Mazda Millenia TA KL 2003 – USA

TA / HD / HC / HB

Postprzez Kuki6996 » 28 lut 2015, 16:35

Witam wszystkich bardzo serdecznie !
Chciałbym się przedstawić, tak jak to być powinno , skoro zaglądam tu już od dłuższego czasu...mam na imię Mateusz i od niedawna jako pierwszy stałem się posiadaczem Mazdy Millenii/Xedosa 9 .< Jest to mój pierwszy samochód i także pierwszy japoniec w rodzinie!> Auto zakupione z rąk prywatnych – jestem 3 właścicielem od nowości. Madzia ma bardzo ciekawą historię ...mianowicie samochód sprowadzony do polski jako mienie przesiedleńcze z Canady . Wcześniejszymi właścicielami auta były dwie lekarki. Milena nie widziała gazu odkąd wyjechała z taśmy produkcyjnej i ja chyba także nie mam zamiaru jej tego robić wiem , że teraz pewnie usłyszę "gazowanie to nic złego " jednak ja uważam inaczej. :D
Wracając do Samochodu pierwszym właścicielem pani prof. dr neurologii ( która robiła "profesurę" w Stanach i tam mieszkała przez pewien okres swojego życia. Następnie wraz z rodziną wróciła do polski już z autkiem, samochodem śmigała , aż do później starości i od niedawna przekazała go swojej córce, która praktycznie kilkunastokrotnie robiła trasę Koszalin – Poznań , Poznań – Koszalin. W momencie kupna mieszkania w Poznaniu i rozpoczęcia pracy po zakończonych studiach nastąpiła decyzja o jej sprzedaży – z powodów paliwożernych kupiła małego Hyundaia ,który służy jako "dupowóz" do pracy )
Przyznam, że nigdy wcześniej nie widziałem tego samochodu "na żywo" na ulicy... Ale przeglądając zdjęcia zakochałem się ! Początkowo szukałem Mercedesa E klasy w podobnym roczniku , jeździłem kilkoma i powiem uczciwie – MADZIA JEST WYGODNIEJSZA O MILIONY % , ale za to skręt ma fatalny , coż -coś za coś <zawstydzony>
Oczywiście posiadam do niej orginalny komplet kluczy , czyli 2 kluczyki i pilot, jest to wspaniały samochód jednak jak na swoje lata ma swoje chimery – jak prawdziwa dama !
w momencie kupna;
-ciężko odpalała ( czasem trzeba było ją piłować ze 8-10 razy)
-notorycznie wyskakujący błąd check-engine
-nie otwierająca się szyba ze strony pasażera i kierowcy
-zacinający się szyberdach
– brak plastikowych elementów (przy uchwytach , fotelach)
-pęknięty halogen
i do tego dołożyłem się ja walnąłem w płot – czego skutkiem odpryski lakieru i nadpęknięty reflektor oraz uszkodzony zbiorniczek od sprysków. <czarodziej>
Na chwilę obecną :
– nadal widniejący i wkurzający błąd check -engine <byłem i u elektryków i u mechaników i padło , że niby jest to zanieczyszczony czujnik wału korbowego, nie uszkodzony a brudny, lub błędne podłączenie przewodów doprowadzających do silnika – po wymianie uszczelki pod głowicą mechanik źle podłączył – ale wsio chodzi elegancko, więc mój powiedział , ze jak on by czasem rozebrał to bałby się , że jak podłączy to nie będzie
-nie wymieniłem jeszcze halogenu < choć jest od jędrzeja >
-nie wymieniony reflektor – jak będzie po malowaniu to kupię i wymienię < w sumie prawie nie widać>
– no i czeka ją malowanie zderzaka i maski
A teraz to co najważniejsze ;
Rok produkcji 2003
Silnik 2,5 v6
Automat
Przebieg w momencie kupna 134tyś mil
Wyposażenie:
– 4 poduszki powietrzne,
– Klimatronic,
– ABS, TCS,
– wspomaganie kierownicy,
– elektryczne szyby,
– elektryczny szyberdach,
-elektryczne fotele
-elektrycznie regulowane lusterka
– skórzana tapicerka,
– podgrzewane przednie fotele,
– oryginalne alufelgi 16"
– immobiliser, centralny zamek
– tempomat,
– schowek na narty
-wymienione płyny
Zdjęcia robione ok 19 – przepraszam , ale to i tak cud , że znalazłem moment aby tu coś napisać.
Załączniki
DSC01167.JPG
DSC01142.JPG
DSC01166.JPG
DSC01168.JPG
DSC01149.JPG
DSC01152.JPG
DSC01164.JPG
DSC01155.JPG
DSC01156.JPG
DSC01158.JPG
DSC01160.JPG
DSC01161.JPG
DSC01178.JPG
DSC01180.JPG
DSC01169.JPG
DSC01183.JPG
DSC01181.JPG
DSC01182.JPG
DSC01154.JPG
DSC01145.JPG
Ostatnio edytowano 12 mar 2015, 20:10 przez Kuki6996, łącznie edytowano 1 raz
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Postprzez Dymian » 1 mar 2015, 22:48

Kuki6996 napisał(a):... Jest to mój pierwszy samochód i także pierwszy japoniec w rodzinie!...


Zazdroszczę takiego wozu jako 1 :D a u mnie w ciągu 2 lat wszystkie auta zmieniły się z niemieckich na japońce- coś w tym jest.

Kuki6996 napisał(a):"gazowanie to nic złego " jednak ja uważam inaczej. :D ...


Nie ma problemu- każdy ma swoje sprawy- mi pasuje tankowanie za 100zł a na tym przebieg 500km ;P

Kuki6996 napisał(a):...
Przyznam, że nigdy wcześniej nie widziałem tego samochodu "na żywo" na ulicy... ...
ale za to skręt ma fatalny ...


I szybko nie zobaczysz, góra, że na zlotach.
a co do skrętu to o ci Ci chodzi? na tle FWD nie wypada jakoś źle- rozumiem, że do merca porównywałeś?

Kuki6996 napisał(a):Oczywiście posiadam do niej orginalny komplet kluczy , czyli 2 kluczyki i pilot,
...


no niestety do tych mazd dorzucali cały naszyjnik kluczy tj. 4 szt

Kuki6996 napisał(a):-notorycznie wyskakujący błąd check-engine


kup elm'a i sam sobie zaglądaj co w trawie piszczy.

Kuki6996 napisał(a):i do tego dołożyłem się ja walnąłem w płot – czego skutkiem odpryski lakieru i nadpęknięty reflektor oraz uszkodzony zbiorniczek od sprysków. <czarodziej>
..


co to za groźny płot Ci na drogę wybiegł, że aż zbiorniczek się poddał? :) ja na pierwsze kuku w swoim aucie musiałem poczekać 10 lat i to nie z mojej winy :D

Kuki6996 napisał(a):Rok produkcji 2003


Z tego co pamiętam poliftowa buda była robiona od wakacji 2000 po wakacje 2002- w 2003r już był zapomniany- może masz 1 rejestrację w 2003?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2013, 19:33
Posty: 604 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: był: Xedos 9, 2,5v6, 2002
Jest Phaeton.

Postprzez Kuki6996 » 1 mar 2015, 23:18

Ojej ktoś tu się straszliwie czepia i arogancko dopytuje ...Hmmm- rozumiem, że to z troski :P
Ale będę uprzejmy i odpowiem na postawione mi pytania – tak w rodzinie wszystkie to niemce i francuzy :)
To se gazuj żyda :) stać Cię na furmankę ? Stać Cię by ją nakarmić ;P
Oj, nie sądzę ...że tylko na zlotach :) Po prostu mieszkam w małej miejscowości i tutaj każdy niecodzienny samochód budzi zachwyt :)
Zwrotność porównywałem do wielu autek – tak między innymi do E .
No to niestety przyszła żona nie będzie miała naszyjnika <oczko>
No, to także nie była moja wina – ale tu nie o tym chyba trzeba pisać kiedy miało się pierwsze " kuku" i z czyjej winy . Z tego co widnieje to rok ma 2003 – styczeń , rejestracja również 2003.
P.S Obiecuję lepsze zdjęcia w poźniejszym czasie , przepraszam . Ostatnio już sam nie wiem gdzie ręce wsadzić , ale będą :) Pozdrawiam !
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Postprzez deejay27 » 2 mar 2015, 10:49

A ja Cię pozdrowię na początku , bo nie wiem czy będziesz chciał czytać do końca hahaha
Przede wszystkim fajna Millenia
Wcześniejszymi właścicielami auta były dwie lekarki

No widzisz i przez ponad 10 lat potrafiły sobie poradzić, a Ty ledwo do niej wsiadłeś to:
do tego dołożyłem się ja walnąłem w płot – czego skutkiem odpryski lakieru i nadpęknięty reflektor oraz uszkodzony zbiorniczek od sprysków. <czarodziej>

No, to także nie była moja wina – ale tu nie o tym chyba trzeba pisać kiedy miało się pierwsze " kuku" i z czyjej winy

To w końcu Ty walnąłeś w płot , czy On w Ciebie hahaha
Milena nie widziała gazu odkąd wyjechała z taśmy produkcyjnej i ja chyba także nie mam zamiaru jej tego robić wiem , że teraz pewnie usłyszę "gazowanie to nic złego " jednak ja uważam inaczej. :D

To se gazuj żyda :) stać Cię na furmankę ? Stać Cię by ją nakarmić ;P

Z jednej strony może i racja ze jeśli chodzi o to czy kogoś stać na taki samochód , ale "jak tata przestanie dawać na benzynę" to może będziesz mówił co innego.
Ze zwrotnością nie jest najlepiej , bo promień skrętu jest naprawdę spory i dosyć ciężko jest w ciasnym miejscu tym autem zawrócić.
Co do kluczyków to nie wiem jak w Milleniach ale w Xedosie na pewno były 3 , przynajmniej ja tyle mam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 11:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez jedrzej07 » 2 mar 2015, 11:40

Powiększa się grono użytkowników TA na forum i dobrze <jupi>
Autko miałem okazję widzieć na żywo. Wygląda sensownie ale wymaga trochę dopieszczenia oczywiście wszystko jest do zrobienia :D
Co ją wyróżnia to kolor wnętrza <czarodziej> jest beżowe a nie jak większość szare. Kolor unikatowy ale jednocześnie większy problem cokolwiek dokupić z plastików chociażby. No ale coś za coś
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 21:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez Dymian » 2 mar 2015, 13:53

Kuki6996 napisał(a):Ojej ktoś tu się straszliwie czepia i arogancko dopytuje ...Hmmm- rozumiem, że to z troski :P


do czepiania i arogancji mi daleko.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2013, 19:33
Posty: 604 (0/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: był: Xedos 9, 2,5v6, 2002
Jest Phaeton.

Postprzez Kuki6996 » 2 mar 2015, 15:52

deejay27 napisał(a):Przede wszystkim fajna Millenia
podziękować :)

No widzisz i przez ponad 10 lat potrafiły sobie poradzić, a Ty ledwo do niej wsiadłeś to:
W momencie kiedy to się stało wiozłem ważną osobę ...było bardzo ciasno i cofając do tyłu walnąłem z przodu :) więc to nie do końca tak jak wszyscy sobie myślą – ale spoko ;)
To w końcu Ty walnąłeś w płot , czy On w Ciebie hahaha
Milena nie widziała gazu odkąd wyjechała z taśmy produkcyjnej i ja chyba także nie mam zamiaru jej tego robić wiem , że teraz pewnie usłyszę "gazowanie to nic złego " jednak ja uważam inaczej. :D

To se gazuj żyda :) stać Cię na furmankę ? Stać Cię by ją nakarmić ;P

Z jednej strony może i racja ze jeśli chodzi o to czy kogoś stać na taki samochód , ale "jak tata przestanie dawać na benzynę" to może będziesz mówił co innego.
Uhuhu kolega poszalał- nie wszystkich swoją miarą :| Nikt na bene mi nie dawał , nie daje i mam nadzieję dawać nie będzie musiał !!! Przykre to przynajmniej dla mnie jeśli ktoś w ten sposób uważa ...nie znasz mojej sytuacji nie mów , bo życie pisze różne scenariusze .
Ze zwrotnością nie jest najlepiej , bo promień skrętu jest naprawdę spory i dosyć ciężko jest w ciasnym miejscu tym autem zawrócić. To też i trzeba uważać , aby cofając nie walnąć przodem w płot <rotfl>
Pozdrawiam

Dopisano 2 mar 2015, 15:55:

Dymian napisał(a):
Kuki6996 napisał(a):Ojej ktoś tu się straszliwie czepia i arogancko dopytuje ...Hmmm- rozumiem, że to z troski :P


do czepiania i arogancji mi daleko.

Rozumiem :) to też mówię , że to z troski :) miłego dnia .
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Postprzez deejay27 » 2 mar 2015, 16:00

Proponuje nauczyć się poprawnie cytować.
Nie mierzę swoją miarą , bo mi również nikt nie dawał
Kończe OT
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 6 gru 2009, 11:35
Posty: 3100 (13/54)
Skąd: Barlinek
Auto: Mazda Xedos 9 TA Kl 95 r. +LPG
Xedos 9 TA KL 99 r. LPG :)

Postprzez Kuki6996 » 2 mar 2015, 16:03

jedrzej07 napisał(a):Powiększa się grono użytkowników TA na forum i dobrze <jupi>
Autko miałem okazję widzieć na żywo. Wygląda sensownie ale wymaga trochę dopieszczenia oczywiście wszystko jest do zrobienia :D
Co ją wyróżnia to kolor wnętrza <czarodziej> jest beżowe a nie jak większość szare. Kolor unikatowy ale jednocześnie większy problem cokolwiek dokupić z plastików chociażby. No ale coś za coś

Jędrzeju miło Cię tu widzieć :) dziękuję za tak miłe słowa . Jeśli chodzi o dopieszczenie to jest bardzo pieszczona , a pod względem zewnętrznym będzie jeszcze lepiej jak tylko zrobi się ciepło to będzie więcej czasu . Z tego co widzę na forum masz rację większość jest w środku siwa – więc ten beż to chyba jakiś ewenement ;) co tak jak mówisz nie koniecznie jest lepsze – ale spokojnie plastiki pomalowane ! nawet śladu nie ma że kiedykolwiek były siwe :P Pozdrawiam i do zobaczenia mam nadzieję :)

Dopisano 2 mar 2015, 16:09:

deejay27 napisał(a):Proponuje nauczyć się poprawnie cytować.
Nie mierzę swoją miarą , bo mi również nikt nie dawał
Kończe OT

Każde forum jest inne – więc proszę o troszkę wyrozumiałości :(
W takim razie nwm skąd awersja do pieniążków ?
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Postprzez jedrzej07 » 2 mar 2015, 21:14

A czym to udało Ci się pomalować w kolorze? ;)
A tak na marginesie, chłopaki, po co te złośliwości... Nie ma co nowych użytkowników zniechęcać... Każdy niech ma swoje zdanie co do chociażby LPG a z resztą temat wałkowany wiele razy i wszędzie jest pełno zwolenników jak i przeciwników.
Także proszę w imieniu innych użytkowników – dajcie sobie lajka i żyjmy sobie w zgodzie i przyjaźni <spoko>
Sprzedam większość części do Mazdy Xedos 9 Millenii 2.5 V6 2001 2002
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2009, 21:08
Posty: 2047 (2/16)
Skąd: Piotrków Kujawski
Auto: Była Mazda Xedos 2.0 V6 KF 1994
Jest Mazda Millenia S 2.3 V6 KJ 2001

Postprzez Kuki6996 » 2 mar 2015, 21:58

Poszedłem do znajomego magika u mnie w "wiosce" który robi różne mieszanki i dobiera kolory . Poprosiłem o taki cuś i i wyczarował <jupi> Pozdrawiam p. Bogdana !
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Postprzez szkodnik_byd » 3 mar 2015, 00:18

Fajny xed bezawaryjnej jazdy
–=[SzkodniK]=– –=[506112282]=– –=[790525980]=– –=[szkodnikbyd@gmail.com]=–
-=[cytrynowy]=-
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 gru 2006, 23:10
Posty: 6161 (890/431)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: X9 TA 2,5v6 MT 98r.
X9 TA 2,5v6 AT 01r. dawca
X9 TA 2,5v6 AT 99r. green
5 CW 1,6D 11r.
MX-5 NC 2,5 06r
były:
6 GG 2,0 02r.
626 GF2,0HP 98r.
323f BG 1,6 91r.

Postprzez soter123 » 5 mar 2015, 22:10

Naprawdę fajny samochód ale dyskusja wyszła jakoś tak po Polsku. Zamiast skupić się na konkretach to doszło do całkowicie niepotrzebnej pyskówki o byle czym. Niemniej życzę szerokości na drodze, gumowych płotów i co by dzieci nam się rakiet nie czepiały .... :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2015, 15:58
Posty: 38
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 164 kM 2001+LPG

Postprzez Siwus » 10 mar 2015, 00:16

Ładne autko, gratuluję wyboru.
Dbaj o nią, a będzie Ci wdzięczna :)
pozdrawiam
pracoholik
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2008, 23:31
Posty: 1634 (0/5)
Skąd: Włocławek
Auto: Chrysler Sebring '01 2.7V6

Postprzez Kuki6996 » 19 kwi 2015, 10:18

Dzięki !
Ogólnie powoli zaczyna się robić ciepło , więc będziemy z MILENĄ biegać troszkę ...
Stąd też pojawi się prawdopodobnie malowanko :D
Prócz tego , że wszystko już sprawne- a sprawa nie odpalania i mrugających świateł nie okazała się być niczym poważnym . MOJA NIEUWAGA I GŁUPOTA :( ale człowiek uczy się na własnych błędach .
Co się zmieni pokażemy jak będzie gotowe . Pozdrawiam :)
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Postprzez Beny » 19 kwi 2015, 11:39

Jakie masz ledy w oświetleniu rejestracji?
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Kuki6996 » 19 kwi 2015, 19:28

Kurczę , Ty wiesz że nawet nie wiem xD ;)
Czemu pytasz ? Znaczy tam są jakieś żarówki , które niby już tak były w stanach wsadzone – nikt ich podobno nie wymieniał ...nie mam pojęcia
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Postprzez Kuki6996 » 12 lis 2015, 08:40

W między czasie pojawiały się ubytki płynu chłodniczego które jeszcze nie są konkretnie zdiagnozowane . A ogólnie od ostatniego czasu wymieniona żarówka tył lewa – bo się przepaliła. Regeneracja reflektorów , czyszczenie i konserwacja skóry oraz odnowienie lewarka zmiany biegów , uchwytu ręcznego i poduszki kierownicy :)
Forumowicz
 
Od: 13 gru 2014, 22:16
Posty: 37
Auto: Mazda Millenia 2003, silnik v6 Bena. USA – nie wszystko staje się proste :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy