Mazda MX6 GE KL 1993r. black – (poprzednie auto)

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez qbass » 2 kwi 2008, 23:23

Czekamyyyyy ;P
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez Topaz » 3 kwi 2008, 07:18

Wiem, ze długo nie ma nic ale pojawił się problem, mianowicie, w desce spaliły mi się już dwie diody i stąd wszystko się opóźnia, teraz czekam na inne żeby je sprawdzić :) A nie chcę polecać LEDów, które spalą się po jakimś czasie.

:)
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez gadula » 3 kwi 2008, 10:33

Hmmm, czyli u mnie to też mógł nie być przypadek, mimo że innym odcieniem świeciła ;] Chyba jeszcze jej prąd zmniejszę ;)
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 10 lip 2006, 23:30
Posty: 2909 (3/25)
Skąd: Białystok
Auto: GE6 KL, RF7J

Postprzez lukaaass » 3 kwi 2008, 11:16

anonimka napisała: jedyny słuszny kolor <diabełek>

Najlepszy kolor dla modeli mx :D na bank :) [/b]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 lut 2008, 23:53
Posty: 41
Skąd: Suwałki
Auto: mx3 1.6 16v

Postprzez Martinez81 » 3 kwi 2008, 18:50

Auteczko widzialem na żywo.Ładniutkie. :D
Zapraszam wszystkich miłośników aut japońskich do Klubu Japanese Fanatics. www.japanese-fanatics.com

Miłośnik prawdziwej motoryzacji – wróg pseudo-ekologii
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2007, 22:59
Posty: 248
Skąd: Suwałki/Cała Polska
Auto: Były: Mazda 626 2.0 GD
Mazda Xedos 9 KL Manual
Subaru Impreza WRX Sports Wagon GD
Jest: MB E50 AMG

Postprzez Topaz » 26 paź 2008, 22:41

Dawno tu nie zaglądałem :) czas dorzucić chociaż jedną fotkę :P

Obrazek

Tak to jest, okres przed wakacjami, potem wakacje i nagle prawie koniec roku, ciągłe spoty, mnóstwo innych zdjęć w dziale regionalnym, stąd takie zaniedbanie tematu.

Kilka zdjęć ze spotów:

Obrazek
Na tym zdjęciu obok 6stki Gromuska

Obrazek
A tutaj na tle..... po prostu taka sobie fotka :)


Mazda jak widać dalej jeździ – zdjęcie z dziś. Tuningu nie ma żadnego – oprócz tego co było.

Dzisiaj specjalnie na prośbę kolegi Gromuska, urządziliśmy ścinkę z jego drugim samochodem, czyli seatem 1.8 Turbo 170KM. Hmm, jakby to powiedzieć, seat był drugi :)
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez Topaz » 30 mar 2009, 10:31

Dział będzie zamknięty ale może zdążę :)

Szukam zderzaka do autka mojego, najlepiej od razu w kolorze czarnym. Interesuje mnie tył. Może ktoś ma w jakieś sensownej cenie :)
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez sq2jul » 30 mar 2009, 11:03

ładne auto :)

Vy 73 de Juliusz, SQ2JUL :) Do uslyszenia w eterze :)
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Topaz » 10 paź 2009, 14:37

Minął kolejny rok jeżdżenia moją czarną MX6stką. Ten rok nie był już taki dobry dla autka. Trzeba było co nieco w nim wymienić. Ciągle obstaję przy tym, że Mazdy są bezawaryjne. To co musiałem wymienić to zwykłe (lub niezwykłe) elementy, które się zużyły.

Co zostało zmienione:

1. Tylne amortyzatory – teraz są najtańsze magnumy jakie mogłem od ręki dostać w IC. Jeżdżą pół roku i oby dalej tak się trzymały.

2. Autko zostało wzbogacone o oryginalną klikmę z MXa. W chwili obecnej pstryka jeszcze sprężarka ale montujący to kolega obiecał ją wymienić na sprawną. Nie śpieszy mi się z tym :) Mam czas do kwietnia, zanim zrobi się ciepło. Teraz klima działa dość dobrze, tylko wkurza pstrykaniem sprężarki. Napełniłem to wszystko sam korzystając z produktów firmy DeepCool. 100zł i napełnienie starej klimy na czynnik R12. Polecam, jak ktoś ma jeszcze starą klimę.

3. Przed klimą autko dostało nową chłodnicę. W starej poleciał zbiornik od strony pasażera. Pękł na dole. Nowa chłodnica, więc jednocześnie nowe rurki. Wymieniłem rurę wychodzącą z bloku do chłodnicy (sklep z częściami do skody – 19zł – rurka górna chłodnicy skody felicji 1.3, lub jak ktoś ma bliżej sklep agroma to można użyć też rurki od ursusa C330, dolna rura chłodnicy w nim – cena 11zł). Wymieniłem też rurkę od wody poniżej alternatora – rozeszła się ze starości. Dodatkowo wyczyściłem zbiornik wyrównawczy i wymieniłem rurkę biegnącą do niego. Cały układ chłodzenia przepłukałem detergentem, rozpuszczalnikiem i na koniec wodą :) – to wszytko tak na zapas, żeby tego nie robić później.

4. Mazda gubila też olej, więc najpierw została wymieniona uszczelka pod pokrywą zaworów, ta z tyłu, bliżej grodzi. Po wymianie okazało się, że dalej się leje olej. Po zdjęciu rozrządu winowajcą okazał się uszczelniacz wału. Więc też został wymieniony. Obecnie nic nie cieknie i jest tak jak powinno być.

5. Tak się złożyło, że również w tym roku posłuszeństwa odmówił akumulator. Dostał zwarcia i przestał działać :) Konieczne wiec było kupienie drugiego. Włożyłem mu znowu nasz polski wyrób, nie pamiętam tylko czy centrę czy piasta (a nie chce mi się schodzić patrzeć:) :).

6. Ostatnia wymiana dotyczy koła na wale z którego idą dwa paski, na pompę wody i na alternator. Niestety stare kółko się zepsuło i paski zaczęły się rwać. Więc jest nowe, równe, przy okazji nowe paski.

I to tyle napraw i dodatków usprawniających w tym roku, dość dużo ale teraz nie powinno być dalszych problemów.

Żeby sobie poprawić humor to zmieniłem wycieraczki na miękkie, wrzuciłem nakładkę na kierownicę (bo mam wytartą skórę na niej) i dodałem sobie nową wajchę biegów :)

A i zapomniałbym, wymieniłem tylne głośniki :) żeby lepiej grały. I tez nie napiszęfirmy, bo to było w marcu i nie pamiętam już. Ważne, że grają całkiem znośnie. Chociaż przez nie też mnie coś mało nie strzeliło, gdyż zaczęła trzeszczeć tylna półka. Ale system czarnych gąbek powklejanych tu i ówdzie rozwiązał sprawę :P

Kilka zdjęć w kolejnym poście.

A co planuje jeszcze zmienić:

1. Wymienić radio z obecnego JVC na jakieś nowsze z USB i dużym LCD kolorowym.
2. Pomalować szyberdach, gdyż delikatnie pomarszczyła się farba w jednym miejscu przy uszczelce.
3. Wymienić rozrząd.
4. Jak mi jeszcze zostaną jakieś pieniążki, to może wreszcie kupię felgi 17stki i opony do nich, bo i tak muszę kupować nowe opony na kolejny letni sezon :).
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez gadula » 10 paź 2009, 15:59

Zapomniałeś o wymienionej diodzie w podsufitce :P
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 10 lip 2006, 23:30
Posty: 2909 (3/25)
Skąd: Białystok
Auto: GE6 KL, RF7J

Postprzez Topaz » 10 paź 2009, 16:08

Nie zapomnialem, po prostu testuję nową diodę kupioną w TME kilka dni temu. Tym raze 2W i ciepła biel 3000K. I ta pójdzie do oświetlania wnętrza. Ma ładne światło. Przetwornica juz gotowa jest, dioda też, pewnie jutro nastąpi włożenie do samochodu. :)
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez czejs » 10 paź 2009, 16:34

Topaz napisał(a):gdyż zaczęła trzeszczeć tylna półka


ja tylną półke wygłuszyłem matami bez wygłuszenia troche to gra jak w remizie:P także polecam, a radio z LCD duuuuuuużym i koliorowym JVC są ładne ale podobno mają słabą jakość .
Sprzedam 323f BG na części!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez pawelMX6 » 10 paź 2009, 18:57

Topaz, seryjna i zadbana – super :) Planujesz jakieś zmiany wizualne lub mechaniczne jeszcze wprowadzić?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2007, 22:10
Posty: 2050 (0/1)
Skąd: Gdynia

Postprzez Topaz » 11 paź 2009, 08:45

pawelMX6, z jedynych wizualnych zmian to planuję kupić ładne felgi. :)

A z nie wizualnych, to mam w planie pozmieniać z tyłu żarówki na LEDy (już dawno to sobie obiecałem). Dorzucę sterownik wycieraczek, w którym ich prędkość będzie połączona z prędkością jazdy. Pewnie dodam domykanie szyb po zamknięciu i mam nadzieję, przed zimą wymienić zestaw sterownia z pilotem i tak jak ma kolega Janux dodam odpalanie silnika z pilota. To takie plany mam na dzień dzisiejszy. Co z nich wyjdzie – nie mam pojęcia – czas pokaże.
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez Siwus » 15 paź 2009, 22:14

bardzo ładna i zadbana mx6, czarna, silnik KL czego więcej chcieć ;) powodzenia i bezawaryjności życzę!
pracoholik
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2008, 00:31
Posty: 1634 (0/5)
Skąd: Włocławek
Auto: Chrysler Sebring '01 2.7V6

Postprzez Topaz » 26 sty 2010, 02:11

No i stało się :)

Co prawda nic złego ale moj poczciwy MX6 niedlugo nie bedzie juz moj. Stąd czas zakończyć ten temat. Za kilka dni pojawi się kolejny z moją nową mazdą, tym razem "szóstka" w kolorze srebrnym :P Niby nic specjalnego ale zawsze to odmiana :)

A tak przy okazji, jesli ktos jest zainteresowany samochodem z tego tematu, to jeszcze nie zdazylem nawet wystawic na otomoto.pl Chwilowo jestem zajety nowym autkiem i dopiero za kilka dni to zrobie :), czyli MX 6 czarny z oryginalnym 16stoletnim lakierem, jest ciagle do kupienia. (za dosc male pieniadze). W stanie takim jak opisany w temacie. Lekko poobijany :) hehehe, w sensie, ze ma dziurke w tylnym zderzaku i drobne otarcia.

Dziekuje wszystkim za posty w tym temacie.

Pozdrawiam
Darek/Topaz (dawniej: SP4UBW)
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez sq2jul » 26 sty 2010, 02:32

Topaz daj cynk jak auto sie sprzeda – zamkniemy temat ;)
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Topaz » 28 lut 2010, 18:15

No i mozna zamknac temat... :) Tyle, ze teraz to chyba sam moge go zamknac :)

EDIT: Mazda ma się dalej dobrze, zostało w niej wymienione sprzęgło i jezdzi nią teraz kolega Łukasz, którego być może namówię na kontynuację tematu w swoim wątku. :)

A temat odblokowuję, żeby można się było wypowiadać.
Zgadnij kotku, co mam w środku....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2006, 20:18
Posty: 477
Skąd: Białystok
Auto: M6 2.3 Sport

Postprzez vienio4 » 11 lut 2011, 16:59

Piękna jest :)
Teraz Mercedes C200 Kompresor 192 KM , 2,0 benzyna/LPG
Ale Mazdę uwielbiam nadal :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2009, 17:18
Posty: 179
Skąd: Puck, Skwierzyna, Gorzów Wielkopolski
Auto: Honda Accord, 2,0 benzyna, 155KM, 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy