Moduł komputera pokładowego Mazda BK

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez wisnialodz » 22 lip 2017, 10:49

Witam

Pierwszą zmianą jaką dokonałem w aucie 2 lata temu zaraz po zakupie była wymiana radia na stację multimedialną. Wszystko cudnie działa, ale czemu stare radio zabrało ze sobą komputer pokładowy.
Przeszukałem cały internet w celu rozwiązania problemu na szczęście nasi zagraniczni koledzy również borykali się z podobnym problemem.

Pare informacji ogólnych:
Wyświetlacz obsługiwany jest przez MS-CAN 125kbs gdzie wysyłany jest pod dany adres sygnał w 8 bitowych paczkach.

0x290 – Pierwsze 7 znaków ASCII na wyświetlaczu
0x291 – Ostatnie 5 znaków ASCII na wyświetlaczu
0x400 – Dane które potrzebuje komputer pokładowy spalanie itp., dane występują bez względu na podłączenie radia
0x28F – Obszerna paczka wysyłana z radia do wyświetlacza (sygnał przycisków, stałych znaków na wyświetaczu i wiele innych)

Sumując wszystkie te informacje wyszedł oto taki mały projekcik.
https://youtu.be/l_GykRe3Z6o
Arduino + Can Shield własnej produkcji + program i mamy moduł sterowania komputerem pokładowym bez ingerencji fabrycznego radia. Jeżeli chodzi o program to musze jeszcze go potestować żeby ocenić czy nie wnosi żadnych śmieci do CANA. Jeżeli chodzi o Arduino i shielda można zakupić gotowe układy plug&play w internecie. Planuje spiąć układ z kierownicą aby przestawianie komputera odbywało sie za pomoca przycisku MODE oraz wykorzystać środkową część ekranu na wyświetlanie informacji z czujników parkowania tak jak w tym projekcie.
https://www.youtube.com/watch?gl=RU&hl=ru&v=CyD_FxV9RLs

Prawdopodobnie podobny sposób jest na hack wyświetlacza w Mazdzie 5,6
Początkujący
 
Od: 2 kwi 2016, 21:12
Posty: 5 (0/1)
Auto: Mazda 3 BK 1.6HDi 109KM 2007r.

Postprzez Paweł_Radom » 26 wrz 2017, 07:51

Projekt z czujnikami ruchu wykonał Alexey Stepanov .
Sprzedaje on płytkę za 50 €.
Ja też zamówił sobie Arduino i Can Bus Shield. I zrobię sterowanie świateł po CAN-ie.
A także odczyt błędów i wyświetlanie na wyświetlaczu radia.
Paweł_Radom
 

Postprzez MARIOWENEZA » 19 sty 2018, 13:49

Czy są gdzieś dostępne takie moduły???
Początkujący
 
Od: 20 wrz 2015, 14:39
Posty: 1
Auto: mazda3 disel 2.0-143km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje