Mazda MX-3 EC KL-DE '91

Zdjęcia i opisy projektów tuningowych.

Postprzez marcinowozniako » 19 lis 2017, 23:08

Pyton napisał(a):moja ciężką, nogę wyleczylem sie z v6 mazdy


Hehe, mi jak widać ciężko idzie. Zmiana silnika co rok czy półtora nie wygląda na dobre rozwiązanie <lol>
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez null » 19 lis 2017, 23:47

ja za moje mx3 z bp i zdrowa buda (poliftowa) nie mam klienta za 5k
a jakbym mial liczyc wlozona kase przeze mnie i ostatniego wlascicilela, to musialbym ja wycenic na min 10k <oczy>
remontuj silnik i baw sie dalej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2013, 10:50
Posty: 57 (1/0)
Auto: MX3 BP 128

Postprzez dam92 » 20 lis 2017, 08:04

Teraz nie mam możliwości wrzucenia na telefonie ale jak wrócę do domu to wrzucę zdjęcie panewek z silnika CA nissanowskiego. Głupotą jest zwalanie winy na olej bo nie masz pojęcia w jakim stanie miałeś dół silnika. Nigdy go nie rozbierałeś. Wiesz jak są zbudowane panewki?
Wiesz w jakim stanie były panewki w momencie kupna, w momencie zmiany oleju? Wiesz co się w ogóle stało w silniku po za tym że klepie gorzej niż stary diesel i można się domyślać że to panewka?
Odpowiedź brzmi nie więc to wróżenie z fusów dopóki nie rozbierzesz motoru majster
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 maja 2011, 22:57
Posty: 194 (0/3)
Skąd: Tychy
Auto: Mazda MX-3 EC KL-DE 92'

Postprzez null » 20 lis 2017, 10:22

swoja droga jakbym mial zdrowa K serie mocowo i krecil go do odciny, zaaplikowalbym ceramizera (tego w tubce)przy wymianie oleju <ok> marcinie, jesli sie nie sprzeda w calosci, to za ile odsprzedalbys gwint? <jupi> ja tam bym ratowal, przy takim wkladzie jaki wlozyles w atuo <głaszcze>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 maja 2013, 10:50
Posty: 57 (1/0)
Auto: MX3 BP 128

Postprzez DARO MAZDA 323 » 20 lis 2017, 10:49

Napraw motor albo na części jak masz inny samochód do jazdy na co dzień tak odzyskasz kasę .
VW GOLF VII TDI – 115 KM
Mazda BG 323 2.2 TURBO
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 mar 2013, 11:44
Posty: 2864 (9/62)
Skąd: Wrocław
Auto: GOLF VII Kombi TDI CR-115 KM

Postprzez julek » 20 lis 2017, 21:15

Marcin może po prostu twoje auto dało ci znak, że jego powołaniem nie jest pałowanie a grillowanie? Podsyłam wskazówke do dalszych modów <lol>
Załączniki
621004029_1_1000x700_okazja-wyjatkowy-gril-mazda-mx3-pilne-przecena-siedlce.jpg
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2012, 20:30
Posty: 592 (0/2)
Skąd: warszawa
Auto: Mazda Mx-6 2.5l v6 KL-DE 1997 była się zmyła
Mazda Xedos 6 v6 poszla w obieg
Mazda 626 GE 2.5l v6 w czesciach
OBECNE :D
Mazda Mx-6 2.5l v6 1995
Mercedes e320 cdi 2003
Mazda 6 2.0 lf 2006 hb

Postprzez tomeczek333 » 21 lis 2017, 03:09

OMG ale się tu gównoburza zrobiła. <lol>

Powiem tylko tyle. Szkoda auta, potencjał był, zabrakło trochę konsekwencji. Auto typowo upalane to trzeba się liczyć z usterkami. W takim trybie eksploatacji żaden silnik nie będzie wieczny, a tym bardziej pełnoletni. I nie winiłbym tutaj oleju. Śmiem twierdzić że większą szkodę wyrządził ten Motul 15w50 niż Valvo 5w50. I ktoś tu wcześniej twierdził że Valvo to badziewie bo Hydrocrack. Owszem jest to HC jak 95% olejów oferowanych na naszym rynku jako syntetyk. Takie mamy niestety normy, że nawet niewielka ilość bazy syntetycznej pozwala sprzedawać produkt jako full syntetic, no i Motul to też HC. Dodatkowo Motul jest jednym z najczęsciej podrabianych olei. A Mazda nie lubi słabej jakości oleju a tym bardziej gęstego. Obrócenie panewki to też nie kwestia 3 tys km, bo to trwa znacznie dłużej. Chyba że nagle zabraknie smarowania z powodu braku oleju czy też zapchanego kanalika.

Tak do końca nie wiadomo co się stało. Po filmiku można stwierdzić że najprawdopodobniej panewka stuka, ale żeby to potwierdzić, trzeba rozebrać silnik. No i jak się potwierdzi to niestety wymiana samej uszkodzonej panewki nie pomoże bo skoro już stuka to sporo za późno. Wal i korba na której poszło również będą do wymiany.

Ceny i tego ze to najszybsze KLDE wole w ogóle komentować, żeby nie wdawać się w gównoburze. Mogę tylko tyle powiedzieć ze auto naprawdę ostro zapierdalało, ale czy najszybciej to nie wiem bo brak mi dobrego porównania. A doskonale zdaje sobie sprawę, że pieniądze władowane w takie auto są nie do odzyskania, tym bardziej nie jeżdżące. Prawie każdy gruby projekt idzie na części, żeby odzyskać chociaż część zainwestowanych pieniędzy, bo w całości jest nie do sprzedania za rozsądną kwotę.

Ja bym wymienił silnik tym bardziej że KL-e nie są drogie i bawił się dalej, nie płacząc że mam 5 czy 10KM mniej. Te 1-1.5 tys zł to niewiele patrząc na ceny dwumasy, turbo czy innych części lubiących padać w nowych autach. <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2015, 13:36
Posty: 118 (0/1)
Skąd: Koźmin Wlkp.
Auto: Mazda MX-3 KL 96r
Mazda 626 KL 94r
Renault Megane 2.0 16v 03r.

Postprzez gt10r5 » 21 lis 2017, 12:04

tomeczek333 napisał(a):Szkoda auta, potencjał był, zabrakło trochę konsekwencji. Auto typowo upalane to trzeba się liczyć z usterkami. W takim trybie eksploatacji żaden silnik nie będzie wieczny, a tym bardziej pełnoletni.

Wiele przykładów na tym forum tutaj było tylko mało kto się chwali porażką.

Zawsze możesz pomyśleć o portingu głowic. jak już je będziesz mieć na wierzchu to poprawić fabrykę.
Na tym forum wiele jest opinii – kupuję olej X bo po wymianie silnik ciszej chodzi.
Może czas zacząć mierzyć ciśnienia, temp. Jak już motorsport a nie jazda po bułki?

PS. Ta, mi się też fajnie pierdzi stojąc z boku :)
Moderator
 
Od: 5 lip 2015, 13:28
Posty: 309 (9/3)
Skąd: Zgierz
Auto: Mazda3 1.6cd 05'

Postprzez Dawidoski » 23 lis 2017, 21:38

Ktoś tu obgaduje mnie i mojego byłego Mx'a? :P :P Czy mnie się tylko wydaje Bolo? ;)
Hehe, Marcin nie remontuj bo to się nie kalkuluje. Wsadzaj sprawnego KL'a i wtedy sprzedawaj jak już Ci się znudziła przygoda z Mx'em.
Młody.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2008, 14:50
Posty: 861 (2/7)
Skąd: Pniewy
Auto: RX8!

Postprzez marcinowozniako » 24 lis 2017, 00:26

Nie ze znudziło. Mam parę jeszcze rzeczy do udowodnienia takim ludziom typu BOLO :D Może się uda ;)

PS. To jak to było naprawdę z tym audi? <czarodziej>
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Rafalkom » 24 lis 2017, 04:29

marcinowozniako napisał(a):Nie ze znudziło. Mam parę jeszcze rzeczy do udowodnienia takim ludziom typu BOLO :D Może się uda ;)

PS. To jak to było naprawdę z tym audi? <czarodziej>


To brzmi naprawdę jak jakieś kompleksy, hmm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 21:11
Posty: 383 (0/1)
Skąd: Nowogard
Auto: Mazda 323F BJ ZM '02 + Eaton M62 + EBC

Postprzez piwo » 24 lis 2017, 07:03

pannewka sie obrocila od przeciazenia na luku. odplynal oej na boczek miski i dziekuje. mozna sie spytac jaki byl stan oleju czy ponad kreske maks jak sie w sporcie leje czy duzo ponizej. dwa to stan 20letniej pompy oleju i stan smoka czy nie byl zapchany itp.
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4733 (217/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez marcinowozniako » 24 lis 2017, 09:13

Kompleksy Ale czyje?
Mx-3 to jest tak niedowartosciowane auto przez ogólnie masę ludzi. Sami właściciele nie wiedzą na co stać ich auta a co dopiero ludzie którzy albo mieli z tym autem mały kontakt albo nie mieli go w ogóle.

Piwo. Coś może w tym być bo był lekki luczek w lewo przed obróceniem panewki. Lekki ale dosyć długi. Sama Panewka obróciła się przy wytracaniu prędkości bez obciążenia.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Bo_Lo » 24 lis 2017, 09:43

marcinowozniako napisał(a):Nie ze znudziło. Mam parę jeszcze rzeczy do udowodnienia takim ludziom typu BOLO :D Może się uda ;)

PS. To jak to było naprawdę z tym audi? <czarodziej>

Już dawno wyrosłem z udowadniania komukolwiek czegokolwiek,tym bardziej mnie nie trzeba nic udowadniać. ;) Jeśli Ci ulży to napiszę jeszcze raz -Twoj emiks jedzie.Moge nawet napisać że jest najszybszy w galaktyce i objeżdża Agere jeśli poczujesz się lepiej <oczko>
Pompa pompą,a magiczny zaworek pompy olejowej był wymieniany? U mnie jakiś czas temu zaczęły klepać HLA na ciepłym ,(nie jakoś strasznie ale dźwięk się wyraźnie zmienił silnika) ,dokopałem się do wątku z zaworkiem w starszych mazdach i w MX5.Zaryzykowalem i kupiłem za całe 85 zł nowy OEM.
Godzinka roboty i silnik chodzi jak nowy.Tloczek w starym zaworku był wyraźnie przytarty-cisnienie było ewidentnie niższe niż na nowym.
Ostatnio edytowano 24 lis 2017, 09:50 przez Bo_Lo, łącznie edytowano 1 raz
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Biniu » 24 lis 2017, 09:47

Jaki z tego morał? Jak upalasz regularnie swoje autko zainstaluj w nim czujnik ciśnienia i temp oleju. <czytaj>
Obrazek
Im trudniej, tym lepiej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2015, 07:10
Posty: 1053 (35/34)
Skąd: Grupa Łódzka
Auto: Mazda 6 GY LFVE '06
Mazda 323 BG B6 '92

Postprzez marcinowozniako » 24 lis 2017, 10:08

Bo_Lo napisał(a):
marcinowozniako napisał(a):Nie ze znudziło. Mam parę jeszcze rzeczy do udowodnienia takim ludziom typu BOLO :D Może się uda ;)

PS. To jak to było naprawdę z tym audi? <czarodziej>

Już dawno wyrosłem z udowadniania komukolwiek czegokolwiek,tym bardziej mnie nie trzeba nic udowadniać. ;) Jeśli Ci ulży to napiszę jeszcze raz -Twoj emiks jedzie.Moge nawet napisać że jest najszybszy w galaktyce i objeżdża Agere jeśli poczujesz się lepiej <oczko>
Pompa pompą,a magiczny zaworek pompy olejowej był wymieniany? U mnie jakiś czas temu zaczęły klepać HLA na ciepłym ,(nie jakoś strasznie ale dźwięk się wyraźnie zmienił silnika) ,dokopałem się do wątku z zaworkiem w starszych mazdach i w MX5.Zaryzykowalem i kupiłem za całe 85 zł nowy OEM.
Godzinka roboty i silnik chodzi jak nowy.Tloczek w starym zaworku był wyraźnie przytarty-cisnienie było ewidentnie niższe niż na nowym.


Nie trzeba? Więc jak to to Audi z którym się ganialem objedzie nawet k8 w mx3 czy jednak się wycofujesz z tego stwierdzenia. Bez sensu jest porównywać dwa zupełnie inne auta mimo że model ten sam to mogą być duże różnice w tym jak auta jadą. Patrz mx3 z k8 a mx3 z klde. Mniej więcej tak przedstawia sie porównanie audi które ganialo się z Dawidem i to z którym ja sie ganialem.

U mnie sam silnik pracował wzorowo i nie było żadnych podstaw aby sie martwić a przed samym obróceniem panewki silnik stał przez niemalże 3 tygodnie co jakiś czas tylko odpalany także miał odpoczynek od upalania.

Bolo to jak chcesz zobaczyć jak wyglada słaby start w automacie i jak bardzo może to zaburzyc prawdziwy ogląd sytuacji? :D
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Bo_Lo » 24 lis 2017, 10:33

marcinowozniako napisał(a):
Bo_Lo napisał(a):
marcinowozniako napisał(a):Nie ze znudziło. Mam parę jeszcze rzeczy do udowodnienia takim ludziom typu BOLO :D Może się uda ;)

PS. To jak to było naprawdę z tym audi? <czarodziej>

Już dawno wyrosłem z udowadniania komukolwiek czegokolwiek,tym bardziej mnie nie trzeba nic udowadniać. ;) Jeśli Ci ulży to napiszę jeszcze raz -Twoj emiks jedzie.Moge nawet napisać że jest najszybszy w galaktyce i objeżdża Agere jeśli poczujesz się lepiej <oczko>
Pompa pompą,a magiczny zaworek pompy olejowej był wymieniany? U mnie jakiś czas temu zaczęły klepać HLA na ciepłym ,(nie jakoś strasznie ale dźwięk się wyraźnie zmienił silnika) ,dokopałem się do wątku z zaworkiem w starszych mazdach i w MX5.Zaryzykowalem i kupiłem za całe 85 zł nowy OEM.
Godzinka roboty i silnik chodzi jak nowy.Tloczek w starym zaworku był wyraźnie przytarty-cisnienie było ewidentnie niższe niż na nowym.


Nie trzeba? Więc jak to to Audi z którym się ganialem objedzie nawet k8 w mx3 czy jednak się wycofujesz z tego stwierdzenia. Bez sensu jest porównywać dwa zupełnie inne auta mimo że model ten sam to mogą być duże różnice w tym jak auta jadą. Patrz mx3 z k8 a mx3 z klde. Mniej więcej tak przedstawia sie porównanie audi które ganialo się z Dawidem i to z którym ja sie ganialem.

U mnie sam silnik pracował wzorowo i nie było żadnych podstaw aby sie martwić a przed samym obróceniem panewki silnik stał przez niemalże 3 tygodnie co jakiś czas tylko odpalany także miał odpoczynek od upalania.

Bolo to jak chcesz zobaczyć jak wyglada słaby start w automacie i jak bardzo może to zaburzyc prawdziwy ogląd sytuacji? :D

<ściana>
Stary,nie ogarniam o co Ci biega.Wracasz do tego audi jak bumerang,przytoczyłem na luźno fakt którego byłem świadkiem i tyle.Robisz z tego jakis big deal,chcesz mi coś udowadniać itd.Tylko po uj? W pupie mam czy Twoje auto robi do setki 5.78977 czy 5.78976 parseka,czy to było kapka w kapkę takie samo audi i czy tamten kierowca to był pipa czy Profi.Ciebie tam nawet nie było a masz wiedzę absolutna o tamtym aucie i kierowcy.Nigdzie nie napisałem że twój auto jest wolne ,nie jedzie czy cokolwiek ,napisałem tylko że akurat tamten filmik to średnie porównanie i tyle.Juz napisałem do Dawida czy pamięta ten zlot bo może mi się coś poebało ,kilka lat minęło .Jak masz taki problem z tym to mogę wykasować wszystkie moje posty z Twojego wątku ,żaden problem .
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez marcinowozniako » 24 lis 2017, 10:45

To masz zdaje się Jeszcze ze 2 czy 3 inne filmy ze sportowymi wozami.

Problem mam właśnie w tej nieprecyzyjnosci twojej wypowiedzi i tym jak w sumie mało jest merytoryczna.

Jak mówiłem porównanie tamtego audi to jak porównanie mx3 kl do mx3 k8.

Zarzucasz mi i zresztą nie tylko Ty fakt że sie wymadrzam i wszystko wiem najlepiej a wyjeżdżasz z takim tekstem bo Ty widziałeś.

To mniej więcej wygląda tak bo ja widziałem i brałem nawet w tym udział. Nic dziwnego ze takie Audi jest wolniejsze od mx3 z KL skoro ta sama mx3 objezdza mercedesa a45 amg 381KM dsg 4x4. I tak było bo ja to widziałem. Różnica między moją a twoją wypowiedzią jest taka ze ja po pierwsze jestem wstanie to udowodnić a po drugie jestem wstanie to wytłumaczyć bo przecież to średnio możliwe żeby takie auto jak a45 amg było wolniejsze od śmiesznych 170KM w mx3.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Bo_Lo » 24 lis 2017, 10:54

Masz rację,na tym zakończmy <spoko>
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Dawidoski » 24 lis 2017, 14:25

Oj ludzie :D
Nie wiem o co Wam chodzi, ale było tak jak pisał Bolo. Moje K8 wtedy shamowane na 137km wtedy robiło te Audi jak chciało, czy z miejsca czy z rolki. Fakt faktem, ze moje auto wtedy wygrało swoją klasę na cwiare i kręciło czasy na poziomie Kl'a. Tylko nie wiem o co Wam biega, to jest to samo Audi czy co? :D
Młody.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2008, 14:50
Posty: 861 (2/7)
Skąd: Pniewy
Auto: RX8!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy