mazda 323 bj 2.0 DITD 2001

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez radekko » 27 gru 2010, 12:00

Moja mazda została zakupiona w grudniu 2008 roku. Przebieg wówczas wynosił około 175000 km.
Jest to wersja tuż przed liftingiem tylnych świateł ale już z nowym przodem. Silnik sprawuje się bardzo dobrze, chociaż niepodgrzewany filtr paliwa już 2 razy zmusił mnie do wszczęcia akcji serwisowej (parafina z naszego polskiego paliwa skutecznie mi utrudniła życie). Obecnie użytkuję podgrzewacz przepływowy ogrzewany płynem chłodniczym z nagrzewnicy. Jak dotąd sprawuje się świetnie.
Generalnie jestem z samochodu zadowolony, chociaż ma swoje słabe strony, takie jak:
– bardzo wrażliwy i awaryjny układ hamulcowy
– bardzo miękkie blachy
Poza tym, to całkiem dobry wóz potrafiący przy optymalnej jeździe na optymalnym paliwie (za granicą zachodnią lub północną naszego kraju) zużywać poniżej 5l diesla na 100 km przejechanej trasy.
Samochód ma 74kw czyli około 101km.
Wyposażenie:
Klimatyzacja manualna,
radio z pilotem przy kierownicy,
tylne siedzenia z uchwytami isofix (przesuwane),
ABS,
podgrzewacz paliwa (od tego roku),
szyby elektryczne (4 sztuki)
koła 14 calowe standard,
światła przeciwmgielne tył i przód.
No i super właściciel ;–)
A oto kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 28 gru 2010, 01:44 przez radekko, łącznie edytowano 3 razy
Jak Madzia to i Ew(f)ka

Moja Magdalena
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 17:52
Posty: 93
Skąd: Olsztyn
Auto: 323F 2.0 DITD 101KM

Postprzez People_Hate_Me » 27 gru 2010, 13:18

dopisz jeszcze wyposarzenie i poleci do odpowiedniego działu :)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Erastotenes » 30 gru 2010, 21:29

Fajna BJtka. Który to jest rok produkcji? 2002?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez Fiodor » 30 gru 2010, 21:56

A po pierwszym zdjęciu już myślałem, że to wersja Black, moja ulubiona <lol>
Ta też fajna, nie powiem. Prawie identyczna jak Erastotenes . <nie powiem> uupppss
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez Fiodor » 30 gru 2010, 21:58

A po pierwszym zdjęciu już myślałem, że to wersja Black, moja ulubiona <lol>
Ta też fajna, nie powiem. Prawie identyczna jak Erastotenes . <nie powiem> uupppss
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 23:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez boczek86 » 30 gru 2010, 22:41

milo widziec kolejna bj na forum :) napisales ze ma wady :( a co o zaletach zapomniales ?? czy za duzo ich zeby je wypisywac ?? :) a co do tej zamarzajacej ropy uzywaj do kazdego tankowania preparatu do – 40. wlewasz do paliwa i problem znika :) bynajmniej mnie jeszcze nigdy niezawiodlo :) nawet przy – 20 wszystko gra :) przekrecam swiece z 5 razy i odpalam :) pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 12:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez Erastotenes » 31 gru 2010, 13:32

Fiodor napisał(a):A po pierwszym zdjęciu już myślałem, że to wersja Black, moja ulubiona <lol>
Ta też fajna, nie powiem. Prawie identyczna jak Erastotenes . <nie powiem> uupppss

Prawie jak moja :) :) <faja> <czarodziej>
boczek86 napisał(a):milo widziec kolejna bj na forum :) napisales ze ma wady :( a co o zaletach zapomniales ?? czy za duzo ich zeby je wypisywac ?? :) a co do tej zamarzajacej ropy uzywaj do kazdego tankowania preparatu do – 40. wlewasz do paliwa i problem znika :) bynajmniej mnie jeszcze nigdy niezawiodlo :) nawet przy – 20 wszystko gra :) przekrecam swiece z 5 razy i odpalam :) pozdrawiam

Przekręcam raz i pali jak młody buk <czarodziej> Wymień filtr paliwa,świece żarowe (ew. sprawdź czy sa ok), sprawdź naładowanie aku, lej na zimę lepszą ropę Ultimate, Verva itp. Raz na rok – jak szarpie a obroty rosną – na pełen zbiornik zalej xeramik lub stp do wtrysków diesel to pomaga. Nie stosuj tego często, bo remont pompy paliwa będzie bliski. Mazda nie zaleca nic dolewać do paliwa. Musiałem zaryzykować i dolać rok temu przy -20 st C, ale chodzi jak oszalała <czarodziej> <jupi> w chwili obecnej. Polecam wymianę koniecznie podkładek pod wtryskiwacze i przelewy, wyregulowanie zaworów. Wówczas motor troszkę jest cichszy i ma się wrażenie że mocniejszy, z lepszym kopem. Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2009, 21:04
Posty: 1844
Skąd: Warszawa
Auto: ex BJ TDVI RF4F '02 101PS
obecnie Kia QL

Postprzez radekko » 4 sty 2011, 00:05

Dzięki za rady. Dolewam skydda, a podgrzewacz zostawiam, bo problem pojawia mi sie jesienia przy pierwszych mrozach. Nigdy nie naleje na czas zimowego paliwa (bo i na stacjach ono zwykle po pierwszych mrozach sie pojawia).
Podkladki wymienione, luzy wyregulowane. Motor jak dla mnie baaardzo fajny. Nie za głośny i ciągnie od 2000 obrotów całkiem przyzwoicie. Vmax jakie widziałem to 170km/h i zrezygnowałem z dalszego łamania przepisów.
Lubie ją bardzo, ale te hamulce to naprawde licha sprawa, zdenerwowały mnie nieco (postój z dymiacym kołem w niedziele na trasie 600km od domku – brrrrrrrrr).
Jak Madzia to i Ew(f)ka

Moja Magdalena
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lis 2008, 17:52
Posty: 93
Skąd: Olsztyn
Auto: 323F 2.0 DITD 101KM

Postprzez lukasz.b » 8 sty 2011, 01:03

Fajna i zadbana Bj- tka :) :) jeszcze jakieś ładne felgi do tego i będzie super <spoko>
Obrazek
Obrazek
BratBuczosa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2009, 22:31
Posty: 1159 (7/11)
Skąd: Kraków/Rzeszów
Auto: Było: protege 5 FS-DE '03
Jest: 2.0t F4RT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy