[6 GG MPS] Zawór sterujący długością kolektora dolotowego

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez gucior » 26 maja 2010, 15:18

Dzień dobry,

To mój pierwszy post na tym forum i pierwsza mazda w życiu, wierzę, że nie ostatnia.

A więc zakupiłem 6 mps z 2007r z 45.000 przebiegu w stanie igła – auto bezwypadkowe, od fascynata marki legitymujące się mocą 257,9 km i 375,2 Nm.
Cieszyłem się miesiąc i wczoraj jadąc do pracy zaświecił się check engine – to chyba najgorsza kontrolka która może się w aucie zaświecić <dupa>

W związku ze związkiem, że byłem bardzo niedaleko serwisu Mazdy Bołtowicz na ul. Rosoła w Warszawie ( KTÓRY ODRADZAM KAŻDEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) dotłukłem się tam gdzie po półtorej godziny oczekiwania ktoś się autem zainteresował. Stwierdzono błąd zaworu sterującego długością kolektora dolotowego. Nie wspominam o tym, że w tym super serwisie chyba każdy umorusany pracownik wsadził swój umazany smarem zad do mojego auta celem zobaczenia pseudo egzotyka <killer>
Błąd został skasowany, zawór jest do wymiany – w tym stanie zostałem odesłany z tego czegoś co nazywa się salonem z informacją, że zawór zamówią a ja moge jeździć chodz spalanie będzie znacznie wyższe.

Pytanie moje jest następujące – czy ktoś spotkał się z taką usterką wcześniej, czy to częsty kłopot w tych autach ( silnikach ) i czy rzeczywiście jedyną konsekwencją chwilowego poruszania sie z niesprawnym zaworem jest pomijalna kwestia jak 3l więcej na 100 km? Pytam bo fachowość i kultura obsługi zatrzymała się w latach 80 jak sprzedawali maluchy i uno za talony stąd nie wiem czy idąc za ich poradą nie zabiję przypadkiem motoru.

Będę wdzięczny za pomoc
t.
beware
be there
be progressive
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2010, 14:59
Posty: 107
Auto: 2007 6 empees

Postprzez FeniX » 6 cze 2010, 07:59

kurna a co to takiego?? pokazali jak to wyglada? Nazwa nic nie mówi, aczkolwiek w zyciu nie slyszalem o takiej awarii.A jak dolot?? seryjny czy stożek?
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 03:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez fazer72 » 6 cze 2010, 10:50

Ale tam nie ma "zmiennej długości kanałów dolotowych". Są dodatkowe kanały dolotowe.
Może być to L3K920170A, albo to LF15-18-741, albo jeszcze cóś innego. Podaj numer błędu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 16:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed