Mazda MX-6 GE KL '94 JDM Black Mamba

GF / GW / GE / CA / GD / GV / GC / CB

Postprzez sylwo » 1 maja 2013, 09:10

Przód auta zapowiada upalne lato :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 11:45
Posty: 4283 (76/34)
Skąd: Janów Lubelski / Kraśnik / Lublin
Auto: Xedos 6 (ex)
Lexus GS300 II (ex)
Mazda 6 GJ 2,5

Postprzez voytecku » 1 maja 2013, 11:42

Z zewnatrz wyglada bardzo ladnie i dynamicznie, ale wrzuc kilka zdjec swojego pieknego srodka i zdjecia konsoli :)

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez julek » 23 maja 2013, 12:38

Czesc, ile zaplaciles za obszycie foteli i czy masz moze jakis namiar bo wyglada to zjawiskowo <serduszka>
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2012, 20:30
Posty: 592 (0/2)
Skąd: warszawa
Auto: Mazda Mx-6 2.5l v6 KL-DE 1997 była się zmyła
Mazda Xedos 6 v6 poszla w obieg
Mazda 626 GE 2.5l v6 w czesciach
OBECNE :D
Mazda Mx-6 2.5l v6 1995
Mercedes e320 cdi 2003
Mazda 6 2.0 lf 2006 hb

Postprzez kobe31 » 23 maja 2013, 18:48

julek napisał(a):Czesc, ile zaplaciles za obszycie foteli i czy masz moze jakis namiar bo wyglada to zjawiskowo <serduszka>

Miło że Ci się podoba :)

Wnętrze było wykonywane w firmie BlackSun z Torunia. Czas realizacji około tygodnia. Koszt na PW.
A to link do ich strony: http://www.blacksun.pl/
We take these risk not to escape life but to prevent life from escaping us...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2012, 21:23
Posty: 166
Skąd: Suwałki
Auto: マツダ MX-6 2.5 KL-DE '94

Postprzez kobe31 » 30 maja 2013, 14:30

Maj 2013
Z końcem maja przedni zestaw oświetlenia w pełni na aucie :D Przednie lampy po dłuższym leżakowaniu doczekały się na przeróbkę odbłyśników i zabiegi kosmetyczne. Dzięki wielkie DamianMX6 za pomoc <spoko>
Zostało mi już tylko wyregulować wysokość świateł. Jak dla mnie efekt wizualny mega <serduszka>
Obrazek

voytecku napisał(a):Z zewnatrz wyglada bardzo ladnie i dynamicznie, ale wrzuc kilka zdjec swojego pieknego srodka i zdjecia konsoli :)

Sorry Voytecku ale jakoś mi się nie składało czasowo, żeby zrobić jakieś nowe foty wnętrza i konsoli ale na pewno pojawią się jak znajdę na to chwilę.

Lipiec 2013
W końcu nastał czas na reaktywację klimatyzacji. W tym celu został zakupiony OEM skraplacz, OEM przewód oraz osuszacz. Po wymianie oleju i drobnych przeróbkach klima chłodzi aż miło :D
Obrazek
Obrazek

Sierpień 2013
Kolejną rzeczą za którą należało się zabrać była konserwacja podwozia. Do konserwacji posłużył mi podkład reaktywny oraz preparaty marki Wurth. Byłem pozytywnie zaskoczony stanem blacharskim podwozia. Podłóżnice oraz podłoga okazała się praktycznie nietknięta korozją.
Czterodniowa akcja została zakończona sukcesem <faja>
Obrazek
Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, 19:49 przez kobe31, łącznie edytowano 1 raz
We take these risk not to escape life but to prevent life from escaping us...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2012, 21:23
Posty: 166
Skąd: Suwałki
Auto: マツダ MX-6 2.5 KL-DE '94

Postprzez kobe31 » 19 wrz 2013, 11:33

Mały update wrześniowy. Kolejny etap prac przy aucie w toku. Jako że najważniejsze są szczegóły i żeby wszystko wyglądało co najmniej jak z fabryki pokrywy silnika oraz sprężyny zawieszenia zostały wyczyszczone i pomalowane proszkowo. Wybór padł na kolor fioletowy. Docelowo wszystkie elementy zawieszenia, osprzętu silnika czy inne elementy metalowe mają być wypiaskowane i pomalowane proszkowo. Równolegle kompletowane są wszystkie części potrzebne do przeprowadzenia kompletnego remontu silnika.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
We take these risk not to escape life but to prevent life from escaping us...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2012, 21:23
Posty: 166
Skąd: Suwałki
Auto: マツダ MX-6 2.5 KL-DE '94

Postprzez voytecku » 19 wrz 2013, 11:38

Pieknie wyglada i ladnie sie zapowiada, ale nadal nie ma zdjec wnetrza :)

Reflektujesz na metalowe listwy progowe MX-6? (oryginal JDM, uzywki w komplecie ze srubkami i listewkami mocujacymi). Cena ok $110.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez kobe31 » 19 wrz 2013, 11:45

voytecku napisał(a):Pieknie wyglada i ladnie sie zapowiada, ale nadal nie ma zdjec wnetrza :)

Obiecuje Voytecku, że za tydzień czy dwa jak wróce z wyjazdów zrobię ci pełną sesję wnętrza :)

voytecku napisał(a):Reflektujesz na metalowe listwy progowe MX-6? (oryginal JDM, uzywki w komplecie ze srubkami i listewkami mocujacymi). Cena ok $110.

Docelowo mają oczywiście zagościć jako dopełnienie jdm'owego klimatu, natomiast w tym momencie są inne priorytety, ale dzięki za propozycję.

Swoją drogą Voytecku kiedy w końcu pokażesz efekty swojej pracy przy aucie ;P
We take these risk not to escape life but to prevent life from escaping us...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2012, 21:23
Posty: 166
Skąd: Suwałki
Auto: マツダ MX-6 2.5 KL-DE '94

Postprzez voytecku » 19 wrz 2013, 11:49

kobe31 napisał(a):Obiecuje Voytecku, że za tydzień czy dwa jak wróce z wyjazdów zrobię ci pełną sesję wnętrza

Bardzo chetnie zobacze, bo mam podobne plany odnosnie swojego, lecz jeszcze troche dalej idace :)

kobe31 napisał(a):Docelowo mają oczywiście zagościć jako dopełnienie jdm'owego klimatu, natomiast w tym momencie są inne priorytety, ale dzięki za propozycję.

Znalazlem w internecie i czekaja na kupca.

Pozdrawiam,
voytecku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2005, 22:00
Posty: 1452 (0/5)
Skąd: Warszawa
Auto: Fiat Stilo

Postprzez Dominator » 19 wrz 2013, 12:38

Powiem tak: Skorzane wykonczenie wnetrza bardzo ladne, z checia bym przygarnal :) Ale czegos nie rozumie, szukasz Jdm'owego stylu co pochwalam, a z drugiej strony jakas wiocha z lakierowaniem w ogniki czy co tam jeszcze jest. Chyba nie mozesz sie zdecydowac..
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez kobe31 » 19 wrz 2013, 14:19

Dominator napisał(a):le czegos nie rozumie, szukasz Jdm'owego stylu co pochwalam, a z drugiej strony jakas wiocha z lakierowaniem w ogniki czy co tam jeszcze jest. Chyba nie mozesz sie zdecydowac..

Auto kupiłem już z tym aerografem, lakier jest w bdb stanie, przyzwyczaiłem się do niego, więc nie widzę sensu przemalowywać w tym momencie <cisza>

Nie bardzo zatem rozumiem o jakiej wiosce mówisz <glupek2> Do auta dorzuciłem pełne większość gratów jdm w postaci lamp przednich, halogenów, 3 stopu, tylnego zderzaka i pare innych dodatków.

Sądzę że jak za jakiś czas zobaczysz efekt końcowy to przestaniesz tak pisać :>
We take these risk not to escape life but to prevent life from escaping us...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2012, 21:23
Posty: 166
Skąd: Suwałki
Auto: マツダ MX-6 2.5 KL-DE '94

Postprzez Bounty » 19 wrz 2013, 18:11

Fajny taki kolorek fioletowy :)
Kiedy ostatni raz po prostu wstałeś i poszedłeś na przejażdżkę ? Bez celu, bez przyczyny, po prostu pojeździć ? To jest genialne. Żadnych telefonów, żadnych dzieci, żadnych przerw. Tylko ja w mojej metalowej puszce. To czas na przemyślenia. To czas aby odstawić pracę na bok – Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2013, 12:36
Posty: 1903 (1/0)
Skąd: Lublin
Auto: Toyota Celica 1,8 '00
Było:Mazda MX-6 2.5 V6 96

Postprzez kamilspider » 19 wrz 2013, 18:21

Lubię proszkowe lakierowanie ;)
To auto fajnie by się nadawało na reklamę jakiejś firmy samochodowej, wystarczy tylko dodać napisy.
Jakbyś coś chciał to też mam jakieś części do MXa.
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 09:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez Dominator » 19 wrz 2013, 18:45

Kobe, to pol biedy jak kupiles tak polakierowane. Mowiac wioska, mialem na mysli owo lakierowanie. Nie przystoi do takiego samochodu. Zadbaj o wyglad, niech bedzie jak najblizej ori serii. Jeszcze tylne lampy jdm i bedzie miod :)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Roni » 19 wrz 2013, 18:51

Dominator napisał(a):a z drugiej strony jakas wiocha z lakierowaniem w ogniki czy co tam jeszcze jest.


x2
kobe31 napisał(a):Nie bardzo zatem rozumiem o jakiej wiosce mówisz <glupek2>


Stary, zainwestuj w przemalowanie całego auta bo ten aerograf to katastrofa, ktoś popsuł tylko to auta a ty pójdź w kierunku aby to naprawić. Na chwilę obecną z tymi płomieniami to możesz śmiał trafic do niebieskiej teczki w OPT hahaha
Obrazek – Kliknij
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2010, 11:30
Posty: 691 (0/1)
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda 626 GF 2.0 DiTD 18" – Kliknij

Postprzez adis555 » 19 wrz 2013, 19:51

Popieram. Gdyby nie lakier to byłby fajny emiks. <spoko>
SALT is love, SALT is life.
Klubowicz
 
Od: 27 maja 2011, 11:15
Posty: 1430 (76/77)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: mydelniczka

Postprzez kobe31 » 19 wrz 2013, 20:34

Bounty napisał(a):Fajny taki kolorek fioletowy :)

Dzięki
Bounty napisał(a):Lubię proszkowe lakierowanie ;)
To auto fajnie by się nadawało na reklamę jakiejś firmy samochodowej, wystarczy tylko dodać napisy.
Jakbyś coś chciał to też mam jakieś części do MXa.

Dzięki. Kamilspider a co masz z części? Może tylną belkę?
Dominator napisał(a):Kobe, to pol biedy jak kupiles tak polakierowane. Mowiac wioska, mialem na mysli owo lakierowanie. Nie przystoi do takiego samochodu. Zadbaj o wyglad, niech bedzie jak najblizej ori serii. Jeszcze tylne lampy jdm i bedzie miod :)

Zostanie tak jak jest czyli A-spec'i. Jak dla mnie najlepiej wyglądają :)
Roni napisał(a):Stary, zainwestuj w przemalowanie całego auta bo ten aerograf to katastrofa, ktoś popsuł tylko to auta a ty pójdź w kierunku aby to naprawić. Na chwilę obecną z tymi płomieniami to możesz śmiał trafic do niebieskiej teczki w OPT hahaha

Ta niebieska teczka to chyba mocna przesada <cisza>

Panowie, wszystko w swoim czasie, aerograf docelowo w większości zniknie z auta. Nie wszystko da się zrobić od razu. Chyba że wy dysponujecie nieograniczonymi funduszami.
We take these risk not to escape life but to prevent life from escaping us...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 sty 2012, 21:23
Posty: 166
Skąd: Suwałki
Auto: マツダ MX-6 2.5 KL-DE '94

Postprzez Roni » 19 wrz 2013, 20:48

kobe31 napisał(a): aerograf docelowo w większości zniknie z auta.

<jupi> Dobrze że przejrzałeś na oczy :) Działaj, działaj bo baze masz dobrą :)
Obrazek – Kliknij
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2010, 11:30
Posty: 691 (0/1)
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda 626 GF 2.0 DiTD 18" – Kliknij

Postprzez Bounty » 20 wrz 2013, 13:01

kobe31 napisał(a):aerograf docelowo w większości zniknie z auta


Od razu będzie lepiej :)
Kiedy ostatni raz po prostu wstałeś i poszedłeś na przejażdżkę ? Bez celu, bez przyczyny, po prostu pojeździć ? To jest genialne. Żadnych telefonów, żadnych dzieci, żadnych przerw. Tylko ja w mojej metalowej puszce. To czas na przemyślenia. To czas aby odstawić pracę na bok – Jeremy Clarkson
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 maja 2013, 12:36
Posty: 1903 (1/0)
Skąd: Lublin
Auto: Toyota Celica 1,8 '00
Było:Mazda MX-6 2.5 V6 96

Postprzez noxes » 21 wrz 2013, 23:00

jak coś to mam belkę.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy