Obsługa MP3 w fabrycznym radiu (zdjęcia na str. 32 i 36) (xCarLink, DMC, Yatour)

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez CLAU » 18 sty 2017, 14:17

Można też normalnie jak cywilizowany człowiek zmieniać małe karty SD zamiast wozić ze sobą segregator z papierami od którego do którego numeru znajduje się dany album.

Pomijam już fakt, jak wygodnie jest przeklikiwanie trzystu kawałków aby dojść do ulubionego albumu który zaczyna się od 301.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2011, 07:28
Posty: 1329 (1/38)
Skąd: dolnyśląsk
Auto: Mazda 6 – 2003
2.0 LF17
hatchback

Mazda 3 BK – 2005
1.6

Postprzez majkel79 » 18 sty 2017, 14:45

CLAU napisał(a):Można też normalnie jak cywilizowany człowiek zmieniać małe karty SD zamiast wozić ze sobą segregator z papierami od którego do którego numeru znajduje się dany album.

Pewnie, że można ale wtedy urządzenie (mowa o NVOX-ie) musisz mieć zamontowane gdzieś w miarę pod ręką. W podłokietniku chociażby. Ja raczej chciałbym zrzucić tam muzę i wsadzić to ustrojstwo do schowka. Zmiana kart SD trochę mija się z celem bo angażuje Twoją uwagę. Równie dobrze można płytę zmienić i oszczędzić sobie wydatku na NVOX-a.

CLAU napisał(a):Pomijam już fakt, jak wygodnie jest przeklikiwanie trzystu kawałków aby dojść do ulubionego albumu który zaczyna się od 301.

Tu masz słuszność. Dlatego nadal się zastanawiam jak sprawę rozwiązać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2016, 12:52
Posty: 104 (3/2)
Skąd: Warszawa
Auto: BK Z6 '07 Sedan

Postprzez Michu_M6 » 18 sty 2017, 15:48

CLAU napisał(a): przeklikiwanie trzystu kawałków aby dojść do ulubionego albumu

Jeśli ktoś wrzuca całe albumy na kartę to może użyć sobie jakiegoś programu i połączyć wszystkie piosenki z jednej płyty w jeden długi kawałek, wtedy przełączamy płyty jak piosenki... zależy kto co chce wydusić z urządzenia i jakiej funkcjonalności potrzebuje...
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2014, 19:17
Posty: 575 (8/32)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 GY, LF, 2007

Postprzez Mr_Bartek » 18 sty 2017, 15:53

CLAU napisał(a):Pomijam już fakt, jak wygodnie jest przeklikiwanie trzystu kawałków aby dojść do ulubionego albumu który zaczyna się od 301.

Ale tak nie jest. Foldery są wykrywane jako "płyty", także aby przeskoczyć do 301 trzeba jedynie przejść do czwartej "płyty", a potem przeskoczyć trzy piosenki. I to jedynie w przypadku, gdy wszystkie foldery mają po 99 piosenek. Ogólnie nie rozumiem problemu bo na płytach z nagranymi mp3 trzeba podobnie skakać.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez CLAU » 18 sty 2017, 17:02

W Novoxie jest inaczej niz w xcarlinku? Mozna miec osobne foldery w głónych folderach?

Poza tym chyba nie zrozumiales mojego przykladu, ktory w pewnym sensie byl bledny jesli chodzi o liczbę bo zapomniałem o limicie 99 utworow.
Ale tak czy siak, wrzucanie 99 utworów do folderu CD1 jako jeden album i w tych 99 utworach mamy faktycznie 5 roznych albumów i tak powoduje niepotrzebne klikanie i dokladnie to mialem na mysli.

Tak czy siak, ja co prawda mam Xcarlinka, folderów mam 11, kart SD mam trzy. Zmieniarke zainstalowalem sobie we wkladzie popielniczki, obok tez leza karty, wcisniecie innej karty to nie jest nie wiadomo jak skomplikowana i czasochlonna czynosc. Czasami odnosze wrazenie, ze tu wiecej jest niezdecydowanych osob, ktore na trasie wroclaw-warszawa nie robia nic tylko żonglują kartami sd albo wyszukiwaniem plików bo się nie mogą zdecydować.
Sam nie słucham radia, nie mam nawet zaprogramowanych stacji i wszystko leci z mp3, w domu mam bardzo bogatą kolekcję audio, jężdżę trasy po 800-1100km dziennie nawet i naprawde ilości muzyki nie brakuje abym byl zmuszony do robienia jakichś cyrków i wrzucanai do jednego folderu więcej tracków niż z jednego albumu.

Łączenie albumów w jeden set też nie jest wygodne bo odpada klikanie do ulubionych piosenek i jest się skazanym na słuchanie całego setu.


@majkel: karty sd to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wmontujesz sobie zmieniarkę w zasięgu ręki. Polecam wkład od zapalniczki jeśli z niej nie korzystasz. Zmiana karty to nie jest czynność bardziej absorbująca od regulacji klimy, radia czy odebrania telefonu. Wszystko jest pod ręką jeśli tylko zechcesz tak to sobie zamontować.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2011, 07:28
Posty: 1329 (1/38)
Skąd: dolnyśląsk
Auto: Mazda 6 – 2003
2.0 LF17
hatchback

Mazda 3 BK – 2005
1.6

Postprzez Michu_M6 » 18 sty 2017, 20:35

Tak czy siak.... jeśli ktoś chce mieć możliwość słuchania mp3 w ilościach 6-11 folderów po 99 utworów czyli jakieś 594 – 1089 utworów to musi się liczyć z tym, że wybór tego jednego, jedynego, najbardziej zajebistego kawałka w danej chwili (np. gdy wyprzedza VW w TDI i zechce mu się posłuchać ''We are the champions'' Queen ) musi zając mu chwilę....
ja wiem, że jak córka chce "dzika" to mam to w... folderze 1 na 31 pozycji.... i Piotr Fronczewski jej zaśpiewa, że "dzik jest dziki i dzik jest zły...."
kwestia tylko tego jak to sobie poukładamy.... kartami pamięci, folderami, płytami, zapamiętywaniem numerów utworów..... każdy z Was jest inny więc nie ma na to jednej recepty... moim zdaniem...
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2014, 19:17
Posty: 575 (8/32)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 GY, LF, 2007

Postprzez Pumar » 22 sty 2017, 22:08

Jako, że nie lubię rozmawiać przez telefonu podczas jazdy i moje 6 płyt z lekka zaczęły mnie nudzić kupiłem nowego xcarlinka bluetooth. Nie widziałem nigdzie żadnego opisu użytkownika więc postaram się go trochę opisać, mam nadzieję, że to dobry temat.

Model to ten: http://www.xcarlink.co.uk/product.php?p ... t=1&page=1 zakupiony na popularnym w polsce serwisie aukcyjnym ;) Trochę droższy od zwykłego xcarlinka.

Co do mnie przyszło (kluczyk dla porównania)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać urządzenie malutkie, instrukcja jest jakimś miszmaszem instrukcji do wszystkich modeli xcarlinków i dla wszystkich samochodów, więc trudno cokolwiek z niej zrozumieć;) Na szczęście naczytałem się dużo o samej instalacji jeszcze przed zakupem. Na wstępie jest jak dla mnie bardzo duży minus, bezpiecznik znajduje się blisko końcówki którą wpinamy do radia (choć plus za sam bezpiecznik;P). Nie wiem jak to wygląda w zwykłym xcarlinku ale przez to w razie ewentualnego problemu, jeśli chcielibyśmy wymienić bezpiecznik trzeba przejść ponownie cały proces wyciągania głównej konsoli, a wystarczyłoby żeby był bliżej samego xcarlinka.

Proces instalacji prawie identyczny, dodatkowo kabel mikrofonu dla ułatwienia wyprowadziłem sobie nad konsolą/pod po lewej stronie, przy przycisku INFO. Do modułu dołączony jest plastik do przykręcenia aby był prostszy dostęp do usb/aux-a, na razie jednak moduł siedzi sobie w schowku.

Teraz uwagi co do samego działania:
– Samo urządzenie nie obsługuje też kart/pendrive-ow. Nie jest to mi potrzebne, ale jak już ma usb to mogliby to dodać;)
– Nie wiem czy to wina xcarlinka, uszkodzenia radia czy tak po prostu powinno być i mylnie mi się zdawało, ale nadal nie działa mi przycisk Media. Aby zacząć odtwarzać z xcarlinka muszę użyć przycisku "Mode" w kierownicy.
– Rozmowy przy pomocy bluetootha – jest ok, mogę odbierać rozmowę z kierownicy, podczas szybszej jazdy muszę mówić głośniej, musiałbym pewnie wyprowadzić mikrofon w jakieś lepsze miejsce, na razie nie przeszkadza to jakoś bardzo. Jeżeli właśnie słucham muzyki z bluetootha/aux, pojawia sie głos o przychodzącym połączeniu (niestety ale może i na szczęście nie próbuje czytać kto dzwoni) i mogę odebrać/odrzucić z kierownicy.
– Słuchanie muzyki przy pomocy bluetootha – wiadomo, wychodzi czasem pogorszenie jakości ale nie ma tragedii i zawsze można podłączyć aux-a. Jednak samo polepszenie komfortu jest nieziemskie – po małej konfiguracji telefonu, po wykryciu bluetootha w tle uruchamia się spotify i zaczyna lecieć muzyka i uruchamia się dashboard z możliwością włączenia gps-a i telefonu, a po rozłączeniu wszystko się wyłącza:D

Jak dla mnie na tą chwilę wygląda ok, urządzenie posiada wady, ale akurat nie dotykają mnie one bardzo (przynajmniej na razie). Coś więcej będę mógł powiedzieć gdy poużywam modułu trochę dłużej.
Początkujący
 
Od: 20 paź 2013, 21:42
Posty: 21
Auto: Mazda 6 GG 2.3l, 2006

Postprzez Mr_Bartek » 22 sty 2017, 22:32

Pumar napisał(a):– Słuchanie muzyki przy pomocy bluetootha – wiadomo, wychodzi czasem pogorszenie jakości ale nie ma tragedii

Czy są ucięte basy? Bo nie powinno być różnicy w jakości między BT a AUX. Działa Ci zmienianie utworów przez przyciski na kierownicy?
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 12:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez airbob » 22 sty 2017, 23:45

Pumar napisał(a):– Nie wiem czy to wina xcarlinka, uszkodzenia radia czy tak po prostu powinno być i mylnie mi się zdawało, ale nadal nie działa mi przycisk Media.


Bo to urządzenia tak jak i poprzednie wersje symuluje zewnętrzną zmieniarkę i teoretycznie połączysz się z nim po kolejnym naciśnięciu CD.

A jak się to zachowuje jako zestaw głośnomówiący w sytuacji jak słuchasz FM ?
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Pumar » 23 sty 2017, 22:19

Uciętych basów nie ma. Pogorszenie jakości na razie odczułem raz, jadąc autostradą puściłem głośniej muzykę i nie wiem czy prędkość czy coś innego ale słyszałem bardzo lekkie szumienie w muzyce. Jakby, nie wiem, na mniejszą przepływność przeszedł i muzyka pogorszyła swoją jakość. Ale oprócz tego jednego razu na razie nie miałem, choć super dużo nie jeździłem wiec zobaczymy. Może się po prostu przesłyszałem albo jakiś chwilowy problem;)

Działa zmienianie utworów z kierownicy, z tym, że bluetooth dodaje mały lag ale nie jest jakiś straszny.

Dzięki airbob, drugie naciśnięcie CD przechodzi na EX. Trochę wkurza mnie ten przycisk Media, jest jakby pokazywał "nie masz najbogatszej wersji, to nie działam":P

Jak słucham FM jest śmiesznie – moduł prawdopodobnie nie ma możliwości przełączenia automatycznego na inny tryb więc wycisza tylko radio i telefon tradycyjnie alarmuje o tym, że ktoś dzwoni. Po tym przełączam się na EX i mogę wtedy normalnie odebrać przy pomocy kierownicy. Ogólnie znośnie, powiadomiony o telefonie jestem i mogę odebrać choć nie jest to tak automatyczne jak mogło by być.
Początkujący
 
Od: 20 paź 2013, 21:42
Posty: 21
Auto: Mazda 6 GG 2.3l, 2006

Postprzez airbob » 23 sty 2017, 23:52

Pumar napisał(a):Jak słucham FM jest śmiesznie – moduł prawdopodobnie nie ma możliwości przełączenia automatycznego na inny tryb


Niestety to jest efekt że to urządzenie symuluje zewnętrzną zmieniarkę, której pracę trzeba wybierać ręcznie. Niestety nie jest to do przeskoczenia przez żadne urządzenie pracujące w takim trybie.

Pumar napisał(a):więc wycisza tylko radio


Dobre i to.

Pumar napisał(a):ten przycisk Media


Możesz go aktywować zwierając odpowiednie piny w złączu i wtedy pod tym przyciskiem będzie działać wejście AUX dostępne na złączu tam gdzie podpiąłeś to urządzenie i już wtedy masz wersję "wypas"
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez mazda3_05 » 10 lut 2017, 13:42

Początkujący
 
Od: 23 maja 2016, 13:03
Posty: 27 (0/1)
Auto: MAZDA 3 BK 1,6 DIESEL 2005

Postprzez Baxter » 10 lut 2017, 15:00

Ja mam niemal identyczny (krótszy) w M6 (złącze wygląda tak samo). Kupiony za 12 zeta na geek.wish.com.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 wrz 2016, 18:41
Posty: 89 (2/8)
Skąd: Toruń / Radom
Auto: Mazda 6 GG liftback '06 LF-DE

Postprzez misiek6a12 » 11 lut 2017, 01:17

Wszyscy mówicie o lutowaniu zworki w przedlifcie do podłączenia xcarlinka, dlatego od razu się za to zabrałem, ale u mnie już fabrycznie było coś wlutowane w tym miejscu, a xcarlink działa, pytanie, czy ktoś wcześniej się postarał i zrobił to jak fabryczne, czy niektóre radia nie musiały mieć lutowanej zworki :)
Pytanie z czystej ciekawości :P
Początkujący
 
Od: 13 paź 2016, 08:20
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Leszno
Auto: Był Ford Cougar 2.5 v6
Mazda 6 2.3 AT A-Spec 2003
Jest
Mazda 3.0 AT sedan A-Spec 2003

Postprzez airbob » 11 lut 2017, 03:19

Ja robię zworki z wykorzystaniem fabrycznych elementów. Pewnie są też osoby które tak samo to robią. Od pewnego czasu opisuję z tyłu "xcl ready" aby ktoś w przyszłości ponownie niepotrzebnie nie rozbierał radia.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez misiek6a12 » 11 lut 2017, 09:00

Dzięki, to rzeczywiście ktoś, a może nawet Ty się postarał bo wygląda porządnie ;)
Początkujący
 
Od: 13 paź 2016, 08:20
Posty: 9 (0/1)
Skąd: Leszno
Auto: Był Ford Cougar 2.5 v6
Mazda 6 2.3 AT A-Spec 2003
Jest
Mazda 3.0 AT sedan A-Spec 2003

Postprzez lukpcn » 22 lut 2017, 21:02

Cześć wszystkim,
od kilku lat mam XCL, ale stwierdziłem ostatnio że mam chęć na słuchanie Spotify z telefonu przez AUX In XCL... mam kabelek AUX do XLC w wersji 8-pin mini usb (takie jak do aparatów foto), podłączyłem do telefonu i wszystko pięknie, ale ja chce się łączyć do tego przez Bluetooth i już jedzie do mnie stosowne urządzenie z UK które posłuży jako komunikacja pomiędzy telefonem a XCL AUX IN...

Wszystko pięknie ale gdy mam włożony kabel do XCL AUX IN to wówczas nie mogę słuchać mp3 z karty SD aż do wyjęcia kabla, a jako że to gniazdo jest upierdliwe i będzie na stałe tam podłączony BT transmiter z którym telefon będzie się parował to chciałbym mieć jakiś przełącznik który bez odłączania kabla fizycznie, pozwoli włączyć i wyłączyć "obecność" przewodu XCL – czy to jest w ogóle do ogarnięcia ? Rozbierał ktoś może XCL ? Macie może jakieś schematy czy coś ?

Pomoże ktoś z szanownych forumowiczów?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2009, 10:38
Posty: 134
Skąd: Bydgoszcz
Auto: M6 2.0 147KM

Postprzez Kapi_lt » 20 mar 2017, 09:54

Cześć, tak jak w temacie czy ten Audio-link będzie działał z radiem Tape/MD? Niby w ostatniej zakładce jest ten typ radia ale wole się upewnić, sterowanie z kierownicy może działac?


http://www.audiolinkshop.de/navi.php?a=7&lang=eng
 
Od: 16 mar 2017, 21:36
Posty: 183 (2/1)
Auto: Mazda

Postprzez BaRTaSs » 6 kwi 2017, 09:44

Witam.
Czy ktoś używa może podobnego sprzętu?
Zastanawiam się, czy warto kupować takie AIO, bo cena bardzo zachęca..
http://allegro.pl/zmieniarka-z-glosnom- ... 58471.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2009, 22:03
Posty: 76 (1/0)
Skąd: Jaworzno
Auto: Była: Mazda 323C BA 1.3 + LPG '94
Była: Mazda 323F BA 1.5 + LPG '95
Jest: Mazda 3 BK LF 2.0 sedan + LPG '05

Postprzez sadi00 » 19 kwi 2017, 11:07

A czy ktoś korzystał z czegoś takiegoś –> https://pl.aliexpress.com/item/Car-Audio-Interface-MP3-USB-Data-Cable-8P-Connect-CD-Changer-SSD-SHSD-MMC-Card-And/32775451419.html
Sporo tańsze od Yatour, ale czy bez problemu tak samo się korzysta?
Mam Mazdę 6 z 2005 polift i nie wiem czy zamawiać. Może ktoś z Warszawy coś takiego ma, żebym mógł przetestować <serduszka>
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2010, 06:49
Posty: 42 (2/0)
Skąd: aktualnie Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 B+G 147 KM '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje