Mazda Premacy CP FP '04 1.8 rodzinnie by Manwe

CW / CR / CP / LW / LV

Postprzez manwe » 16 mar 2014, 19:23

RODZINNIE ALE ZE SMAKIEM BY MANWE :)

MODEL: MAZDA PREMACY rocznik 2004 typ MPV
SILNIK: 1800cm
UKLAD DOLOTOWY: seria, planuję wkładkę K&N
UKLAD WYDECHOWY: seria, planuję końcowy z nierdzewki (zapewne wpadnie proex)
ELEKTRONIKA: pełna elektryka, klimatronik, w zasadzie pełna opcja
UKLAD NAPĘDOWY: seria, nowe sprzęgło i płyny
ZAWIESZENIE: seria, dwa komplety kół, lato 15' oem mazda, zima 15' stal
UKLAD HAMULCOWY: seria, tarcze na wszystkich kołach
BODY-KIT: seria, planuję lotkę dachową z wersji sportive
ŚRODEK: welur, podłokietniki, stoliki itp., wyjmowane siedzenia tylne i siedzenie przednie składane w stolik
CAR-AUDIO: seria
INNE:
MOC: 100km
Status: w trakcie

Witam, długiej przygodzie z Hondą Civic EK3 która poddana została dość dużym modyfikacjom o których możecie poczytać na innym forum:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?101862-EK3-D15Z6-silver-project-by-Manwe

przyszła pora na coś rodzinnego. Z jednej strony żona chciała kombi, bo wózek, bo fotelik itp. No i prawie się zgodziłem, jednak serce było silniejsze :). Poszliśmy na kompromis. Jest praktycznie i pakownie. Jest też komfortowo. Reasumując żona jest zadowolona. Z drugiej strony jest autko japońskie, wygląda moim zdaniem caaałkiem nieźle. O dziwo, zbiera się lepiej niż moja poprzednia Honda !!. Moc mniejsza lecz moment obrotowy dużo większy, skrzynia krótsza a pojemność silnika większa.

Trochę modzić będziemy więc zapraszam do zerkania :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 16 mar 2014, 19:51 przez Bartg, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Edycja nazwy wątku na zgodny z regulaminem :)
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez Bartg » 16 mar 2014, 19:50

Witamy na forum i w dziale Nasze Mazdy :) Ładna Premka, oby służyła rodzinie i przede wszystkim kierowcy ;) Jak coś wrzuć tutaj kilka fotek Hondy, forum Civic Klubu wymaga zalogowania ;)
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 21:25
Posty: 7805 (21/118)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez manwe » 16 mar 2014, 19:58

Bartg napisał(a):Jak coś wrzuć tutaj kilka fotek Hondy, forum Civic Klubu wymaga zalogowania


myślę, że jedna fotka starczy :) nie ma co się "chwalić" tym bardziej, że to forum Mazdy, nowy projekt i nowa wizja :) ale wyglądało to mniej więcej tak:

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez manwe » 1 maja 2014, 20:23

MAJÓWKA..... taa nie dość że jutro do pracy to jeszcze pogoda ma być iście "majówkowa"

Dziś małymi kroczkami rozpoczynamy jakieś tam grzebanie przy aucie. Technicznie jest ok, spalanie ustabilizowałem na poziomie 8litrów co nie jest złym wynikiem.

AMBERY (malowane farbą do witraży) czekają na drugi etap czyli usdm jak wpadną dzienne

Obrazek

Obrazek

STICKERSY :p wiem, jedni mówią, że wiocha innym się podoba. Ja je lubię. Miałem w Civic'u mam i teraz, sądzę, że fajnie personalizują i wyróżniają auto

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez WysoL » 4 maja 2014, 18:06

Witam w szeregu rodzinnych autobusow.
Graty, bo premka ladna.
Zamieniasz postojowki z kierunkami ?
Jak chcesz lotke dokladac to idz za ciosem i caly body od sportiva wkladaj.
Mam nadzieje ze niedlugo sie spotkamy.
Pzdr

Wysłane z mojego GT-I9505
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 09:53
Posty: 798 (62/11)

Postprzez manwe » 22 maja 2014, 19:52

WysoL napisał(a):Witam w szeregu rodzinnych autobusow.
Graty, bo premka ladna.
Zamieniasz postojowki z kierunkami ?
Jak chcesz lotke dokladac to idz za ciosem i caly body od sportiva wkladaj.
Mam nadzieje ze niedlugo sie spotkamy.


Spotkać się nie ma problemu :) mieszkam blisko Twoich okolic. Postojówek nie zamieniam, raczej zrobię z nich obrysówki kiedy ogarnę światła dzienne. A co do body to planuję tylko lotkę, cały zestaw jakoś jest dla mnie za ciężki z wyglądu.

A teraz mod dzisiejszy a w zasadzie trwający od tygodnia. Oryginalne alufelgi przemalowałem osobiście na niebiesko :) Dziś je założyłem oczywiście do tego pomalowałem zaciski hamulcowe na czarny połysk :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez manwe » 29 maja 2014, 20:06

pogoda słaba... jednak coś tam drobnego robimy. Dziś pierwsza przygoda z plastilakiem. Całkiem łatwo się go używa, trzeba uważać na "kapanie" z dyszy by nie zrobić brzydkich dużych kropli. Kilka fotek z prac. Zrobiony grill i znaczek. Oczywiście przedtem gruntowne czyszczenie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez Kaszel91 » 29 maja 2014, 20:08

Znaczek mogłeś zostawić ori, fajnie by leżał na czarnym grillu i srebrnej budzie <spoko>
"Jeżeli po zaparkowaniu auta pod domem nie obejrzysz się za nim idąc w kierunku domu, znaczy że wybrałeś nie to auto"Obrazek
"(...)A zapytany dlaczego Xedos, odpowiedział:
-Jak to dlaczego? A czy jest jakikolwiek inny wybór dla ludzi chcących poważnie wyglądać ?"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lut 2013, 23:31
Posty: 1703 (1/8)
Skąd: Lublin
Auto: Xedos 6 2.0 V6 '93

Postprzez manwe » 29 maja 2014, 20:27

Kaszel91 napisał(a):Znaczek mogłeś zostawić ori, fajnie by leżał na czarnym grillu i srebrnej budzie


z początku tak myślałem... nawet przez myśl przeszło mi zrobić go na niebiesko jak felgi. Jednak obawiałem się że będzie jak "nosek" się wyróżniał. Na razie zostaje tak, jest moim zdaniem całkiem fajnie a plastilak ma to do siebie że bez strat można go zerwać :)
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez WysoL » 29 maja 2014, 21:23

Jest git
Sam wszystkie chromowane emblematy malowalem na black

Wysłane z mojego GT-I9505
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 mar 2011, 09:53
Posty: 798 (62/11)

Postprzez lucxxx » 30 maja 2014, 06:30

Grill spoko nawet wygląda, felgi wielce oczojebne – kwestia gustu – nie mój styl ale sie nie czepiam
Naklejki same w sobie nie są złym pomysłem, ale ta na tylnym błotniku to jest już dyskusyjna. Jeśli wozisz tym żonę/ dziewczynę to dziwię się że chcą wsiadać (chyba że angielskiego nie znają ;) )
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2012, 11:20
Posty: 190 (14/14)
Skąd: Krosno
Auto: Reno Laguna 2010, 2.0 dCi, 150 KM/
była Mazda Premacy Sportive 2002, 2.0 131 KM, LPG

Postprzez manwe » 30 maja 2014, 20:33

lucxxx napisał(a):Grill spoko nawet wygląda, felgi wielce oczojebne – kwestia gustu – nie mój styl ale sie nie czepiam
Naklejki same w sobie nie są złym pomysłem, ale ta na tylnym błotniku to jest już dyskusyjna. Jeśli wozisz tym żonę/ dziewczynę to dziwię się że chcą wsiadać (chyba że angielskiego nie znają ;) )


Dzięki wielkie za komentarze, powoli się to rozkręca :) Felgi, fakt oczojebne ale bardziej na zdjęciach niż na żywo :) Co do naklejki to owszem jeździ mazdą też moja żona i jakoś nie ma z tym problemów :) naklejka jest bardziej w formie żartu i przekory choć pewnie za miesiąc jak się córeczka urodzi to zdejmę :)

Dziś kolejna zabawa z plasti dipem. Raczej ostatni element jakim chciałem pomalować. Pewnie zapytacie czy/dlaczego nie pomaluję znaczków MAZDA i PREMACY ale pasuje mi tak jak jest. Osobiście zdjąłbym je w ogóle ale chyba zostałyby otwory montażowe więc oznaczenia zostają i pozostaną srebrne (mniej rzucają się w oczy)

oczywiście najpierw demontaż i czyszczenie co by nie robić syfu

Obrazek

... i efekt końcowy

Obrazek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez Domelek » 31 maja 2014, 07:54

Ładnie, ładnie – ja też zamierzam się pobawić plastidipem – jak się dobierałeś do znaczka ? dużo walki ? a jak z grillem ? jak będęmiał trochę czasu to tez myślę o wszystkich znaczkach i grillu i dodatkowo lusterka żeby były całe czarne i listwy na drzwiach też hyhy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez manwe » 6 cze 2014, 21:54

dziś dwie skromne nowości czyli zdalne sterowanie fabrycznym centralnym zamkiem i wymiana filtra kabinowego.... straszny syf.

Obrazek

Obrazek

Dopisano 7 cze 2014, 22:42:

post pod postem ale cóż czasem tak w życiu bywa :P

dziś dzień mazdy. Ostrzegam, post dla miłośników detajlingu :P . Zacznijmy, mycie na jedno wiadro , jakiś tam zwykły szampon z woskiem :p. Potem polerka, choć to duże słowo, użyłem prostego aplikatora i pasty lekko ściernej tempo (druchema) potem polerka mikrofibrą. Wszystko ręcznie i efekt jak na fotkach. Dodatkowo szyby "spolerowane" także pastą tempo a na opony poszedł spray marki moje auto.

w trakcie mycia

Obrazek

podczas nakładania, drzwi przednie już wypolerowane

Obrazek

w całej okazałości i kilka zbliżeń, zdjęcia zwykłym cyfrowym kompaktem bez żadnego retuszy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

dodatkowo pozbyłem się już wszelkich "chromów" z auta czyli pomalowałem plasti dipem znaczki mazda i premacy
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez maciek.emp » 15 cze 2014, 21:00

obczaiłem już twój samochód na ckpl, z którego tu trafiłem.
u mnie po dwóch civicach również przyszedł czas na rodzinny wehikuł :)

ładny masz egzemplarz, kolorowe felgi to całkiem fajna opcja. natomiast stickertuning to zupełnie nie mój klimat. ambery to widzę pozostałość po klimatach z ckpl :P

pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2014, 07:38
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Auto: Premacy CP

Postprzez manwe » 15 cze 2014, 21:17

no to zakładaj temat tu i na ckpl :) fajnie że nie jestem jedynym który przechodzi taką właśnie drogę z autami :) co do stickerów.... dużo ich nie ma ale ja lubię jak personifikują auto :)
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez maciek.emp » 16 cze 2014, 10:23

zrobię jakieś lepsze zdjęcia to może i założę temat.
tylko, że premka to nie civic... akcesoriów do niej mało, w życiu priorytety inne niż dłubanie w garażu.. co za czasy... :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2014, 07:38
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Auto: Premacy CP

Postprzez blue » 20 cze 2014, 19:56

Ciekawa Premacy, bardzo taka... młodzieżowa.
Felgi bardzo fajne, ale naklejki już nie za bardzo :P
Też miałem dwa civici :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2010, 19:17
Posty: 113 (0/1)
Skąd: Pruszków
Auto: Premacy 2.0 Sportive

Postprzez manwe » 28 cze 2014, 22:53

fotki jutro bo już późna pora ale zrobione dzisiaj:

– led dzienne w miejscu halogenów
– led podświetlenie podłogi z przodu i schowka pod panelem klimatyzacji
– hood spacer's
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2014, 19:07
Posty: 59 (1/0)
Auto: Mazda Premacy 1.8

Postprzez maciek.emp » 29 cze 2014, 18:04

wrzucaj foty :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2014, 07:38
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Auto: Premacy CP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy