Podłączenie Wzmaczniacza/Wzmacniaczy, Subwoofera, Procesora.

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Blade » 13 lip 2007, 10:43

Witam.

Na wstępie informuję że jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o car audio <jelen> .
Ale mam parę pytań na temat zestawu audio który chcę zamontować w swoim aucie. Coprawda to sprzęt budżetowy, ale audiofilem nie jestem. Do konkursów CarAudio też nie będę startował ;) Po prostu ma ładnie grać i tyle. Zamontowałem już:

Jednostka centralna: Clarion ARX 7375R
Zmieniarka: Clarion CDC634
Głośniki przód: Infinity Reference -nie pamiętam symbolu, 3-drożne 13tki

Chcę dołożyć (już zakupione):

Głośniki tył: Infinity Reference 6953i
Wzmacniacz: JBL GTO 2000
Procesor: Clarion DPH7300
Tuba:JBL CTX 3000

I czas na pytania:

1. Wydaje mi się że procesor do pracy wymaga wzmacniacza. Ilo kanałowy ma być? 4? Jakiej mocy najlepiej i co polecacie? Rozważam jakaś używkę w kwocie ok 300, 400 zł

2. Czy zostawić sobie wzmacniacz który mam do napędzenia Suba i kupić 2gi do procesora czy sprzedać i kupić coś wiekszego co napędzi całość?

3.Będę raczej musiał położyć nowe okablowanie, do głośników jak i zasilające. Co waszym zdaniem ma najlepszy stosunek cena/jakość? Powtórze się ale budżet dość ograniczony.

4.Sam nie będę w stanie tego wszystkiego podłączyć. Czy znacie może jakiś dobry i niedrogi punkt we Wrocławiu? Na Extreme Car Audio chyba nie będę sobie mógł pozwolić ;) A może ktoś z forumowiczów z Wrocławia lub okolic zechciałby pomóc?

5. Mam okazję kupić Deck Clariona DRX9375 za ok. 300 zł w bardzo dobrym stanie. Czy to opłacalny zakup i czy warto się przesiadać z ARX7375? Auto nie jest wygłuszone i chyba nie będę tego robił w najbliższej przyszłości, jesli wogóle.


Z góry dziękuję za pomoc :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Postprzez Adaś » 13 lip 2007, 12:31

Kup głośnik w skrzyni a nie tubie!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 16:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez MvG » 13 lip 2007, 17:18

Ad.1 Napewno musisz mieć wzmacniacz. Ilu kanałowy?... to zależy co włożysz do samochodu. Jeżeli chcesz z przodu głośniki, z tyłu głośniki, skrzynie w bagażniku jeden może nie wystarczyć, chociaż przednie głośniki możesz podpiąć pod radio (nie zagrają tak jak powinny ale będą miały jakąś moc na granie). Za 300-400 zł kupisz napewno jakiś wzmacniacz używany.

Ad.2 Piszesz, że masz ograniczone fundusze. Dlatego wykorzystuj to, co już posiadasz. Ten wzmacniacz, który masz napewno sie przyda. Ma moc 2x75W RMS przy 4 Ohm lub 1x220W RMS po zmostkowaniu. W takim przypadku możesz go użyć albo do napędzenia przednego systemu głośników albo do suba. Możesz też zrobic taką kombinację, że dołożysz do 4kanałowego, którym napędzisz system z przodu a pozostałe dwa kanały zmostkujesz i dasz na skrzynkę. Opcji jest kilka, musisz sobie wyliczyć ile każda z nich kosztuje. Ja osobiście radzę Ci zrobić system przód + sub w bagażniku. Zrezygnować z [jakich?] głosników ale wybór należy do Ciebie.

Ad.3 Jeżeli chodzi o kable, uważam że tu trzeba wybierać optymalne rozwiązania, tzn. nie przesadzać z grubością z myśla o tym, że w przyszłości będzie zmieniany sprzęt na lepszy z większą mocą. Raczej to występuje sporadycznie a skoro ktoś bawi się często w audio to ma też na to pieniądze i kupuje lepsze marki. Rozeznaj sie w jakich cenach są kable DLS – dla mnie bardzo dobra firma.

Ad.4 Nie mieszkam we Wrocławiu, dlatego nic nie wiem o tamtejszych firmach. Poczytaj tutaj: http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=37554 A może masz jakiś znajomych, którzy by pomogli bo wiadomo, w firmie płacisz więcej niż prywatnie. Nawet znajomemu możesz zapłacić, napewno mniej niż gdybyś wstawiał do jakiejś firmy.

Ad.5 Błąd! Auto musisz wygłuszyć. Skoro już zakładasz głośniki, nie jakieś dzadostwo z giełdy za 60zł to warto wygłuszyć przednie drzwii. Efekt jest lepszy, inaczej rozchodzą sie dźwięki. Dobre i cenowo przystępne maty polacam firmy Sinus Live. Mam już w drugim samochodzie uzyte te maty i jestem z nich zadowolony. W zimie nic zlego z nimi się nie dzieje, są elastyczne do warunków pogodowych. Kosztują troche drożej niż te popularne na allegro ale są leszpej jakości przez to nie ulegają takim zachowaniom jak te tańsze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2006, 15:26
Posty: 99 (1/1)
Skąd: mazowsze
Auto: 323S BA Z5 96r. nobble green

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje