Mazda 626 GF FS '01 Exclusive

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez Barteek20 » 31 maja 2016, 19:40

Jest to moje szóste autko, wcześniej miałem pięć hond :D
Civic Ej 2 1.5> Accord CG 9 2.0 > Civic Ej 2 1.5 > Civic EP2 1.6 > Accord CL9 2.4
Jednakże musiałem sprzedać accordke i rozpocząłem poszukiwania zastępcy, celował bardziej w rodzine VAG i oglądałem różne jej wytwory: Skode Octawie , Seaty toledo , Audi a4, VW Passaty B5 oraz Bmw e46
Jednakże wszystkie te ezglemplarze były poprostu do bani, albo większość elektryki włącznie z klimą nie działały, albo tona szpachli i mokry silnik.

Przez przypadek natrafiłem na ta Mazde, właściciel ją ma od 5 lat, sprowadzona była w 2011 na co wszystko sa papiery, do 2011 książka uzupełniana na bieżąco w maździe, nowy właściciel co prawda autka nie serwisował już w ASO, ale wymienił po sprowadzeniu rozrząd, oleje i na bieżąco było wymieniane.
Jedyne co przez 5 lat uległo uszkodzeniu za jego kadencji to sprężarka od klimy, którą oczywiście wymienił. Oraz zamontował instalacje LPG sekwencyjną .

Autko jest w fantastycznym stanie, działa wszystko od klimy po najmniejsze przełączniki, skóry wyglądaja niemal że jak nowe. Jestem poprostu oczarowany tym autkiem, jeździ sie niemal jak nowym.




Dane techniczne:
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 16V 115KM 85kW
Przebieg: 220000km
Wyposażenie:
– centralny zamek
– klimatyzacja automatyczna (climatronic)
– elektryczne przednie szyby
– elektrycznie regulowane lusterka
– podgrzewane lusterka
– komputer pokładowy
– czujniki parkowania
– tempomat
– ABS
– TCS
– skórzana tapicerka
– poduszki powietrzne
– 2 kluczyki
– halogeny
– 2 x podłokietnik
– wysuwana antena

Naprawy: Póki co brak

Modyfikacje:
Utrzymać ten egzemplarz w serii i w tym stanie jakim jest.

Plany:
-Dbać woskować, zmieniać oleje, filtry, paski, klocki ... :)
Załączniki
mazda 2.jpg
mazda.jpg
mazda3.jpg
Początkujący
 
Od: 30 maja 2016, 01:12
Posty: 8
Auto: Mazda 626 2.0 115km 2001r

Postprzez Dominator » 31 maja 2016, 20:23

Fajna wersja. Wymienil bym swoja 626 na taka, ale sie nie oplaca. Komfort nie za wybitny i zgnije jak moja :P czemu przesiadles sie z cl9 i to z najlepszego silnika?
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Senior » 31 maja 2016, 22:07

Gratuluje zakupu i życzę szerokości <spoko> <serduszka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 10:33
Posty: 335 (0/4)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: jest 6 GH 2,0 '08
była 6 GG 2,0 '06
była 6 GG 1,8 '03
była 626 GF 2,0 '01
była mazda 323F '96

Postprzez Barteek20 » 31 maja 2016, 23:13

Dominator napisał(a):Fajna wersja. Wymienil bym swoja 626 na taka, ale sie nie oplaca. Komfort nie za wybitny i zgnije jak moja :P czemu przesiadles sie z cl9 i to z najlepszego silnika?


Niestety potrzebowałem gotówki <zawstydzony>
Ale jeżeli chodzi o stan to Accord był sto razy bardziej zmęczony, z tym że próżno tam było szukać korozji, jedynie na podłodze coś tam zaczeło sie dziać, tutaj zresztą też zaczyna i będe to robił, muszę znaleźć tylko dobrego fachmana w Łodzi :)

Jak już wymieniać to model wyżej :D chociaż słyszałem, że w porównaniu mazdy 6 do accorda VII słabo wypada praktycznie pod każdym względem :( jedynie tańsza w zakupie.
Chodź po przesiadce nie odczuwam żadnej utraty na komforcie, naprawdę nie spodziewałem sie, że mazda mnie zaskoczy tak pozytywnie, pewnie kwestia zadbanego egzemplarza kontra zmęczona już honda, która w dodatku jest warta cztery razy tyle ...

Senior napisał(a):Gratuluje zakupu i życzę szerokości <spoko> <serduszka>


Dzięki :)
Początkujący
 
Od: 30 maja 2016, 01:12
Posty: 8
Auto: Mazda 626 2.0 115km 2001r

PostTen post został usunięty przez Mr_Bartek 10 wrz 2017, 20:24.
Powód: Nabijanie postów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy