[6 GG MPS] Jak przekonać się do zakupu?

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez Grzyby » 5 gru 2006, 15:24

zależy jeszcze w jakim stanie te Civiki były.
Honda w Stanach
andrev001
Miasto: Chicago

jest droższa od Mazdy.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez alf28 » 6 gru 2006, 11:51

Grzyby napisał(a):zależy jeszcze w jakim stanie te Civiki były.
stan ma tu niewiele do powiedzenia, poprostu w polsce są tańsze
Grzyby napisał(a):Honda w Stanach
Cytat:
andrev001
Miasto: Chicago

jest droższa od Mazdy
może tam są lepiej wyposażone
,natomiast u nas lepszy wypas w podstawie oferuje mazda.następnym minusem mazdy w Stanach może być skrzynia biegów z forda o niezbyt ciekawej opini,korbki do szyb w cronosie(co mnie bardzo zdziwiło, coś jak w BMW-skóra klima i korby przy dzwiach).Oprócz tego słyszałem o zaporowym ubezpieczeniu(lub kredycie),ale niewiem czy ,dotyczyło to wszystkich japońców, czy tylko mazdy.Amerykanie dbają o swój rynek i nie może mazda być lepsza od forda,tak jak dębica od goodyear-a.Ktoś by poszedł z TORBAMI <lol> <lol> <lol>
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2006, 10:20
Posty: 728
Skąd: Wieś
Auto: 6 2.0i . i 323f BA z5

Postprzez regiz » 6 gru 2006, 18:42

andrev001 napisał(a):Podobało mi się porównanie do BMW M3.
BMW
129KM, 10s do 100km/h


To bylo BMW 318, zdaje sie najslabsza "trojka" w ofercie, ale mimo to w cenie 6 MPS. BMW M3 ma jednak troszke lepsze osiagi od Madzi ;) Do setki troszeczke ponad 5 sekund. Tylko cena jest zaporowa – prawie 290 tysiecy zlotych :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2006, 22:02
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Auto: 6 MPS '07

Postprzez andreass » 6 gru 2006, 22:32

Negocjacje trwają, wszystko fajnie, ale spalanie tego auta to jego największa wada póki co, szczególnie jeśli jeździło się przez 3 ostatnie lata dieslem TDCi :) (dla mnie 14-15 litrów to nie tragedia – 3-4 litry więcej od Xedosa to różnica do przełknięcia :) ) Auto będzie kupowane najwcześniej na pocz. lutego, ale trzeba się powoli na coś zdecydować. Ja będę lobbował na rzecz MPSa oczywiście :)
Może ustawię jakieś spotkanie z ojcem Faji faktycznie.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2006, 17:42
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Auto: e46 330xd eMpowered by Jetronik, 6 Mps

Postprzez tr » 7 gru 2006, 01:55

A moze ktos powiedziec ile pali 6MPS jak sie cisnie w trasie/autostrada ponad 200?
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2006, 18:19
Posty: 139
Skąd: Bielsko/Poznan
Auto: RX8 / RX65

Postprzez brii » 7 gru 2006, 10:49

Duuuuużo ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez andreass » 7 gru 2006, 14:17

brii napisał(a):Duuuuużo

jak każde inne auto przy takich prędkościach. Jak jechałem Xedosem w niemczech po autobanie przez około 35minut z prędkością oscylującą wokół 210km/h, zeszło mi z 15 litrów paliwa, MPS ma z jednej strony silnik o większej mocy i pojemności, ale z drugiej 6. bieg, czyli znacznie niższe obroty przy takiej prędkości

Tato jest już prawie przekonany, bo pokazałem mu TopGear ostatni ;), pokazałem ceny półrocznych MPS w niemczech (nawet 22tysięce euro), a na koniec stronkę na którą i Wam polecam wejść – Tablicę najszybszych okrążeń samochodów testowanych przez TopGear.
http://www.bbc.co.uk/topgear/powerlaps.shtml
Uważam, że MPS ma znakomity czas – sami porównajcie.
Ojcu zaimponowało jeszcze, że w TopGear w zasadzie nie skrytykowali MPSa, a robią to prawie z każdym autem ;), a tekst Clarksona o tym, że jeździł różnymi Coupe za 100tysięcy funtów, które prowadziło się gorzej niż MPS.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2006, 17:42
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Auto: e46 330xd eMpowered by Jetronik, 6 Mps

Postprzez jazzzy » 7 gru 2006, 17:25

andreass napisał(a):Tato jest już prawie przekonany, bo pokazałem mu TopGear ostatni ;)


mowilem ze to wlasnie to czego ojcu potrzeba, sniegu jeszcze u nas predko nie bedzie ale czy ogladal ten drift w wykonaniu MPS (co zamiescilem linka) ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 00:43
Posty: 694
Skąd: CKMK

Postprzez tr » 7 gru 2006, 23:23

brii napisał(a):Duuuuużo

Mam wankla, dla mnie twoje duuuuzo moze byc prawie jak przesiadka na diesla :)

andreass napisał(a):jak każde inne auto przy takich prędkościach. Jak jechałem Xedosem w niemczech po autobanie przez około 35minut z prędkością oscylującą wokół 210km/h, zeszło mi z 15 litrów paliwa, MPS ma z jednej strony silnik o większej mocy i pojemności, ale z drugiej 6. bieg, czyli znacznie niższe obroty przy takiej prędkości

No mnie interesuja sprawdzone konkrety odnosnie dokladnie tego silnika. M3 przy nodze w podlodze i jezdzie srednio 240 pali 19 – to jest pewien benchmark dla mnie. Jestem ciekaw jak sie ma do tego silnik w MPSie. Sporo mocy, ale silniki z turbo zra mnosto paliwa. Btw: Slyszalem, ze patrzec na chwilowe spalanie na komputerze pokladowym MPS pali rowne 16 przy 200. Co sie dzieje powyzej? :)
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2006, 18:19
Posty: 139
Skąd: Bielsko/Poznan
Auto: RX8 / RX65

Postprzez andrev001 » 8 gru 2006, 08:19

Polecam jeszcze to!

mustang GT 2005 supercharge VS mazdaspeed 6 2006

Obrazek

Mogę to oglądać godzinami
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2005, 06:23
Posty: 294
Skąd: Chicago
Auto: '03 Ford Focus ZX3

Postprzez brii » 8 gru 2006, 10:53

tr napisał(a):Mam wankla, dla mnie twoje duuuuzo moze byc prawie jak przesiadka na diesla

Dużo wg. mnie to powyżej 20l/100km :]
Forester z silnikiem 2.5 Turbo (podobny z pojemności i mocy do MPSa) pali 20l/100km przy jeździe 180km/h, tworzy większy opór powietrza niż MPS, stąd podejrzewam (ale tylko podejrzewam), że MPS spali ~20l/100km przy jeździe z prędkością 220km/h :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Grzyby » 8 gru 2006, 16:13

alf28 napisał(a):natomiast u nas lepszy wypas w podstawie oferuje mazda

ciekawe, jakis konkretny model? Na rynek polski?

alf28 napisał(a):następnym minusem mazdy w Stanach może być skrzynia biegów z forda o niezbyt ciekawej opini

minus występujący tylko i wyłącznie w jednym modelu i tylko w wersji z automatem

alf28 napisał(a):korbki do szyb w cronosie

chętnie takiego obejrzę

alf28 napisał(a):Amerykanie dbają o swój rynek i nie może mazda być lepsza od forda,tak jak dębica od goodyear-a

Chyba nie całkiem to miałeś na myśli, a jeżeli to – to akurat wybrałeś najgorszą markę w stanach. Ford stoi tam chyba niżej niż u nas Fiat.
Co innego jeśli chodzi o politykę cenową czy celną.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez navroth » 8 gru 2006, 18:33

andreass napisał(a):Jak przekonać ojca, żeby wybrał właśnie TO auto?


1) Musisz mu obiecać, że co 3 dni będziesz mył i woskował auto a w zimie co 2 :)

2) Pastowanie opon co 5 dni a w zimie co 4

3) sprzątanie wnętrza będziesz odwalał co 4 dni

4) co by jeszcze ... hmm ... ogólnie chodzi o relację między synem i Ojcem więc powiedz, że macie takie same geny i jesteś przekonany, że wlaśnie ta mazda mu się podoba najbardziej :D – oczywiście dodaj, że podpowiadasz mu z czystej miłości synowskiej :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2004, 19:47
Posty: 529
Skąd: Łorsoł, Och o Ta
Auto: Merida Cross 5300

Postprzez kowalesik » 8 gru 2006, 20:24

andreass,
Co do spalania to niekoniecznie musi byc nizsze niz w Xedosie z 5-biegowa skrzynia. W MPSie pierwsze dwa biegi sa cholernie krotkie – generalnie chyba skrzynia jest zestopniowana na sprint a nie spokojna jazde. Mi na 6 biegu przy 130 km/h obrotomierz pokazuje jakies 3200 obr/min. W dodatku turbo i 4 kola trzeba czyms nakarmic, takze nie spodziewalbym sie malego zuzycia benzyny :) Jak napisalem wczesniej w innym: minimalne spalanie jakie mi sie udalo osiagnac to 9.2dm3/100 km, ale to byla bardzo dluga trasa autostrada z przerwami jedynie na tankowanie. Maks do tej pory to 11.7dm3/100km. Z reguly jednak jezdze lagodnie. Jesli czasami ostrzej przycisne to wrecz widac jak wskazowka poziomu paliwa idzie w dol :) Nie przejezdzilem jeszcze zbiornika uzywajac dwoch polozen pedalu gazu: 0 i 1, wiec nie potrafie powiedziec, ile pali w ekstremalnych warunkach. Duzych szybkosci tez nie probowalem, bo tutaj, gdzie mieszkam, mozna pojsc do aresztu za zbyt duze przekroczenie predkosci :(
Kowalesik
MazdaSpeed 6 GT 2.3 Turbo AWD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 23:08
Posty: 159 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: MazdaSpeed 6 GT

Postprzez marek » 8 gru 2006, 22:11

Mój ojciec stanął niedawno przed podobnym problemem. Skończył mu się leasing Mondeo TDCi. Po drobnych wkurzających awariach (ostatnio urwała sie osłonka tego przycisku to otwierania tylnej klapy nad rejestracją) oraz droższych naprawach (dwumasowe koło zamachowe) nie oglądał się na Mondeo 2.2TDCi, ST220 ST TDCi bo to są auta klasy średniej.
Wybrał za namową brata BMW 320d (160 koni chyba) kombi w nowej budzie z pełnym wypasem, roczny, przebieg 20kkm, w leasing oczywiście.
Przejadę się nim jak będę na świeta w PL, ale jak na razie ponoć jakość mechanizmów (biegi, układ kierowniczy, zawieszenie) jest znacznie lepsza niż w Mondeo no i ma napęd na tył. Chciał diesla więc mazda nie wchodziła w grę (napęd na przód i mało mocy)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez andreass » 10 gru 2006, 03:40

navroth chyba sobie jaja robisz <lol> Gdybym miał pewność, że w weekendy auto będzie dla mnie to może i bym na to poszedł :)

kowalesik ile pali Ci w mieście? Jak z zawieszeniem – nie jest zbyt twarde? Bo Wrocław to niestety miasto dla terenówek bardziej i szkoda by było zniszczyć sobie auto. Czy Mazdaspeed 6 GT to dokładnie to samo co europejski MPS? Chodzi mi o skrzynię, silnik, zawieszenie itp.

marek jeśli chodzi o mondeo ojca, to nigdy nie zawiodło i nigdy nic się nie zepsuło w nim jak do tej pory (aż podejrzanie dziwne), ale było traktowane po królewsku – woski,szampony,regularne serwisowanie,przeglądy, niekatowanie silnika, itp itd... Auto ma 3 lata, a jest jak nówka z salonu. A co do BMW, to zgadzam się, że ma super silniki diesla, ale ogólnie ojciec nie przepada za marką, bo zapracowali na jej wizerunek polscy użytkownicy BMW – różni tacy łysi, podejrzani, napakowani, w dresach albo skórze... wszyscy wiemy o co chodzi :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2006, 17:42
Posty: 234
Skąd: Wrocław
Auto: e46 330xd eMpowered by Jetronik, 6 Mps

Postprzez andrev001 » 10 gru 2006, 05:49

Chcę tylko napisać, że 6 MPS to nie jest wyścigówka. To jest po prostu bardzo szybki sedan. Będąc w salonie Mazdy widziałem tylko jedną MazdeSpeed 6, ale dowiedziałem się, że w ogóle sprzedali aż... 2 (dwie) Obie poszły do polonijnych klientów. W pierwszej po 6 tyś mil katowania auta, jakby to była F1 rozpierniczył na części pierwsze [jaki?] dyfer :|. W drugiej, która akurat była w serwisie, zmieniano silnik na brand new, bo kolo przejechał 20,000 mil bez zmiany oleju! Autentyk. Facet mówił, że jak dźwignęli auto, to od spodu w silniku była tylko... dziura, a na lawecie wszystkie bebechy – chciałem zdjęcia, ale nie mieli ;). Pewnie lepiej zmienić silnik jak olej...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2005, 06:23
Posty: 294
Skąd: Chicago
Auto: '03 Ford Focus ZX3

Postprzez jazzzy » 10 gru 2006, 10:22

andrev001 napisał(a):bo kolo przejechał 20,000 mil bez zmiany oleju! Autentyk.


amator ceramizera ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2006, 00:43
Posty: 694
Skąd: CKMK

Postprzez marek » 10 gru 2006, 13:58

andreass napisał(a):ale było traktowane po królewsku – woski,szampony,regularne serwisowanie,przeglądy, niekatowanie silnika, itp itd... Auto ma 3 lata, a jest jak nówka z salonu.


Mojego ojca też ma 3 lata, przebieg 100kkm. Auto zadbane, serwisowane w ASO itd. Silnik nie katowany na zimnym, turbina chłodzona przed gaszeniem. Sam silnik chodzi bardzo dobrze, a koło dwumasowe to przypadłość tych silników.
Może poprostu różne egzemplarze (Twój i mój)?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez kowalesik » 10 gru 2006, 16:32

adreass,
Nie jezdze w cyklu typowo miejskim, wiec nie potrafie Ci powiedziec. W cyklu miasto-autostrada-miasto (dojazd do pracy) spala obecnie ok.11-11.5dm3/100km. Zawieszenie? Twardawe, w srodku mozna odczuc nawet poprzeczne pekniecia na drodze. Nie wiem jaki jest Wroclaw, wiec Ci nie powiem, jak szybko zawieszenie sie skonczy. Kola, jak zapewne wiesz, to 215/45 R18. Jesli drogi dziurawe – to moze bym pomyslal o Subaru Forester albo Outback (ale outback to chyba inna polka cenowa). Amerykanski GT i europejski MPS pod wzgledem silnika, skrzyni, przeniesienia napedu to te same auta. Jedynie w Stanach moc silnika byla wieksza (274 konie a nie 260) – zreszta nie tylko w Stanach, w Japonii i Australii tez :)
Andrev001 – kazde auto mozna zajezdzic, nawet po 3000 mil, kwestia determinacji :) Ja w swoim zmienilem pierwszy raz olej po 2200 milach i teraz zmieniam co 5000 mil. Standardowo leja polsynentyk, nawet napisalem do Mazda North America czy moga wlac syntetyka typu Mobil 1 – odpowiedzieli, ze nie zalecaja i w przypadku jakichs awarii silnika moga odmowic naprawy gwarancyjnej. Uznalem, ze polsynentyk czesto zmieniany (latem co 5000 zima co 3000 mil) silnikowi nie zaszkodzi i tak juz zostalo :) W CT sprzedalo sie sporo MazdaSpeed6, coraz czesciej widuje je na ulicach, choc nie sa tak popularne jak Hondy Accord :)
Kowalesik
MazdaSpeed 6 GT 2.3 Turbo AWD
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 23:08
Posty: 159 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: MazdaSpeed 6 GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed