Mazda MPV LW RF 2002 2.0 diesel 136 KM

CW / CR / CP / LW / LV

Postprzez Cerber » 18 lis 2012, 22:51

Jutro Madzia jedzie na kurację odmładzającą do warsztatu mojego znajomego ;)

Do wymiany:

Amortyzatory przód i tył (KYB) + mocowania górne + łożyska (Mazda)
Łożysko prawego przedniego koła (NTN)
Filtry powietrza i oleju (odpowiednio Mann i Toko)
Olej (Dexelia)
Uszczelka pod deklem zaworowym (Mazda)
Podkładki pod wtryskami (Bosch)
Gumy drążka stabilizacyjnego przedniego (Yamato)
Wahacze (Yamato)

Przy okazji zrobioną będzie jeszcze regulacja luzów zaworowych oraz zastąpienie odcinka (5-10 cm) rurki prowadzącej pod autem do tylnej nagrzewnicy (przegniła w jednym miejscu i trzeba to zastąpić gumowym wężem).

Po całej robocie napiszę jaka będzie różnica w prowadzeniu itd :)

Poniżej cały zestaw:)

Obrazek
"To nie prędkość zabija, lecz gwałtowna jej utrata" – to takie motocyklove ;)

Kredyty dla firm! Finansowanie bieżącej działalności, inwestycje, leasingi – zapraszam :) Szeroka oferta! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2012, 22:13
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda MPV 2.0 diesel 2002r

Postprzez sokoli_majster » 19 lis 2012, 08:29

A nie widzę filtra paliwa, nie wymieniasz przed zimą? Ja wożę swój w aucie i tylko nie mam kiedy wymienić ;)

PS. czyżbym w oddali widział jakieś Enduro?
sokoli_majster
 

Postprzez Steper300 » 19 lis 2012, 09:23

Daj znać ile cie to wyniosło części? Ile sobie życzą w stolicy za wymiane takiego zestawu?
Yamato – ponoć są problemy z tulejami juz po 30-40 tys km :( Ja kupilem orginalne tuleje.

Jaki masz przebieg ze juz wymieniasz amorki? byleś na teście amorków?
Początkujący
 
Od: 16 lis 2012, 08:50
Posty: 11
Auto: Mazda Mpv Lw 2.0 benzyna

Postprzez Cerber » 19 lis 2012, 19:03

sokoli_majster napisał(a):A nie widzę filtra paliwa, nie wymieniasz przed zimą? Ja wożę swój w aucie i tylko nie mam kiedy wymienić ;)

PS. czyżbym w oddali widział jakieś Enduro?


Filtr paliwa wymieniałem jakieś 1,5 – 2 miesiące temu więc zimę przelata ;)

Dokupiłem jeszcze do powyższego zestawu podgrzewacz paliwa Stanadyne i aż ciekaw jestem jak to będzie działać po zamontowaniu :)

PS. dobrze widzisz ;) to cross mojego brata Yamaszka YZ 250 – ja preferuję sportowo turystyczne motocykle ;)

Dopisano 19 lis 2012, 19:13:

Steper300 napisał(a):Daj znać ile cie to wyniosło części? Ile sobie życzą w stolicy za wymiane takiego zestawu?
Yamato – ponoć są problemy z tulejami juz po 30-40 tys km :( Ja kupiłem orginalne tuleje.

Jaki masz przebieg ze juz wymieniasz amorki? byleś na teście amorków?


Części to koszt około 1600-1700 zł. Dziś doszedł jeszcze do tego podgrzewacz paliwa Stanadyne za 167 zł z przesyłką.

Robocizna nie wiem ile. Dowiem, się jak wszystko będzie zrobione i jeśli nie wyjdą jeszcze jakieś rzeczy. Jak już będę wiedział to napiszę ;)

Przebieg auta w tej chwili to 203 tyś km. Amory do wymiany bo po prostu powylewały, jedne bardziej drugie mniej ale na takich amortyzatorach to już nie jazda. Generalnie rozklepane amory + wahacze + gumki zawieszenia to po prostu niestabilne auto zwłaszcza przy większych prędkościach i podmuchach bocznego wiatru.

Jeśli chodzi o Yamato to nie wiem, wszystko wyjdzie w praniu ;) Mam nadzieję, że jednak wytrzymają więcej km :)
Ostatnio edytowano 20 lis 2012, 22:07 przez Cerber, łącznie edytowano 2 razy
"To nie prędkość zabija, lecz gwałtowna jej utrata" – to takie motocyklove ;)

Kredyty dla firm! Finansowanie bieżącej działalności, inwestycje, leasingi – zapraszam :) Szeroka oferta! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2012, 22:13
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda MPV 2.0 diesel 2002r

Postprzez Steper300 » 20 lis 2012, 00:05

A jesli mozna sie zapytac to w ktorym serwisie robisz mpvke? Pytam bo tez musze zrobic tylne zawieszonko a jestem z piaseczna :D
Początkujący
 
Od: 16 lis 2012, 08:50
Posty: 11
Auto: Mazda Mpv Lw 2.0 benzyna

Postprzez Cerber » 20 lis 2012, 22:05

Steper300 napisał(a):A jesli mozna sie zapytac to w ktorym serwisie robisz mpvke? Pytam bo tez musze zrobic tylne zawieszonko a jestem z piaseczna :D


Samochody naprawia mi znajomy w swoim warsztaciku w Rembertowie. Na co dzień pracuje w autoryzowanym serwisie Skody/VW/Volvo jako główny mechanik. Po pracy naprawia autka na własną rękę. Jest naprawdę bardzo dobry więc mogę go śmiało polecić. Jedyny mankament tego typu napraw to fakt, że nie wstawisz do niego samochodu i nie odbierzesz tego samego dnia ... no chyba, że będzie to jakiś drobiazg typu wymiana tylnych amortyzatorów. Zazwyczaj wstawiam mu samochód na kilka dni. Mam drugie autko więc nie mam z tym problemu, że samochód zostaje u niego na dłużej. Gdybym jednak miał tylko jeden samochód do codziennej jazdy to już miałbym problem... Teraz np liczę się z tym, że samochód będę miał zblokowany przez jakieś półtora tygodnia (nie naciskam go nigdy, niech zrobi wszystko dobrze i bez pośpiechu). Gdybyś chciał to oczywiście podam do niego numer telefonu.

Masz też całkiem dobry warsztacik w Piasecznie na ul. Karola Kniaziewicza. Numeru niestety nie pamiętam ale to jest od ul. Sienkiewicza (przejezdzasz przez tory wąskotorówki i zaraz po prawej – Klimatyzacje itp). Robią różne marki. Można się fajnie dogadywać cenowo. Kilku znajomych robi tam swoje samochody i nie narzekają.
"To nie prędkość zabija, lecz gwałtowna jej utrata" – to takie motocyklove ;)

Kredyty dla firm! Finansowanie bieżącej działalności, inwestycje, leasingi – zapraszam :) Szeroka oferta! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2012, 22:13
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda MPV 2.0 diesel 2002r

Postprzez Steper300 » 20 lis 2012, 23:44

Jak bys mogl to podaj numer do tego mechanika. Czy miales kiedys stycznosc z az auto?
Początkujący
 
Od: 16 lis 2012, 08:50
Posty: 11
Auto: Mazda Mpv Lw 2.0 benzyna

PostTen post został usunięty przez Rafał_ 24 lut 2013, 17:33.
Powód: OT

PostTen post został usunięty przez Rafał_ 24 lut 2013, 17:36.

Postprzez MazdaMPVuser » 30 mar 2017, 15:40

Witam i pozdrawiam. Właściciel Mazdy MPV z Poznania.
MazdaMPVuser
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy