Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez FeniX » 17 gru 2009, 01:19

mam pytanie... wiecie moze czy przy wymianie baterii w kluczyku trzeba ponownie kodowac kluczyk? jesli tak to w jaki sposob?

a 2gie to jak zresetowac komputer w speed6? bo zmienilem dolot na stożkowy i kurna mam wrazenie ze konikow zabilo troche... a slyszalem ze po resecie sam sobie robi remap mieszanki?
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez fazer72 » 17 gru 2009, 09:02

ad 2gie – odłącz akumulator na 15 minut (dla pewności), a jaki stożek ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez FeniX » 17 gru 2009, 11:05

fazer72 napisał(a):ad 2gie – odłącz akumulator na 15 minut (dla pewności), a jaki stożek ?


wystarczy tylko odłączyć akumulator? i nic wiecej?nie wciskac zadnego pedału ? a dolot ze stożkiem fujita montowany w nadkolu. Kolejna rzecz to potrzebuje pompe wspomagania bo moja chyba wysiadła od zimowych szalenstw :) nie wiecie ile takie cacko kosztuje? i skad najlepiej nabyć?
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez grze.gorz » 17 gru 2009, 11:57

Wczoraj odebrałem samochód po przeglądzie i ... chciałbym bardzo odradzić ASO Auto Księżyno w Wawie. To po prostu skandal. Do tej pory po każdym przeglądzie były jakieś drobne uwagi – usterki typu żarówka i oczywiście skrupulatnie pilnowano klocków i tarcz. A teraz, gdy gwarancja się skończyła (105 tys.) dostałem całą listę usterek – luzy, pęknięcia, wycieki. Czy to wszystko ujawniło się teraz? A parę tysięcy temu, gdy byłem na wymianie sprzęgła lub na poprzednim przeglądzie wszystko było w idealnym stanie? Odniosłem wrażenie, że teraz dopiero ktoś skrupulatnie i dokładnie sprawdził ten samochód. Podejrzewam, że jest to działanie bardzo wyrachowane – na gwarancji robimy absolutne minimum oraz to co wysiądzie a po gwarancji niech klient płaci. Nie wiem czy jest to polityka odgórna Mazdy czy Księżyno tak dba o klientów?
Jestem tym wszystkim zbulwersowany, koszt napraw (u nich) to jakieś 8-10 tys PLN!!
Chyba, że nie mam racji i samochód jest tak optymalnie zaprojektowany, że usterki pojawiają się tuż po zakończeniu gwarancji.
Bardzo, żałuję, że nie wprowadziłem swojego pomysłu w życie – chciałem zlecić rzeczoznawcy lub jakiejś organizacji motoryzacyjnej przegląd przed wygaśnieciem gwarancji, ale brak czasu i naiwne zaufanie do marki i ASO spowodowały, ze tego nie zrobiłem. Teraz wszystkim polecam takie działanie i nie zapomnijcie o pisemnej formie powiadomienia.

Dla sprawiedliwości należy dodać, że cała obsługa sprzedażowa jest w porządku oraz, że wymieniono mi sprzęgło tuż przed końcem gwarancji mimo, że nie musieli, ale z drugiej strony stuki w silniku spowodowane wydłużeniem łańcucha rozrządu odkryli po 50000 km zgłaszania i badań.

Myślałem, że w bardziej "kameralnej" i pozornie bardziej dbającej o klienta marce takie akcje się nie zdarzają, ale jak widać standard którego doświadczałem u innych dotarł do mazdy.

Czuję się oszukany i odradzam Auto Księżyno.

Po konsultacji z prawnikiem powiadomię Mazda Poland, ale nie spodziewa się niczego szczególnego.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 11:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez fazer72 » 17 gru 2009, 13:10

grze.gorz wklej proszę tę listę usterek, zobaczę co mi cieknie i ma luzy :–)
A Księżyno .... daj spokój, jedynie Marek zna się na rzeczy, a reszta to "komputerowi specjaliści" – jak komputer nie pokazuje rozwiązania problemu to znaczy, że problem nie występuje.

Fenix – sprawdź ebay i onlinemazdaparts, a no i pedał możesz sobie wcisnąć jak chcesz (w końcu to twój pedał).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez Lucass » 17 gru 2009, 13:57

fazer72 napisał(a):grze.gorz wklej proszę tę listę usterek, zobaczę co mi cieknie i ma luzy :–)
A Księżyno .... daj spokój, jedynie Marek zna się na rzeczy, a reszta to "komputerowi specjaliści" – jak komputer nie pokazuje rozwiązania problemu to znaczy, że problem nie występuje.



Dokładnie takie wrażenie odniosłem po serwisowaniu u nich od nowości mojego Cx-7.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez grze.gorz » 22 gru 2009, 08:55

fazer72 napisał(a):grze.gorz wklej proszę tę listę usterek, zobaczę co mi cieknie i ma luzy :–)
A Księżyno .... daj spokój, jedynie Marek zna się na rzeczy, a reszta to "komputerowi specjaliści" – jak komputer nie pokazuje rozwiązania problemu to znaczy, że problem nie występuje.

Nic nie wkleję bo nic nie dostalem, ale zanotowałem:
– mocowanie chłodnicy – gumki do wymiany,
– urwany zaczep wydechu – do pospawania,
– luzy na tylnych półosiach – do wymiany osie,
– i do tego uszczelniacze dyfra własnie przy półosiach, ale to już drobnostka wobec powyższego,
– pęknięta poduszka silnika,
– pasek rowkowy pęknięty + oczywiście rolki i napinacz,
– wyciek oleju ze skrzyni przy wybieraku – podobno wystarczy silikon,
– poci się gdzieś układ kierowniczy – chyba przy zbiorniczku.
Co to przejechane parę tysięcy może zrobić z samochodu. Na poprzednim przeglądzie i wcześniejszych wszystko było w idealnym porządku...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 11:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez kwiatek1901 » 22 gru 2009, 10:02

grze.gorz napisał(a):i do tego uszczelniacze dyfra

Ta przyjemnosc kosztowala mnie 320zl z wymiana w Ksiezynie ale w Bialymstoku i ogolnie jestem z ich serwisu bardzo zadowolony.
Punkty z twojej listy to jest JAWNE WALENIE w H..A z ich strony :(
Powodzenia grze.gorz w walce z wiatrakami.Ja na twoim miejscu bym sie z nimi sadzil i pewnie bym wygral ;) ale troszke by to potrwalo :(
Pzdr,Kwiatek
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 20:58
Posty: 153
Skąd: Bialystok
Auto: W169,W251,E92

Postprzez DISItune » 22 gru 2009, 10:18

jest teraz dość popularna (przynajmniej w ESCE Rock <zeby>) piosenka Strachy na Lachy "Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch.ja" :|
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez fazer72 » 22 gru 2009, 10:51

grze.gorz Ty Kacie !! Zakatowałeś biednego MPSa <głaszcze>
Jesteś taki sam jak habzimierz .... nie będę się z Wami kolegował ;P
To wszystko (oprócz półosi) to pierdoły są. MPSy ciekną i będą ciec, mój też ciece, ale mam to w d... dopóki nie zostawię całego oleju ze skrzyni na ulicy (coś tam [tiiit] z uszczelnieniem skrzyń/dyfrów i się pocą). Półośki to jakieś 650$ komplet plus robocizna (no i sprowadzenie) reszta to pierdoły.
Rozumiem Twój ból i w...rwienie, ale z drugiej strony już nie musisz korzystać z ich "usług" i ze spokojem duszy możesz śmignąć do Jaksy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez grze.gorz » 22 gru 2009, 16:27

To skandaliczna dywersja z Twojej strony, pewnie masz u "nich" działkę. Teraz powiedzą, że ja też mam złe opinie na forum :)

Półosie kosztują 4000zł, pasek z rolkami to prawie 1000 + reszta + robocizna + marża uwzględniająca najwyższe standardy jakości obsługi i się zbierze. Miał być mały tunning a tak to będzie remont.

Dam im jeszcze szansę, później mój prawnik da im szansę potem razem damy szansę Mazda Polska a jak się nie uda to się do Jaksy udam.
Auto Księżyno – nie polecam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 11:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez fazer72 » 22 gru 2009, 18:05

Czytają forum ? To już wiedzą co o nich myślę ..... ło jejku, działka poszła się walić <glupek2>
Jak będziesz potrzebował części to bardziej się opłaca ciągnąć z jueseju. Nawet jak będziesz płacił cło i podatek to wyjdzie Ci za 2 ośki jakieś 2800 zł, więc jeszcze na drobny tuning zostanie. Pasek klinowy to 28$, napinacz 115$ więc "po legalu" wychodzi ca 7 stówek. Podejrzewam, że w tych 4000 z drobnym haczkiem zamknął byś się u Jaksy.
Dla świętego spokoju podjechał bym do Jaksy albo pogadał z Markiem i upewnił się co faktycznie jest do roboty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez FeniX » 23 gru 2009, 18:49

simka. Ciagnal ktos z was juz cos z Usa? a konkretnie ze streetunit.com? jak to u nich wyglada? ponoc wyslali mi paczke 10dni temu a miala dojsc w 2-5 roboczych... a jej ciagle niema :( gdzie i kiedy się płaci cło i podatek? może sie ktoś wypowie w tej sprawie i podpowie?
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez DISItune » 23 gru 2009, 19:16

Jak wysłali to niech Ci podadzą numer przesyłki, na stronie ichniejszej poczty masz tracking przesyłki to sobie sprawdzisz gdzie jest. Nie pamiętam dokładnie ile czasu szły moje przesyłki, ale w podawany przez nich czas docierały gdzieś do Polski a później ginęły na 3 tygodnie <glupek2> Dokładniej to tak chyba pierwsza przesyłka z protege garage do mnie szła – 3 czy 5 dni do polskiej granicy, tam się urywał tracking na stronie US poczty. Po kolejnych 3 tygodniach dostałem zawiadomienie z urzędu celnego poczty polskiej żebym przyjechał cło zapłacić. Ze street unit przesyłałem za pośrednictwem shipsmartusa.com więc szło trochę inaczej
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez FeniX » 23 gru 2009, 20:14

kurcze to długo strasznie szło :/ a ile tego cła sie płaciło? bo ja w sumie zamówilem same pierdoły takie jak flansza do BoV-a czy poduszka silnika czy tez filtr stożkowy... i od tego tez sie cło płaci? <jelen> a tak wogóle to szukam kogoś kumatego aby obejzał mojego speeda6 bo u mnie w Krakowie same downy. Bylem u nich mowilem ze cos mi z tyłu w zawieszeniu stuka to "geniusze" stwierdzili że to sprzęgło bo oni tam nic nie widza po czym za 5 dni urwały się śróby mocujące jedną z łap dyfra <glupek2> hahaha teraz coś też delikatnie zgrzyta z tylu ale myślę że to uszczelniacze. Poprzedni włąściciel speeda w pupie miał to co sie z nim działo i jeździl mimo niepokojących dźwięków i teraz ja za to płacę! Więc pasuje np wymienić olej w tylnym dyfrze i dokładnie przeglądnąć zawieszenie pod kątem luzów itp. Szukam kogoś obeznanego w tym temacie. Tylko błagam nie odsyłajcie do Krakowskich jakże wspaniałych ASO. czyli półgłuwków ,którym jak komputer nie pokazuje błędu to według nich znaczy że go nie ma!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez fazer72 » 23 gru 2009, 20:47

Nie no co Ty ? Za filtry, poduszki i flansze cła i podatku się nie płaci :D
Niestety, jak wysłali pocztą to zapłacisz 22% podatku i ok 3% cła jak dobrze opiszesz części. No chyba, że suma wartość części + koszt przesyłki nie przekroczy jakiejś tam kwoty
(50 Euro chyba).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez FeniX » 23 gru 2009, 23:12

zamowilem szybki serwis przez USPS i dostawa ma byc w 2 do 5 dni roboczych... a co do reszty pytań nikt sie nie wypowie?
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez FeniX » 24 gru 2009, 01:17

12 miesięcy zdrowia, <jelen>
53 tygodni miłości, <glupek>
8784 godzin wytrwałości, <glupek2>
527040 minut pogody ducha, <ganja>
1622400 sekund szczęścia ... <> <sex:anal> <sex:anal>
w nadchodzącym 2010 roku <jupi>

Życzę ja i moja Madziora <usmiech>


p.s kto ocenzurował emotka DDuuppaa?pytajnik <> <> <> <> <> <> <jelen>
Ostatnio edytowano 25 gru 2009, 11:09 przez FeniX, łącznie edytowano 1 raz
Prostak narzeka, mądry radzi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 04:00
Posty: 580
Skąd: Kraków
Auto: LEXUS IS250

Postprzez matpilch » 24 gru 2009, 14:32

wesołych świąt wszystkim : )
Blog Podwójna Ciągła najnowsze: Aktywna aerodynamika
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 14:55
Posty: 43 (0/3)
Skąd: Katowice
Auto: mx-5 2.0 MZRrrrr

Postprzez kwiatek1901 » 24 gru 2009, 15:16

Wesolych Swiat Koledzy :)
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 20:58
Posty: 153
Skąd: Bialystok
Auto: W169,W251,E92

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed