Mazda 323F BJ RF 03' 2.0DiTD

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez maderix95 » 26 kwi 2017, 07:34

Piotrek93 napisał(a):Demontaż wnętrza w naszych Madziach na szczęście nie jest trudny. Mi zajęło to ok. 3 godzin (wyprute całe wnętrze, została tylko konsola środkowa). Przy poprzedniej BJ również miałem wizję aby całe wnętrze zrobić na czarno. Dolne plastiki i wykładzina takie były, chciałem górne plastiki machnąć flokiem a na podsufitkę dać czarny materiał, jednak gdy kupiłem niebieską to przekonałem się do jasnego wnętrza. Fakt, trzeba bardziej dbać ale wg mnie ładniej wygląda ;)

Do niebieskiej jasne wnętrze może i owszem. Ale u mnie za dużo jasności w końcu silver mica :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2015, 18:16
Posty: 349 (1/0)
Skąd: Teltow (pod Berlinem)
Auto: Mazda 323f BJ ZM '02 1.6 16V
Mazda MX-3 EC K8 '97 1.8 v6

Postprzez Deenn » 7 maja 2017, 19:16

Usunąłem wszystkie wciski z wnętrza auta. Po pewnym czasie zrobiły się one bardzo sztywne i zaczęły wypadać z miejsc w które były wsadzone. Zresztą w tak małej ilości nie wyglądało to zbyt ciekawie. Gdyby się jednak komuś podobało to nie polecam. Chyba, że inwestycja w coś droższego.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez Deenn » 18 maja 2017, 19:43

Po dość długim czasie zabrałem się za zamówienie żółtej folii na przeciwmgielne.
Dzisiaj się za to zabrałem i przykleiłem.
Szczerze mówiąc? Średnio jestem zadowolony ze swojej roboty.
Miałem trochę problemu z doklejeniem folii bo w niektórych miejscach ciężko było doczyścić lampki.
Po długiej zabawie w końcu jakoś to wyszło, chodź przyznam szczerze że nawet w efekcie końcowym zostało kilka bombelków z powietrzem które musiałem przebić :/
No i ten kolor tej folii jakiś taki ... dziwny. Jakby za mało żółty <glupek2> Choć na zdjęciach wygląda chyba lepiej. Może druga warstwa folii?

@maderix95
maderix95 napisał(a):Kupiłem 2 takie skrawki jak w tej aukcji. Jakiejs najtanszej. Potem polowe odsprzedałem bo zostało :D brałem i nawet poprawiałem jeden halogen. Więc tyle co w aukcji powinno ci starczyc.


Dobrze, że też wziąłem dwa kawałki! Zasugerowałem się tym poprawianiem i stwierdziłem, że za pierwszym razem też pewnie nie dam rady <rotfl>

Podsumowując.. mogłem wyjąć całe przeciwmgłowe przed oklejeniem. Phi.. pewnie tak trzeba było.. ale leń silniejszy ode mnie. "Przecież to tylko folia która ma być zewnątrz, po co się dobierać do wewnątrz" <glupek2>
Na szczęście folii zostało, więc jak mnie to będzie bardzo bolało to zrobię jeszcze raz :D

DSCF7639.JPG

DSCF7636.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez czarek1991 » 18 maja 2017, 19:53

lepiej jakbys pomalowal farbka tamiya x-24 i na koniec prysnal bezbarwnym
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sty 2012, 16:09
Posty: 1404 (4/6)
Skąd: Radom
Auto: Jest: 6 MPS L3-VDT
Była: 323F BA KL

Postprzez Deenn » 18 maja 2017, 19:54

czarek1991 napisał(a):lepiej jakbys pomalowal farbka tamiya x-24 i na koniec prysnal bezbarwnym


Nie jestem za malowaniem :P Folie mogę w każdym momencie zerwać bez żadnych konsekwencji
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez czarek1991 » 18 maja 2017, 22:20

Farbke tez mozna zmyc. Folia nie uzyskasz takiego efektu jak farbka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 sty 2012, 16:09
Posty: 1404 (4/6)
Skąd: Radom
Auto: Jest: 6 MPS L3-VDT
Była: 323F BA KL

Postprzez maderix95 » 18 maja 2017, 22:51

czarek1991 napisał(a):Farbke tez mozna zmyc. Folia nie uzyskasz takiego efektu jak farbka

Eee tam gadanie :D u mnie dobrze folia siedzi. 2 warstw nie próbowałem, więc nie wiem jakby to wyglądało :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 wrz 2015, 18:16
Posty: 349 (1/0)
Skąd: Teltow (pod Berlinem)
Auto: Mazda 323f BJ ZM '02 1.6 16V
Mazda MX-3 EC K8 '97 1.8 v6

Postprzez Bastek1990 » 18 maja 2017, 23:07

Temat wiele razy walkowany na roznych forach. Wszedzie kazdy sie przekonuje do malowania jak zobaczy roznice miedzy folia. Ja malowalem migacze oraz halogeny i nie dawalem bezbarwnego a sie dobrze trzymie i nie ma odpryskow. Zainwestoj te 8zl na fabke z alledrogo zrob raz a dobrze i zobaczysz ze bedziesz zadowolony :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 mar 2016, 17:13
Posty: 103 (1/1)
Skąd: Mysłowice
Auto: Mazda 323f ba Z5

Postprzez Kubeckk » 25 maja 2018, 11:25

Ciekawie byłoby zobaczyć jak tam postępy z autkiem autora tematu :) Sam mam podobną Bejotkę z tym samym silnikiem :D Niebieski kolor, przedni zderzak od Sportive przezentuje się bardzo ładnie :) Zastanawiam się nad zmianą podświetlenia wewnątrz samochodu, macie z tym jakieś doświadczenia?
Początkujący
 
Od: 2 maja 2018, 21:43
Posty: 11
Skąd: Częstochowa / Gliwice
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 DiTD 74/101

Postprzez Deenn » 25 maja 2018, 16:10

Kubeckk napisał(a):Ciekawie byłoby zobaczyć jak tam postępy z autkiem autora tematu :) Sam mam podobną Bejotkę z tym samym silnikiem :D Niebieski kolor, przedni zderzak od Sportive przezentuje się bardzo ładnie :) Zastanawiam się nad zmianą podświetlenia wewnątrz samochodu, macie z tym jakieś doświadczenia?


Nie za dobrze z różnych osobistych powodów (przeprowadzka) i różnych wydatków (studia). Aczkolwiek jakieś drobne zmianki były. Na forum cały czas jestem, ale raczej jako cichy obserwator, nie udzielam się :D W sumie.. poszperam dziś po dysku znajdując zdjęcia tego co się pozmieniało i odświeżę trochę temacik! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez Płomień » 25 maja 2018, 18:57

Czekamy z niecierpliwością :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 17:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Deenn » 25 maja 2018, 20:19

Więc w sumie opiszę co się działo przez ostatni okres, ponieważ więcej tu mechaniki niż zmian wizualnych, jednak na te niedługo też przyjdzie pora :)

– Zacznijmy od tego, że Madzia została w końcu przerejestrowana, jakoś wcześniej nie było na to czasu i kilka miesięcy tłukłem się jeszcze nie na swoich blachach :/

– Kielichy! Zwyciężyłem z rudą pod maską! Przynajmniej na razie. Obeszło się bez wymiany kielichów, wycięta ruda oraz zastąpiona kawałkiem innej blachy(nie było jej aż tak dużo :D) i zakonserwowana. Naprawa budżetowa, na pewno nie na stałe, aczkolwiek całą zimę tak przejeździła i ruda nie wraca! W przyszłości pewnie i wymienię całe kielichy.

– ABS! Jeden z czujników abs był uszkodzony więc nie działał jak powinien. Szybka wymiana i wszystko śmiga jak powinno :D

– Rok temu dałem samochód do konserwacji podłogi. Po tegorocznej zimie wyszło na jaw, że coś było zrobione nie tak, ponieważ pod dywanikami przy tylnej kanapie zbierała się woda. Robota na cały dzień, rozebranie całej tylnej części samochodu. Jednak też nie był to jakiś duży problem.

– Czyszczenie klimatyzacji. Nad odgrzybianiem, czyszczeniem oraz innymi zabiegami które miały doprowadzić klimatyzacje do stanu "normalnego" też spędziłem kilka dni. Próbowałem różnych środków, a w końcu pomógł mi najprostszy granat do klimatyzacji. Serioo.. też nie wierzyłem, że te granaty działają jakoś super, ale jak widać, czasem można zaufać technologii <glupek2> No i oczywiście wymiana filtru.

Jak chodzi o wygląd, to nie zmieniło się praktycznie nic.
W środku auta całe oświetlenie zmienione na LEDowe, teraz marzy mi się niebieskie podświetlenie zegarów, ale jakoś nie mogę się do tego zabrać. Nie lubię grzebać przy elektronice bo zawsze boję się, że coś zepsuje na amen <lol>

Przedni emblemat również poszedł w czerń, najpierw wydawało mi się, że nie będzie to najlepiej wyglądać, ale po malowaniu zmieniłem zdanie :D
(Jak sprawa wygląda z emblematami na klapie? są one wciśnięte czy doklejone? Gdybym chciał malować to jak je zdjąć? czy lepiej dokładnie maskować i malować na samochodzie?)

123.jpg

1231.jpg


No i coś z czego się w sumie bardzo cieszę i co planowałem od początku! Tylne lampy z przedlifta z przyciemnionym kierunkiem i wstecznym. ALEEE... w tym momencie leci do mnie więcej ciemnej folii na całe lampy.

1234.jpg

12345.jpg

ms2IMG_4365.JPG


Lecą do mnie jeszcze jakieś naklejki i ramki klubowe, także też będzie wymiana w przyszłym tygodniu.

hm.. i w sumie na razie tyle. Jak mówiłem – bez szału :D
Budżet i czas na razie nie pozwala na wiele modyfikacji, aczkolwiek będę się starał dalej powolutku małymi kroczkami do celu :)

ms2IMG_4363.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez Kubeckk » 25 maja 2018, 22:13

Dla mnie bomba! :) Wygląda pięknie ;)

Ciekawi mnie czujnik abs, bo ja też mam z którymś problem. U mnie przy prędkości ponad 150km/h pojawia się pomarańczowa kontrolka ABSu i nie gaśnie aż do wyłączenia i ponownego włączenia silnika. Może u Ciebie było podobnie?

A poza tym, na największą bolączkę w mojej Mazdzie wyrasta oczywiście ruda.. będę musiał się za nią wziąć, bo zaczyna dobierać się do spodu auta i drzwi kierowcy oraz pasażera. Niestety kłopot brakującego budżetu znam doskonale, gdyż sam jestem studentem xd

P.S. Robisz bardzo ładne zdjęcia!
Początkujący
 
Od: 2 maja 2018, 21:43
Posty: 11
Skąd: Częstochowa / Gliwice
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 DiTD 74/101

Postprzez Deenn » 25 maja 2018, 22:29

Kubeckk napisał(a):Dla mnie bomba! :) Wygląda pięknie ;)

Ciekawi mnie czujnik abs, bo ja też mam z którymś problem. U mnie przy prędkości ponad 150km/h pojawia się pomarańczowa kontrolka ABSu i nie gaśnie aż do wyłączenia i ponownego włączenia silnika. Może u Ciebie było podobnie?


U mnie od samego włączenia zapłonu czujnik ABS cały czas się świecił, a sam system raz działał raz nie. Także problem wyglądał nieco inaczej. Na szczęście zwykła wymiana pomogła.

Kubeckk napisał(a):A poza tym, na największą bolączkę w mojej Mazdzie wyrasta oczywiście ruda.. będę musiał się za nią wziąć, bo zaczyna dobierać się do spodu auta i drzwi kierowcy oraz pasażera. Niestety kłopot brakującego budżetu znam doskonale, gdyż sam jestem studentem xd


Bierz się za rudą! Im szybciej tym lepiej, żeby się bardzo nie rozeszła. Choć u mnie jedno nadkole też zaczyna być podjadane :(

Kubeckk napisał(a):P.S. Robisz bardzo ładne zdjęcia!

Dzięki! <spoko>
Stara pasja do fotografii czasem się przydaje! :D
Zapraszam na sesje <lol> <lol> Obecnie po przeprowadzce mieszkam w Krakowie, z Częstochowy czy Gliwic daleko nie jest <lol>

Zakładaj swój temat! Pokaż co Ty tam masz! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez franek74 » 25 maja 2018, 22:32

Zazdraszczam Ci tego kolorku <czarodziej> Wyganiaj rudą jak najszybciej i ciesz się z jazdy <spoko> Mody na BIG+ <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2013, 12:34
Posty: 715 (7/7)
Skąd: Łódzkie by KODO
Auto: 323F/BJ/1.5 ZL/`00/automat/ benzyna/65kW(88KM)

Postprzez Deenn » 25 maja 2018, 22:38

franek74 napisał(a):Zazdraszczam Ci tego kolorku <czarodziej> Wyganiaj rudą jak najszybciej i ciesz się z jazdy <spoko> Mody na BIG+ <spoko>


Kolor genialny, zawszę to będę powtarzał!
Radość z jazdy będzie zawsze :D
I dzięki! Siedząc na tym forum od nowa jest taka motywacja, że JUŻ by się chciało podziałać przy samochodzie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez Kubeckk » 27 maja 2018, 15:57

Deenn napisał(a):Bierz się za rudą! Im szybciej tym lepiej, żeby się bardzo nie rozeszła. Choć u mnie jedno nadkole też zaczyna być podjadane :(

No, o tym trzeba pomyśleć w pierwszej kolejności, oprócz tego do roboty mam tylny zderzak, bo inni studenci na parkingach bywają brutalni i co gorsza nieuchwytni <co?>

Deenn napisał(a):Zakładaj swój temat! Pokaż co Ty tam masz! :)

Pomyślę :) Sporo roboty przede mną, ale czemu nie, mógłby stanowić dodatkową motywację do dbania o Mazdzię :D
Początkujący
 
Od: 2 maja 2018, 21:43
Posty: 11
Skąd: Częstochowa / Gliwice
Auto: Mazda 323F BJ 2.0 DiTD 74/101

Postprzez Deenn » 27 maja 2018, 18:54

Kubeckk napisał(a):
Deenn napisał(a):Bierz się za rudą! Im szybciej tym lepiej, żeby się bardzo nie rozeszła. Choć u mnie jedno nadkole też zaczyna być podjadane :(

No, o tym trzeba pomyśleć w pierwszej kolejności, oprócz tego do roboty mam tylny zderzak, bo inni studenci na parkingach bywają brutalni i co gorsza nieuchwytni <co?>


No u mnie za to przód do roboty. Historii nie znam bo tak pomalowany już trafił w moje ręce.
Ale nie zabieram się na razie za niego, bo liczę, że kiedyś trafie jakiś ciekawy pakiet ze sportiva w okazyjnej cenie <rotfl>
Zdjęcie zaraz po kupnie, widać pięknie dobrany kolor przez poprzedniego właściciela <lol>
00050022.JPG


Kubeckk napisał(a):
Deenn napisał(a):Zakładaj swój temat! Pokaż co Ty tam masz! :)

Pomyślę :) Sporo roboty przede mną, ale czemu nie, mógłby stanowić dodatkową motywację do dbania o Mazdzię :D


Dokładnie! Na pewno taki temacik bym śledził, a pewnie i tak byś szedł z pracami szybciej ode mnie <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Postprzez Nicole » 31 maja 2018, 15:36

Deenn napisał(a):(Jak sprawa wygląda z emblematami na klapie? są one wciśnięte czy doklejone? Gdybym chciał malować to jak je zdjąć? czy lepiej dokładnie maskować i malować na samochodzie?)

ms2IMG_4363.JPG


Wciskane ;)

Poza tym całkiem przyjemnie się patrzy na Twoją BJ :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2016, 14:08
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Auto: Mazda 323f BJ ZM-DE 2002
viewtopic.php?f=312&t=195522

Postprzez Deenn » 1 cze 2018, 23:10

Nicole napisał(a):Wciskane ;)

Poza tym całkiem przyjemnie się patrzy na Twoją BJ :D


Dobrze, że chociaż przyjemnie się patrzy bo dziś kolejne problemy.. ale całe sprawozdanie po długim weekendzie.

Żeby zdjąć te emblematy to trzeba ten plastik z klapy zdejmować? Bo podpatrzyłem dziś u taty na maździe (on ma zdjety ten plastik) jak to wygląda i ciężko mi tam było palce wsadzić ale wydaje mi się, że te emblematy są dokręcone, albo na jakieś nity przyczepione. Widzę, że Ty masz czarne to może masz jakiś sposób jak to zrobić w jak najmniej inwazyjny sposób?

Sorrka za jakość zdjęcia, ale nie miałem za bardzo jak tam telefonu wsadzić żeby wyostrzyć.
IMG_20180601_175504.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2016, 15:45
Posty: 46
Skąd: Staszów / Kraków
Auto: 323F BJ 03' 2.0 DiTD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy