale na drodze też:] przepraszam za chwilowe przekroczenia x2 i więcej, :P za 6tyś obrotów:D iii za chwile dreszcze na co po niektórych zakrętach, ale to wszystko Przemek z tęsknoty, taki impuls życiodajny nie często od dnia skasowania sie zdaża, więc z mojej strony jeszcze większy ukłon za zaufanie:)!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Postprzez arti090 » 30 maja 2008, 09:38

No no, wreszcie dopiales swego ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2007, 15:32
Posty: 95
Skąd: Bochnia
Auto: 323F BA 98'

Postprzez Akar.Zaephyr » 30 maja 2008, 09:49

trewor napisał(a):
Akar.Zaephyr napisał(a):widząc jak się uśmiechasz i szalejesz za kółkiem (nie na drodze tylko za kółkiem ) wiedziałem że sprawia Ci to radochę

wiem że szaleje:P i za kółkiem... ale na drodze też:] przepraszam za chwilowe przekroczenia x2 i więcej, :P za 6tyś obrotów:D iii za chwile dreszcze na co po niektórych zakrętach, ale to wszystko Przemek z tęsknoty, taki impuls życiodajny nie często od dnia skasowania sie zdaża, więc z mojej strony jeszcze większy ukłon za zaufanie:)!!


Hehe, muszę przyznać że momentami aż się przelękłem :D Ale mimo wszystko nic się nie stało, jak to sam powiedziałeś – kierowca płaci mandat :P :D Hehe, cieszę się że mogłem dostarczyć pięknych przeżyć :)

arti090 – dzięki za wizytę :) w topicu, oczywiście :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez KyRy » 30 maja 2008, 09:53

nooo :D gratuluję!
naszukałeś się jej troszkę ale warto było bo wygląda świetnie :]
Akar.Zaephyr napisał(a):marzenia się spełniają

:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2006, 15:02
Posty: 2302 (0/3)
Skąd: Kotlina Kłodzka
Auto: są:
121 1,3 92
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 96
Mx-5 1,6 92
Mx-5 1,6 93
były:
Mx-5 1,6 89
Mx-5 1,6 93
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 95
Mx-5 1,8 97
Mx-5 1,6 96
Mx-5 1,6 94
Mx-3 1,6 95
Mx-3 1,8 92
M5 2,0 05
Xed6 2,5 95

Postprzez Michał88 » 30 maja 2008, 12:14

Piękne maleństwo :D Oby ci jak najdłużej służyła.
like a shadow
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 maja 2008, 16:22
Posty: 2161 (14/6)
Skąd: Krk / Ostr
Auto: 323f BA Z5 '96
323 GTX BG BPT 4WD '89

Postprzez pawlak32 » 30 maja 2008, 12:38

Tak patrze na te miaty i patrze... i chyba wiem co kupie jak sie naciesze KF-em <ganja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 15:37
Posty: 294
Skąd: Zduńska Wola
Auto: Mazda 323F BA GT

Postprzez qlesh » 30 maja 2008, 12:43

Akar.Zaephyr, gratuluję <spoko> Niech bezawaryjnie bawi i cieszy nowego właściciela :)
Noś odblaski i żyj When I go driving I stay in my lane but getting cut off it makes me insane I open the glove box reach inside I'm gonna wreck this fucker's ride...Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2005, 03:28
Posty: 1628 (0/1)
Skąd: Tychy
Auto: matyczna ośmiobiegowa

Postprzez Mirek » 30 maja 2008, 12:43

Rewelacyjna sztuka! Gratuluję i życzę duużo radości i niezawodności ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 kwi 2007, 22:55
Posty: 1404 (1/22)
Skąd: Żywiec / Kraków
Auto: Mazda 3 BM '14 / 3 BL '09 / 6 GG '02
były:
Mazda 6 GY '03 / 323F BA '96 / 323F BG '92 / 626 GD '89

Postprzez michi » 30 maja 2008, 13:35

Akar.Zaephyr No wreszcie ją przytargałeś :)
Gratuluję z całego <list> , ale mam także nadzieję na osobiste gratulacje :D Pamiętasz o naszej umowie?? :P

Tak jak Ci mówiłem na gg, wygląda bosko i pewnie tak samo jeździ, oby Ci się dobrze sprawowała ;)

Pozdro
Poznasz głupiego po postach jego
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2006, 20:59
Posty: 836
Skąd: Mysłowice
Auto: Prelude BB9

Postprzez Puhcio » 30 maja 2008, 13:59

Piękna.

Nie ma klimy ?
Pozdrawiam,
Paweł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2005, 17:08
Posty: 2553
Skąd: Katowice
Auto: Volvo S70 2.5 A/T LPG

Postprzez anonimka » 30 maja 2008, 14:11

Akar słoneczko gratuluje i starsznie się cieszę i jest boska...
<jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <jupi> <list> <list> <list>


aleeee...........



TO NIE JEST FRANCA !!!!!!!!<diabełek> <diabełek> <diabełek>

Fraca VEL Francolina VEL Frania VEL Franiuta to jak nie patrzył pewien czarny mx i w sumie to on jest mój :D


PS. mam już kilka informacji na gg, że mam dać ci lanie za podkradanie przydomku samochodu :P – wiesz donosiciele :P hahaha
In this white wave I am sinking...
In this silence... In this white wave... In this silence... I believe...
I have seen you, in this white wave, you are silent...
You are breathing in this white wave ...I am free...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2007, 15:10
Posty: 2013
Skąd: cebullandia...
Auto: hmmm nie ma wyjścia, musi być znów mx3...

Postprzez Globy » 30 maja 2008, 14:14

Gratuluję, Przemku – cholernie się ucieszyłem, gdy dziś rano zerknąłem na Twój podpis... Gratuluję uporu, miłości i spełnionego marzenia – a szczególnie w tej formie, BRC z beżowym dachem i w A-Specowym wydaniu! Miód na moje oczy <usmiech>

Powodzenia z pieszczotami oraz samych smakowitych kilometrów życzy Prezes.

PS. Silniczek rządzi, zamawiam przejażdżkę <jem>
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy