Mazda3 MPS (BL) – Opinie i Informacje

Mazda3 MPS 2009– (BL) / Mazda3 MPS 2006–2009 (BK) / Mazda6 MPS 2006–2008 (GG)

Postprzez marwol » 15 paź 2013, 17:15

Teraz doczytałem,że dla żony. Nie wiem jaki jest Jej poziom "świadomości" jako użytkownika auta. Chodzi mi tutaj o dbanie o turbo, dwumase, czy jazde po polskich drogach na 18to calowych felgach. 1,2 bieg autem rzuca, a blacharka droga :) jak żona ogarnia i by sie nie bała i Was stać to bierz :) ale zapewne są bardziej przyjazne auta dla kobiety.

Tapatalk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 19:19
Posty: 422 (2/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda3 MPS BK '08

Postprzez Kwiat » 15 paź 2013, 17:26

Żona ogarnie, tępa nie jest i przyswaja to co się do niej mówi mając na myśli instrukcję "obsługi" tego auta. Ciekaw jestem jak z wytrzymałością sprzęgła przy normalnym użytkowaniu.
Mam na oku dwa ogłoszenia – można je tu wrzucić w celu opinii? A może ktoś będzie znał te samochody...
PS. autem też ja się będę w weekendy poruszać :)
Początkujący
 
Od: 15 paź 2013, 13:34
Posty: 4
Auto: brak

Postprzez CzarekMPS » 3 maja 2014, 11:03

Witam,

Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym właścicielem MPSa z 2011r, potrzebuje trochę wkładu i serca ale już jestem zadowolony. Pozytywnie zaliczona trasa 1600km po PL z dwójką dzieci.
Jeździłem kilkoma innymi tego typu autami i moim zdaniem:
do szybszej jazdy Focus RS najlepszy
dla normalnego użytkowania dla czteroosobowej rodziny wygrywa z Type-R
mieszane uczucia mam co do Focusa ST – odbieram go jako wersja RSa dla emeryta
jeśli jesteś emerytem w wieku przełomu czyli chcesz szpanować ale boisz się jeździć to kup sobie Golfa GTI
Jedno czego bym potrzebował to możliwość wyłączenia całkowicie kagańca i ABSu,
Początkujący
 
Od: 18 kwi 2014, 10:59
Posty: 7
Auto: Mazda 3 MPS BL, 2011 rok

Postprzez qgp » 16 sie 2014, 12:47

CzarekMPS napisał(a):dla normalnego użytkowania dla czteroosobowej rodziny wygrywa z Type-R


hmmm, z tym zdaniem bym się raczej nie zgodził. Jeszcze zależy o jakim type r mówimy. Jeśli chodzi o civica, to dla czteroosobowej rodziny raczej niepraktyczne auto – ze względu chociażby na 3 drzwiowe nadwozie (chyba, że mówimy o 4 drzwiowym sedanie type r, którego w Polsce chyba nie sprzedawali?).
IMHO dla takiej rodzinki (raczej 3 niż 4 osobowej) to idealnym rozwiązaniem jest właśnie 3 MPS lub ewentualnie Focus ST, 5 drzwiowy, który przecież tak bardzo od mazdy się nie różni.
Jeśli ktoś jest w stanie pogodzić się ze spalaniem około 13 litrów 98. oktanowej benzynki, to MPS to jedna z najlepszych opcji na hot-hatch "rodzinny".

Co do VW GTI to chyba się zgodzę... Podobne odczucia miałem testując scirocco 2.0. W sumie bardzo fajne i ładne auto, ale jazda trochę bez emocji. Wszystko jest bardzo mocno kontrolowane przez systemy. Nawet agresywny starty spod świateł nie robi wrażenia. W Maździe jest trochę tej dzikości, która daje frajdę ;) Bez tego to poco kupować ponad 200 konne auto <serduszka> ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2013, 11:25
Posty: 57 (2/0)
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda 3 MPS 2.3 DISI L3 VDT 2010 (auto )/2013 (silnik)

Postprzez Mr.Jacek » 26 sie 2014, 16:20

Cześć Wszystkim,

Jestem szczęśliwym użytkownikiem Mazdy CX-7. 4 lata 90.000 na karku i nawet słynne wichrujące się tarcze hamulcowe działają jak trzeba. Z tym moim CX'em jest tylko jeden problem – kurde ciężko się do niego dopchać ( trzech kierowców ) więc pojawiła się idea zakupu MPSa. Od jakiegoś czasu szukam i szukam i ostatnio wpadło mi w oko takie ogłoszenie: http://otomoto.pl/mazda-6-sedan-mps-2-3 ... 48548.html I tu pojawia się pytanie: czy ktoś z Forumowiczów wie coś na temat tego sprzętu? Będę wdzięczny za informacje w tym wątku.

Z pozdrowieniami
JacekM
Mr.Jacek
 

Postprzez tmx89 » 14 lut 2016, 20:04

Przymierzam się do zakupu ... na co zwracać uwage ? czy MPS-y mialy jakies wady fabryczne ? bolaczki ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2009, 21:58
Posty: 44
Skąd: Katowice
Auto: Mx-5 NA, Is200, Insignia Turbo, Is250

Postprzez Mr_Bartek » 15 lut 2016, 15:25

Bolączki typowe dla modeli MPS to rozciągający się łańcuch rozrządu, jednak w porównaniu ze wcześniejszą generacją (BK i GG) problem pojawia się dość sporadycznie i dopiero przy wysokich przebiegach. Dodatkowo dochodzą wyrabiające się mocowania silnika (są dostępne mocniejsze mocowania). Są też problemy z padającymi turbosprężarkami. Nie chcę Cię zrazić bo wszystko zależy od konkretnego samochodu i nie można wrzucać wszystkich BL MPS do jednego worka. Jak kto dba, tak ma. :) Jeśli będziesz miał jakąś trójkę na oku to polecam wrzucić link do aukcji w tym dziale: viewforum.php?f=35 koledzy forumowi pomogą jak mogą. :)
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez leonidass » 22 lut 2016, 11:41

seryjne miały co ci mod napisał(tuned by) ale tuningowe to już uderzać musisz do żródeł których podać nie mogę bo ........ bannnnnnnnnn he przykre
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2015, 15:53
Posty: 190 (1/1)
Auto: czarne wściekłe
stroker 2.2
evo 6 TME IN PROGRESS
ex.– m6 3.0 v6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy MPS / Mazdaspeed