Mazda6 MPS (GG) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez habzimierz » 5 wrz 2009, 11:52

fazer, niestety nie wiem zbyt wiele o metodologii pomiaru bo w czasie hamowania deliberowalem o czym innym... Kosztowo 300+vat

Mam pytanie: czy ktos z Was zamawial kiedys cos ze streeunit'a? Chodzi o to, ze oni poisza mi ze nie moga obsluzyc platnosci karta oraz paypalem i prosza o inna metode platnosci.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2008, 18:36
Posty: 398
Skąd: wziąć prąd?
Auto: Zonda R swap z CCX

Postprzez kryystian » 5 wrz 2009, 13:07

habzimierz napisał(a):Mam pytanie: czy ktos z Was zamawial kiedys cos ze streeunit'a? Chodzi o to, ze oni poisza mi ze nie moga obsluzyc platnosci karta oraz paypalem i prosza o inna metode platnosci.

ja zamawiałem, z tym problemem to już prawdopodobnie musisz iść do banku
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez Faja » 5 wrz 2009, 13:49

habzimierz napisał(a):czy ktos z Was zamawial kiedys cos ze streeunit'a? Chodzi o to, ze oni poisza mi ze nie moga obsluzyc platnosci karta oraz paypalem i prosza o inna metode platnosci.


Ja też i płaciliśmy przelewem przez konto internetowe z Deutsche Bank.

kryystian napisał(a):może ktoś z was zetknął sie z tym – BC Racing Adjustable Coilover Kit, http://www.bc-racing.co.uk/vehicle-chec ... ID=40#info albo słyszał jakieś opinie itd


Czy przypadkiem amortyzatory do AWD nie powinny mieć innych właściwości, tzn że od zwykłej 6 tak jak jest na stronie nie powinny pasować do MPS-a?
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez kryystian » 5 wrz 2009, 13:55

to jest prawidłowe zdjęcie bc pasujących do 6 mps mazdaspeed6
Obrazek
By kryystian at 2009-09-05
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez darcyn » 6 wrz 2009, 10:07

o rany, nie chce zakładać nowego tematu, a po przeczytaniu 15 str zawiesił mi sie procesor w głowie.
czytam że robicie 250 na baku? ale to chyba nie kilometrów?
na co zwrócic uwage przy zakupie 6mps jeśli chodzi o mechanike. tak wstepnie. oczywiscie nie chce z kazdym modelem jezdzic do aso bo na pewno juz znacie wady mps które od razu mozna wykryć przy oględzinach..
mps to troche "exotic".. każda naprawa to tylko ASO? jak wygląda eklopatacja takiego auta? np. rozrząd. czy istnieją zamiennik do tego auta? (hamulce i zawieszenie...) gdzies w temacie doczytałem ze nie kazdy jest zadowolony z bezawaryjności...
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2009, 09:15
Posty: 13
Skąd: sosnowiec
Auto: bmw 530d

Postprzez Faja » 6 wrz 2009, 13:03

darcyn napisał(a):czytam że robicie 250 na baku? ale to chyba nie kilometrów?

Można ze spokojem zrobić 500km.

darcyn napisał(a):na co zwrócic uwage przy zakupie 6mps jeśli chodzi o mechanike.

Na to co w zwykłych autach, ma jeździć płynie nic nie stukać pukać w zawieszeniu no i czy nie kopci czarnym dymem :D
Musisz sprawdzić czy ma dusze tzn kopa jak mu depniesz.

darcyn napisał(a):mps to troche "exotic".. każda naprawa to tylko ASO?

Najbezpieczniej, chociaż po ostatnim numerze w niemieckim ASO zrezygnowaliśmy z ASO mamy bardzo dobrego mechanika który zna się na takich silnikach.

darcyn napisał(a):jak wygląda eklopatacja takiego auta? np. rozrząd. czy istnieją zamiennik do tego auta?

Jak będziesz jeździł na zamiennikach to długo nie pojeździsz, to auto nie jest do oszczędzania albo Cie stać na utrzymanie albo nie. Zdecyduj teraz bo później tylko popsujesz auto.

darcyn napisał(a):gdzies w temacie doczytałem ze nie każdy jest zadowolony z bezawaryjności...

Mamy przekulane ok 140tys co wymienialiśmy to łożysko ale to przez ASO które prawdopodobnie nam podmieniło, oraz sprzęgło przy 130tys. aha i poduszkę silnika jedna. Zawieszenie napęd i inne elementy nadwozia silnika nawet nie stukają i są trwale cały czas. Oczyścicie pomijaj części takie jak klocki tarcze filtry itp:P
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez DISItune » 6 wrz 2009, 15:56

habzimierz napisał(a):Mam pytanie: czy ktos z Was zamawial kiedys cos ze streeunit'a? Chodzi o to, ze oni poisza mi ze nie moga obsluzyc platnosci karta oraz paypalem i prosza o inna metode platnosci.


w zeszłymroku zamawiałem bez problemu a w tym był zonk, zmieniłem sklep ;)
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez Faja » 6 wrz 2009, 16:01

misiekwaw
Powiedz mi Czy ten zacisk z twojego avatara jest od twojego MPS-a i ile dałeś za wykonanie czegoś takiego?
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez kryystian » 6 wrz 2009, 16:43

misiekwaw napisał(a):w zeszłymroku zamawiałem bez problemu a w tym był zonk, zmieniłem sklep

tak z ciekawości na jaki sklep zmieniłeś ?? ja miałem zonka z RPM
HARDLINE
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2008, 19:57
Posty: 722
Skąd: uk
Auto: gh sport
(6mps)

Postprzez DISItune » 6 wrz 2009, 18:38

Faja napisał(a):Powiedz mi Czy ten zacisk z twojego avatara jest od twojego MPS-a i ile dałeś za wykonanie czegoś takiego?


tak, to z mojego MPSa, potrzebne sa dwie male puszki hammerite, szczotka druciana do wiekszych zabrudzen, rozpuszczalnik do obmycia, nieduzy pedzelek, kilka piw i dwa wolne wieczory <zeby> no i naklejki ale to akurat dostalem za free :)


kryystian napisał(a):
misiekwaw napisał(a):w zeszłymroku zamawiałem bez problemu a w tym był zonk, zmieniłem sklep

tak z ciekawości na jaki sklep zmieniłeś ?? ja miałem zonka z RPM


protegegarage, kupowalem u nich 4 razy i za kazdym razem bez najmniejszych problemow
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 16:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez Fidel » 7 wrz 2009, 19:10

Mam mały problem może ktoś się z tym spotkał mianowicie:
przy ruszaniu mam wrażenie że coś chrobocze przy przednim prawym kole zwłaszcza pierwszy, drugi bieg napewno to nie jest poduszka pod silnikiem (wymieniona tydzien temu) i sprzegło raczej też nie bo mam wrzucony bieg sprzęgło puszczone i dodaję gazu chrobotanie i tak jest słyszalne na wyższych biegach może też jest ale nie słychać zagłuszać to mogą toczące się opony
Początkujący
 
Od: 15 cze 2009, 15:23
Posty: 12
Skąd: Zakopane
Auto: Stalowy MPS

Postprzez fazer72 » 7 wrz 2009, 21:18

kamień w zacisku hamulcowym ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez Faja » 7 wrz 2009, 21:37

A sprawdź czy dzieje się to również przy wyłączonej klimatyzacji.
Zoom-Zoom!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2006, 21:51
Posty: 1049 (7/4)
Skąd: Poznań
Auto: -6MPS -rx-7 FCT-xedos 9

Postprzez Fidel » 8 wrz 2009, 08:25

kamień napewno nie bo w międzyczasie wymieniałem klocki i tarcze i nic się nie zmieniło przy klimie załączonej i wyłączonej jest to samo. Jeszcze jedna uwaga przy bardzo bardzo płynnym ruszaniu nie słychać tylko przy ciut mocniejszym przy strzelaniu ze sprzegła to nie wiem skupiam się nad czym innym ;P dziś jadę na oględziny do serwisu zobaczymy co powiedzą.
Początkujący
 
Od: 15 cze 2009, 15:23
Posty: 12
Skąd: Zakopane
Auto: Stalowy MPS

Postprzez baccara14 » 8 wrz 2009, 08:41

Czy ktos z Was miał wrażenie, że silnik na jałowym dziwnie klekocze? Przez 2 lata było cicho. Serwis też to słyszał, ale rozłozyli ręce, mówiąc, że nie chca rozbierać silnika a nie wiedza co to jest. Klekotanie nasiliło sie i jest juz dosyc uciazliwe (jak stary diesel). Wiecie co to moze byc ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez fazer72 » 8 wrz 2009, 09:22

Może się po prostu zestarzał ? Mi też coś w płucach świszczy, a kiedyś nie świszczało <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2007, 17:30
Posty: 513
Skąd: żeś się tu wziął ?

Postprzez baccara14 » 8 wrz 2009, 09:37

fazer72 napisał(a):Może się po prostu zestarzał ?


kurde, 2 letnie auto ?


fazer72 napisał(a):Mi też coś w płucach świszczy, a kiedyś nie świszczało głupek


Jak w płucach swiszcze to moze jakis gwizdek zassałes nosem :D


Jak przypomne sobie ten klekot silnika, to juz mi sie zartowac nawet nie chce. :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2007, 20:56
Posty: 109
Skąd: Toruń
Auto: 6MPS

Postprzez grze.gorz » 8 wrz 2009, 09:53

baccara14 napisał(a):Czy ktos z Was miał wrażenie, że silnik na jałowym dziwnie klekocze? Przez 2 lata było cicho. Serwis też to słyszał, ale rozłozyli ręce, mówiąc, że nie chca rozbierać silnika a nie wiedza co to jest. Klekotanie nasiliło sie i jest juz dosyc uciazliwe (jak stary diesel). Wiecie co to moze byc ?
Witaj w klubie, ja mam ten problem od 50 000km i panowie z serwisu już różne elementy wymieniali (ostatnio rozrząd) i nic, dalej klekocze, ponieważ kończy mi się gwarancja zacząłem działać energiczniej i ostatnio oparło się nawet o mędrców z mazda polska, kazali wymienić wspomniany wcześniej rozrząd, ja zabuliłem górę pieniędzy za samochód zastępczy i nic... znaczy klekocze dalej. Więc zgłaszam ponownie i czekam co teraz wymyślą, jak będą tak po kolei wymieniać to niedługo będę miał nowy silnik, sugerowałem, żeby od razu go wymienili ale jakoś nie spotkało się to z uznaniem.
Dodam, ze poza tym klekotaniem nie mam innych objawów, no może spadek mocy ale to chyba odczuwa każdy posiadacz mps-a.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 11:14
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Auto: szybkie sześć

Postprzez kowalesik » 8 wrz 2009, 10:30

Układu zmiennych faz rozrządu nikt nie sprawdzał?
http://www.finishlineperformance.com/pdf/cx7/bulletin/01-002-08-1896.pdf co prawda mowią o starcie, ale może to?
J.

PS. Czy ktoś może przełączył się ze standardowych wycieraczek 550mm i 450mm na 600mm i 480mm?
Kowalesik
MazdaSpeed 6 GT 2.3 Turbo AWD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 23:08
Posty: 159 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: MazdaSpeed 6 GT

Postprzez rrr » 8 wrz 2009, 11:43

Trzeba zrobić zestawienie co u kogo: klekot, chrobot, swist, zgrzyt :P
ps u mnie też jak sie toczy na luzie i okno mam otwarte coś tam słychać telepie sie przy przednim kole – ale zakładałem, że tak ma być :–).
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2008, 20:08
Posty: 68
Auto: 6MPS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed