Mazda Xedos 9 TA KL 2001 164 kM

TA / HD / HC / HB

Postprzez Dymian » 12 lis 2017, 12:02

DR2K- zajrzyj na el-tec- zobaczysz, że kolega dał w sumie nawet konkurencyjną jak na ich realia cenę.

Oddając tam auto- stawiasz wóz, rozmawiasz co oczekujesz, ew. pokazujesz nagrania co byś chciał osiągnąć i przychodzisz po umówionym czasie na odbiór. Wydechy robią sami od A do Z, rury i ich ukształtowanie, łączenia, puchy robią sami- jedynie katy sportowe zapewne mają gotowe.

Co do katów, aż trzech- jak Ty to wypatrzyłeś, że ich może nie ma? w oryginale są dwa wstępne i jeden przed środkowym :D

btw. co do kolektora- jakby było modzone turbo to bym się zastanowił nad zmianą- a tu?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2013, 19:33
Posty: 604 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: był: Xedos 9, 2,5v6, 2002
Jest Phaeton.

Postprzez DR2K » 12 lis 2017, 21:34

Mam taka na podjeździe wiec wiem gdzie są katy wiem ze dwa są wstępne zaraz przy kolektorach a trzeci środkowy skoro kolektory są takie jak były to zakładam ze dalej siedzą tam gdzie były ale nie widzę tego środkowego bo powinno być złącze,kat,tłumik,tłumik a tu są tylko dwa tłumiki ;) a i nie twierdziłem że nie ma żadnego xd

Co do ceny chciałem się tylko dowiedzieć czy płacił te 3500 za rury i dwa tłumiki nie twierdziłem że jest do dobra bądź zła cena :P

I trzecia sprawa zmiana kolektorów może dać jak najbardziej o ile jest to zrobione z głową i dobrze policzone, ba samo owinięcie bandażami w teorii powinno poprawić przepływ spalin, już z kimś tu ten temat był poruszany pamiętam że mieliśmy odmienne zdanie :D Jak zgłębiałem tematy kolektorów to robiły się astronomiczne kwoty bo w grę wchodzi robienie na zamówienie, mam to w planach zrobić bo jestem ciekaw jaki to będzie miało rezultat ale kiedy to zrobię to jeszcze nie wiem <lol> ja nie mam czasu wątku założyć, nawet jendrzej się śmieje że już nie pamiętam jakie mam mody u siebie w x9 hahaha bo tyle tego robię xd
I ostatnia sprawa bo to mnie najbardziej interesuje ile cali ma wydech ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 31 lip 2016, 17:03
Posty: 225 (0/1)
Skąd: Płock
Auto: Mazda Xedos 9 2,5 MT 98r

Postprzez soter123 » 14 lis 2017, 11:44

W X9 są 2 katalizatory zaraz za kolektorem wylotowym i jak słusznie zauważyłeś trzeci za złączką elastyczną, przy czym najważniejsze są dwa pierwsze, które są monitorowane, ten trzeci nie jest monitorowany przez elektronikę. Istotnie trzeci katalizator został wycięty. Odpowiadając na Twoje pytania:
1. trzeci katalizator został usunięty
2. średnica przelotu układu wydechowego to 63,5 mm w calach 25"
2. zapłaciłem 3500 za wymianę układu wydechowego razem ze złączką elastyczną za katalizatorami, dwa tłumiki, rury, końcówkę wydechu oraz montaż całości, z tego co widziałem wymienione zostały nawet gumy mocujące
3. nie wymieniłem kolektorów gdyż te, które są obecnie wyglądają niemalże jak nowe, więc nie było sensu demontować tego co nie jest w dobrym stanie i dobrze działa
gdybym używał samochodu do szybkiej jazdy, wyścigów... to wtedy pokusiłbym się o sportowy dolot i kolektory wylotowe ze stali nierdzewnej, ale do moich potrzeb wystarczy to co aktualnie jest.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez DR2K » 14 lis 2017, 17:26

No i o taka odpowiedz mi chodziło <spoko>

Byłem ciekawy czy wydech robiłeś ponad 2,5 bo to jest max dla wolnossących silników dalej nie ma co iść bo to już pod turbo :)

Kolejne moje pytanie tłumiki robili ci komorowe, przelotowe czy komorowoprzelotowe. Bardzo mnie ciekawi o ile jest głośniejszy samochód no i czy odczułeś jakąś różnice, bo jak by nie patrzeć średnica wydechu o ile dobrze pamiętam to 55 mm albo 57 mm jeśli chodzi o serie a teraz masz 63,5 mm
Fajnie by było jak byś jakiś filmik dał jak to brzmi :)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 31 lip 2016, 17:03
Posty: 225 (0/1)
Skąd: Płock
Auto: Mazda Xedos 9 2,5 MT 98r

Postprzez soter123 » 16 lis 2017, 11:59

Decydując się na układ wydechowy w ELTEC-u nie specjalnie zastanawiałem się nad średnicami przelotu oraz rodzaju tłumików dlatego na temat ich rodzaju nie mogę się wypowiadać, bo nie wiem i na dobrą sprawę nie specjalnie mnie to interesowało. Wyszedłem z założenia, że w tej sprawie ktoś wie lepiej ode mnie jaki rodzaj i jaka średnica będzie odpowiednia. Chociaż teraz rozbudziłeś moją ciekawość więc przy okazji ponownej wizyty w Piastowie nie omieszkam się o tą sprawę zapytać. Jeśli chodzi o akustykę to, obecnie jest zdecydowanie ciszej chociażby z tego powodu, że w końcowym tłumiku miałem sporą dziurę, nie pamiętam zbyt dobrze jak wydech brzmiał bez dziury ale wydaje mi się, że i od sprawnego układu wydechowego jest ciszej, a przynajmniej dźwięk wydobywający się spod podłogi jest milszy dla ucha. Tą sprawę można jednak zweryfikować stawiając obok siebie mój i inny X9 ze sprawnym wydechem. Oczywiście materiał z nagraniem dźwiękowym, jak tylko takowy zrobię nie omieszkam zamieścić na forum.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez Dymian » 23 cze 2019, 10:22

Jakieś nagrania po latach jak się ułożył wydech od el tec?


No i:
https://www.olx.pl/oferta/mazda-xedos-9 ... 4ead142270
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2013, 19:33
Posty: 604 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: był: Xedos 9, 2,5v6, 2002
Jest Phaeton.

Postprzez soter123 » 1 lip 2019, 10:32

Hej milo czytać kolegę. Jeśli chodzi o nagranie to próbowałem zabrać się do tematu kilka razy niestety sprzęt, do nagrywania jakim dysponuje nie do końca spełnia moje oczekiwania pod względem jakości nagrania, a po powieszeniu tego na stronie nie brzmiało tak jak powinno więc jak widać nie ma. Ale jeśli przypadkiem zawieruszyłeś się gdzieś w okolice Biłgoraja to właśnie spędzam urlop na Roztoczu więc jeśli masz chwilkę i jesteś gdzieś 'po drodze" zapraszam na prezentację na żywo. W każdym razie gdybym miał wymieniać wydech jeszcze raz to ponownie pojechałbym do El tec-a. Miałem okazję oglądać i słuchać tego jak robią wydechy inni i w moim odczuciu robota specjalistów z Piastowa jest naprawdę niezła. Co do OLX-a hmm to temat złożony. Na początku pomyślałem sobie, że sprzedam ot tak po prostu bez jakiegoś specjalnego powodu. Ponadto auto ma już swoje lata. Teraz trzyma się kupy jest doinwestowane, dopieszczone. Ale z czasem jak ogłoszenie sobie wisi i jak odzywają się do mnie różni potencjalni kupujący to coraz bardziej odechciewa mi się sprzedawania. Na razie odebrałem kilkanaście telefonów z których większość zaczynała się od panie co tak drogo lub dam np 5000 i zabieram. Wiec zobaczymy jak to się skończy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez soter123 » 2 paź 2019, 17:05

Jako ze Mazda nie znalazła nowego domu więc aby zima nie była groźna dostała nowiutką powłokę antykorozyjną.
Załączniki
mIMG-1369.JPG
Konserwacja podwozia 2019
mIMG-1370.JPG
mIMG-1371.JPG
mIMG-1373.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez Beny » 2 paź 2019, 17:35

A myślałem ze sie sprzedała,nawet chyba cena byla obnizana.Bylo jakies zainteresowanie?
Kiedy następne podejscie do sprzedazy?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (83/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez soter123 » 2 paź 2019, 18:56

A tu niespodzianka, nie została sprzedana. Zainteresowanie było niewielkie poza wspomnianymi amatorami szybkich transakcji w ciemno i nie jestem pewien czy aby na poważnie. Z konkretów było chyba ze 2-3 telefony ale akurat trafiło na mój urlop i jak wróciłem temat rozszedł się po kościach. Więc póki co odkurzyłem, umyłem, wymieniłem filtry, świece zatankowałem i kręcę kilometry. Chyba dobrze, że została bo auto daje dużo frajdy i tak nie bardzo wiem na co mógłbym wymienić. Temat sprzedaży mogę pozostawić otwarty na forum. Więc jeśli ktoś ma ochotę, potrzebę ... posiadania podobnego samochodu zapraszam. Kiedy kolejne podejście do sprzedaży? Tego jeszcze nie wiem może w przyszłym roku, zobaczymy...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez soter123 » 8 sty 2020, 10:12

Koleżanki/Koledzy,miłośnicy Mazd gdyby ktoś chciał/potrzebował to moja M jest na sprzedaż
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez soter123 » 25 sty 2020, 11:44

Temat sprzedaży nie jest już aktualny.Xedos znalazł nowego właściciela a tym samym moja pięcioletnia przygoda z tym autem dobiegła końca.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez Dymian » 25 sty 2020, 12:58

soter123 napisał(a):Temat sprzedaży nie jest już aktualny.Xedos znalazł nowego właściciela a tym samym moja pięcioletnia przygoda z tym autem dobiegła końca.


Tym razem szybko poszło.
Daleko pojechał? Czy też do "złowienia" w mazowieckim?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2013, 19:33
Posty: 604 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: był: Xedos 9, 2,5v6, 2002
Jest Phaeton.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy