Mazda MX-3 EC KL-DE '91

Zdjęcia i opisy projektów tuningowych.

Postprzez Pyton » 19 lis 2017, 19:48

Jak ma byc dobrze to zrobiome to tanio nie bedzie.
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2015, 15:34
Posty: 315 (1/5)
Skąd: dziki zachod
Auto: Infiniti fx35
Była Mazda BG; BA; BJ; BK

Postprzez Bo_Lo » 19 lis 2017, 19:51

Pyton za daleko szukałeś
auto w podobnym setupie z historią na forum :)
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... xtor=SEC-8
Tak wiem – nie ma 5,78909098323 do setki i nie wiem czy objeżdza audi a6 3.0tdi quattro(wiem natomiast a nawet widziałem na własne oczy na zlocie że identyczne audi z tym samym silnikiem i napędami dostawało na ćwiarę baty od mx3 K8 Dawida wiec to żaden wyczyn) ale za to jest o 2800 tańsze,też czerwone,z takim samym silnikiem i jeżdzi
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez marcinowozniako » 19 lis 2017, 20:07

Bo_Lo napisał(a):(wiem natomiast a nawet widziałem na własne oczy na zlocie że identyczne audi z tym samym silnikiem i napędami dostawało na ćwiarę baty od mx3 K8 Dawida wiec to żaden wyczyn)


Ja Ciebie proszę naprawdę nie próbuj mi udowodnić że moja mx3 nie jedzie bo ja chyba zbyt dużo pokazywałem tutaj dowodów że jedzie. Chcesz zobaczyć wykres z hamowni tego audi z którym ja się ścigałem bo chyba nie odnotowałeś jaką mocą i momentem ono dysponuje.

To audi z którym k8 się ścigało to kierowca nie umiał wykorzystać potencjału quattro na starcie oraz musiało być bardzo zajechane już pomijając kwestię że 3.0 tdi wychodziły w różnych wersjach mocowych i pewnie gościu nie dość że miał najsłabszą to jeszcze pewnie grubo poniżej seryjnych wartości mocowych.

Pamiętaj jeszcze że ja mówię o audi a6 c6 :D

Dopisano 19 lis 2017, 20:08:

Bo_Lo napisał(a):auto w podobnym setupie z historią na forum


Słowo klucz, auto bez gwintu, bez dolotu bez modyfikacji typu sportowe kolektory wydechowe wydech czy jakieś inne mody. To auto jest jak najbardziej spoko z linku wszyscy je znamy i szanujemy ale zastosowanie tego auta będzie zupełnie inne niż moje. I to jest kluczowe tutaj.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Bo_Lo » 19 lis 2017, 20:30

Chciałem uniknąć ad persona ale czytając takie coś :
marcinowozniako napisał(a):Ja Ciebie proszę naprawdę nie próbuj mi udowodnić że moja mx3 nie jedzie
się nie da.W którym momencie coś takiego napisałem?Ty naprawde masz jakis kompleks bo na okrągło to powtarzasz?
masz zdolności parapsychiczne?:
marcinowozniako napisał(a):To audi z którym k8 się ścigało to kierowca nie umiał wykorzystać potencjału quattro na starcie oraz musiało być bardzo zajechane

Byłeś tam wogóle?czy wróżysz ze szklanej kuli?Dla jasności to było takie audi
http://allegro.pl/audi-a6-3-0-tdi-super ... ml#thumb/2
nie wiem z jaką mocą ale minimum to co fabryka,mialo naped na 4 buty i DSG czyli czynnik kierowcy zminimalizowany-musiał tylkowcisnąć gaz do dechy i tyle wiec argument
marcinowozniako napisał(a):kierowca nie umiał wykorzystać potencjału

jest z pupy
A to tez pewnie wywróżyłeś z fusów
marcinowozniako napisał(a):pewnie gościu nie dość że miał najsłabszą to jeszcze pewnie grubo poniżej seryjnych wartości mocowych.


MX3 z linku to ten sam model ,z takim samym silnikiem i przede wszystkim sprawne
Nie powiesz mi że dołożenie gwintu,semislickówi kolektora (o ile tamta już nie ma) oraz kilku innych rzeczy które są u CB wyjdzie drożej od remontu Twojego KLa.
Żeby nie było -Twoje auto ''jedzie'' widać to przede wszystkim po czasach na G techu/wektorze ,czy było to najszybsze KLDE w PL? tego juz się nie dowiemy ,chyba że naprawisz i dojdzie do jakiegoś bezpośredniego pojedynku.Wszystko inne jest tylko spekulacją i wróżeniem z fusów ;)
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Biniu » 19 lis 2017, 20:46

A po co ta napinka? Marcin wystawił auto za tyle ile chce dostać. Teraz rynek zweryfikuje czy to auto jest tyle warte. Jak znajdzie się ktoś kto zapłaci to znaczy, że tak.
A jak nie to już Marcina problem nie reszty świata.
Obrazek
Im trudniej, tym lepiej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2015, 07:10
Posty: 1053 (35/34)
Skąd: Grupa Łódzka
Auto: Mazda 6 GY LFVE '06
Mazda 323 BG B6 '92

Postprzez Bo_Lo » 19 lis 2017, 20:49

Oczywiście że tak,rynek zweryfikuje i tyle.Każde auto warte jest tyle ile ktos jest w stanie za nie zapłacić.
Napinka level 0 :) Wyrazić swoje zdanie każdy ma prawo,w końcu to forum.
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez marcinowozniako » 19 lis 2017, 20:50

Oczywiście że wyjdzie drożej niż zrobienie remontu u mnie :D. Gwint tylko nówka, 3.3K, felgi jak moje plus 4 semi to koszt około 1.5-2k. Kolektor prosty z przepustnicą kl31 wraz z dolotem z dobrym stożkiem to koszt około 1200-1300 zł. Następnie założenie det 3 aby móc to jakoś sensownie wystroić to kolejne 1.5-2k chyba że wszystko samemu będziesz robił to 300-500 zł det i swój czas na montaż. Zawieszenie całe na POli to też nie są małe koszta zatem ile wyjdzie finalnie? Możesz sobie policzyć.


Co do audi jechałeś takim? Ja tak i wiem że to DSG co ogólnie jest nazwą skrzyni dwusprzęgłowej nie ma nic do obecnych DSG które biegi naprawdę szybko zmieniają. Ten automat jest tak wolny jak ja w maualu i to nie jest z fusów wywróżenie tylko jechałem tym audi i czuć przy zmianie biegów jak tam przestaje wciskać Ciebie w fotel (570NM).

Tak się składa że na podstawie tego jak jedzie moje auto oraz tego z jakimi autami się ganiałem wiem że takie k8 nie ma absolutnie żadnego podejścia do zdrowego a6 3.0 tdi nawet w quattro, któe setke robi w lekko powyżej 7s. Pokaż mi osiągi tego k8 bo to chyba nie jakaś słaba wersja.


Bo_Lo napisał(a):i DSG czyli czynnik kierowcy zminimalizowany-musiał tylkowcisnąć gaz do dechy i tyle wiec argument


Co dalej idąc forumowy znawco. Jechałem taki autem i wiem jak to auto wystartuje bez ogarniętego kierowcy tam nie ma procedury startu dla twojej wiadomości i w momencie kiedy on przy wyścigu w momencie kiedy ma ruszyć puszcza hamulec i dodaje gazu to zanim auto jego ruszy mija przynajmniej 1s a i korzyść z tego quattro wtedy jest nikła a tak pewnie było skoro to k8 jednak okazało się szybsze.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Bo_Lo » 19 lis 2017, 21:00

Słuchaj o najmądrzejszy,ja tam byłem ty nie.Tamto K8 objechało te audi na ćwiartkę i tyle.Koniec.
Cała reszta jest niewiadoma,stan auta,moc ,umiejętności kierowcy itd.
Przypadek ten został przytoczony tylko i wyłącznie w nawiązaniu do jednego z Twoich filmików i tyle.Nic więcej.Ale jak widzę żadna dyskusja z Tobą nie ma sensu,wszystko odbierasz jako''twoje mx3 nie jedzie''.A więc : Zbudowałeś najszybsze mx3 i najmocniejsze KLDEwe wszechświecie i na tym zakończmy.Powodzenia w sprzedaży i bez odbioru.
Ostatnio edytowano 19 lis 2017, 21:03 przez Bo_Lo, łącznie edytowano 1 raz
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4378 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez marcinowozniako » 19 lis 2017, 21:02

Bo_Lo napisał(a):Słuchaj o najmądrzejszy,ja tam byłem ty nie.Tamto K8 objechało te audi na ćwiartkę i tyle.Koniec.


To Ci mówię i obalam twój argument że to jest niemożliwe gdyby to audi potarfiło pojechać jak to z którym ja się ganiałem. Chcesz zobaczyć fajny przykład? Mam taki jeden w zanadrzu a tutaj go jeszcze nie pokazywałem :D Chcesz zobaczyć na ile twoja forumowa wiedza ma się do tej realnej?
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez rafał88 » 19 lis 2017, 21:17

Dziwny jestes. Bolo byl,widzial, ogladal to a Ty ze pokazezz realia.. Wiem ,ze chcialbys byc najmadrzejszy i miec zawsze racje ale sa tu strasi od Ciebie i ktorzy jednak widzieli wiecej i wiecej doswiadczyli.

A to ze taki emiks objechal a6? Szczerzeto wcale nie zdziwilbym sie bo to ciezka krowa bo jednak waga ma tez duzo ma bardzi duze znaczenie, a w w czterobucie jeszcze ciezsza i w dodatku diesel ,ktory traci czas na zmiany biegow, jednak pb sie wyzej kreca i masz do 100km/h tylko 1 zmiane biegu a do 140-150km/h dwie , gdzie w klekocie juz pasuje jechac na 5 biegu przy tej predkosci, oczywacie , zaleznie od ilosci biegow i czy at czy manual.
I nawet z dsg ,ktore jednak musi zmieniac te biegi

Ale czytajac to widac nie przegada o wszechmarcinie ;)
Mialem nic nie pisac ale no nie ma mocnego na wozniaka .
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 19:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez marcinowozniako » 19 lis 2017, 21:21

Aha nie dziwi Ciebie wcale że 180KM objeżdża 280KM i 570NM auto? To widzę że jednak nie tylko ja tutaj jestem obeznany w tych tematach.

Ok, objechało to k8 to auto spoko. BYł widział nie kwestionuje samego tego faktu. Bo to jest Fakt. Kwestionuje to że jest to nierealne w warunkach ścigania prawdziwego gdzie każdy kierowca ogarnia swoje auto a nie że gościu w audi rusza jak ciota.

Z tym doświadczeniem to jest tak i już Ci udowadniam o co biega. TY wiesz że moja mx3 objechała a45 AMG które ma 360KM 4x4 i DSG. Także ja się wcale nie dziwie że moja mx3 jest szybsza niż A6 skoro jest szybsza niż A45 AMG. Polemizuj z tym, spróbuj tylko to zakwestionować :D
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Pyton » 19 lis 2017, 21:33

Dobra , nie ma co wdawac sie w rozmowy z wszech wiedzacym i najszybszym mx3 w pl . Fakty sa takie ze teraz ten mx3 to kupa zlomu :) z paroma gratami ktore pojda w swiat
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2015, 15:34
Posty: 315 (1/5)
Skąd: dziki zachod
Auto: Infiniti fx35
Była Mazda BG; BA; BJ; BK

Postprzez Płomień » 19 lis 2017, 21:55

Teraz Marcino powinien stwierdzić "a ja wam kulsony pokażę", wyremontować motor, zalewać motulem i pokazać najszybsze kl-de w pl :D
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 17:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez sewo » 19 lis 2017, 22:01

Ale badziewie burza <lol> składaj silnik na nowych klockach. Podziałaj w zimę i szykuj się na wiosnę na jakąś 1/4 mili. Będą czasy będzie kwit będą laury ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2248 (37/52)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez MIRU » 19 lis 2017, 22:14

o to to, zawsze sie to lepiej przegląda niż chwalenie sie nowymi klockami,kablami, olejem i filtrami <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2009, 02:26
Posty: 904 (0/2)
Skąd: hell
Auto: 323F BA KLT

Postprzez marcinowozniako » 19 lis 2017, 22:25

Miru a może się dogadamy w kwestii silnika i turbo? :D <lol>

Nie no, zobaczymy co uda mi się wykminić. Przy wstawianiu nowego słupka jest o tyle problem że to zakup niemalże w ciemno :D
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Pyton » 19 lis 2017, 22:47

http://allegro.pl/mx-3-kl-silnik-igla-b ... 07044.html
Jeszcze nie dawno chcial ten koles oddac cale auto za 2,5 ,tys. Silnik niby igla , tylko aparat uszkodzony
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2015, 15:34
Posty: 315 (1/5)
Skąd: dziki zachod
Auto: Infiniti fx35
Była Mazda BG; BA; BJ; BK

Postprzez marcinowozniako » 19 lis 2017, 22:52

Gadałem z tym gościem. To jest KLDE na głowicach kl31 i wałkach kl01. Silnik już ponad rok tak stoi nie odpalany. Gościu zarzeka się że stan jest świetny ale tak naprawdę ja i tak tego nie sprawdzę nawet jak przyjadę ze swoim aparatem. Odpale przejade się stwierdze że ok jeździ ale nic więcej :D Poza tym auto bez przeglądu OC automatycznie się przedłużyło więc niby coś jest. Buda to raczej na złom.
Największy Ścigant
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2015, 19:40
Posty: 915 (5/8)
Skąd: Kalisz
Auto: Jest:
Mazda MX-3 KL-DE '91
Była:
Mazda MX-3 KL-DE '93

Postprzez Pyton » 19 lis 2017, 22:57

Wiem. Sam myślałem o tym aucie , ale patrzac jak padaja te silniki i moja ciężką, nogę wyleczylem sie z v6 mazdy
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2015, 15:34
Posty: 315 (1/5)
Skąd: dziki zachod
Auto: Infiniti fx35
Była Mazda BG; BA; BJ; BK

Postprzez MIRU » 19 lis 2017, 22:58

Raczej wolalbym w calosci :) u mnie z czasem jest tak, ze foka czeka na rozrzad I haka od wiosny :p : p
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2009, 02:26
Posty: 904 (0/2)
Skąd: hell
Auto: 323F BA KLT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy