Mazda MPV LW RF 2004 r.

CW / CR / CP / LW / LV

Postprzez laminator » 9 mar 2012, 20:37

Witam jak swieci mocniej to zwraca na siebie uwage panow niebieskich ;PU mnie jak sie przepali to wstawie slabe zeby slabo swiecilo Moja teoria <faja>
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2011, 21:32
Posty: 147
Auto: mazda 323f 2.0 TDVI sydney

Postprzez enkai » 11 mar 2012, 02:12

No popatrz Sokoli jak się zgraliśmy czasowo. Ja właśnie wymieniłem lampki w aucie mojej żony, bo poprzedni właściciel był połamał zaczepy a moje próby załatwienia tego lepcem sprawy nie załatwiły. Lampki pasują od 323 – BTW.
Pozostałem przy nieekologicznych żarnikach po pięć watów każda.
Babskie auto, wersja amerykańska viewtopic.php?f=313&t=118894
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2010, 19:22
Posty: 359 (3/0)
Skąd: Crack
Auto: Мазда МПВ '2004 LW AJ 24V6 / Corolla EE111
LPGTECH 516 / czysta benzyna
NIKO300SMC+ / brak
Hana 2000 zielona / /brak

Postprzez pojon » 18 mar 2012, 17:45

Gratulacje za ciekawy wątek.
Zazdroszczę wytrwałości w upiększaniu samochodu .
Tak dla informacji moja MPV Diesel 2004 , posiada tempomat , ma po lewj stronie kierownicy dodatkową wajchę jak do świateł i wygląda jakby była w oryginale .
Pozdrawiam .
pojon
 

Postprzez sokoli_majster » 19 mar 2012, 00:16

pojon napisał(a):Gratulacje za ciekawy wątek.
Zazdroszczę wytrwałości w upiększaniu samochodu .
Tak dla informacji moja MPV Diesel 2004 , posiada tempomat , ma po lewj stronie kierownicy dodatkową wajchę jak do świateł i wygląda jakby była w oryginale .
Pozdrawiam .


Dzięki pojon, w upiększaniu staram się jak mogę ;–)

Ale z tempomatem mnie zaskoczyłeś, wiem że można zamontować ale jeszcze nie widziałem na żywo. Rozumiem że już taką kupiłeś? I działa ten tempomat? Skąd jesteś? Możesz wstawić jakieś zdjęcia? (do mojego tematu albo do tematu o tempomacie w MPV – jest na forum). Wejdź na www.otofotki.pl wrzucasz zdjęcie i wklejasz linka.

Plissss.... <jupi>
sokoli_majster
 

Postprzez sokoli_majster » 19 mar 2012, 12:16

Auto zostało oddane przed zimą do lakiernika ale dopiero teraz wgrywam fotki po umyciu auta. Wgniecenie zostało wyprostowane ale nie obyło się bez lakierowania. Przy okazji zostały zrobione zaprawki i lakierowanie wszystkich nadkoli gdzie pojawiały się zalążki rdzy. Również na drzwiach szczególnie przednich. Dla porównania fotki poniżej.

PRZED:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PO:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
sokoli_majster
 

Postprzez bieski » 19 mar 2012, 12:46

Sokoli gdzie robiłeś ten nadkola i ile wybuliłeś ?
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez sokoli_majster » 19 mar 2012, 13:03

Lokalny sprawdzony lakiernik "Bialic – Żagań" a kasa za cztery nadkola, wgniecenie po bucie, cztery drzwi (poprawki lakiernicze po odpryskach, ale trzeba było malować całe) – 1800 zł.
Dużo czy mało?
sokoli_majster
 

Postprzez bieski » 19 mar 2012, 13:06

sokoli_majster napisał(a):Dużo czy mało?


Nie wiem :( Mam do pomalowania ranty nadkoli i sie zastanawiałem ile takie coś może kosztować.
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Erastotenes » 20 mar 2012, 00:40

Powiem ze nie tak dużo, wręcz tanio <spoko> . Jak widać na foto wszystko elegancko <spoko> U mnie trochę mniej wyniosła naprawa. U siebie robiłem tylne nadkola ze wstawieniem reperaturek – tradycyjna przypadłość BJ-tek + cieniowanie drzwi tylnych , renowacja słupków przednich przy szybie czołowej + jej wycięcie i wklejenie.

Bieski koszt ok. 600-800 zl max. bez reperaturek. Średnio za element biorą 250-400 zl.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez sokoli_majster » 20 mar 2012, 09:51

No widzicie..., czyli cena umiarkowana za lakierowanie. Ale przyszedł czas na następną przeróbkę...

Wiedziony ciekawością i chęcią zrobienia kolejnego modu (moda ?) zamówiłem spryskiwacze do przedniej szyby. Nigdzie nie widziałem żeby to ktoś wcześniej je montował w MPV-ce, więc postanowiłem być pionierem. Zwłaszcza że koszt niewielki bo 18zł/szt.
Oczywiście w tym miejscu muszę dopowiedzieć że podpatrzyłem pomysł u kolegi damage.inc, który zamontował te same spryskiwacze w swojej Mazdzie Premacy.

Dysze spryskiwaczy są od Mazda Tribute & Mazda Miata – NOZZLE, WASHER-F.WIND (EC01-67-50YA)
Spryskują idealną mgiełką. Czas wymiany 5 min. Obrazek

Dodam tylko że są one troszkę krótsze i na masce zostanie ślad po brudzie gdy będziemy je montować w miejsce starych. Benzyna ekstrakcyjna załatwia sprawę Obrazek

Poniżej zdjęcia (jedno pożyczone z tematu kolegi wyżej). Spryskiwacz z lewej jest nowy, ten z prawej stary.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
sokoli_majster
 

Postprzez Erastotenes » 20 mar 2012, 14:42

Myślę też nad nimi, mimo, że mam u siebie założone z C3. Trzeba się dać skusić i zamówić w przyszłym miesiącu, bo ponoć efekt jest lepszy od C3. Mam nadzieje, że jako taka inwestycja nie okaże się zbędna <czarodziej> w przypadku BJ, czytaj efekt będzie taki sam podczas jazdy jak z C3.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez kolo_00 » 23 mar 2012, 13:48

Sokoli twoja mpv z 2004 i tyle rdzy?? Moja z 1999 i mialem na prawym tylnym natkolu, ale to na rancie tylko i przednia maska od spodu w okolicach akumulaora na zewnątrz ok. To dziwne ze 13 letnia mpv lepiej sie trzyma od 2004 roku. Dodam ze lakier mam orginal i autko ma zrobione juz 320 tys km.
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2011, 21:41
Posty: 113

Postprzez sokoli_majster » 23 mar 2012, 14:25

Może Twoją już ktoś wcześniej konserwował albo była przystosowana np. na rynek skandynawski (inne normy tam są). U mnie tragedii nie było i nadkola to też głównie ranty a drzwi były robione przy okazji. Choć nie powiem że na dolnych rantach kierowcy trzeba było się już wziąć do roboty.
sokoli_majster
 

Postprzez kolo_00 » 23 mar 2012, 19:39

jak mozesz to zapodaj zdjęcie jak wyglada w calości po tym amlowaniu np. z lewej i prawej strony. Czy ladnie dobrali Ci lakier? Kolega robil i zawsze byla rożnica. Coś widze ze praw blodnik z drzwiamu na dole jest nie rowno .
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2011, 21:41
Posty: 113

Postprzez sokoli_majster » 23 mar 2012, 23:11

Różnica zawsze będzie jeśli malujesz wybiórczo elementy karoserii, dlatego po kilku tygodniach trzeba oddać auto do polerowania. Taką usługę lakiernik robi mi już gratis. U mnie lakier dobrze dobrali i nie widać różnicy, ale też dlatego że malowali całość od przodu aż do tyłu a nie wybiórczo.

Co do tylnych drzwi na dole że nie jest równo, to dlatego że drzwi na śrubach były niedokładnie spasowane (kwestia ustawienia). Fotki wrzucę niebawem.
sokoli_majster
 

Postprzez kolo_00 » 23 mar 2012, 23:56

A jak spryskiwacze sie spisują z tribute bo się zastanawiam nad zamianą bo bylem przyzwyczajony do tych co sa w niemickich autach i dawaly taka mgielke a nie strumien jak z kranu.
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2011, 21:41
Posty: 113

Postprzez sokoli_majster » 25 mar 2012, 23:01

Spryskiwacze spisują się rewelacyjnie i tak jak wcześniej pisałem powstaje tzw. "mgiełka", na pewno nic nie leci jak z kranu Obrazek

dla pobudzenia wyobraźni filmik z ich funkcjonowania poniżej (nie mój)
sokoli_majster
 

Postprzez jedrekf » 31 mar 2012, 14:54

A gdzie takowe zakupiłeś?
Początkujący
 
Od: 10 lut 2012, 08:36
Posty: 10
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MPV LW CiTD '02

Postprzez sokoli_majster » 31 mar 2012, 21:36

jedrekf napisał(a):A gdzie takowe zakupiłeś?

Dwa sposoby na zakup powyższych spryskiwaczy:
  • ASO Mazdy, gdziekolwiek mieszkasz (dla ułatwienia np. adres z opakowania na zdjęciu)
  • zaufany sprzedawca na Allegro o nicku "arti154" (też kupuje w ASO)
sokoli_majster
 

Postprzez laminator » 1 kwi 2012, 12:19

Ja kupilem w carspeed.pl
Dzis bylem w Bydgoszczy i przy 80 km nie ma rewelacji.Jedynie jak stoi to rewelacja
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2011, 21:32
Posty: 147
Auto: mazda 323f 2.0 TDVI sydney

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy