Mazda 626 GE KL 1992 2.5i V6 24V 2WD 4WS powolna konwersja na efini MS-6

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez ZdzichuZ » 9 lis 2013, 08:27

Voytecku, czy kierownicę też wymieniasz? Z tego co się orientuję, to w oryginale w 626 GE przyciski od cruise control znajdują się przy kierownicy – czy jeżeli zmieniasz kierownicę na taką od nowszej Mazdy, to jak rozwiążesz problem sterowania tempomatem?
ZdzichuZ
 

Postprzez voytecku » 9 lis 2013, 14:59

slisman napisał(a):Jeśli dobrze mi się wydaje, to uchwyty są takie same (albo bardzo podobne) jak w 626 GW

Moim zdaniem rozklad rzeczywiscie bardziej pasuje do GW/GF, ale w GW chyba nie jest taki symetryczny jak w GE i w GG, chociaz moge sie mylic.

slisman napisał(a):A sam fotel...naprawdę super <spoko> masywny, co jest wielkim plusem, wygląda dużo lepiej. Powodzenia w dalszym rzeźbieniu!

Dziekuje, milo mi, ze zmiany sie podobaja. Wygodnie na nim sie siedzi, gdyby jeszcze byl elektryczny, byloby idealnie :)

Roni napisał(a):Jutro spróbuje włożyc fotel od M6 do 626 gf przednie oczywiście i się okaże bo tak samo mi się wydaje że mocowania są podobne ...

Daj znac, jak Ci to wyszlo. Moze wlasnie zapoczatkowalem nowy kierunek zmian wsrod wlascicieli GF/GW? :)

JyrkiJuhani napisał(a):Voytecku, czy kierownicę też wymieniasz?

Rozlozona kierownica gdzies tam lezy na ktoryms zdjeciu. Bedzie taka z GG, ale zamontuje ja dopiero po dokonaniu w niej kilku zmian :)

JyrkiJuhani napisał(a):czy jeżeli zmieniasz kierownicę na taką od nowszej Mazdy, to jak rozwiążesz problem sterowania tempomatem?

Z tego, co wiem, nie powinno byc problemu z podlaczeniem tempomatu, chociaz nie zajmowalem sie tym jeszcze. Moze byc problem z dodatkowymi przyciskami, bo tasma w 626 obsluguje tylko 3 przyciski i musze dorwac tasme z airbagiem, zeby miec wiecej mozliwosci lub mocno wyrzezbic te z GG, ale ona jest znacznie wieksza i ciezko bedzie jej podejc do kolumny w GE.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez Stiga Mx-6 » 27 lis 2013, 18:28

Widze kosmiczne mody w aucie , jestem pod wrazeniem sledze temat dlugi czas i czekam na efekt koncowy ps. jesli cos byl potrzebowal mam calego Cronosa na czesci <oczko> pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2012, 10:26
Posty: 65 (0/1)
Skąd: Zambrów
Auto: Mazda Mx-6 2.5 V6 95'

Postprzez Roni » 28 lis 2013, 10:01

voytecku napisał(a):Daj znac, jak Ci to wyszlo. Moze wlasnie zapoczatkowalem nowy kierunek zmian wsrod wlascicieli GF/GW? :)


Nie pasują, trzeba przerabiac
Obrazek – Kliknij
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2010, 10:30
Posty: 691 (0/1)
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda 626 GF 2.0 DiTD 18" – Kliknij

Postprzez MX6-CZARNY » 28 lis 2013, 14:21

A gdzie nowe foty środka?
Buuu... Mazdy już nie ma...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2013, 20:44
Posty: 216 (0/5)
Auto: Cupra 1M

Postprzez cichy_86 » 29 lis 2013, 18:20

co tam w temacie Wojtku słychać ? jakieś postępy ?? :>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2008, 14:01
Posty: 1569 (2/3)
Skąd: GND-NE
Auto: Lexus LS600H
Audi A6 C6 3.0
BMW z3 2.8

Postprzez voytecku » 29 lis 2013, 21:57

Stiga Mx-6 napisał(a):Widze kosmiczne mody w aucie , jestem pod wrazeniem sledze temat dlugi czas i czekam na efekt koncowy ps. jesli cos byl potrzebowal mam calego Cronosa na czesci <oczko> pozdrawiam

Kosmiczne mody, bo troche kosmicznie mi odwalilo :) Wczoraj o 3:30 rano wyruszylem po pewne czesci do wnetrza, zeby jeszcze zdazyc rano do pracy :) Z pewnoscia sie odezwe, bo mam jeszcze jeden niecny pomysl :)

Roni napisał(a):Nie pasują, trzeba przerabiac

Ale skoro rozmyslasz o fotelach z RX8, to jestes przygotowany na przerobki. Podlokietnik da rade latwo dosztukowac do nowych foteli :)

MX6-CZARNY napisał(a):A gdzie nowe foty środka?

Jeszcze chwile, bo sie znowu koncepcja delikatnie zmienila i zmienil sie zakres prac :) Panowie cierpliwosci, prosze :)

cichy_86 napisał(a):co tam w temacie Wojtku słychać ? jakieś postępy

Chwilowo niewiele, bo jeszcze kompletowalem czesci do srodka, zeby juz ten etap byl zamkniety. Najpierw chce sie uporac z zamontowaniem tych foteli, a potem bede juz same fotele i tylna kanape rzezbil :)

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez Eklerek323f » 30 lis 2013, 12:08

voytecku napisał(a):Kosmiczne mody, bo troche kosmicznie mi odwalilo Wczoraj o 3:30 rano wyruszylem po pewne czesci do wnetrza, zeby jeszcze zdazyc rano do pracy Z pewnoscia sie odezwe, bo mam jeszcze jeden niecny pomysl

Jak Ty lubisz ludzi w napięciu trzymać... :> Dawaj foty <glupek2>
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 14 lut 2010, 21:32
Posty: 2994 (13/28)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE KL sedan 93r.
Mazda 626 GE KL liftback 96r.



była
Mazda 323F BG
MX-6 2.5 V6 KL

Postprzez Roni » 30 lis 2013, 15:14

voytecku napisał(a):Ale skoro rozmyslasz o fotelach z RX8, to jestes przygotowany na przerobki. Podlokietnik da rade latwo dosztukowac do nowych foteli :)


Przeróbek się nie boje, po prostu dałem info dla leniwych :D
Obrazek – Kliknij
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2010, 10:30
Posty: 691 (0/1)
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda 626 GF 2.0 DiTD 18" – Kliknij

Postprzez voytecku » 7 gru 2013, 21:38

Eklerek323f napisał(a):Jak Ty lubisz ludzi w napięciu trzymać...

Lubie pokazywac efekty :)

Eklerek323f napisał(a):Dawaj foty

Wlasnie wrzucam :)

Poniewaz chce przywrocic samochod do jak najlepszego stanu technicznego i wizualnego, postanowilem wymienic kilka czesci ze srodka, ktore zuzywaja sie najczesciej. Niedawno doszedl panel sterowania szybami po stronie kierowcy (zamiennik nowszka sztuka) oraz przyciski sterowania lusterkami (oryginal nowka sztuka). Czekam jeszcze na nowke sztuke dzwigienki po lewej stronie kierownicy i zastanawiam sie nad jakims prezentem pod choinke dla samochodu :)

Obrazek

Poza tym, zeby pasazerowi nie bylo smutno i nie musial recznie ustawiac sobie fotela, postanowilem dokupic dla niego rowniez elektrycznie sterowany fotel :) Oraz postanowilem dokupic przyciski ogrzewania foteli z M6 MPS, bo te moje sa juz powycierane.

Obrazek

Musze tylko siedzisko i oparcie wymienic na te z fotela manualnego i bedzie prawie tak, jak sobie zaplanowalem. Dodatkowo oparcie jest wyposazone w podparcie ledzwiowe.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez cichy_86 » 7 gru 2013, 21:50

Przyciski faktycznie nieźle się prezentują :D czekam na końcowy efekt wnętrza jaki i całego projektu :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2008, 14:01
Posty: 1569 (2/3)
Skąd: GND-NE
Auto: Lexus LS600H
Audi A6 C6 3.0
BMW z3 2.8

Postprzez noxes » 7 gru 2013, 21:54

<spoko> Tylko mam małe pytanko. Nie będzie denerwować Cię różnica w np przyciskach w koncu jest w nich 10 lat różnicy?
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez voytecku » 7 gru 2013, 22:50

cichy_86 napisał(a):Przyciski faktycznie nieźle się prezentują

Wygladaja jak nowe i oznaczenia nie sa wytarte. Chcialem kupic nowke z millenii, bo w ASO w USA sa dostepne za $27/szt, ale juz nie bylo czarnych, a nie udalo sie znalezc takich do 626.

cichy_86 napisał(a):czekam na końcowy efekt wnętrza jaki i całego projektu

Jeszcze musisz cierpliwie poczekac. Jesli Pan Bog pozwoli, to dopiero polowa przyszlego roku :)
Mnostwo pracy jeszcze zostalo.

noxes napisał(a): Tylko mam małe pytanko. Nie będzie denerwować Cię różnica w np przyciskach w koncu jest w nich 10 lat różnicy?

Te przyciski ogrzewania foteli wygladaja niemal identycznie jak te moje, roznica jest dostrzegalna tylko dla wprawnego oka. Pozostale tez sa raczej w dobrym stanie poza tymi, ktore wycieraja sie najszybciej (szyby, swiatla, lusterka).

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez oblivion » 8 gru 2013, 11:00

voytecku napisał(a):Jeszcze musisz cierpliwie poczekac. Jesli Pan Bog pozwoli, to dopiero polowa przyszlego roku :)

Napięcie rośnie jak u Hitchkoka, tak trzymaj ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2006, 19:47
Posty: 3269 (1/0)
Skąd: Sanok
Auto: Subaru XV Crosstrek 2.0 benz 2015

Postprzez noxes » 8 gru 2013, 16:37

voytecku napisał(a):Te przyciski ogrzewania foteli wygladaja niemal identycznie jak te moje, roznica jest dostrzegalna tylko dla wprawnego oka. Pozostale tez sa raczej w dobrym stanie poza tymi, ktore wycieraja sie najszybciej (szyby, swiatla, lusterka).

No ok. W takim razie kolejne pytanie. Jak zamierzasz wyeliminować różnicę pomiędzy fotelami, a kokpitem, boczkami, konsolą środkową? :D
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez voytecku » 8 gru 2013, 17:30

noxes napisał(a):Jak zamierzasz wyeliminować różnicę pomiędzy fotelami, a kokpitem, boczkami, konsolą środkową?

Masz na mysli sam kolor? :)

Zastanawiam sie sie jeszcze nad paleta kolorow w srodku, chcialbym je jakos ujednolicic, bo mysle o dodaniu jeszcze dwoch kolorow w srodku :) Plastykowe boczki siedzen polecialyby w kolor deski lub zostaly czarne, a wtedy deske musialbym wymienic na czarna i glownym motywem kolorystycznym boczkow bylaby czern :)

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez noxes » 8 gru 2013, 21:10

Mam na myśli i kolor i stylistykę. Moim zdanie deska z 92r w ogole nie pasuje, już bardziej z końcówki produkcji.
kolor(szary) w ogóle mi się nie podoba. Mi podchodzi do gustu czarny z białą podsufitką z wykończeniem alu lub drewno :)
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez voytecku » 8 gru 2013, 21:25

noxes napisał(a):Moim zdanie deska z 92r w ogole nie pasuje, już bardziej z końcówki produkcji.

Z deska zawsze mozna cos zrobic, zmienic na czarna lub zmodyfikowac istniejaca :)

noxes napisał(a):kolor(szary) w ogóle mi się nie podoba

On troche akurat komplikuje, ale mysle nad tym. Najlepiej byloby w czerni, tzn czarna deska i boczki oraz czarny dywan i fotele w odpowiednich kolorach (bo maja byc dwa) :) W sumie mam juz 4 czarne boczki, ale nie pamietam w jakim sa stanie, teraz musze zaczac szukac czarnej deski, ale znowu pozostaje dylemat czy ta z '97 wejdzie do mnie, a nie chce mi sie kupowac kolejnego samochodu na czesci :)

noxes napisał(a):Mi podchodzi do gustu czarny z białą podsufitką z wykończeniem alu lub drewno

Z podsufitka wiaza sie pewne plany, ale nie wiem jeszcze, co zrobic z dachem :) Drewna czy alu nie bedzie, plastyki beda polakierowane, tak aby laczyc sie z kolorem tapicerki.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez noxes » 8 gru 2013, 21:44

voytecku napisał(a):ale znowu pozostaje dylemat czy ta z '97 wejdzie do mnie, a nie chce mi sie kupowac kolejnego samochodu na czesci

Myślę, że wejdzie bez problemu o ile kupisz kompletną tzn zegar wiązka poduszka plastiki itp
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez voytecku » 8 gru 2013, 22:35

noxes napisał(a):Myślę, że wejdzie bez problemu o ile kupisz kompletną tzn zegar wiązka poduszka plastiki itp

Teraz patrzylem na te deski i nie podoba mi sie to wyciecie na AirBag. Okropnie to wyglada :) Chyba bede musial rowniez modzic z deska :)

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 21:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy