Jaki olej do skrzyni biegów

Mazda Demio 1996–2002

Postprzez miro125 » 24 sie 2013, 16:28

Witam :)
Mam takie pytanko,został mi olej ELF MATIC – G3 do skrzyni automat(zalany był matiz)..Jeszcze kilka lat temu serwisy koreańskiej marki zalecały oryginalny produkt Daewoo Motor Oil ISULTI SAE 75W-85. Niestety olej ten nie spełniał normy API GL-4, nie miał wystarczająco dobrej lepkości, co sygnalizowane było przez skrzynię tzw. haczeniem i głośną pracą przekładni zębatej. Dlatego niektóre serwisy od niedawna stosują oleje zalecane do skrzyń automatycznych, np. ELFMATIC – G3, który spełnia wymagania firm: General Motors Dexron III, Ford Mercon czy Mercedes-Benz. Co więcej, specjalnie zmodyfikowany współczynnik tarcia sprawia, że zmiany biegów dokonują się cicho, bez poślizgów i drgań. Jego wskaźnik lepkości jest najwyższy z prezentowanych olejów i wynosi aż 206.
Czy tym mogę zalać skrzynie wiem że ma być 75W-90 ale w matizie się sprawdził tam był 75W-85.
Czy skrzynia może się roszczelnic.Czy śruba spustowa oleju jest na dole skrzyni(klucz nasadowy24),a sprawdzająca poziom oleju ?
Proszę o jakieś podpowiedzi.

Dopisano 26 sie 2013, 09:49:

Czy nikt nie może doradzić ,czy ten olej może być do mazdy silnik 1.5 75KM
Początkujący
 
Od: 15 cze 2010, 17:32
Posty: 10
Skąd: Katowice
Auto: DEMIO 1,5 Exclusive 2000R.

Postprzez boczek » 29 sie 2014, 20:32

Jeżeli nie wiesz dokładnie jaki ma być to lepiej coś jeszcze dolej. Swego czasu miałem Leganze i nie wiedziałem co było lane a musiałem wymienić to dolałem ceramizera, podobno dobry. Zrobiłem później jeszcze 30 tys i nic się nie działo. Nie wiem czy to zasługa tego specyfiku czy nie ale majątku nie kosztował wiec bilans wyszedł na plus.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2014, 00:19
Posty: 34 (0/2)
Skąd: Kalisz
Auto: Mazda 323f 1,5 PB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121