Zabudowa car audio z wlukna szklanego

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez pawel0703 » 10 mar 2006, 17:21

Witam ma ktos moze linki do stron gdzie by bylo opisane jak sie zabrac za zabudowe np bagaznika lub wogole jakies informacje na temat zabawy z wloknem szklanym i szpachla
z gory dzieki
Początkujący
 
Od: 4 sty 2006, 18:41
Posty: 9
Auto: MX3 V6 full wypasik :]

Postprzez Xionc » 10 mar 2006, 17:27

Zasada w miarę prosta. Rozumiem ze chcesz robic sobie subwoofer ktory pasuje idealnie do nierownego wnętrza w bagazniku itp. Moze problemu nie rozwiążę, ale może cos naświetlę:
-oklejasz plastiki i podłogę np taśmą malarską
-bierzesz metalową siatkę, taką co się dobrze odkształca i trzyma kształt, i formujesz ją w zadane miejsce.
-teraz malujesz ją trochę żywicą, kładziesz na to maty szklane, znow malujesz, moze 2 warstwa mat, generalnie tak powstaje po wyschnięciu skorupa.
-po wyschnięciu usztywniasz taką ściankę nakładając następne warstwy właśnie ze szpachli, mat bitumicznych zywicy epoksydowej + włókna szkalnego.
-gdzieś trzeba przykręcić jeszcze kawałek deski z głośnikiem, przykleić... też kombinacje alpejskie.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 22:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez pawel0703 » 11 mar 2006, 12:11

a czemu akurat ta tasma?? zywica sie do niej nie przykleja o to chodzi? bo ja jestem zielony no i z tego co gdzies tam czytalem to uzywa sie tez jakiegos materialu ktory pozniej sie smaruje zywica do zrobienia np takiej obudowy czy to jest zwykly material czy jakis specjalny??
Początkujący
 
Od: 4 sty 2006, 18:41
Posty: 9
Auto: MX3 V6 full wypasik :]

Postprzez Spike » 22 mar 2006, 15:51

Tak się składa, że mam jakieś tam doświadczenie z żywicami i tkaninami szklanymi i zastanawiam sie co chcesz w ten sposób uzyskać, to ma służyć wygłuszeniu, zabudowie?? bo nie bardzo rozumiem. Przybliż troche temat
323F BA 1.8 =>Xedos 6 KF 2.0 V6.....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2004, 16:01
Posty: 74
Skąd: Świdnik
Auto: Megane '06 1,9dci

Postprzez pawel0703 » 23 mar 2006, 15:30

czesc

dokladnie chodzi mi o zabudowe calego bagaznika np cos takiego jak w tej polowce

http://www.showyoursound.nl/Public/Show ... 090&Page=1

a takze myslalem o zrobieniu sobie takiej zabudowy glosnika w przednich dzwiach o ksztalcie takim jak ta zaslepka na glosnik w MX3

no i potrzebuje jakis informacji jakby sie do tego zabrac njachetniej po polsku:)
np takie rzeczy jak to zrobic zeby idealnie przylegalo do krawedzi bagaznika i np jakbym juz zrobil taka skrzyneczke z laminatu na glosnik z przodu to jak to umocowac do tapicerki czy do blachy dzwi ??
wiec jesli cos na ten temat masz to bylbym wdzieczny

z gory dzieki
Początkujący
 
Od: 4 sty 2006, 18:41
Posty: 9
Auto: MX3 V6 full wypasik :]

Postprzez Spike » 23 mar 2006, 17:30

Daj sobie spokój z laminatem, żeby cokolwiek zrobić musisz mieć na to forme, z tego co widze to w tej polówce gość użył półki jako formy. Jeśli nie masz o tym pojecia to raczej sie za to nie bierz. Z resztą to sie nie nadaje na materiał pod zabudowe głośnika, lepiej użyj do tego płyty MDF, myślę że tak bedzie najlepiej.

pozdr
323F BA 1.8 =>Xedos 6 KF 2.0 V6.....
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2004, 16:01
Posty: 74
Skąd: Świdnik
Auto: Megane '06 1,9dci

Postprzez pawel0703 » 23 mar 2006, 20:50

chodzi ci o glosniki przednie tak? zebym sobie dal spokoj ? a jezeli o bagaznik chodzi to cos takiego bym sobie chcial zrobic

http://www.showyoursound.nl/Public/Show ... 770&Page=1

wiem ze jestem nowicjuszem ale zawsze musi byc ten pierwszy raz:)
Początkujący
 
Od: 4 sty 2006, 18:41
Posty: 9
Auto: MX3 V6 full wypasik :]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje