Mazda 323 BG 4WD 1991 1.8l

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez mazaj » 3 gru 2010, 00:19

Witam. Trochę już czasu zleciało zanim postanowiłem pokazać tu swoją madzię.
Samochód nabyłem 3-y lata temu w opłakanym stanie za 900 zł w Inowrocławiu, praktycznie wszystko było do zrobienia. Jako że jest to naprawdę niesamowite auto to trochę o nim napiszę.
Jest to model z 1991r o poj. 1.8 i mocy 103 kM, ma stały napęd na 4-y koła 4WD i posiada elektryczną blokadę centralnego mechanizmu różnicowego. Właściwości jezdne są niesamowite, spod świateł na mokrej nawierzchni auto wyrywa jak z procy gdy inne auta walczą o przyczepność, adrenalina w tym czasie rośnie w tym samym tempie co spada wskaźnik poziomu paliwa :D.
Coś za coś auto bardzo niepozorne ale 103KM robią swoję z madzią o wadze 1050kg.
Teraz opowiem trochę co tak naprawdę zostało zrobione w tym aucie, niektórzy powiedzą ze gościa porypało ale od początku.
Od czasu kiedy zacząłem użytkować to auto zostały naprawione bądź wymienione:
nowe tarcze przód lukas, tył denso, nowe klocki na tył i przód, zestaw naprawczy zacisków tył +przód, nowe amortyzatory przód blinstein, tył kyb, nowa chłodnica, naprawa rozrusznika, regeneracja sprzęgła, zakup tzw. główki-przekazanie tylnego napędu (cena bagatela 900 zł) nowa uszczelka pod głowice +planowanie głowicy, wklejanie na nowo przedniej szyby, nowe drążki kierownicze, nowe sworznie dolne, nowe przeguby zewnętrzne przednie, nowa pompa wody, wymiana pompy wspomagania na używaną, naprawa alternatora( nowe łożyska + regulator napięcia), naprawa układu wydechowego (nowa plecionka +2-a tłumiki używane), naprawa zawiasów drzwi, wymiana wysprzęglika na używany, regeneracja mocowania amortyzatorów tył, naprawa czujnika płynu spryskiwaczy, nowy czujnik wentylatora chłodnicy, wymiana silnika wycieraczki tył, wymiana głośników przód na pioneer, nowe felgi 14'', nowe opony fulda ecocontrol x4 185x60x14, wymiana łożysk kół, wymiana łożysk i uszczelniaczy na przegubach w skrzyni biegów, regeneracja zawiasów maski, wymiana linki otwierania maski i wieli innych drobnych rzeczy.
Efekt jest taki że auto całkiem dobrze się prowadzi nieźle przyspiesza i daje dużo frajdy właścicielowi. Autem jechałem 193km/h i chciało jechać szybciej ale niestety opony mają index do 190 km/h.
Spalanie to w 100% zależy od stylu jazdy gdy jedziemy na maxa to myśle że nawet 15l/100km na trasie gdy na wakacje jechałem na mazury to wyszło 6,8l 100km aż sam się zdziwiłem.
A tak wyglądają moje oczka w głowie:
Synek i kochanka Madzia:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tak wyglądała madzia gdy ją kupiłem->
Obrazek
Tutaj madzia na stalowych felgach i zimówkach 175 13'' takie warunki są dla niej idealne.
Obrazek
W swoim aucie mam jeszcze pare rzeczy do zrobienia chciałbym dokupić podsufitkę bez szyberdachu tutaj proszę o jakieś info może ktoś z was posiada jakieś graty, w planach jest jeszcze założenie szpery w centralny mechanizm różnicowy szpera już jest ale okazuje się że są różnice w budowie mojej skrzyni i skrzyni od gtr'a ale myślę że uda mi się rozwiązać ten problem,
mazaj
 

Postprzez Radex » 3 gru 2010, 12:37

ale żeś naskrobał, jak tylko spojrzę to oczopląsu dostaję ale jakoś przeczytałem <rotfl> zrób jakieś akapity i odstępy żeby było bardziej user-friendly :)

Syniowi tez sie Madzia podoba widać :D
ta naklejka nie pasi na masce
a tak Madzia już trochę odmłodzona, czekamy na więcej modów <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez Arturr0 » 3 gru 2010, 18:46

Widać, że ostatnie trzy latka wybitnie się temu samochodzikowi przysłużyły i pewnie pochłonęły sporo kaski, ale pewnie było to planowane już przy zakupie.
Lista rzeczy wymienionych i naprawionych to faktycznie "prawie wszystko" <faja> .

Tak, czy owak – wygląda bardzo dobrze, jak na swoje latka, a skoro jazda sprawia frajdę właścicielowi, to wszystko jest OK :) .

I życzę powodzenia w dalszej dłubaninie przy madzi.
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 22:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez Lukazie » 3 gru 2010, 21:04

Jak ją kupileś to rzeczywiscie nie wyglądala za dobrze :)
Ale teraz wygląda super ! :)
Chociaż dla mnie mógłbyś zlikwidować naklejke z przodu – Taka troche " buracka " <głaszcze>
Ponad 100KM to jest to ! , u mnie 75KM i idzie jak burza :)
Jeszcze naped na 4 koła ahh...
Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojej Mazdy 323BG rowniez tego samego roku ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 maja 2010, 14:01
Posty: 559
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 626GF '00 1.8 16V 101KM

Postprzez podmuch » 4 gru 2010, 15:11

Furka niezła oby napędy nigdy nie padły

mazaj napisał(a):cena bagatela 900 zł

ja wiem czy drogo ?? raczej nie tym bardzie że udało ci sie to kupić

mazaj napisał(a):W swoim aucie mam jeszcze pare rzeczy do zrobienia chciałbym dokupić podsufitkę bez szyberdachu tutaj proszę o jakieś info może ktoś z was posiada jakieś graty, w planach jest jeszcze założenie szpery w centralny mechanizm różnicowy szpera już jest ale okazuje się że są różnice w budowie mojej skrzyni i skrzyni od gtr'a ale myślę że uda mi się rozwiązać ten problem,


Bedziesz musiał poskładać całą skrzynie z GTX lub GTR
Prościej będzie założyć tylny dyfer z GTR
Pozdrowaśki
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lis 2007, 12:57
Posty: 159
Skąd: B-B
Auto: 323 GTX with GT4

Postprzez mazaj » 5 gru 2010, 09:26

Jeżeli chodzi o naklejkę , to była już naklejona jak kupiłem, a jest takie powiedzenie: na wyglądzie się nie jeździ :) jak na razie wszystko ma być sprawne mechanicznie.
Już niedługo kupuję drugi samochód więc jak będą fundusze to wezmę się za nadwozie samochodu tak żeby madzia jak lalka wyglądała.
mazaj
 

Postprzez Bury 323 » 7 gru 2010, 00:36

No ładny czterołapek.
Takiego jeszcze nie miałem ale wiem, że auto jest bardzo szybkie szczególnie na zakrętach :D
co do gratów, to daj znać co trzeba bo coś tam u mnie leży jeszcze.

Powodzenia w projekcie.

pozdr
Burry
Pamiętaj cierpliwoiść palcem dół wykopie!!!
Łapy, łapy cztery łapy, ....... :–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lip 2005, 11:26
Posty: 135
Skąd: Garwolin
Auto: MAZDA 323 GT-R

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy