Czy jesteś zadowolony ze swojego MPS'a?

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez kocur75 » 7 lip 2009, 22:36

krol julian, gryzoon

Panowie jest lekarstwo na Wasze bolączki. nazywa się 3 MPS :)

Od 200 do 240 idzie przyzwoicie, dzisiaj motocyklista ze sportowo/turystycznym 1100 jechał ze mną i bardzo się zaskoczył (zjechaliśmy na stację pogadać)
Początkujący
 
Od: 29 kwi 2009, 18:54
Posty: 23
Skąd: Wwa
Auto: mazda 3 speed 2007r.

Postprzez gryzoon » 9 lip 2009, 12:16

A czy ja napisałem, że mam z tym problem :) moja idzie do przodu od 200km/h nawet na 6tym biegu wciska w fotel – wiec ja do swojej madzi nie mam zastrzeżeń :)
Poza tym 3 MPS jest dla mnie za mały – teraz też musimy zamienić coupetę na kombi :) bo miejsce będzie potrzebne :D
Pozdrawiam,
Piotrek (Gryzoon)
Obrazek
Baza Aut od nieuczciwych sprzedawców – zapraszam do wpisywania takich aut :)
Rozkodowywanie numerów VIN Kupujesz auto? SPRAWDŹ VIN
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2006, 12:35
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 MPS 2.3 DI Turbo

Postprzez kocur75 » 9 lip 2009, 17:26

gryzoon napisał(a):Jeśli chodzi o przyśpieszenie 200-240km to na 6tym biegu madzie idzie śmiało do przodu i wyraźnie czuć że gdyby nie ogranicznik to poszła by więcej – mega przyśpieszenie to to nie jest, ale idzie do przodu.


no o to mi chodziło. ja się zdziwiłem w trójce tym ciągnieciem powyżej 200 km/h, jak się zdarzy jeszcze to będe uważnie obserwował ;)
Początkujący
 
Od: 29 kwi 2009, 18:54
Posty: 23
Skąd: Wwa
Auto: mazda 3 speed 2007r.

Postprzez kauzyperda » 9 lip 2009, 22:23

[3 mps]

1. Czy jesteś zadowolony z osiągów swojego MPSa?
Bardzo zadowolony, choc czlowiek to straszne zwierze i bardzo szybko sie przyzwyczaja. W moim przypadku widac to przez porownaie obu aut, ktorymi jezdze
Zaczalem jezdzic Avensem 177KM i po pierwszych jazdach sobie pomyslalem – "ale to sie odpycha!" a Avensis dzis dla mnie jedzie ledwie jako-tako, ale szału nie ma... – ot wygodny ponton-dupowoz
(a jeszcze z jakiegos forum avensis kojarze wypowiedzi, ze te prawie 180 KM dla takiego auta to za duzo <lol>

2. Czy Twój MPS jest awaryjny?
odpukac nie – ale auto ma 9 miesiecy i prawie 19 kkm wiec IMO nic nie ma prawa sie psuc samo z siebie w czasie gwarancji

3. Czy uważasz swój samochód za komfortowy?
powiedzialbym ze ten komfort ktory jest zupelnie wystarczy do jazdy na co dzien
ale nie ma ukrywac, za na dluzszej trasie, zwlaszcza na gorszej drodze, jest nieco meczace (zwlaszcza jak np. po calym dniu zmeczony trzeba jeszcze zrobic np. 300 km po polskiej drodze)
moze to dziwne, ale czasami patrze na komfort przez pryzmat pasazerow – jak jezdze sam, to mi bardzo pasuje, jak jade z kims, kim troche potrzasa, to mi sie wydaje ze auto jest nagle duzo twardsze ;)

4. Gdybyś miał dzisiaj kupować samochód to ponownie wybrałbyś MPS
trudno powiedziec – jak kupowalem z racji bardzo mocnej zlotowki cena byla bezkonkurencyjna w relacji do pozostalych opcji, no i auta nie bylo w oficjalnej sprzedazy w PL, co dla mnie akurat bylo jakims atutem
chyba sie starzeje, ale coraz chetniej mialbym automat (zwlszcza jak pojezdzilem z DSG), co kiedys uwazalem za wynalazek dla kobiet, dziadkow i innych ludzi, ktorzy nie potrafia zmieniac biegow (czyli klania sie jednak GTI ;–)
poza tym na sliskim wzdycham do 4x4 (S3...)

5. Gdyby pojawił się nowy model, to czy rozważyłbyś jego zakup
odpowiadam jak juz wiadomo jak wyglada nowa 3 MPS – tego bym raczej nie kupil, bo cena u nas jest zapowiedziana na 116 kzl, motor ten sam, a nowa skorupa mazdy jakos mi niezbyt pasuje (nie moge tego wlotu na masce przebolec)
no i nie jest to juz "najmocniejsza oska w klasie" po nowym focusie RS, ktory chyba teraz bylby jednym z moich faworytow... (nie wiem czy limitowana produkcja nie bylaby przeszkoda w zakupie? – ale to w sumie nie waze, musze sie "meczyc" z MPSem ;)

6. Czy ogólnie jesteś zadowolony ze swojego samochodu
bardzo – nieliczne wady to w sumie drobiazgi, a auto to prawdziwa chiquita <ganja>

7. Czy uważasz Mazdę za dobrą markę
raczej tak, choc fanatykiem nie jestem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Postprzez Dave1 » 8 wrz 2009, 21:00

1. Czy jesteś zadowolony z osiągów swojego MPSa?
Tak, chociaż niektorzy mówią, że mocy nigdy za dużo!

2. Czy Twój MPS jest awaryjny?
Na razie mam 13 k mil więc nic się nie dzieje, jestem ciekaw czy faktycznie Madzia okaże się tak mało awaryjną marką jak to się powszechnie uważa, jak mit padnie to ja już nie wiem co kupować...chyba się na autobus przesiądę

3. Czy uważasz swój samochód za komfortowy?
Dla mnie wystarcza w zupełności (felgi 215/50/17) nie wyobrażam sobie jeżdżenia po polskich dziurach na 18' – szkoda pozbawiać sie tej odrobiny komfortu

4. Gdybyś miał dzisiaj kupować samochód to ponownie wybrałbyś MPS
Za te pieniądze po prostu nie ma nic lepszego

5. Gdyby pojawił się nowy model, to czy rozważyłbyś jego zakup
Pewnie, aczkolwiek na pewno nie będzie to biturbo – może dołożą trochę koni ale charakterystyka silnika się nie zmieni ( duuuuża turbodziura!)."lepsze wrogiem dobrego"-zawsze chciałoby się spróbowaćczegoś innego

6. Czy ogólnie jesteś zadowolony ze swojego samochodu
Tak, aczkolwiek mam parę uwag:
1. nagłośnienie Bose jest trochę przereklamowane, dobre do słuchania radia ale ciężkiej muzyki już nie ( za mało basów )
2. skrzynia biegów w Leonie była lepsza ( bardziej precyzyjna chociaż dłuższe przełożenia)
3. Przy dużej prędkości głośny szum powietrza opływającego karoserię
4. Niestety budzi zazdrość (złość) innych kierowców, co słychać przez CB – czuję się wyobcowany jakbym jechał jakąś szpanerską bmk-ą. Cały czas słyszę przez radio: "a to za wolno jadę, a to za szybko, za blisko środka", jak miałem Seata to byłem niewidoczny, teraz Madzia bije innych po oczach ( kolor:czerwone tornado)Ha,Ha!
5. idealnych samochodów nie ma...

7. Czy uważasz Mazdę za dobrą markę
Cały czas na to liczę, że się nie rozczaruję, przede wszystkim spalanie przy takiej mocy jest bezkonkurencyjne – do tej pory nikt mi nie wierzy jak mówię ile pali, wszyscy myślą, że między 15 a 20 l
Początkujący
 
Od: 11 cze 2009, 19:19
Posty: 26
Skąd: Braniewo
Auto: speed6

Postprzez rastafuraj » 25 wrz 2009, 11:35

1. Czy jesteś zadowolony z osiągów swojego MPSa?


2. Czy Twój MPS jest awaryjny?
Nie


3. Czy uważasz swój samochód za komfortowy?
Tak


4. Gdybyś miał dzisiaj kupować samochód to ponownie wybrałbyś MPS
Nie

5. Gdyby pojawił się nowy model, to czy rozważyłbyś jego zakup
Już się pojawił i nawet jakby mi zaproponowali wymianę bezgotówkowo moją mazdę 3 mps z 2007 na nowy model z 2009 to i bym się nie zgodził – musieli by dopłacić na blacharza który przerobi cały przedni zderzak, na tapicera który wymieni fotele :)


6. Czy ogólnie jesteś zadowolony ze swojego samochodu
Jak najbardziej

7. Czy uważasz Mazdę za dobrą markę
tak
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2011, 01:08
Posty: 16

Postprzez kryystian » 25 wrz 2009, 16:35

Krótka ankieta, mająca na celu zbadanie satysfakcji użytkowników Mazda 6 MPS

Abraham napisał(a):5. Gdyby pojawił się nowy model, to czy rozważyłbyś jego zakup
Już się pojawił i nawet jakby mi zaproponowali wymianę bezgotówkowo moją mazdę 3 mps z 2007 na nowy model z 2009 to i bym się nie zgodził – musieli by dopłacić na blacharza który przerobi cały przedni zderzak, na tapicera który wymieni fotele
aha
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez fazer72 » 23 gru 2009, 20:40

1. Czy jesteś zadowolony z osiągów swojego MPSa?
w sumie tak (chociaż jeśli wybuchnie to zmienię zdanie)
2. Czy Twój MPS jest awaryjny?
w sumie nie, ale jak się coś spier... to grubo jest
3. Czy uważasz swój samochód za komfortowy?
za komfortowy nie, za wygodny raczej
4. Gdybyś miał dzisiaj kupować samochód to ponownie wybrałbyś MPS
ni kuta
5. Gdyby pojawił się nowy model, to czy rozważyłbyś jego zakup
jeśli z poprawionym silnikiem to tak
6. Czy ogólnie jesteś zadowolony ze swojego samochodu
a w ogóle to taaak, będzie pan zadowoloooony .... tylko gdyby nie ta groźba wybuchu
7. Czy uważasz Mazdę za dobrą markę
a co to jest "dobra marka" ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez kauzyperda » 23 gru 2009, 23:37

fazer72 napisał(a):w sumie tak (chociaż jeśli wybuchnie to zmienię zdanie)
/.../
a w ogóle to taaak, będzie pan zadowoloooony .... tylko gdyby nie ta groźba wybuchu


Jezdzisz na LPG? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Postprzez fazer72 » 24 gru 2009, 15:13

Na gazie ? Nigdy nie piję jak jadę !
Wybuchem są zagrożone 2.3 DISI, ale do końca nie wiadomo z jakiego powodu <jelen>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez kauzyperda » 25 gru 2009, 22:06

fazer72 napisał(a):Na gazie ? Nigdy nie piję jak jadę !


I slusznie, za duzo sie rozlewa <jem>

fazer72 napisał(a):Wybuchem są zagrożone 2.3 DISI, ale do końca nie wiadomo z jakiego powodu <jelen>


Sziet, fatalne wieści <jelen>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2008, 23:10
Posty: 41
Auto: 3 MPS '08

Postprzez Faja » 25 gru 2009, 22:47

kauzyperda napisał(a):fazer72 napisał:
Wybuchem są zagrożone 2.3 DISI, ale do końca nie wiadomo z jakiego powodu jeleń


Sziet, fatalne wieści jeleń

Przeje**ne idę się wieszać! <glupek2>
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez fazer72 » 26 gru 2009, 00:23

Spokojnie z tą liną.
Na razie wybuchło kilka w stanach, a nie wiem czy w europie też wybuchają jakieś.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez Faja » 26 gru 2009, 00:59

fazer72 napisał(a):Spokojnie z tą liną.

Kto powiedział że na linie :D? hahaha

Na razie wybuchło kilka w stanach, a nie wiem czy w europie też wybuchają jakieś.

Chyba jakiejś wielgachnej różnicy nie ma, ale może w te w stanach były po modyfikacjach jakieś większe Turbo ?
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez DISItune » 26 gru 2009, 11:02

Faja napisał(a):
fazer72 napisał(a):Na razie wybuchło kilka w stanach, a nie wiem czy w europie też wybuchają jakieś.

Chyba jakiejś wielgachnej różnicy nie ma, ale może w te w stanach były po modyfikacjach jakieś większe Turbo ?


z tym bywa różnie...

http://www.mazdaspeedforums.org/forum/f ... read-6113/
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez Faja » 26 gru 2009, 21:21

Mnóstwo, ale tylko jedna 6 MPS wiadomo przez co dokładnie co powoduje wybuch ?
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez emilioestewez » 26 gru 2009, 23:52

Hmm. Sprawa się ciągnie już ładny kawałek czasu z tego co widzę i jak na razie cisza ze strony Mazdy. Zakładając że jest to powtarzalna sprawa i usterka zagrażała by życiu lub zdrowiu to niezależnie od gwarancji lub jej braku – akcja serwisowa objęłaby wszystkie MPSy i CX7. Taka akcja to betonowe buty dla firmy i zapewne będą omijać tematu jak ognia. No chyba że już zahaczam o spiskową teorię dziejów to powiedzcie... <lol>
emilio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2009, 18:16
Posty: 317
Skąd: łorsoł
Auto: speed3 '08

Postprzez kryystian » 26 gru 2009, 23:52

właściwie to niewiele :D , subaru chyba przewodzi w tej statystyce
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez habzimierz » 28 gru 2009, 13:43

sluchajcie – wszystko wybucha: ludzie, szampan, miny w iraku i silniki w mitsubishi, wiec czemu z mazda mialoby byc inaczej? Jak ktos montuje hartkorowe turbo i dmucha 2 bary (lol) to nie ma sie co dziwic. Z naszymi niedodmuchanymi i malymi (hah!) nie ma sie co bac :)
2013 Bugatti Veyron Zawieszenie KW, świecie Brisk, 2 Magnetyzery, Spoiler od EVO IV, Intercooler Iveco, orurowanie DIY, klocki przód BMW 328i, sprzeglo Radzikowski, Wałek inż Świątek, rozpórka kielichów, radio z mp3, pasy i szelki Sparco SOLD
2015 Zonda R, swap z CCX, polerowana głowica, kute śruby obudowy akumulatora, TIP na zamówienie (Ząbki, k/Warszawy), sprężyny Eibach, końcówka wydechu Mugen

Auto Księzyno – nie polecam!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 18:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez fazer72 » 28 gru 2009, 17:33

Ja tam swojego dodmuchuję .... jak tylko małżonka służbowo wyjeżdża <list> hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed