[Mazda 3 MPS] Różnice pomiędzy wersją Euro a USA

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez demyt » 19 lip 2010, 13:34

Witam.

Jestem na etapie kupna Mazdy 3 MPS i znalazłem jedną w Krakowie. Jest ona sprowadzona z US i nie wiem czego sie tak naprawdę spodziewać? Czy sa jakies istotne różnice przy podzespołach w silniku? Np. filtry oleju, powietrza. Wiem, że Hondy miały inne u nas niż w Stanach i trzeba było taki filtr ściągać np. przez serwis ze Stanów.
Poza tym rzeczona Mazda ma pare mankamentów typu nierówne szpary pomiędzy zderzakiem przód a maską, podobnie reflektory, a maska czyli bita w przód. Rzuce link ogłoszenia i bardzo proszę znawców o wyrażenie opini. Z relacji sprzedawcy coś stuka przednia prawa pół oś przy ostrym ruszaniu z pierwszego biegu ale jak powiedział "to nic takiego";) i bedzie trzeba wymienic za czas jakiś... no cóż troche jestem nieufny w takich przypadkach. No i lekko przyrdzewiały rant drzwi przednich.

Za wszelkie uwagi z góry dzięki.

Link: http://otomoto.pl/mazda-3-3-mps-sport-2 ... 45203.html
demyt
 

Postprzez DISItune » 19 lip 2010, 15:07

demyt napisał(a):Poza tym rzeczona Mazda ma pare mankamentów typu nierówne szpary pomiędzy zderzakiem przód a maską, podobnie reflektory, a maska czyli bita w przód. Rzuce link ogłoszenia i bardzo proszę znawców o wyrażenie opini. Z relacji sprzedawcy coś stuka przednia prawa pół oś przy ostrym ruszaniu z pierwszego biegu ale jak powiedział "to nic takiego";) i bedzie trzeba wymienic za czas jakiś... no cóż troche jestem nieufny w takich przypadkach. No i lekko przyrdzewiały rant drzwi przednich.

Za wszelkie uwagi z góry dzięki.

Link: http://otomoto.pl/mazda-3-3-mps-sport-2 ... 45203.html


Jeżeli zdjęcia są aktualne to tam nie ma żadnego "ZAWÓR UPUSTOWY BLOW-OFF HKS" tylko fabryczny plastikowy czarny zawór, który słychac ponieważ jest zmieniony dolot, chyba że to jakaś uboga wersja HKS'a ;)

Jeśli chodzi o filtry itd to nie powinno być problemu (klocki pasują na 100%), ktoś kiedyś pisał ze zawieszenie się różni ale prawdę mówiąc nie chce mi się w to wierzyć.

Na Twoim miejscu przyjrzałbym się tym stukom z przodu uwaznie, bo jeśli to jakaś pierdoła typu poduszka to będzie tanio, jesli to rzeczywiscie półoś to może się okazać że będzie drogo :|

Przód rzeczywiście jest kiepsko spasowany, delikatnie mówiąc...

Dodatkowo auto jest wystawione za niemalże połowę rynkowej wartości, ciekawe dlaczego ?? może z powodu "idealnego stanu technicznego" ??
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 9 lis 2007, 15:07
Posty: 1496 (21/14)
Skąd: Warszawa
Auto: 5.7 V8 i R1250R

Był 3 BK MPS 360KM powered by DISI-tune

Postprzez BUrdoror » 19 lip 2010, 15:27

Blow Off jest na 100% seryjny.
A co do ceny – za tyle, to ciezko kupic zwykla "trojke", a co dopiero MPS-a. Mozliwe, ze problemme sa:
1. Zle spasowanie po stluczce,
2. Niefabryczne elementy (dolot, wydech)
3. TMIC tez jakos dziwnie wyglada – sa dwie mozliwosci, albo plastikowa oslonka zostala zdjeta (zniszczona, badz nie mozna zamontowac ze wzgledu na dolot), albo jest to AutoExe, ETS, lub inny tjuningowy wynalazek...
Obrazek
Forge BPV Gen2, K&N Typhoon, Bilstein B6, TRZ Dog Bone RMM, Denso ITV22, Hypertech tune
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2010, 14:01
Posty: 519
Skąd: Praga
Auto: M3 MPS BK 2007

Postprzez Feat » 19 lip 2010, 16:31

Szukajac MPS'a dla siebie rowniez widzialem to ogloszenie, stoi ono na otomoto juz bardzo bardzo dlugo, widac ze auto jest po przygodach i zostalo jakos zlepione w calosc na handel. Proponuje sobie darowac, na otomoto nie ma aktualnie zadnej wartej uwagi 3 MPS (oczywiscie w polsce).
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 15:07
Posty: 104
Skąd: Wrocław / Wałbrzych
Auto: 3 MPS

Postprzez demyt » 19 lip 2010, 23:12

Dzięki za wyrażenie swoich uwag. Przejechałem się tym samochodem i rzeczywiście zawór ładnie syczy ale szczerze mówiąc to pierwszy i jedyny egzemplarz jakim miałem okazję jechać :D. Zdjęcia jak najbardziej aktualne. Na żywo spasowania przodu wyglądają jeszcze gorzej niestety. Co do stuków to tak jak pisałem wcześniej, sam sprzedawca przyznał się, że to pół oś. Chyba rzeczywiście odpuszczę. Poza tym przy rozmowie wyszło, że klima jest do nabicia czyli nie wiadomo czy chłodnica nie jest dziurawa, poza tym świeci kontrolka airbagu i jeszcze jakaś druga dla mnie niezidentyfikowana :) Zbyt dużo niewiadomych szczególnie, że to marka, której dobrze jeszcze nie zdążyłem poznać... Póki co ujeżdżam 206 RC ale może już niedługo zostanę szczęśliwym posiadaczem MPSa :)
demyt
 

Postprzez Brylec » 21 lip 2010, 17:05

Szukaj i wybierz mądrze a będziesz zadowolony zoom-zoom
co do tej z otomoto tez nie polecam
cierpliwość to cnota...
latam nisko szuram miską ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 cze 2010, 17:18
Posty: 26
Auto: MAZDA 3 MPS BL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed