Mazda 3 i konwerter audio

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez kamyk356 » 1 kwi 2016, 00:52

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem mazdy 3 z 2005 r w sedanie. Chciałbym podpiąć jakieś lepsze audio bo oryginalne głośniki mi nie wystarczają... Mam pytanie odnośnie TEGO konwertera : '' http://allegro.pl/brak-wyjscia-na-wzmac ... 56152.html '' Mianowicie chcę podłączyć skrzynie basową + wzmacniacz pod seryjne radio i moje pytanie brzmi czy przy użyciu tego konwertera mi się uda? I jak z jakością odtwarzanej muzyki? Jedni mówią, że duża różnica a drudzy, że nie ma żadnej jak to jest? Potrafię podłączyć wzmacniacz itd pod zwykłe radio jednak tutaj poległem i potrzebuje waszej pomocy koledzy! I ostatnie pytanie... Ten konwerter podłącza się pod kostki ISO tak? A pod co się podłącza np zmieniarkę mp3 też pod kostkę prawda? Bo chciałbym mieć możliwość podłączenia AUXa i USB. Czyli mamy tam dwie kostki? Jedna pod konwerter a druga pod zmieniarkę? Jeżeli konwerter, który znalazłem nie nadaje się to może ktoś podeśle inny? Proszę o pomoc i z góry dziękuję! :)
kamyk356
 

Postprzez marcintor » 3 kwi 2016, 12:39

Jeśli chodzi o możliwość podłączenia, wszystko się da, kwestia tylko, jakie masz radio. Jeśli nie fabryczne, na kostki ISO, to wpinasz się konwerterem między instalację a radio i po problemie, żadnego lutowania itp. Sądzę jednak, że w Twoim aucie jest jednak fabryczne radio, które ma inne kostki niż ISO, tak więc albo musisz kupić dodatkowe przejściówki (mazda na ISO oraz ISO na mazda), albo wyciąć kostki ISO w konwerterze i wlutować się w odpowiednie przewody w instalacji.

Jeśli chodzi o zmieniarkę, to jest to zupełnie inna kostka w radiu, zupełnie inna instalacja (standardowe ISO nie obsługuje zmieniarki).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2013, 22:57
Posty: 33 (0/4)
Skąd: Toruń - miasto (Ko)p(i)ernika
Auto: Mazda 5 MZR-CD 143KM, 2006r

Postprzez kamyk356 » 3 kwi 2016, 22:46

Dzięki wielkie kolego teraz wszystko wiem :) Pozdrawiam!
kamyk356
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje