Mazda CX-7 (ER) – Opinie i Informacje

Mazda CX-7 2006–2012

Postprzez domin1979 » 19 gru 2008, 22:25

Poszperałem w dziale "Pozostałe modele" i widzę, że nie ma konkretnego tematu poza jednym skupionym na różnicach wersji EU i US.

Więc pozwolę sobie zacząć:

Jestem kolejnym szczęśliwym nabywcą tego cudeńka i pora (tak na gorąco) na kilka pierwszych refleksji.

Od razu zaznaczam, że wiele będzie odniesień do mojej poprzedniej M6 GG ale trudno się od tego powstrzymać.

Pozycja za kierownicą: pomimo podobnych wymiarów CX-7 sprawia wrażenie dużo większej, zapewne przez jej wysokość ale w moim odczuciu wnętrze jest podobnych rozmiarów jak w M6, chyba nawet z suchych danych też tak wynika. Lusterka są duże, co daje poczucie kontroli. Teraz najważniejsze: jak ktoś wcześniej jeździł autem pokroju M6 czuje się jak w domu; ten sam wyświetlacz od ustawień, ta sam kontrola klimatyzacji, te same przełączniki świateł itp itd. Jak dla mnie bomba.

Wnętrze: trafił mi się czerwony metalik z kremową tapicerką. Skóra wygląda okazale ale z pewnością będę to pucował ;) jest trochę miększa od tej w M6, boczki drzwi są ładnie obszyte skórą. Podłokietnik w kolorze ciemnym, nie wiem czy celowo czy to ten sam od wersji czarnej ale na pewno jest to praktyczne. Brakuje regulacji położenia jak w nowej M6.
Audio (9 x BOSE) przyjemne ale jeszcze nie miałem czasu się dobrze spoufalić bo skupiłem się na silniku :P

Bagażnik (455 l) trochę mniejszy jak w M6 (o 50 l)ale pewnie bardziej pakowny od hatchback'a ze względu na tylną klapę a'la kombi.

Ruszamy: odpalam silnik i... czy on na pewno chodzi? :D to po-traktorowe wrażenia. Po przestrodze Pana Tomka (sympatycznego kierownika salonu, który mnie w ten samochód ożenił) zacząłem delikatnie i chwała mu za to; jedynka, dwójka, trójka... dobra rada, musisz obserwować prędkościomierz i to nad wyraz często :P
Co mi się najbardziej podoba to to, że silnik łączy zalety diesla i benzyniaka. Czyli ogromny moment (380Nm) plus jego dostępność. Auto przyśpiesza żwawo od 2 do 6-7 tyś obrotów. COŚ WSPANIAŁEGO!
Zawieszenie jest przyjemnie sprężysto-sztywne. Na zakrętach pozwala na BARDZO dużo, a tłumienie pozostaje na odpowiednim poziomie. Każda dziura to krótki "puk". Żadnej łajby, nierówność jest wyłapywana i tyle.
Poczucie prędkości jest zamazane, trudno powiedzieć czy jedziemy 80 czy 130 km/h, po prostu jedziemy do przodu. Wyprzedzanie? To jest ten moment, w którym przestajemy żałować wydanych pieniędzy i zapominamy o dystrybutorach :D
Trudno to opisać, kiedyś myślałem, że diesel fajnie ciągnie... Na V biegu i 100 km/h wciskamy gaz i po chwili przekonujemy się co to jest "G" (chodzi o to z fizyki ;)); po redukcji biegu wrażenia przychodzą ze zdwojoną mocą :)
Poziom hałasu w aucie jest na naprawdę niskim poziomie, przy jeździe turystycznej silnika nie słychać, przy redukcji nadciąga przyjemny warkot, za właśnie który prawdopodobnie się płaci ;)

Wady: póki co to: brak podświetlenia schowka; trochę nie mogę dojść do porozumienia z przednimi sensorami do parkowania ale z nimi negocjuję. Jako wada nasuwa się również spalanie ale mnie nic nie zaskakuje, póki co 11.5, z pewnością będzie więcej, w granicach 13-15l.
Spalanie bym przyrównał do sytuacji, w której mamy do wyrwania super-laskę w drogiej knajpie i wypada postawić driny... czyli albo łapiemy taniego paszteta albo się wypruwamy z kasy i swobodnie opowiadamy o wieczorze kumplom :) W przypadku CX-7 raczej opowiadamy kumplom :P

A co Wy myślicie o tym wehikule?

PS. Z góry przepraszam za przydługi monolog...ale nie mogłem się powstrzymać!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Pawko_6 » 20 gru 2008, 10:38

domin1979 gratuluję zakupu i życzę dalszej radości z użytkowania. Twoje opinie są bardzo cenne, chętnie przeczytam kolejne o CX-ie, ponieważ mam ogromne parcie w tym kierunku. <tuptup>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 14:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez domin1979 » 20 gru 2008, 23:01

Pawko_6 napisał(a):chętnie przeczytam kolejne o CX-ie, ponieważ mam ogromne parcie w tym kierunku. tuptup
Na pewno przeczytasz :) i powiem Ci, że parcie w na prawdę dobrym kierunku!

Do zalet po kolejnym dniu użytkowania dodałbym:
– duże lusterka co ułatwia życie;
– świetna skrzynia, dobra precyzja;
– rewelacyjne hamulce (36.5 m na zimnych wg testów) i to czuć; nawet dziś się przydały dzięki pewnej pani...
– dobre audio z 9 głośnikami z opcją Centerpoint coś jak surround i fajnie brzmi.
– odwracany spód bagażnika (łatwy do mycia) ale tak czy inaczej zarzucę matę.
– opony łatwe do przekładki (profil 60) więc nie trzeba inwestować w dodatkowe felgi.

Minusy:
-światła w opcji AUTO nie działają w dzień, zresztą zgodnie z prawem niemieckim ale może da się to przestawić na warunki polskie.
– jak opieram prawą nogę to trochę nadziewam się na kant konsoli ale może to ja jeżdżę rozwalony jak Kaligula...

CDN
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez newbie » 21 gru 2008, 22:11

gratuluję

to bez wątpienia wielowymiarowo najlepsza Mazda

ja swoją niestety sprzedałem (1 rok frajdy)
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2003, 06:53
Posty: 475 (0/2)
Skąd: MAZDA Lublin
Auto: F20 M135i x
BP X AWD
F2 EQ

Postprzez domin1979 » 27 gru 2008, 18:31

newbie napisał(a):ja swoją niestety sprzedałem (1 rok frajdy)
Nie widziałem, że odpisałeś :P
Tak z ciekawości czemu jej się pozbyłeś, za dużo km robisz?

EDIT:
Znalazłem kolejną wadę: brak oświetlenia w drzwiach takiego jak w M6 przy wysiadaniu.
Schowek też bez światła jak już pisałem i do tego nie ma światełek przy lusterkach jak chciałbym zrobić makijaż ;) Wniosek: w CX-7 zaoszczędzono na oświetleniu :P Przynajmniej we wnętrzu ani w bagażniku niczego nie brakuje. Za to są halogeny, a w M6 pomimo Top wersji nie miałem.

Pierwsze spalanie jak w podpisie. 1/3 -trasa 2/3 miasto. Póki co je akceptuję w pełni za błogą ciszę i wrażenia z jazdy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Rufus78 » 27 gru 2008, 18:45

Witaj Domin,

Od jakis 2 miesiecy jezdze białą CX-7 i faktycznie radosc z jazdy jest spora :D Własciwie wszystko mi sie w autko podoba oprócz spalania i srednicy zawracania, która jest zdecydowanie za duzą jak na mój gust (mam wersje US).

Chce sie wybrac do jakiegos warsztatu i zastanawiam sie czy dac sie oskubac w ASO czy jest jakis sprawdzony serwis w wawie....?
Początkujący
 
Od: 17 lip 2008, 21:31
Posty: 13
Skąd: W-wa
Auto: CX 7 GT – Śliczna

Postprzez domin1979 » 27 gru 2008, 18:54

Rufus78 napisał(a):Własciwie wszystko mi sie w autko podoba oprócz spalania i srednicy zawracania, która jest zdecydowanie za duzą jak na mój gust (mam wersje US).
Nie wiem jak wersja US ale UE ma promień zawracanie taki sam jak nowa M6 na 18" kołach, więc ja jestem in plus zaskoczony. Ale w końcu wymiary praktycznie te same poza wysokością.
Rufus78 napisał(a):Chce sie wybrac do jakiegos warsztatu i zastanawiam sie czy dac sie oskubac w ASO czy jest jakis sprawdzony serwis w wawie....?
Z tego co wiem to gwarancja Cię nie dotyczy więc po co przepłacać w ASO, lepiej dać zarobić Jaksie. Wszyscy sobie go chwalą i zawsze kasa zostaje w rodzinie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Rufus78 » 27 gru 2008, 22:41

domin1979 napisał(a):
Rufus78 napisał(a):Własciwie wszystko mi sie w autko podoba oprócz spalania i srednicy zawracania, która jest zdecydowanie za duzą jak na mój gust (mam wersje US).
Nie wiem jak wersja US ale UE ma promień zawracanie taki sam jak nowa M6 na 18" kołach, więc ja jestem in plus zaskoczony. Ale w końcu wymiary praktycznie te same poza wysokością.
Rufus78 napisał(a):Chce sie wybrac do jakiegos warsztatu i zastanawiam sie czy dac sie oskubac w ASO czy jest jakis sprawdzony serwis w wawie....?
Z tego co wiem to gwarancja Cię nie dotyczy więc po co przepłacać w ASO, lepiej dać zarobić Jaksie. Wszyscy sobie go chwalą i zawsze kasa zostaje w rodzinie ;)


Własnie sie przebilem przez wątek warsztatowy i chyba sie wybiore do Pana Jaksy albo do tego goscia przy Modlinskiej – zobacze jak obaj stoją z terminami.

Jeszcze jeden drobiazg, który mnie w mojej Madzi irytuje – mam wersje Grand Turing czyli teoretycznie full wypas a nie ma komputera z chwilowym i srednim spalaniem – przy tej klasie autko to powinien byc standard moim zdaniem. No chyba ze jestem kołek i nie umiem tego znaleźć ale raczej juz sprawdzilem wszystkie opcje...
Początkujący
 
Od: 17 lip 2008, 21:31
Posty: 13
Skąd: W-wa
Auto: CX 7 GT – Śliczna

Postprzez Rufus78 » 27 gru 2008, 23:08

domin1979 napisał(a):
Rufus78 napisał(a):Zamiast klawisza Info mam klawisz SAT, zdaje sie ze do telefonu satelitarnego ysz

Więc prawdopodobnie tego nie masz... tu niestety bierze górę specyfikacja amerykańska, spalanie zasadniczo ich nie interesuje, w Europie by to nie przeszło.


Zgadza sie, spalanie tez mam ciut wieksze niz 13, które podajesz dla swojej Madzi. U mnie wychodzi bliżej 17L ale to automat – na ręczna przełączam tylko jak trafi sie jakiś amator wyscigów :D

BTW – obejrzałem fotki Twojego autka – wizualnie róznice z wersja US sa minimalne. Ja mam kolor Biały (perła) i czarną skóre. Na poczatku tez chcialem jasną skóre, która z tym czarnym paskiem wyglada rewelacyjnie ale własnie na świat przyszedł nasz pierwszy Junior i jak pomysłałem co on mi zrobi z jasna tapicerka to sobie odpusciłem :–)
Początkujący
 
Od: 17 lip 2008, 21:31
Posty: 13
Skąd: W-wa
Auto: CX 7 GT – Śliczna

Postprzez marcink » 29 gru 2008, 08:37

newbie napisał(a):gratuluję

to bez wątpienia wielowymiarowo najlepsza Mazda

ja swoją niestety sprzedałem (1 rok frajdy)


Ja na szczęście ją odkupiłem! Rzeczywiście daje dużo frajdy, choć dopiero zrobiłem nią 3 tys.
Wadą (niewielką) jest trochę mniejszy bagażnik niż w M6 kombi i chyba trochę mniej miejsca na tylnej kanapie.
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2007, 10:04
Posty: 7
Skąd: Lublin
Auto: CX-7 Expression

Postprzez domin1979 » 29 gru 2008, 09:41

marcink napisał(a):chyba trochę mniej miejsca na tylnej kanapie.
Też mam takie ważenie choć wymiary i rozstaw osi ten sam...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez qba77 » 30 gru 2008, 11:28

Zgadzam się z Tobą w pełni. Za taką cenę, taki samochód, to naprawdę okazja. Wyposażenie super, a komfrot jazdy jak w autach najwyższej klasy. Ja swoją błękitną panią jeżdżę niecałe dwa miesiące i za każdym razem rano jak schodzę do garażu, to gęba mi się uśmiecha sama. I nieważne, że strasznie spragniona ta moja pani i najchętniej non stop by coś w siebie wlewała ;) i tak uważam, że warto
Początkujący
 
Od: 28 lis 2008, 14:26
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7

Postprzez domin1979 » 30 gru 2008, 14:11

Chyba nikt nie żałuje zakupu tego auta :) Również uważam, że za te pieniądze i w tej klasie nic tak dobrego się nie znajdzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez krzysztof123 » 4 sty 2009, 17:09

Witam .
mam pytanie od niedawna jestem posiadaczem cx-7 i mam problem z ustawieniem fotela ,a mianowicie podczas jazdy boli mnie prawa noga próbowałem już przeróżnych pozycji i problem jest taki sam .

może ktoś wie czy można np. obniżyć pedał gazu bo jest dość wysoki ,albo zdjąć jakiś ogranicznik żeby przesunąć fotel jeszcze bardziej.
Nie należę do osób bardzo wysokich mam 185 cm, myślę ze mały powód to dosyć krótkie siedzisko fotela,ale może jakoś się temu da zaradzić bo narazie to żadna przyjemność z jazdy.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź
krzysztof123
 

Postprzez kinemax » 4 sty 2009, 22:15

Też jestem zadowolony... Też wolałbym żeby mniej chlała, ale ukochanej wiele się wybacza. Radocha z jazdy trudna do opisania, a kiedyś wydawało mi się, że Alhambra po chiptuningu nieźle jeździ <lol>
Paweł z W-wy
Świeżutka, bielutka CX-7 :)
normalnie 12-13/100, extremalnie 9,6/100
Początkujący
 
Od: 16 sie 2008, 20:21
Posty: 15

Postprzez domin1979 » 5 sty 2009, 21:30

krzysztof123 napisał(a):może ktoś wie czy można np. obniżyć pedał gazu bo jest dość wysoki ,albo zdjąć jakiś ogranicznik żeby przesunąć fotel jeszcze bardziej.
Nie należę do osób bardzo wysokich mam 185 cm, myślę ze mały powód to dosyć krótkie siedzisko fotela,ale może jakoś się temu da zaradzić bo narazie to żadna przyjemność z jazdy.
Hmm...ja mam 183cm wzrostu i z pozycją za kierownicą nie mam problemu. Pedał gazu wydaje mi się... normalny, może wcześniej jeździłeś czymś z niskim pedałem i się przyzwyczaiłeś? Może musisz sobie łydkę wyrobić ;) Mi jedynie trochę przeszkadza róg konsoli jak opieram prawą nogę ale dramatu nie ma.
kinemax napisał(a):Radocha z jazdy trudna do opisania,
Dziś w nocy miałem okazję jechać po zaśnieżonej trasie w środku nocy i nie spodziewałem się takiej frajdy z 4x4 :) Wszyscy się wlekli 50-60, a ja spokojnie jechałem 80-90, a przy hamowaniu jak od czasu do czasu sprawdzałem nawet się nie załączał ABS. Wypada dodać, że na Sottozero Pirelli. REWELACJA! Poza tym ledwo zdążyłem na samolot :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 10:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez krzysztof123 » 6 sty 2009, 22:58

Witam , jeździłem wcześniej passatem,ale jak czytam na różnych forach to piszą że Mazdy mają zbyt krótkie fotele i źle wyprofilowane więc nie wiem czy to można jakoś zmienić czy będę musiał ją sprzedać?
Po za tym frajda z jazdy faktycznie jest przednia .
krzysztof123
 

Postprzez jancio68 » 7 sty 2009, 11:33

Witam,

Olbrzymia przyjemnośc z jazdy. Dobra pozycja za kierownicą. Siedzi się wysoko.
Wyprzedzanie i jazda w trasie to poezja. Równy i mocny ciąg od 2,5 tyś/obr do końca. Bieg praktycznie bez znaczenia.
Szerokie słupki boczne-trzeba uważac, żeby na pasach kogoś nie zdjąc.
Dobre światła drogowe.
B. dobre trzymanie na drodze.
Mało schowków i oświetlenia wew. Przydałby się schowek np. pod siedzeniem.
W ustawieniu fotela nie widzę żadnego problemu.
Spalanie? No cóż. Nie ma róży bez kolców. Trzeba przywyknąc. Obecnie przy tych warunkach pogodowych: 14,3 l To też nie jest dużo dla tej mocy i 1750kg. Raczej cena wachy jest problemem.
Silnik pracuje cicho. Żadnego widowiskowego wycia i gwizdów i fajerwerków.
Miło mruczy przy odpalaniu.
Podgrzewanie foteli teraz się przydaje :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2008, 16:34
Posty: 264
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 Expression

Postprzez Lucass » 7 sty 2009, 13:25

Witam

Mnie również to auto sprawia dużą radość z jazdy i mimo że mam Cx-a już rok i przejechałem 25 tkm to zawsze niemogę sie doczekać kiedy znów go odpalę.
Ten wóz ma wszystko czego kierowcy potrzeba do jazdy. Nie jest na szczęście napchany jakimiś gadżetami elektronicznymi czy systemami a'la I-drive za które słono się płaci a jak zaniemogą to cięzko jest naprawić i człowiek jeżdzi od serwisu do serwisu.
Mnie osobiście brakuje dobrego automata . Moje auto zostało dodatkowo wyciszone profesjonalnymi matami Dynamat i na poczatku wydawał mi się tak cichy że tylko po obrotomierzu wiedziałem kiedy przerzucic bieg.Teraz już sie przyzwyczaiłem i słysze silnik :)
Jeśli chodzi o spalanie to mnie średnio wychodzi 11.8 L ale raczej staram się mniej jeżdzić po zatłoczonych miastach tylko raczej nieduże trasy ok 80 km.

Mam do Szanownych użytkowników Madzi Cx-7 następujące pytanko :
-Czy czasami sprawdzacie stan oleju ? U mnie zawsze po wymianie oleju jest tak jakby serwis przelewał i zaznaczan jak Madzia była nówka żyleta z salonu zalana fabrycznie olejem to też było go ponad stan.
Jest to dziwne zjawisko , dzisiaj rano sprawdzałem na zimnym silniku i miałem równiutko z MAX-em a jak zrobiłem dosłownie z 5 km i przyjechałem do garażu to było go ok. 0.5 cm powyżej MAX-a <jelen>
Rozmawiałem w tej sprawie z mechanikiem serwisu i mówił że w tym silniku wytwarzają się pewne podciśnienia i tak to jest.
– dolewaliście już płynu chłodzącego ? on też troche wariuje i jest bardzo podatny na temp. tzn bardzo się rozszerza i kurczy

Pozdrawiam
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 09:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez jancio68 » 7 sty 2009, 14:15

Aż poleciałem i sprawdziłem ten olej. Na zimno mam pod max-a. I tego bym się trzymał. Tak być powinno. Osobiście nie jestem za zbytnim ingerowaniem zanadto w to co się dzieje pod maską bo się po prostu na tym nie znam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2008, 16:34
Posty: 264
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 Expression

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9