Mazda 323F BJ ZM 2002r. Czarna w srebrne pasy.

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez Fedu » 18 sie 2010, 15:24

I jak ta farbka się sprawuje na zaciskach <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 15:26
Posty: 704 (0/3)
Skąd: Zamość
Auto: Mazda 6 GY 2.0 141km 03r Kombi
Był:
Xedos 6 CA KF 2.0 V6 98r

Postprzez NBR » 18 sie 2010, 18:32

oryginalna BJ, gratuluję wyboru...

– hamulce w 626 GF/GW są chyba takie same jak w BJ :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 20:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Arturr0 » 18 sie 2010, 19:45

Na temat tych hamulców, to wiem tylko tyle, ile mi powiedział ten, od którego kupiłem mazdeczkę. Czyli, że są od modelu 626, o czym sam nie wiedział, dopóki nie przyszedł czas na pierwszą po zakupie wymianę klocków (tak mówił). Jaki był cel tej zmiany, niestety nie wiem. Ale faktem jest, że hamulce sa bardzo dobre (w sensie skuteczności hamowania), co podkreślił zarówno pan dokonujacy przeglądu przedsprzedażnego w dniu zakupu BJ-oteczki, jak i już u mnie, W Pile, pan podczas przeglądu okresowego.
Czy wszystkie BJ-otki mają takie tarcze to raczej wątpię, ale sprawdzę, jak gdzieś wypatrzę podobną z aluskami gdzieś na parkingu i sobie porównam.
Mnie drażni jedynie to, że klocki nie pracują z całą powierzchnią tarczy, szczególnie przy tylnych kołach i pozostaje około 1/3 powierzchni tarczy nieużywanej (czyli zardzewiałej). Dlatego pomalowałem to na czarno.

Farba na zaciskach na razie trzyma dobrze, ale to dopiero kilka dni. Jak jednak wypowiadają się forumowicze, którzy tez malowali Hammeraitem, powinno to dość estetycznie wygladać około 1-1,5 roku. Na co liczę :).

Pokrowce na siedzenia na razie muszą zostać, gdyż cały czas szukam fotela kierowcy z identyczną tapicerką. Oryginalny fotel ma pozaciąganą i wytartą siateczkę od jeżdżenia w dżinsach z nitowanymi kieszeniami. Jest to zresztą feler tej konkretnej tapicerki w BJ-otkach. Fotka zniszczonej tapicerki tego fotela jest tutaj: Potrzebny pokrowiec fotela kierowcy

Gałka zmiany biegów wcale nie jest ohydna, hehehe.

Co do całego body, to już kupiłem tak zmienioną – mazda była tuningowana w Niemczech, krótko po zakupie przez pierwszą właścicielkę. Prawdopodobnie jest to jakiś pakiet dedykowany z tymi skrzelami na zderzakach do 323F BJ. Mam jeszcze tylny spojler, który był w komplecie – jak mnie coś najdzie, to go rozpakuję, przymierzę "na sucho" i pokażę wam fotkę tej przymiarki.
Jak dotąd, nie udało mi się ustalić firmy, z której pochodzi ten pakiet. Widziałem zdjęcie identycznej mazdy w topiku Borysa, zdaje się. I to chyba też ma ten spojler założony, ale go nie widać. Dokładniejszej i większej fotografii maździ w takim pakiecie nie udało mi się znaleźć. O takie:
Obrazek
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez Fedu » 19 sie 2010, 11:22

Tak się pytam bo zastanawiam się czym pomalować zaciski i dekle zaworów :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 15:26
Posty: 704 (0/3)
Skąd: Zamość
Auto: Mazda 6 GY 2.0 141km 03r Kombi
Był:
Xedos 6 CA KF 2.0 V6 98r

Postprzez Arturr0 » 20 sie 2010, 10:21

Wczoraj wieczorem, przez nieuwagę, przejechałem się ok. 2 km po mieście z zaciągniętym ręcznym (wstyd się przyznać, ale sam nie wiem, jak to się stało, hehehe). Troszkę się hamulce tylne przygrzały, aż dymek i smrodek się rozchodził, jak się w końcu zorientowałem i zatrzymałem.
Farba na zaciskach koloru nie zmieniła pomimo przypieczenia, więc chyba nie jest taka zła. Później sobie dokładnie obejrzę w świetle dziennym, czy czasem gdzieś nie odłazi, to napiszę.
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez knyklu » 25 sie 2010, 12:32

Gdyby to jeszcze miało z 200 koni, to widziałbym sens zmiany wyglądu na taki, w przeciwnym wypadku sensu nie widzę.
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2007, 13:23
Posty: 288
Skąd: Konopnica
Auto: BJ ZL

Postprzez Mev » 25 sie 2010, 22:30

knyklu napisał(a):Gdyby to jeszcze miało z 200 koni, to widziałbym sens zmiany wyglądu na taki, w przeciwnym wypadku sensu nie widzę.

Głupie podejście, bo nigdy nie masz tyle mocy, żeby było OK...

Miałem w poprzednim aucie 144km i tak mówiłem "ehh... gdyby tam było chociaż z 200km to bym zrobił to i tamto", teraz mam 200 i też przy każdej modyfikacji myślę sobie "eh... gdybym miał z 300km to bym zrobił to i tamto..." <lol>

Tak to można nic przy aucie nie robić, bo zawsze jest tej mocy za mało :P A modyfikacje w maździe Artura są jak najbardziej OK – niezależnie od tego parametru :)
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Arturr0 » 26 sie 2010, 22:33

Hehehe, konie, koniami, ale to nie jest, i z założenia nigdy nie miał być, samochód "na kreskę", czy na tor. Gdybym chciał mieć takiego zionącego koniami mechanicznymi potwora, to nie decydowałbym się w ogóle na ciężką, pięciodrzwiową BJ-otkę, na widok której masa ludzi mówi: "ładne to kombi" <lol> .

Jest to samochodzik codziennego użytku, a nie – jak to się mówi – drugi, lub nawet trzeci w rodzinie – nie stać mnie na to, podobnie jak i na podnoszenie mocy tego konkretnego egzemplarza. Zresztą – po co?

Chcieliśmy mieć z żoneczką niepowtarzalny, piękny i uniwersalny, japoński samochodzik, który będzie cieszył oko zarówno nasze, jak i innych sympatyków motoryzacji. I w tej roli nasza BJ-oteczka spisuje się świetnie.

A dlaczego, zdaniem niektórych, tak rzucający się w oczy samochód musi wyrywać pierwszy spod każdych świateł, to ja pojęcia nie mam <co?> .

BTW:
Ta farba na zaciskach (Hammerite) w dwa tygodnie od malowania wygląda, jak świeżo malowana. A było kilka ostrych hamowań, oj było ;P.
Obrazek
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez knyklu » 26 sie 2010, 23:20

Mev napisał(a):
knyklu napisał(a):Gdyby to jeszcze miało z 200 koni, to widziałbym sens zmiany wyglądu na taki, w przeciwnym wypadku sensu nie widzę.

Głupie podejście, bo nigdy nie masz tyle mocy, żeby było OK...

Miałem w poprzednim aucie 144km i tak mówiłem "ehh... gdyby tam było chociaż z 200km to bym zrobił to i tamto", teraz mam 200 i też przy każdej modyfikacji myślę sobie "eh... gdybym miał z 300km to bym zrobił to i tamto..." <lol>

Tak to można nic przy aucie nie robić, bo zawsze jest tej mocy za mało :P A modyfikacje w maździe Artura są jak najbardziej OK – niezależnie od tego parametru :)

A moim zdaniem głupie jest "usportowianie" wyglądu samochodu i pozostawianie seryjnej mocy.
Taki wygląd coś ma sugerować, o czymś ma mówić. Tu nie chodzi o ściganie, rwanie na światłach. Pal licho to malowanie, ale ten wydech, "skrzela"... Po co to? Tylko lans??? Absolutnie fajnie wygląda tylny spoiler w protage pinkiego, bo coś sugeruje, a w tym przypadku...
Miłej i bezstresowej jazdy życzę.
Aha, preferuje zdecydowanie cichociemne samochody.
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2007, 13:23
Posty: 288
Skąd: Konopnica
Auto: BJ ZL

Postprzez Arturr0 » 27 sie 2010, 06:37

Jak z wszystkim: jednym się podoba innym nie, a jeszcze innym może się nawet i podoba, ale nie widzą sensu :P
Tak, czy owak, dziękuję za opinię i życzenia :) .
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez rabin » 3 wrz 2010, 21:44

Bardzo ładna:) z przodu trochę jak nowe subaru hehe :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 10:09
Posty: 274
Skąd: Chełm
Auto: Była...323f BA KF GT

Postprzez piotrek159 » 7 paź 2010, 22:32

witam;) ladnie sie te zaciski prezentuja :D
ile dales za tego hameritea;]?? oczywiscie puszka 1L czy jakas inna pojemnosc??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2007, 22:50
Posty: 153
Skąd: Ś L Ą S K
Auto: 1,6 16v (BG) LPG

Postprzez Arturr0 » 8 paź 2010, 07:01

Puszka farby malutka – poj.: 0,25L, na zaciski i tak za dużo, zużyłem nawet nie połowę.
Koszt coś koło 15zł – kupowałem w Nomi.

Co najważniejsze, zaciski wyglądają cały czas, jak świeżo malowane, więc farba sprawdza się całkiem dobrze, pomimo groszowego wydatku <faja> .
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez Jacekm_ » 8 paź 2010, 15:08

Fajnie wygląda ładna i zadbana. Gratuluję. Kiedyś miałem takie pasy w Corsie, wygląda super, ale w Polsce przypomina tuningowane maluchy, dlatego zdjąłem... Co nie znaczy, że Ty masz zdejmować – jest fajnie. Gdybyś się zdecydował to wcale nie musisz lakierować całego auta – wystarczy zakleić czarnymi pasami ;P.

Co do trzeszczenia plastików – rozłóż wszystko i złóż porządnie, tam, gdzie trzeszczy – możliwe, że zatrzaski plastiku zamocowanego na tylnej klapie nie trzymają dokładnie. U mnie nic nie trzeszczy – serio NIC!

Hamulce najprawdopodobniej nie są z 626, są to normalne hamulce z 323F, jedynie klocki hamulcowe są zamienne z 626, jak i z Premacy zresztą, stąd pewnie to przeświadczenie poprzedniego właściciela. Tarcze znowu NIE MOGĄ być z 626, bo tam są piasty z otworami na 5 śrub, co powoduje, że nie ma możliwości założenia tarczy zamiennie w tych modelach.

Jeszcze raz gratuluję, bardzo ładne auto :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2008, 16:56
Posty: 486
Skąd: Łódź
Auto: mazda dwa zero

Postprzez marsel » 8 paź 2010, 21:31

bardzo fajna bejotka :)
elegancko wyglądają te pasy i ogólnie wizualnie super się prezentuje, co najważniejsze nie jest zwieśniaczona ;)
dawaj szybki na ciemno lub lustro i bedzie jeszcze lepiej :)
bezawaryjności życzę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 20:56
Posty: 232
Skąd: Turka
Auto: była Mazda 323F BJ 2.0 DiTD
jest Ducato

Postprzez boczek86 » 21 paź 2010, 10:36

ale moc :) swietnie wyglada :) moze i moja madzie kiedys przejdzie takie przeobrazenie :) pozdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2010, 11:12
Posty: 2321 (4/1)
Skąd: PUCK
Auto: mazda 323f '99 2,0 ditd sport edition

viewtopic.php?f=312&t=106621&start=0

Postprzez Fiodor » 28 paź 2010, 19:06

Bardzo ładne BJ. Na prawdę robi wrażenie. Jak żona nim śmiga to pewnie nie może się opędzić od napalonych gachów :D

Przychylam się do opinii kolegi Radex:
jedyne co bym zmienil to definitywnie ramki chromowane pod rejestracje kore absolutnie nie pasuja do stylu auta.

zmien na czarne albo na podkladki klubowe mazdaspeed
Obrazek ...raz nie zawsze, zawsze nie wciąż ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2010, 22:30
Posty: 411
Skąd: Luboń
Auto: szkoda tej Mazdy.. wyżej
MAZDA 323F 1.5-16V (99r)

Postprzez radzi89 » 3 lis 2010, 15:30

Mega mi sie podoba! Przedni zderzak jest genialny i swietnie sie komponuje z felgami.
Fakt, ze serce troszke male ale wazne , ze dobrze bije :)
Rafal
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2009, 10:45
Posty: 4700 (22/49)
Skąd: Szczecin
Auto: BMW E30
Porsche 911 4S – 996.2
Porsche 911 4S – 991.2
Porsche Macan T

Postprzez Arturr0 » 9 lis 2010, 21:10

Miło, że moja maździa się podoba :). Dziękuję za posty w temacie.
Co do ramek, to zmienię może na wiosnę na czarne, jeszcze zobaczę. Chociaż mi się te srebrne nawet podobają – z pasami się dość dobrze komponują.
Za niedługo zapodam kilka fotek mazdy zrobionych w cieplejszych miesiącach.

Wczoraj założyłem alufelgi 14" z oponami zimowymi. Przedtem poddałem te felgi renowacji, bo były dość mocno sfatygowane. Co prawda zrobione to zostało troszkę amatorsko, ale jest dość dobrze. Felgi zostały lekko przepiaskowane i polakierowane lakierem podkładowym a następnie samochodowym. Malowanie proszkowe to uważam, że za duży koszt, jak na takie felgi. Zobaczymy, jak długo to się będzie trzymało kupy po zetknięciu z solą <diabełek> .


Widok przez zabiegiem:
Obrazek
Obrazek

Po renowacji (czyszczenie, powierzchowne piaskowanie i lakierowanie):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak się maździa na tych felgach prezentuje, to pokażę, jak zrobię jakieś fotki.

Dodatkowo w ramach przygotowań do zimy, maździa dostała gumowe dywaniki. Dedykowane do tego modelu, idealnie pasują, co mnie bardzo cieszy :D . Poprzednio miałem uniwersalne, które nie dość, że z gumy podłej jakości, to jeszcze nie pasowały zbyt dobrze...a właściwie to wcale.
Wygląda to tak:

Obrazek
Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 21:43
Posty: 336 (1/1)
Skąd: Piła
Auto: Mazda 3 BK 2,3 USA 2007r.
moja była 323F BJ 1,6 2002r.

Postprzez Radex » 10 lis 2010, 12:27

fajna renowacja, ale ja bym walnął je na czarno i srebrny rant <faja>

pokaż jak wyglądają na autku :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy