Mazda 929 HB FE 1984 coupe 2,0 gaźnik

TA / HD / HC / HB

Postprzez Radex » 4 wrz 2012, 21:24

a co, nosisz się z zamiarem malowania? moje typy to biała albo czarna perła :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez _KaMiK_ » 4 wrz 2012, 22:02

Tą samą uszczelke zaworka wymienianą miałem u siebie jakieś tydzień temu, tylko że nie rozbierane było tyle by wyciągnąć nagrzewnice, całą górna konsola zegary kiera etc zostały na miejscu ;)
jak zaczeło wyciekać po nagrzaniu to miałem wuchte płynu chłodniczego na podłodze :/
Poszukuje części do 929 HB Coupe !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2011, 00:25
Posty: 74
Skąd: Poznań
Auto: BMW E28 524TD 84r
Mazda 929 Coupe 86r

Postprzez adwes » 18 wrz 2012, 22:02

Witam.
liberum, trafilem na to forum przez przypadek, szukalem informacji o Mazdzie 929 Cupe, bo w jakiejs gazetce ostatnio przeczytalem, ze byly montowane silniki rotacyjne, a ja mialem taka Mazde, rocznik 1986 na poczatku lat 90-tych z silnikiem 2.0 czterocylindrowym, nie pamietam ile miala PS, ale to autko wspominam z wielkim sentymentem i mysle, ze jak przejde juz na emeryture, to sobie takie kupie, zeby je dopiescic, tak jak Ty to robisz. Tak, zeby nie wykorkowac za szybko z nudow. Bardzo mi sie podoba, to co robisz z tym autem. Na bierzaco sledze mobile.de i tych autek nie ma za wiele, a szkoda, sa chyba troche niedoceniane. Nawet sie zastanawialem, czy nie masz mojej, bo przyciski sa tak samo wytarte u Ciebie, jak byly w mojej, tapicerke taz masz identyczna, ale moja byla koloru perlowy grafit i mi sie wydaje, ze to jest idealny kolor dla tego modelu ( moze dla tego, ze akurat taki mielem ) i swoja sprzedalem do Gdanska, a Ty chyba z tamta jestes. Zawsze zastanawialem sie w czym byla roznica w modelach ( nie jestem w tym obcykany ), ze starsze modele, jak ja mialem swoja, maja ta dzielona tylna, boczna szybe – myslalem, ze tu chodzi o rocznik, ale widze, ze Ty masz tak samo jak ja, chociaz to 1984 rok. Jak poczytam forum, moze sie dowiem, czemu tak jest.
Sorki, ze sie tak rozpisalem, chcialem tylko powiedziec, ze jak bedziesz mial jakis problem z czesciami, do autka, to chetnie , bardzo chetnie pomoge, jezeli to bedzie mozliwe. Mieszkam w Berlinie i chetnie pomoge w poszukiwaniu czesci, tak srednio jestem w PL raz na 3-4 miesiace w Polczynie Zdroju, a to juz jest rzut beretem do Gdanska. Dotyczy to wszystkich milosnikow Mazdy 929 Cupe. Niczego nie obiecuje, po prostu tez bede szukal na E-bayu i w internecie, jak Wy, jak sie uda, to bede zadowolony, ze pomoglem uratowac jedno z tych cudownych autek.
Przepraszam za bledy, stylistyke i inne sprawy, to braki w wyksztalceniu i niemiecka klawiatura ;)
Pozdrawiam wszystkich milosnikow Mazdy 929 Cupe.

P.S.
Moj E-mail : adwes@web.de, w razie potrzeby prosze pisac tutaj, bo E-maile sprawdzam raz – dwa razy na tydzien, a na forach jestem tylko jak mam czas. Oczywiscie oferowana " pomoc " jest gratis, nie myslcie, ze chce na tym cos zarobic, bede sie cieszyc, jak jakas Cupeja przy mojej skromnej pomocy odzyska swoja sprawnosc. Pozdrowionka.
adwes
 

Postprzez _KaMiK_ » 13 paź 2012, 19:32

Takie pytanko mam – jak masz poprowadzony wąż odprowadzający nadmiar paliwa/wody nieopodal wlewu?
Gdzie on tam u Ciebie w bagażniku idzie? Może dało by rade go na foto złapać gdzie powinien być wsadzony?
Poszukuje części do 929 HB Coupe !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2011, 00:25
Posty: 74
Skąd: Poznań
Auto: BMW E28 524TD 84r
Mazda 929 Coupe 86r

Postprzez liberum » 6 wrz 2013, 16:43

Witam po dość długiej przerwie...
Jako, że nadszedł czas urlopu zacząłem grzebać przy czarnej.
Poniżej mała fotorelacja ;)
Zacząłem w poniedziałek, skończyłem w czwartek...
Obrazek
Obrazek
Bardzo, ale to bardzo pomocne narzędzie, przełożenie 1/78 ;)
Obrazek
Oto oryginalny, 29 letni sworzeń...
Obrazek
Obrazek
Odnowione:
Obrazek
Obrazek
Tarcza pełniąca rolę piasty..
Obrazek
Wszystko razem...
Obrazek
Dzisiaj zająłem się złożeniem pompy wspomagania, która rozleciała się podczas skręcania....
Trzeba było dorobić koło pasowa i w sklepie z częściami do maszyn rolniczych zakupić uszczelniacz:
Obrazek
ciąg dalszy nastąpi....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2009, 12:22
Posty: 105
Skąd: Gdańsk/Kowale/Piła
Auto: Mazda 929 Coupe HB 2,0 GLX, 84'
Mazda 626 GE FP, 95' + Koltec

Postprzez mazdzior83 » 6 wrz 2013, 21:55

Nono :) Widzę robota idzie pełną parą ;) Powodzenia w odbudowaniu pięknego klasyka <spoko>
mazdzior83
 

Postprzez liberum » 9 wrz 2013, 14:08

Dzisiaj odwiedziłem 3 punkty zajmujące się naprawą chłodnic w Gdańsku.
Cena nowego rdzenia z wymianą wahała się od 1000 do 1300 zł...
Nowa chłodnica u nich w granicach 850 – 1100 zł....
Zdecydowanie trzeba zakupić nową i tyle...
Poniżej 2 fotki chłodnicy 29 letniej....
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2009, 12:22
Posty: 105
Skąd: Gdańsk/Kowale/Piła
Auto: Mazda 929 Coupe HB 2,0 GLX, 84'
Mazda 626 GE FP, 95' + Koltec

Postprzez liberum » 18 wrz 2013, 17:27

Przed chwilą dostałem odpowiedz od MAZDY z cenami kilku części:

Sworzeń wahacza(tylko wahacze całe) 1250 zł /szt.
Końcówka drążka 270 zł/szt.
Uszczelka drzwi 480 zł/szt.
Sprzęgło tarcza 480 zł
Docisk 450 zł
Łożysko 200 zł
Tarcze hamulcowe 750 zł (tył/szt.) przód 500 zł /szt.

Ceny fantastyczne.....
1,5 metra gumowej uszczelki 480 zł...... <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2009, 12:22
Posty: 105
Skąd: Gdańsk/Kowale/Piła
Auto: Mazda 929 Coupe HB 2,0 GLX, 84'
Mazda 626 GE FP, 95' + Koltec

Postprzez radar88 » 18 wrz 2013, 18:45

Toż to promocja :|
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez liberum » 19 wrz 2013, 16:55

Kiedyś, kiedyś, STOMIL byłby wstanie dorobić uszczelki na wzór, a teraz nie mam pojęcia.
Czy ktoś może się orientuję gdzie można spróbować dorobić uszczelkę na zamówienie?

Co do części i ich cen w MAZDZIE, suma tych podzespołów jest droższa niż samo auto.

Nie mówię by kosztowały 20 zł, ale...

Dziwi mnie podejście ogólnie MAZDY do zabytkowych aut i przestaję się dziwić, że 929 HB coupe II jest tak mało...

BTW pogrzebałem troszkę przy Czarnej, w weekend postaram się wrzucić zdjęcia z postępów i porażek.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2009, 12:22
Posty: 105
Skąd: Gdańsk/Kowale/Piła
Auto: Mazda 929 Coupe HB 2,0 GLX, 84'
Mazda 626 GE FP, 95' + Koltec

Postprzez Matheus » 20 wrz 2013, 19:48

liberum napisał(a):Czy ktoś może się orientuję gdzie można spróbować dorobić uszczelkę na zamówienie?


spróbuj poszukać tutaj http://uszczelkigumowe.com/
może znajdziesz podobną uszczelkę która tobie podpasuje
323F BA FE3T

SWAPY SILNIKÓW F2, FE3, FE3T – info PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2008, 17:28
Posty: 364 (0/1)
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: FIAT SCUDO

Postprzez Paweł » 21 wrz 2013, 13:27

Biorąc pod uwagę wartość auta, te ceny może rzeczywiście przyprawiają o zawrót głowy. Jednak u marek, które dbają o zabytkowe modele (np. Mercedes, BMW, od niedawna Audi), ceny części rosną wraz z wiekiem auta. Mazda przynajmniej utrzymuje je na w miarę stałym poziomie. Obiektywnie patrząc, problemem nie są ceny tych części, ale ich dostępność – np. do pierwszej Rx-7 (sprzedanej w ilości blisko 400 tys. egzemplarzy!) nie dostaniesz takich rzeczy jak klocki, czy tarcze. Do dużo młodszych HC/HD też brakuje wielu części. Mocno więc trzymam kciuki za próby utrzymania tego pięknego klasyka przy życiu :).
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez voytecku » 22 wrz 2013, 12:04

liberum napisał(a):Uszczelka drzwi 480 zł/szt.

To jeszcze nic, ceny uszczelek do millenii dopiero... zabijaly :) Ostatnio zamawialem chromowane ramke wokol tablicy rejestracyjnej na klapie do GE z lat 96-97 za jedyne 200zl, ale po 3 tygodniach okazalo sie, ze nie ma i nie bedzie. Skontaktowalem sie z ASO w USA i powiedzieli to samo, wiec trzeba sie spieszyc z odbudowa.

Paweł napisał(a):Jednak u marek, które dbają o zabytkowe modele (np. Mercedes, BMW, od niedawna Audi), ceny części rosną wraz z wiekiem auta.

Ale w tym wypadku dostaniesz niemal wszystko, a tutaj mowimy o wzglednie nowych samochodach.

Trzymam kciuki za odbudowe :)

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez liberum » 22 wrz 2013, 12:35

voytecku napisał(a):Ale w tym wypadku dostaniesz niemal wszystko, a tutaj mowimy o wzglednie nowych samochodach.


I z tym się zgadzam jak najbardziej <spoko>

Poniżej kilka zdjęć z akcji: Naprawa chłodnicy.
"zaślepione" króćce, podłączona pompka powietrza – płyn w środku, trochę ciśnienia i lokalizacja wycieku:
Obrazek
Miniszlifierka i obrobione żebro:
Obrazek
Topnik do miedzi i cynka i gotowe:
Obrazek

Miejsc było 4 z czego jedno mega konkretne.....
Oczywiście nowa chłodnica jak najbardziej będzie zamówiona....
Chłodnica zostawiona pod ciśnieniem na noc i na następny dzień z pełną satysfakcją stwierdzam brak wycieków.
Pompa wspomagania nie pracuje odpowiednio, wywalam segera i wkładam robiony na zamówienie pierścień zabezpieczający ze stali sprężynującej...

Ciąg dalszy nastąpi....
Pozdrawiam
Kuba
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sty 2009, 12:22
Posty: 105
Skąd: Gdańsk/Kowale/Piła
Auto: Mazda 929 Coupe HB 2,0 GLX, 84'
Mazda 626 GE FP, 95' + Koltec

Postprzez DamianSzatan666 » 9 sty 2014, 11:51

Auto piękne!! Gratuluję zapału ;)

liberum napisał(a):1,5 metra gumowej uszczelki 480 zł...... <glupek2>

Kiedyś byłem u znajomego Pana Rysia i przyszedł mu cennik wiązki do Scenika z ASO. Nie pamiętam czy 3 czy 5 cieniutkich przewodów idących od słupka do dwóch światełek na podsufitce- 760zł
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2011, 00:39
Posty: 1280 (10/2)
Skąd: Radoszyce-Świętokrzyskie/Grębenice-Łódzkie
Auto: Byly:
Xedos 6 2.5 '97
Xedos 6 2.0 '93
MPV 2.0d '05
I inne.
Aktualne:
MX-5 NA '93
Inne marki i pojazdy.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy