Mazda Premacy Sportive CP FS 2001 by Jey

CW / CR / CP / LW / LV

Postprzez Jey » 12 lip 2012, 12:23

Od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem MAZDY PREMACY SPORTIVE CP 2001r (listopad) 2.0 131KM w kolorze czarnej perły. Auto sprowadzone z Niemiec, mechanicznie i blacharsko w naprawdę dobrym stanie.

Wyposażenie:
– pakiet ospojlerowania dla wersji SPORTIVE (dokładki zderzaków, nakładki progów, blenda nad tylną szybą);
– climatronic;
– 4x elektrycznie opuszczane szyby;
– elektrycznie regulowane lusterka;
– komputer pokładowy;
– fabrycznie przyciemniana tylna i boczne tylne szyby
– ABS;
– kontrola trakcji;
– 4xAirbag;
– tylna kanapa złożona z 3 osobnych foteli, które można osobno składać, wyjmować, a także mają regulowany kąt oparcia;
– welurowa tapicerka;
– składane stoliki w oparciach przednich siedzeń;
– fabryczne radio CD z wbudowaną zmieniarką na 6 płyt i sterowaniem przy kierownicy;
– centralny zamek;
– alufelgi 16" – ori mazdy;
– hak

Przebieg auta: 159 tyś km

Tuning:
– obniżenie o około 35-40mm
– dedykowany końcowy tłumik REMUS

Po zakupie zrobiono:
– wymiana tarcz i klocków hamulcowych tylnych na nowe firmy BOSCH.

Miesiąc po zakupie zamontowałem sewencyjną instalację LPG:
STAG 300 Plus;
wtryski Hana H2000A zielone;
wielozawór Tomasetto;
reduktor Tomasetto;
butla 44l w kole;
zawór tankowania pod klapką wlewu Pb.

W planach są głównie (na razie <oczko> )zmiany kosmetyczne (oprócz oczywiście zakupu kół na zimę), gdyż nie chcę za bardzo ingerować w to co fabryka wypuściła i zepsuć to co już wg. mnie jest dobre, i tak:

– zakup felg alu 15" + opon na zimę;
– wymiana pomarańczowych kierunków na blotnikach na białe;
– pomalowanie zacisków hamulców przód, tył na jakiś rzucający się w oczy kolor (na pewno nie czerwony, ani żółty),
– montaż świateł dziennych w miejsce lamp przeciwmgielnych,
– może z czasem większe kółka na lato (raczej nie więcej jak 17") jak na tych gumy się skończą.

Póki co jeżdżę i jestem zadowolony, średnie spalanie LPG wychodzi około 9l – więc nie tak źle jak na jednostkę 2.0, a moc 131KM w zupełności mi wystarcza.
Cieszy mnie przede wszystkim duży bagażnik (dojazdówka wiele nie zajmuje miejsca) i duża możliwość aranżacji wnętrza, dzięki przesuwanym/uchylanym/składanym i wyjmowanym fotelom. – co jest ważne mając rodzinkę w tym małe dziecko <mis>
To auto rodzinne z dużą przestrzenią wewnątrz i sporym bagażnikem, a wymiarami zewętrznymi (długość) mniejsze od nie jednego kombi, dzięki czemu nie ma problemu z parkowaniem w mieście. Ale co najważniejsze akurat ta wersja (SPORTIVE) mimo swojego "rodzinnego" pochodzenia, posiada też cechy "sportowca" – nie jest to kolejny zwykły minivan jakich pełno na naszych ulicach – i to mnie najbardziej cieszy <zeby>

A to kilka fotek mojego nowego nabytku:

0.JPG
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6 BAGAŻNIK.JPG
7 SILNIK.JPG
8 WNĘTRZE-DRZWI.JPG
9 ZEGARY.JPG
10 KONSOLA.JPG
9 ZEGARY.JPG
11 WYDECH.JPG
12.JPG
13.JPG
Ostatnio edytowano 4 gru 2015, 14:35 przez Jey, łącznie edytowano 7 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez zibi626 » 12 lip 2012, 14:50

[tiiit] Premacka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2006, 18:54
Posty: 796
Skąd: Kraków
Auto: Były:
Mazda 626 Cronos 2.0 16V '95 LPG BRC24,Mazda Xedos 9 2,5 KL A/T '94 LPG BRC56 :(
Jest
Honda Stream 2.0 iVTEC '01 BRC24

Postprzez gutek_wrb » 12 lip 2012, 15:16

UUUu jak by była srebrna to bym juz kupował <lol>

Niech wozi i cieszy <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2010, 22:52
Posty: 1313 (39/22)
Skąd: WolnaRepublikaBieszczad
Auto: CeX-30 -AWD aktualnie

Postprzez Miniek333 » 12 lip 2012, 17:39

Premacy w wersji sportiv prezentuje sie pieknie! Widac ze ladna zadbana, niech sluzy bezawaryjnie.

A rozrzadu nie robiles po zakupie?
Miniek333
 

Postprzez mati_03 » 12 lip 2012, 20:38

piękne autko <serduszka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2011, 16:58
Posty: 100
Skąd: Bytom

Postprzez Jey » 12 lip 2012, 22:28

gutek_wrb napisał(a):UUUu jak by była srebrna to bym juz kupował <lol>


Prawda jest taka, że też polowałem na srebrną SPORTIVE (wiadomo srebrny kolor jest bardziej praktyczny), i w dniu zakupu oglądałem w sumie 3 PREMACY, wszystkie oczywiście w tej wersji, inna nie wchodziła w rachubę, i w tym były 2 srebrne i ta jedna czarna. Ale jak tylko zobaczyłem właśnie tę sztukę, to wiedziałem, że to jest to <spoko> I jak to często bywa przy zakupie auta używanego kolor stał się mniej ważny, a ważniejszy był stan auta (ten egzemplarz był najbardziej zadbany) i jego wyposażenie , czego tamte nie miały, np. dodatkowo obniżone zawieszenie, tłumik końcowy REMUS, zmieniarka płyt CD, czy też hak.
Zatem szybko się "przestawiłem" na czarną perłę i wcale tego nie żałuję, bo jednak w innym kolorze nie prezentowała by się tak dobrze <oczko>

Miniek333 napisał(a):Premacy w wersji sportiv prezentuje sie pieknie! Widac ze ladna zadbana, niech sluzy bezawaryjnie.

A rozrzadu nie robiles po zakupie?


Fakt, akurat w tej wersji, w tym kolorze i przy tym obniżeniu – to całkiem inna premacy niż te które się spotyka na ulicy.
Na to wygląda, że poprzedni właściciel dobrze dbał o nią i pilnował terminów okresowych przeglądów, zatem póki co mam z głowy wydatek związany z wymianą rozrządu – gdyż mam fakturę potwierdzającą iż ten był robiony, przy 120 tyś km.

...wszystkim dzięki za pochlebne opinie, to na razie mój początek przygody z tą marką i z tym modelem, ale myślę, że z czasem coś się będzie działo w tym temacie <oczy>
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Radex » 13 lip 2012, 08:22

piękna :) jeszcze tylko listewka na grillu na czarno <serduszka> <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez mati_03 » 13 lip 2012, 20:36

Radex napisał(a):jeszcze tylko listewka na grillu na czarno <serduszka> <faja>

jestem tego samego zdania ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2011, 16:58
Posty: 100
Skąd: Bytom

Postprzez Lucky Luke » 14 lip 2012, 20:03

Ladna sztuka!! Gratulacje!!
Sam obnizales czy poprzedni wlasciciel sie tym zajal??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2011, 15:06
Posty: 103
Skąd: Londyn SW
Auto: Mazda Premacy Sport
Do sprzedania!!! Lozysko tył Mazda 6, Premacy i chyba będzie pasować do wielu innych na 5 śrub

Postprzez Badyl » 14 lip 2012, 22:20

Wygląda genialnie! Jak już zobaczyłem glebę, pewnie wyślę rozsądek na urlop i zaraz też założę...
Obrazek
Obrazek Mazda Premacy 2003 | CP DiTD RF4F | Badylowóz v4.0
| 323f BA 1,5->323f BA 2,0 GT->323f BA 2,5 KL-ZE->Premacy DiTD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2007, 14:28
Posty: 1650
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy CP 2.0DiTD RF4F 2003

Postprzez mati_03 » 15 lip 2012, 16:32

wiesz może co to masz za zawieszenie albo sprężyny? bo sam od dłuższego czasu chcę obniżyć auto
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2011, 16:58
Posty: 100
Skąd: Bytom

Postprzez Lucky Luke » 15 lip 2012, 17:10

Badyl napisał(a):Wygląda genialnie! Jak już zobaczyłem glebę, pewnie wyślę rozsądek na urlop i zaraz też założę...

Badyl jakbym ogarnal skad i jakie można zarzucić to daj znać ok?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2011, 15:06
Posty: 103
Skąd: Londyn SW
Auto: Mazda Premacy Sport
Do sprzedania!!! Lozysko tył Mazda 6, Premacy i chyba będzie pasować do wielu innych na 5 śrub

Postprzez jacobs » 15 lip 2012, 17:37

Ładna :) Mogli Ci tylko tą wiązkę od gazu jakoś ładniej założyć ;)
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 12:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Mgmt » 16 lip 2012, 12:19

a ile wykosztowałeś się za instalacje LPG?
Mgmt
 

Postprzez Jey » 16 lip 2012, 23:09

Radex napisał(a):piękna :) jeszcze tylko listewka na grillu na czarno <serduszka> <faja>

Na razie chyba jednak listwa pozostanie chromowana, a potem z czasem...zobaczymy co mnie najdzie ;)

Lucky Luke napisał(a):Ladna sztuka!! Gratulacje!!
Sam obnizales czy poprzedni wlasciciel sie tym zajal??

Dzięki, co do gleby, PREMACY już taką kupiłem, poprzedni właściciel (Niemiec)– tym się "bawił" tzn. obniżył ją z lekka, jak i zamontował (bądź dał do montażu) tłumik końcowy REMUS'a – co mnie niezmiernie cieszy, bo PREMACY w takiej postaci nie jest przesadzona, a mody w niej już zrobione były wykonane z rozmysłem.

Badyl napisał(a):Wygląda genialnie! Jak już zobaczyłem glebę, pewnie wyślę rozsądek na urlop i zaraz też założę...

To fakt, premacy na choćby małej glebie nabiera całkiem innego wyglądu – to już nie tylko "zwykłe auto rodzinne" – to już coś więcej – im dłużej na nią patrzę – tym bardzeiej mi się podoba :D

mati_03 napisał(a):wiesz może co to masz za zawieszenie albo sprężyny? bo sam od dłuższego czasu chcę obniżyć auto

Niestety, ale jak już wspomniałem wyżej auto kupiłem już tak obniżone, i nie jestem na razie w stanie powiedzieć jakie (jakiej firmy, czy też podać jakieś konkretne dane) są tu założone sprężyny/amortyzatory – może jak będę miał więcej czasu to przyglądnę się im przy jakiejś okazji, i jak coś znajdę to na pewno dam znać w tym temacie.

jacobs napisał(a):Ładna :) Mogli Ci tylko tą wiązkę od gazu jakoś ładniej założyć ;)

Z tą wiązką, aż takiej tragedii nie ma, ważne że instalacja dobrze działa, i póki co jestem z niej zadowolony <spoko>

Mgmt napisał(a):a ile wykosztowałeś się za instalacje LPG?

Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają – ponoć <oczko>
A tak serio to w moich rejonach instalacja w takiej konfiguracji (sekwenncja oczywiście) jak podałem w opisie wyżej zaczyna się od 2 200 zł ja dałem trochę więcej za firmową listwę wtryskową (HANA) – i wcale tego nie żałuję, bo wolę teraz dołożyć i mieć później spokój, niż się za jakiś czas martwić, i odwiedzać gazowników częściej niż bym tego sobie życzył. Miałem też opcję z montażem lubryfikatora (200 zł więcej) ale po przeczytaniu tu i ówdzie opinii o tym, i o tym silniku, zrezygnowalem z tej opcji i wolałem zainwestować w lepsze wtryski.
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Jey » 10 sie 2012, 22:41

Na początek może mało tuningowy mod – ale na pewno praktyczny.
Ponieważ PREMACY ma dojazdówkę przez co miejsca na butlę LPG w miejsce koła zapasowego nie ma za wiele i po założeniu butli o pojemności 42 l niestety trochę wystawała ona nad podłogę, przez co po położeniu wykładziny bagażnika na środku robiła się mała górka i nie wyglądało to najlepiej. Aby wyrównać podłogę położyłem styropian o grubości 4 cm, wcześniej odpowiednio docinając arkusze i sklejając je na koniec pianką, Teraz podłoga bagażnika jest już równiutka :D

Foto z efektu końcowego:

premacy bagażnik-Jey.jpg
Ostatnio edytowano 24 lis 2015, 09:22 przez Jey, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez blue » 10 sie 2012, 22:48

O, mam podobną sztukę, myślę nad LPG, dlatego zapytam, czy podtlenek działa bez zarzutów ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2010, 19:17
Posty: 113 (0/1)
Skąd: Pruszków
Auto: Premacy 2.0 Sportive

Postprzez Jey » 10 sie 2012, 23:17

Fakt Twoja Premacy to prawie jak bliźniaczka, nawet kolor i alu mają takie same, tyle że moja trochę bliżej ziemi leży ;)

Co do instalacji LPG to jak najbardziej polecam, ale na dobrych komponentach, nie ma co w tym przypadku oszczędzać, bo potem przy użytkowaniu wszystko z czasem wychodzi i stajesz się wiecznym klientem gazowników, a chyba nie o to chodzi. Wyżej podałem, że średnio spalanie wynosi około 9l LPG, ale jak to ze spalaniem bywa, wszystko zależy od warunków i od "ciężkości" prawej nogi :D W mieście może spalić dobrze ponad 10l, a na trasie to i poniżej 7l może spaść.
Natomiast co do samego odczucia podczas jazdy, to właściwie nie widać różnicy czy to LPG czy też Pb, na LPG przyśpieszenie wcale nie jest gorsze, ale za to w kieszeni zostaje więcej $.
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Jey » 20 sie 2012, 10:57

Nowy zakup: alu 15" na zimę (jakoś stalówek nie trawię i nawet zimą musi być ładnie ;) ). A dokładnie są to felgi firmy DEZENT 15" model "T" o szerokości 6,5" ET 40.
Felgi oczywiście używane, ale w dobrym stanie, sprawdzałem na wulkanizacji – wszystkie proste <spoko> Trzeba będzie tylko dokupić pierścienie centrujące o rozmiarze 71,6 na 67,1mm no i same felgi wymagają małej kosmetyki.

Prezentacja zakupu:

1.JPG
2.JPG


Fotki z pierwszej przymiarki:

3.JPG
4.JPG



Mam teraz tylko dylemat jakie opony zimowe do nich zakupić, wg. tabel dla PREMACY podejdą:
– 195/55/15
– 185/60/15
tyle, że średnica koła w sumie będzie zbliżona, a nawet minimalnie mniejsza od letnich kół, tj. 195/50/16, a chciałem na zimę z lekka podwyższyć auto, co by za pług śnieżny nie służyło w sezonie ;)
Myślę intensywnie nad rozmiarem 185/65/15 – po założeniu takiej opony średnica koła powinna być większa od letnich kół o 2cm, czyli mazda powinna podnieść się o około 1 cm – a to zawsze coś. Pytanie tylko, czy to mi się zmieści przy moim obniżonym zawieszeniu, zwłaszcza mam tu na myśli tył, bo przekłamanie we wskazywanej 3,2% prędkości jeszcze ujdzie.
Ostatnio edytowano 24 lis 2015, 09:28 przez Jey, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 11:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez bercikspeed » 20 sie 2012, 17:46

felgi identyczne jak moje :) ,ja odnawiałem je sprayem do felg i na razie się trzyma i nic się z nimi nie dzieję.
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 wrz 2010, 13:09
Posty: 715 (12/15)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE 2.0 96
Rx-8 High Niuter

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy