Opinie o radioodtwarzaczach samochodowych

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Sparhawk » 8 sty 2015, 17:59

Mam czas i chcę kupić raz a porządnie nic na siłę. Obecnie mam radio które gra przystępnie, ma port USB i korzystam z pendrive. Czasem włożę płytę bo posiadam całkiem sporą kolekcje CD w domu ale obecnie mój sprzęt nie czerpie korzyści z jakości CD a wkładanie płyt i ich wożenie sprawia trochę trudności :).

PS Denon DCT R1 w wersji ciemnej ma chyba najładniejszy panel jaki widziałem – opisywana oferta dotyczy niestety srebrnej wersji :)

PS2 Z nowych radioodtwarzaczy znalazłem takie cudo: Pioneer DEH-X9600BT w bardzo atrakcyjnej cenie w porównaniu do innych ofert na ten model. Plusem kompatybilność technologiczna (bluetooth, usb, czyta wav i aac). Pytanie jak z jakością dźwięku bo cena nawet ta dobra to jednak 650zł.
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/pioneer-deh-x9600bt-bluetooth-usb-mp3-super-cena-i4943792968.html


PS3 Znalazłem też kilka ciekawych Alpine używanych – co o nich sądzicie?
Kod: Zaznacz cały
http://allegro.pl/radio-alpine-cda-9812rb-adapter-usb-sd-i4974002850.html
http://allegro.pl/alpine-cda-9853-gwarancja-i4967326122.html
http://allegro.pl/alpine-cda-9815rb-czerwone-podswietlanie-i4960940176.html
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2014, 23:29
Posty: 24
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BP Hikari e-Skyaktiv-X 186KM ’22

Postprzez Marine_4000 » 9 sty 2015, 13:41

Sparhawk napisał(a):Przeczytałem co prawda większość wątku ale nadal nie wiem gdzie i jak szukać dobrego radioodtwarzacza. Kluczowa jest JAKOŚĆ DŹWIĘKU, bo przecież po to się robi profesjonalne car audio. Jednak koniecznie musi być możliwość podłączenia USB i bardzo fajnie by było jakbym mógł w jakikolwiek sposób połączyć z nim telefon (AUX lub Bluetooth), jednak jak wyżej to jest coś dodatkowego najważniejsza jest jakość.


Mając 500 zł na wydaniu i trochę czasu można już wybierać ze staszych sprzetów z górnej półki, albo nowych z powiedzmy niskiej.
Jeśli kluczowa jest jakość dźwięku + różne gadżety typu USB i Wav po USB, BT, to poszukaj w używce Pioneer deh 80 prs. Spełni wszystkie Twoje obecne jak i przyszłe oczekwiania (w miarę rozwoju) i będzie to bardzo mocny element Twojego systemu.

Lub też Pioneer DEH P88RS:
http://olx.pl/oferta/radio-samochodowe- ... 66ac1b7b7e
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 maja 2013, 08:49
Posty: 439 (3/11)
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Auto: Mazda 6 GG '05 FL
2.0 147KM + LPG
oraz
Ford Mondeo MK4 '07
2.5T + LPG

Postprzez Sparhawk » 9 sty 2015, 19:44

Szukam, czytam, informuje się i łowie promocje znalazłem JVC KD-SH1000 w bardzo dobrej cenie i myślę, że ta ma wszystko czego potrzebuje poza plikami bezstratnymi i z jednej strony taka jednostka powinna mnie zadowolić ale z tyłu głowy mam taką niepewność ze względu na ograniczenie do MP3 i CD. Nie ma też połączenia z telefonem ani BT ani AUX ale z tym już się pogodziłem bo w starszych modelach ciężko a nigdy nie było to dla mnie coś co "musi być".

Z alpinek słyszałem najwięcej dobrego o CDA-9835r ale nie widziałem żadnej w akceptowalnej cenie (max te 600-650zł więcej nie chcę wydawać bo jestem przekonany, że w tej cenie "złowie" coś na prawdę porządnego używanego).

Znalazłem też Kenwood'a KDC-BT61U i przykuł moją uwagę dobrymi opiniami i obsługą BT i AUX ale to chyba już nie ta półka jeśli chodzi o jakość dźwięku. Co myślicie?
Kod: Zaznacz cały
http://olx.pl/oferta/kenwood-kdc-bt61u-mp3-usb-bluetooth-jak-nowe-CID5-ID8kZZn.html#058872a419


Odnośnie pionieera – jeśli ta marka to też jedyny model o jakim słyszałem same dobre rzeczy to DEH P88RS ale tam jest chyba bida straszna z wejsciem (jest w ogóle USB czy SD? bo jakiś port tego typu muszę mieć, jak nie ma to odpada).

Natomiast pierwsze słyszę o DEH 80 PRS muszę przestudiować temat bo wygląda fajnie i z "ficzerów" ma wszystko włącznie z BT (do rozmów się przyda no i mam kupę muzyki w MP3 320kbps na telefonie więc zawsze stanowiłby alternatywną metodę puszczenia czegoś, czego akurat na usb "nie ma" czy to po BT czy AUX więc zdecydowanie traktuje to jako istotny plus). Problemem jest dostępność używek i cena nówki która znacząco jest poza budżetem. Pytanie też czy jakościowo dorównuje innym branym pod uwagę bo jak jest dużo gorsza jakość to nawet "ficzery" mnie nie przekonują :).
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2014, 23:29
Posty: 24
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BP Hikari e-Skyaktiv-X 186KM ’22

Postprzez Lowiec » 9 sty 2015, 19:58

U siebie podlaczajac telefon poprzez aux zauważyłem słabsza jakość niż przy odtwarzaniu mp3 z cd. Cóż, telefon to tylko aparat do dzwonienia a nie high endowy odtwarzacz muzyczny.
Telefon po bt w aucie to też trochę strata prywatności rozmowy, wiem, mam i teraz wybrałbym małą słuchawkę bt jako zestaw głośnomówiący.
Nie dokazuj, miła nie dokazuj...
http://www.youtube.com/watch?v=eP5wNDeGqLk&feature=related

Link do kilku dokumentów na temat Xedosa:
https://docs.google.com/folder/d/0B_CZcjbKtd0KblBqRVpPcEVxaE0/edit
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 22:57
Posty: 1399 (0/2)
Skąd: Gryfino
Auto: Xedos 6 1.6 '96 CA B6 Z8 CA2 LPG BRC
M-B 180 Kompressor Sportcoupe
Opel Astra II 1.6 16V
E53 3.0d

Postprzez Sparhawk » 9 sty 2015, 20:56

No na pewno jest gorzej bo wówczas korzystasz z karty muzycznej podłączonego urządzenia, jednak nie dajmy się zwariować jeśli nie zamierzasz używać tego na codzień to jest to fajna funkcja ułatwiająca życie (np. masz ochotę na konkretną piosenkę, której nie masz zgranej to możesz ją mieć na telefonie lub nawet pobrać z internetu i puścić) a jakość zależy też od urządzenia – mam iPhone i uważam, że jako alternatywa to jest daleko w tyle do dobrego sprzętu audio ale w razie czego da radę i masakry nie będzie ;).

Odnośnie słuchawki bluetooth – kolejne urządzenie które trzeba kupić (i za nie zapłacić), pamiętać o stanie naładowania, zakładać, ściągać etc. Oczywiście jest to dobrą opcją, którą będę rozważał jak kupie radio bez wsparcia jednak jeżdżę w 90% samochodem sam i bluetooth byłby dla mnie do rozmów super wygodny.

Z tego co się do tej pory zorientowałem to Pioneer DEH 80PRS zapowiada się bardzo atrakcyjnie, ponoć jakość dźwięku też jest bardzo dobra (choć jeszcze nie znalazłem stosownego info na dobrym forum gdzie faktycznie jak ktoś mówi, że dobra to można wierzyć). Integracja ze smartphone jest genialna, posiada wszystko czego oczekiwałbym od wysokiej klasy radia, jedynie cena nowego jest poza zasięgiem ale jakby używany się trafił w dobrej cenie to bardzo ciekawa propozycja.

W międzyczasie natknąłem się jeszcze na coś takiego jak Clarion cz702e. Posiada z grubsza podobne funkcje co Pioneer i bardziej przystępną cenę. Co sądzicie o tych dwóch modelach?
Kod: Zaznacz cały
http://olx.pl/oferta/radio-samochodowe-clarion-cz702e-z-procesorem-dzwieku-CID5-ID7QQu1.html#2a768b1a18
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2014, 23:29
Posty: 24
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BP Hikari e-Skyaktiv-X 186KM ’22

Postprzez Marine_4000 » 9 sty 2015, 23:39

Miałem jakiś czas CZ702e. Za cenę jaką można kupić używkę jest bezkonkurencyjne jeśli chodzi i funkcjonalność. Nie mam na myśli BT czy USB bo mnie to nie interesuje, ale zwrotnicę na pełne 3-way + korekcje czasowe + zaawansowany EQ. Dźwiękowo wypada zdecydowanie blado przy 80PRS.
Tą jednostkę ma znajomy i ugrał na niej wicemistrza Polski chyba 2 lata temu. Radyjko kosi i warto zapłacić ten 1000 zł za nową sztukę. Otrzymujesz w zamian dosłownie wszystko + dobry dźwięk.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 maja 2013, 08:49
Posty: 439 (3/11)
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Auto: Mazda 6 GG '05 FL
2.0 147KM + LPG
oraz
Ford Mondeo MK4 '07
2.5T + LPG

Postprzez Sparhawk » 10 sty 2015, 02:10

No przyznam szczerze, że czytam o tym radiu (EDIT: chodzi mi o Pioneer DEH 80PRS) i dla mnie jest to obecnie #1 na liście strasznie się na to radyjko nagrzałem, jednak na nowe mnie nie stać a nawet jakbym dozbierał to by to mocno spowolniło rozwój pozostałych elementów CA, które muszę zrobić i przy których ta jednostka by zaczęła błyszczeć. Liczę na desperata, który sprzeda zadbaną używkę za troche mniej :D chociaż dzis nie udało mi się znaleźć żadnej oferty używanego :/ Nowy najtaniej 1100zł.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2014, 23:29
Posty: 24
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BP Hikari e-Skyaktiv-X 186KM ’22

Postprzez Sparhawk » 18 sty 2015, 16:33

Ze względów ekonomicznych nie udało mi się zdobyć pionka (nowy dużo za drogi używki praktycznie nieosiągalne a jak już znalazłem jedną to też ktoś sobie życzył 900zł) kupiłem ostatecznie JVC KD-SH1000 za 450zł z wysyłką także myślę, że cenowo dobra oferta. Radia jak na razie jeśli chodzi o jakość dzwięku nie mam jak przetestować bo reszta instalacji "w drodze" ale myślę, że ma ogromny potencjał. Strasznie wpienia mnie jedynie to, że po wyłączeniu czyta pendrive na nowo (tj. szuka plików 10sek i włącza pierwszy utwór na penku nie pamięta gdzie się skończyło). Muszę sprawdzić czy z SD też jest ten problem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2014, 23:29
Posty: 24
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BP Hikari e-Skyaktiv-X 186KM ’22

Postprzez Lowiec » 18 sty 2015, 18:28

Z zaprogramowanymi stacjami radiowymi czy ustawieniami radia jest tak samo? Może nie jest podłaczone podtrzymanie pamięci radia. Co na ten temat pisze net?
Nie dokazuj, miła nie dokazuj...
http://www.youtube.com/watch?v=eP5wNDeGqLk&feature=related

Link do kilku dokumentów na temat Xedosa:
https://docs.google.com/folder/d/0B_CZcjbKtd0KblBqRVpPcEVxaE0/edit
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 22:57
Posty: 1399 (0/2)
Skąd: Gryfino
Auto: Xedos 6 1.6 '96 CA B6 Z8 CA2 LPG BRC
M-B 180 Kompressor Sportcoupe
Opel Astra II 1.6 16V
E53 3.0d

Postprzez Sparhawk » 7 lut 2015, 23:11

Problemem była zepsuta kostka, którą wymieniłem na nową zamówioną z alledrogo za 15zł z wysyłką oraz wadliwy pendrive? Innego pamięta a tego nadal wywala. Radio jest fantastyczne, jakość dzwięku jest super jestem w trakcie montowania znacznie bardziej rozbudowanego systemu zobaczymy jak poradzi sobie z subem, czasówkami i aktywnymi zwrotkami jak już skończę :).
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 cze 2014, 23:29
Posty: 24
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BP Hikari e-Skyaktiv-X 186KM ’22

Postprzez Gared » 1 mar 2015, 21:11

Dwa pytania:
1. Czy Sony cdx-cd220 jest coś warte na rynku wtórnym, czy mogę je sobie zostawić jako źródło dźwięku w garażu? ;)

2. Polećcie proszę jakieś w miarę sensowne radio 2din. Nie mam jakichś przesadnie wielkich wymagań:
– pilot
– duży ekran i możliwość podłączenia kamery (albo i dwóch) cofania
– cena... im mniej tym lepiej, czyli do 1k, aczkolwiek jestem w stanie dorzucić jeszcze trochę grosza. Radio może być używane.
– głośniki to helix dark blue, brak wzmacniacza, choć może za jakiś czas się trafi.
– usb oraz aux-in mile widziane

Zakup nie jest na teraz, to raczej kwestia kilku miesięcy, po ogarnięciu pilnych rzeczy w aucie.

Edit: Ewentualnie jeśli jest radio 1din spełniające powyższe, to też może być.
Obrazek
Miód jest dla mięczaków. Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Prawdziwi mężczyźni żują pszczoły.
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2008, 19:25
Posty: 861 (0/4)
Skąd: Pruszcz Gdański
Auto: Było:
323f bg B6
mx-3 K8
mx-3 KL
323f BA GT KL
Jest:
Saab 9-5@270KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje