Mazda Xedos 2.0 V6 103 KW – Mój Kumpel Xedzio i ja ...

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez FranzV6 » 9 maja 2012, 00:00

Witam.

Mojemu Qmplowi :
http://www.youtube.com/watch?v=urf1f9vB7KA

Po dość długim czasie od rejestracji nadszedł czas na przedstawienie mojego kumpa Xedzia :)
Rok 1997 2.0 V6 (rzecz jasna) 140PS, + instalacja LPG (zakładana za mojej kadencji).
Przebieg obecnie 148 tys. km (przy zakupie ok 120 tys km)
może wpierw to co najważniejsze na wejście :

Obrazek

Zakupiony w 2010 roku za grosze od przedstawicielstwa Mazda Hamburg gdzie pierwszy właściciel (w 2010 roku 62letni pan :) ) go oddał z zatartym silnikiem za 360 euro(ja dałem ciutkę więcej :)) w rozliczeniu za nowe auto . Auto serwisowane od nowości w jednym serwisie niestety apetyt na olej zgubił i te autko (ale chyba fabrycznie jest wada, która segreguje te auta bo niektóre mają po 330 tys km i jest ok a niektóre na złomach mają po 156 tys przebiegu i lipa :( )...

Obrazek

W lipcu 2010 wstawiony został nowy silnik od angola niestety spalanie oleju 1 litr na 800-1000km :)) Więc zostałem z2ma silnikami i autami (angol na części zawsze się przyda:)) plus mój Hamburski Xedzio. Zaprzyjaźniony mechanik z litości chyba zabrał się za oryginalny silnik po wnikliwej analizie uznał, że trzeba wymienić tłoki, dać do honowania tuleje, wymienić gniazda zaworowe w głowicy i zplanować głowicę plus wieeelee inncyh (wybaczcie ale mechanika dla mnie to dość obca bajka :) )... na szczęście robiąc to w garażu i z uwagi na wspólną ławę z podstawówki remont wyniósł mnie kilka rysek :( i 1/3 tego co powiedziano mi w kobylnicy – choć polecam zakład bo wiele mi pomogli bezinteresownie (słupsk)i prawie 1/4 tego co oczekiwała dzierżencina w Koszalinie :). A dodatkowo silnik został rozebrany do ost śrubki i wyczyszczony a auto dodatkowo przeszło przegląd zawieszenia skrzyni biegów wymienione zostały uszczelki pompa wodna sprzęgło i sprężarka klimatyzacji (szukałem łożyska ale nigdzie nie ma a serwis za nową całą woła 4800 a za część z łożyskiem 2200 :( jeżeli ktoś wie gdzie można takie łożysko kupić proszę o informację chętnie nabędę na zapas – nowe rzecz jasna) etc. Na reszcie dziś śmiało mogę powiedzieć, iż auto od wymiany do wymiany (co 10-12 tys km) bierze 200-300ml oleju :) niestety zgapiłem się i jeżdżę na 10W40 a nie na 5W40 a szkoda ... Tyle złego początki teraz coś dobrego:

Auto prócz części amortyzacyjnych typu hamulce przeguby żarówki płyny przez 28 tys km nic mnie nie kosztowało. Jest wdzięcznym kompanem w podróży słodko mruczy silnik a za tak staranne przywrócenie go do życia (tak mniemam) odwdzięcza się w każdej sekundzie gdy się nim poruszam. Silnik jest mocny i elastyczny ale staram się go utrzymywać w przedziale 3500-5000 obrotów – w tedy czuje się jego wdzięczność a i spalanie w takim przedziale ma najmniejsze za co duży plus dla niego:)

Obrazek

Mazdę Xedos 6 poznałem w chwili gdy trafiłem na ofertę mojego :) o czym to świadczy? Przyjaźń od pierwszego wejrzenia – dziewczyna jest czasem zazdrosna (notabene pozdrawiam cię Magdaleno :* taki zbieg okoliczności dlatego mój Xedzio to kumpel a nie jak wielu woli koleżanka madzia <lol> )
– ta deska , wnętrze ergonomia i linia nadwozia sprawiły, że inne auto nie wchodziło i dziś nie wchodzi w grę może milenia ale mam uraz do automatów. Z tak zrobionym serduchem zakładam, iż długo nie będę się z Xedziem rozstawał a jak już to dostanie go brat który na szczęście ma dopiero 15lat a już się na niego zapatruje <płacze> ;)


Obrazek

Kilka danych z jazdy :
max V 235km/h na 98 PB. autobahn. LPG podobno 210 km/h ja wykorzystuje instalacje do obniżenia kosztów na co dzień i nie katuje silnika ponad 160km/h na lpg.

spalanie:
zima oponki 185/65/15"
PB min spalanie 8l. średnie 9l. max 13 l.
LPG min 8.8l. średnie 9.5l. max 14l.

lato oponki :D 235/45/17 :D
PB min spalanie 9,5l. średnie 10,8l. max 13l.
LPG min 11,00l. średnie 11,8l. max 14l.

Obrazek

Co do alu i opon polecam 225/45/17 wszak za komplet prawie nowych 17" AEZ i gum 235/45/17 z profilem 6mm na ebayu dałem mniej niż na allegro za 2 nowe pojedyncze gołe alufelgi ... W takim wypadku zostają te aż się zjadą zwłaszcza, iż komplet nowych gum kosztuje 2x więcej co wydałem na wspomniany zestaw :).

Obrazek

Jakie plany ? czytać forum i może coś ładnego i pomysłowego wyłapać. na wiosnę 2013 nowy srebrny lakier bo zawsze znajdzie się wgniotka lub jakaś ryska :).
+ Z racji, że na szybie jest antena Blaupunkt do radia (odbiór oceniam na 3+/4- ale radia słucham rzadko) tylna antena ustąpi miejsca antenie CB, Która teraz dzień w dzień przed wizytą w garażu musi być chowana :(


ps zawsze ktoś pyta o to jak zamontowane jest CB oto link jak to jest u mnie:
http://www.youtube.com/watch?v=pg-gxrWUSsY
Ostatnio edytowano 8 cze 2012, 00:44 przez FranzV6, łącznie edytowano 5 razy
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez zibi626 » 9 maja 2012, 09:26

Ładna sztuka <spoko> ale czy oponki nie za duże – wystają za bardzo poza obrys Xeda ? no i co to za listwa z boku ?

Bezawaryjności życzę !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2006, 19:54
Posty: 796
Skąd: Kraków
Auto: Były:
Mazda 626 Cronos 2.0 16V '95 LPG BRC24,Mazda Xedos 9 2,5 KL A/T '94 LPG BRC56 :(
Jest
Honda Stream 2.0 iVTEC '01 BRC24

Postprzez FranzV6 » 9 maja 2012, 09:41

dzięki :)

Opony wbrew moim obawą nie są za wysokie ani za mocno Wiem że to nie tak ma być ale nie jestem szejkiem kupiłem zestaw za ciutkę ponad 800 zł 6mm bieżnika. W następnym sezonie 215/45/17 zawitają.

Też mi się wydaje że na AEZ ULTRA 17'' x 7,5" rozstaw 5x114,3 ET 38 poniżej 215 będzie nijak wyglądało oponka nie może być węższa niż felcia ... jeżeli ktoś ma jakieś sugestie chętnie przyjmę.
Ostatnio edytowano 9 maja 2012, 22:54 przez FranzV6, łącznie edytowano 2 razy
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez kamilspider » 9 maja 2012, 16:22

Fajna nazwa tematu :D
Kółka nie są złe, ale chyba lepiej będzie wyglądać na oponkach 205/45 i jak dasz jakieś obniżenie.
Listwa pewnie praktyczna, ale po lakierowaniu auta już jej nie zakładaj i parkuj tak, żeby nikt nie walił drzwiami ;)
Irytują mnie trochę takie koraliki na fotelu i chyba bym w tym nie usiedział ;)
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 09:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez FranzV6 » 9 maja 2012, 21:35

Gleba na dzień dzisiejszy nie wchodzi w grę – takie mamy drogi po za tym nie przy tej szerokości i tak nieźle się nagimnastykowałem by wyeliminować obcieranie :( na szczęście udało się i można śmiało gnać ... Co do listwy jest zamiar że zniknie :) zobaczymy. Koraliki to rzecz gustu jak mniemam :) pozdrawiam
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez DamianSzatan666 » 20 maja 2012, 23:44

o właśnie, takie podejście do zdania innego użytkownika lubię. Rzecz gustu, Ja podobnie jak Kamil nie mógłbym siedzieć na tym :D Znajomi mówili że nie mogliby jeździć na mojej macie porą jesienną no a musiałem :(

Xedzio bardzo ładny(jak prawię każdy)!! nie wiem jak to zrobiłeś że Ci tak mało pali LPG, masz sekwencję rozumiem... Mój na 225x45x17 pali nawet do 15l LPG/100km <płacze> oj bardzo <płacze>

A co to za felunek??

Pozdrawiam i życzę bezawaryjności!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2011, 00:39
Posty: 1280 (10/2)
Skąd: Radoszyce-Świętokrzyskie/Grębenice-Łódzkie
Auto: Byly:
Xedos 6 2.5 '97
Xedos 6 2.0 '93
MPV 2.0d '05
I inne.
Aktualne:
MX-5 NA '93
Inne marki i pojazdy.

Postprzez rclmati » 21 maja 2012, 16:04

DamianSzatan666 napisał(a):o właśnie, takie podejście do zdania innego użytkownika lubię. Rzecz gustu, Ja podobnie jak Kamil nie mógłbym siedzieć na tym :D Znajomi mówili że nie mogliby jeździć na mojej macie porą jesienną no a musiałem :(

Xedzio bardzo ładny(jak prawię każdy)!! nie wiem jak to zrobiłeś że Ci tak mało pali LPG, masz sekwencję rozumiem... Mój na 225x45x17 pali nawet do 15l LPG/100km <płacze> oj bardzo <płacze>

A co to za felunek??

Pozdrawiam i życzę bezawaryjności!!


Zależy gdzie i jak sie jeździ. W mieście nie ma opcji ze zejdzie poniżej 12 litrów i to PB. Jak bym robił trasy do pracy/szkoły po min 15-20 km bez większych korków to 10 spali. Tutaj ma
Co spalić V6
Był X6 ,M6, A6 C6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2012, 22:21
Posty: 2760 (13/8)
Skąd: Łódź
Auto: Daewoo Matiz 00'
Audi A6 C7 12'
VW Polo 10'

Postprzez DamianSzatan666 » 21 maja 2012, 18:03

u mnie też przecież "bije" to samo <serce> V6 jest <jupi>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2011, 00:39
Posty: 1280 (10/2)
Skąd: Radoszyce-Świętokrzyskie/Grębenice-Łódzkie
Auto: Byly:
Xedos 6 2.5 '97
Xedos 6 2.0 '93
MPV 2.0d '05
I inne.
Aktualne:
MX-5 NA '93
Inne marki i pojazdy.

Postprzez FranzV6 » 22 maja 2012, 11:43

DamianSzatan666 napisał(a):Xedzio bardzo ładny – dzięki – (jak prawię każdy)!! nie wiem jak to zrobiłeś że Ci tak mało pali LPG, masz sekwencję rozumiem... Mój na 225x45x17 pali nawet do 15l LPG/100km <płacze> oj bardzo <płacze>

A co to za felunek?? – foto z majowych dni



Mało Pali ???!!! Miło ale wiem, że niektórzy deklarują niskie spalanie ok 8,5 LPG hehe <lol> <czarodziej> <lol> . Ja przy ekojeżdzie ja raz tylko sie katowałem i lekko poniżej 9 litra lpg zszedłem i powiedziałem pier...

Mam instalacje STAG (bo przyżydziłem na szczęście już się spłaciła 2x ) stag 3000 PLN a BRC 4000 PLN (na BRC miałem już auta i wiem że jest lepsza trwalsze podzespoły ma )


Co do spalania :

zima oponki 185/65/15"
PB min spalanie 8l. średnie 9l. max 13 l.
LPG min 8.8l. średnie 9.5l. max 14l.
zimą średnio wchodzi mi 9,5-10,00 dojazd do pracy 70 km dziennie normalna prędkość wiocha 60 trasa 11o (2 strony) spalanie jest zimą zakłamane ponieważ moment przejścia na LPG zalecany dla silników to 38-42 st. Ja mam 42 stopnie aby zachować jak najdłuższe smarowanie silnika (dlatego przy porannym mrozie -15 na lpg przechodzi po 5 km)– wiem że to kropla w morzu potrzeb ale zawsze mazda ma trochę tej benzynki . Benzynę używam tylko 98 Orlenowską lub łukoil ( średnio co 1-2 tys km robię 100 km na benzynie po remoncie staram się dbać i dobrze odżywiać silnik :) + na lpg nie przekraczam 160... jak chce się pobawić to tylko 98 i poszedł ... można to ganić ale ja mam lpg dla ekonomi jeżeli chce się człowiek pobawić to bądźmy uczciwi wobec auta ono daje nam szpas a my dajmy jemu najlepsze paliwo... to i tak tańsze niż generalka silnika :) )

lato oponki 235/45/17
PB min spalanie 9,5l. średnie 10,8l. max 13l.
LPG min 11,00l. średnie 11,8l. max 14l.
Tu przy minimalnej jest bariera na trasie poniżej 11 nie zeszyłem ale też się nie starałem hehe standard średnie to 11,8-12,3.

Xedzia kocham za to, że ostatnio na zestawie 235/45/17 zrobiłem 200 km z tego 150 km z prędkością ok 10o-13o wyprzedzanie z redukcją do 3ciego biegu. Przykładowy cykl wiocha (nie mówię że tą trasą jechałem bo ja nie łamie przepisów :) ) co 8km ( weekend majowy trasa do Kołobrzegu z Koszalina ) częściej lewy jak prawy pas. Potem zrobiłem ok 50 km w takim samym cyklu używając tylko biegów 2 (do 80km/h) 3(do 12o km) 4 (rzadko ). Ruszając w trasę tankowałem się w LPG na orlenie i po 200km tego samego dnia odwiedziłem ten sam Orlen. W momencie tankowania miałem 199,8km na zerowanym liczniku i weszło niecałe 25 litry LPG. Średnia z trasy 12.3 LPG (zalewałem się w obu przypadkach na gorącym silniku i od razu jazda była na LPG (z wyjątkiem odpalenia) .

do rclmati:

W mieście jako takim nie śmigam więcej jak 10km i potem trasa ale jak odwiedzam 3miasto tankuje się zawsze na jednej stacji na hutniczej w Gdyni (pozdrawiam znanego tam ciemno srebrnego xedosa – wielkanoc 2012:) on już wie :) ) to na oponkach zimowych 10,8-11,5 litrów lpg nie przekraczam a nie mam lekkiej nogi. Zakładam, że spalanie skoczy na większym zestawie do 13-lpg max.
Wierz mi kolego, jak bym się postarał to na mieście typu 3miasto zejdę na LPG do 11 litrów w normę na normalnych oponkach na pewno (prócz okresu z zaspami :] )oczywiście uwzględniając dłuższe przejazdy jak 25-30 km i nawet z korkami:) bo jak będę jechał 2-3 km do sklepu lub szkoły i wracał to weźmie zapewne 15litrów 98ki bo nawet nie przeskoczy na lpg. Jak bede natomiast jeździł ok 6km to Lpg styknie na 600 km ale 98ka wyjdzie po miesiącu :)
REASUMUJĄC : spalanie jest uzależnione nie tylko od sposobu ale i od dystansu. U mnie dystans przeważnie na raz jest od 30 do 60 km i spalanie podaje wg. tego dystansu przy zachowaniu zasad ekodrivingu (pamiętajmy że tę zasadę możemy połączyć z redukcją na 3 bieg przy 100 km/h jak i prędkościami typu 150km/h to wymaga paru tysięcy ale auto jest jak człowiek jak się nie dotrzecie to się nie dogadacie ... ) tj parkowanie zawsze gdy można tyłem, nie gaszenie auta na mniej niż 1 min, pierwsze 4-5 km spokojnej jazdy (ciężko ale czasem się udaje :) )itp ...

Mało ?? Jeżeli tak to miło wiedzieć :) zawsze miałem wrażenie że tak raczej średnio ...

15 litrów wchłonie nawet zapewne 18 litrów i to nie lpg a 98 (dokładnie nie liczyłem nigdy ale takiego spalania nie wliczam do max spalania bo dane podaje na polskie warunki :D :D a tu nawet z okazji Euro sie nic nie zmienia :D :D ) jak leci się na autobahnie i ma za kompana np porsche to powyżej 200 wskazówka opada swobodnie ale :) vspeed 233 km/h <jupi> <serduszka> <jupi> i to dużo rekompensuje...

Porównując nasz 140 konny V6 z 2.0 130 konnym 16v silnikiem z nubiry kolegi minimalne spalanie u nas jest tragiczne on przy jeździe w polsce 80-130 schodzi poniżej 6 litrów (i nie jest zawalidrogą )benzyny ja przy normalnej jeździe poniżej 8,5 – 9,5 benzyny 98 nie schodzę.
Ostatnio edytowano 22 maja 2012, 13:00 przez FranzV6, łącznie edytowano 3 razy
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez FranzV6 » 22 maja 2012, 12:19

DO DamianSzatan666

Jak przejrzałem na szybko twoją autoprezentacje masz autko zadbane technicznie raczej, więc może podjedź do magika od LPG żeby pływak ci ustawił to teoretycznie ma duży wpływ na zużycie paliwa .

Kilka pytań:
1) tankujesz się do pełna czy np po 20 litrów?
2) jaką masz butle bańka czy koło ?
3) ile litrów ma Twoja butla w papierach ?
4) ile litrów wlewasz do butli jak wyjedziesz LPG do końca ?
5) jaką masz temperaturę przejścia na LPG lub jak jest ustawione przejście temperatura / obroty ?

Jeżeli znasz odp na te pytania to napisz albo tu albo na priv a może coś uda się wydedukować na podst Twoich odp.

1 Ja zawsze leje do pełna,
2/3 mam koło 42l,
4 wchodzi o dziwo prawie 39l,
– na małym zestawie gum zimą na zbiorniku robię do 420km, raz prawie doszedłem pod 450 km ale to wiosenne warunki zero śniegu temperatury ok 8 st . Trasa Koszalin Trójmiasto Koszalin 380 km + 60pare km po 3mieście.
– na dużym zestawie gum latem podchodzę do 350km.
5 temp przejścia 42 st. C. a jak jest silnik nagrzany przechodzi na lpg przy obostrzeniach:
– dopiero po 10 sek od odpalenia,
– minimum chyba 2 tys obrotów choć muszę to sprawdzić bo nie pamiętam.
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez People_Hate_Me » 22 maja 2012, 14:28

Proszę o poprawienie nazwy tematu na zgodny z regulaminem.
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez FranzV6 » 22 maja 2012, 20:13

People_Hate_Me napisał(a):Proszę o poprawienie nazwy tematu na zgodny z regulaminem.


Niby na jaki? (bez urazy nie chce zaczynać wojny z moderatorem) Domyślam się, iż dyskusja o spalaniu się nie spodobała ale temat jest właściwy zaprezentowałem autko a że zeszło się na temat spalania, przepraszam. Temat jest aktualny w ciągu 2 tyg dorzucę foto alu ramek na zegary, już zamontowanych mam nadzieję :) dyskusja z mojej str nadal będzie dotyczyła prezentacji mojego Xedzia...

Jeżeli jeszcze coś jest wbrew regulaminowi proszę o sugestię mogłem coś przeoczyć :) szerokości bayo...
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez kamilspider » 22 maja 2012, 20:37

Powinno być np: Mazda Xedos 2.0 V6 Xedzio, ale mi się podoba nazwa Twojego tematu :D
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 09:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez FranzV6 » 22 maja 2012, 21:38

Jeżeli moderatorowi o to tylko chodzi to spoko mój błąd , tak jak mówię nie będę podskakiwał władzy :–) pozdrawiam moderatorów. Nad tematem pomyśle żeby wilk się nasycił i owca cała pozostała :–) mam nadzieje że mój pomysł przejdzie ... ps dzięki za sugestię ...
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez lukkil » 22 maja 2012, 21:43

fajny Xedzik :)
nie myślałeś żeby tych czarnych listewek z drzwi się pozbyć? <spoko>
Każdy, nawet najlepszy laptop lub komputer moze nas kiedyś zawieść. Wtedy, na szybko potrzebujemy kogoś kto się tym zajmie i naprawi potrzebny do pracy czy zabawy komputer. Wybierzmy dobry i zaufany serwis laptopów Grodzisk Mazowiecki Milanówek
https://www.instagram.com/lukkilx6/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 paź 2009, 16:37
Posty: 1066 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Xedos 2.0 V6 1996r

Postprzez FranzV6 » 23 maja 2012, 09:03

Jo już to było poruszone i tak się stanie lecz muszę zrobić paru poprawek lakierniczych i po tym listwy idą precz choć jest jeszcze jedna koncepcja tak z ciekawości chce zobaczyć (może uda mi się gdzieś tanio załatwić) plastiki czarne na nadkola. Jestem cholernie ciekaw jak wygląda zestaw czarna linia pod zderzakami czarne nadkola progi i czarna grubsza listwa i to wszystko z zachowaniem ciągłości – wiem taki pomysł nie brzmi ... ale wydaje mi się, że widziałem coś takiego w Niemczech i w teorii to coś ble ale w praktyce chciałbym się temu dłużej przyjrzeć. Wszak to tylko ciekawość. Plan to pozbyć się listew i chyba jednak gleba tak przeze mnie nie chciana :) po wymianie gum na węższe.

pozdrawiam
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez kamilspider » 23 maja 2012, 15:47

Zrób VT na kompie to mniej więcej zobaczysz, ale wg mnie będzie lepiej bez tych czarnych plastików...
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 09:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez FranzV6 » 23 maja 2012, 15:55

wiem też tak czuje ale powiem Tobie widziałem to auto sekundę szukam czegoś takiego bo Niemcy przeważnie kupują wszystko do aut a nie jak my coś modelują ale nigdzie nie ma tego a wyglądało auto imponująco. Dziś się umówiłem na wieczór na razie z mechanikiem na poszerzenie nadkoli ( opinie czy się tego podejmie ) ciekawe co powie jak zobaczy ale coś czuje, że będę musiał zrobić to samemu. MOŻE KTOŚ ZNA TAKICH MAGIKÓW chodzi mi o efekt jak u ADHD ?? wiem że on częściowo już kupił auto z takimi nadkolami lub coś tam miał już wyciągnięte ...

element artyzmu :) bo swe auto należy cenić dbać o nie i wielbić <serduszka>
Obrazek
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez FranzV6 » 8 cze 2012, 00:25

hehe w dniu wczorajszym strzeliła mojemu kumplowi pełna kilometro rocznica :) rzecz jasna należało to utrwalić.

Obrazek
"... bunkrów nie ma ale też jest zaje_iście ..."
"Panie władzo ma pan racje niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaje sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale jechałem szybko gdyż lubię zapier_alać."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2010, 22:06
Posty: 42
Skąd: ex powiat Koszaliński
Auto: Xedos 6 2.0 V6 103KW 97'

Postprzez jarsoN » 8 cze 2012, 00:26

Tak jak PHM, prosze o poprawienie nazwy tematu według panującego regulaminu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 mar 2011, 10:36
Posty: 1040
Skąd: LU
Auto: Jest:
m3 '04
Było:
N15, 1.4, '00
EC B6 '92

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy