PROBLEM-Podpięcie wzmacniacza i suba do oryginalnego radia

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez root_root » 11 sie 2015, 18:16

Witam,

Zacznę od tego, że nie mam bladego pojęcia o elektronice itp. Zabrałem sie do podpięcia czegokolwiek pierwszy raz w życiu. Problem wygląda następująco:

Do wiązki kabli od radia [fabrycznego] wpiąłem kolejno kable z adaptera [Autoleads PC1-601 Line Output Connector]
Obrazek

Radio hula, sprzęt nie. Myśle że remote źle podpięty a nie mam pojęcia do którego kabla go podpiąć . Oglądałem filmiki gdzie koleś podpina remote do zółtego. Zrobiłem tak, miałem problem ze znalezieniem miejsca na mase wiec dałem do śróby w bagażniku-zaświecił sie na zielono wzmak ale poźniej nie trybił dalej. Czerwona lampka PROTECT sie zapalała choć sprzęt jest sprawny. Nie mam bladego pojęcia co jest nie tak. Jak ktoś coś wie w temacie to proszę o odpowiedź, z góry dziękuje.
Początkujący
 
Od: 11 sie 2015, 17:47
Posty: 4 (2/0)
Auto: Mazda 3 ts/2005r/1.6 benzyna/ anglik

Postprzez Marine_4000 » 12 sie 2015, 10:15

Daj więcej szczegółów krok po kroku jak masz podłączone. Najlepiej z fotami.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 maja 2013, 08:49
Posty: 439 (3/11)
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Auto: Mazda 6 GG '05 FL
2.0 147KM + LPG
oraz
Ford Mondeo MK4 '07
2.5T + LPG

Postprzez root_root » 12 sie 2015, 16:43

Oto fotka z tego co się dzieje przy radiu bo we wzmacniaczu nie ma filozofii
http://www15.zippyshare.com/v/F2cQtRAo/file.html

Pytanie teraz czy w ogóle można się podpiąć ze wzmakiem w tak "prosty" sposób do oryginalnego radia
Początkujący
 
Od: 11 sie 2015, 17:47
Posty: 4 (2/0)
Auto: Mazda 3 ts/2005r/1.6 benzyna/ anglik

Postprzez xRafalx » 12 sie 2015, 23:03

No to może coś pomogę:

1. Jest to schemat wtyczki do mazdy 3: Obrazek

2. Remote do wzmacniacza podpinasz do pinu 21.
3. Kable do adaptera podpinasz do pinów 1,2 i 3,4. Podejrzewam że kable szary z czarnym paskiem i biały z czarnym paskiem to –, więc podpinasz:
szary do 1,
szaro-czarny do 2,
biały do 3,
biało-czarny do 4;
4. Co do czarnego kabla w adapterze to podpinasz go do masy radia, więc do pinu 24.

Powinno hulać, o ile gdzieś dalej w instalacji nie ma zwarcia :)
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez airbob » 13 sie 2015, 01:31

Podana przez kolegę xRafalx propozycja podpięcia tego adaptera jest jak najbardziej poprawna i sprzęt powinien działać.

Z tego co piszesz na wzmacniaczu świeci się PROTECT czyli coś jest nie tak ze wzmacniaczem lub z instalacją głośników lub z samymi głośnikami.
W pierwszej kolejności poodpinaj wszystko od wzmacniacza oprócz +12V, masy i remote. Jeśli w takiej sytuacji dalej będzie się świecić protect to znaczy że wzmacniacz jest uszkodzony. Jeśli natomiast protect zadziała dopiero po podpięciu któregoś z głośników to oczywiste jest że dana linia będzie miała zwarcie pomiędzy sobą, lub karoserią, ewentualnie sam głośnik będzie miał zwarcie.
Po każdorazowej zmianie podczas testów, należy na chwilę rozpiąć remote aby zabezpieczenia wzmacniacza się "zresetowały".
Do testów zamiast docelowo pociągniętej linii remote można też posłużyć się zwieraniem z +12V zasilającym wzmacniacz, uprzednio należy odpiąć ewentualną linię remote od dalszej części instalacji auta.

Nie napisałeś co za głośniki/głośnik podpinasz do tego wzmacniacza.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez root_root » 13 sie 2015, 19:54

Dziękuje Wam za pomoc, wszystko podpiąłem jak w istrukcji od kolegi wyżej. Jadnak sprzęt nie działa w dalszym ciągu ;/ tzn tak: okazało sie podczas oględzin że również bezpiecznik w wzmacniaczu FUSE jest spralony. Był tam 15A kupiłem dzisiaj dwa takie. Przed chwilą podpiąłem odpowiednio kable do wzmacniacza zaczynając od GND i koncząc na zasilającym było tylko 'pyk' i po bezpieczniku. I mam jeszcze jeden i teraz nie wiem co robić.. Kolejność była chyba dobra.. przynajmniej tak mi sie wydawało 5 min temu ;] a teraz nie wiem co dalej. GND od wzmacniacza podpiąłem pod śróbę po prawej stronie jakby mocującą zderzak choć nie jestem pewien..są po obuydwu stronach na dole przy klapie. Co zrobiłem nie tak?
Początkujący
 
Od: 11 sie 2015, 17:47
Posty: 4 (2/0)
Auto: Mazda 3 ts/2005r/1.6 benzyna/ anglik

Postprzez xRafalx » 13 sie 2015, 22:51

Tak jak pisał Airbob, odepnij wszystko. I po kolei podpinaj, GND, zasilanie główne, jeśli nic nie strzeli to spoko, sprawdź miernikiem czy napięcie na kablu remote masz odpowiednie, jeśli tak to podepnij. A potem chinche po kolei jak nic nie wybije.

Jeśli będzie wybijać bezpiecznik, to najlepiej podepnij wzmacniacz na "krótko" do jakiegoś akumulatora, tylko nie zapominaj o bezpieczniku na kablu zasilającym. Jeśli będzie się włączał to może masz gdzieś kabel zasilający przecięty w aucie... A jeśli się zapali PROTECT to znaczy, że uszkodziłeś wzmacniacz niestety...
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez airbob » 14 sie 2015, 02:26

Jak bezpiecznik się pali to na 99% uszkodzony jest wzmacniacz, w innym przypadku zaświecił by się protect.
Co to za wzmacniacz ? Trochę mały ten bezpiecznik jak na coś sensownego.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez root_root » 15 sie 2015, 11:36

Witam,

Byłem wczoraj i sprawdziłem wzmak u specjalisty, wszystko podpiete było git ale wzmak spalony był. Dzięki za pomoc jak zakupie [może] dziś nowy to dam znać jak gra to radio itd, jeszcze raz wielke dzieki :)
Początkujący
 
Od: 11 sie 2015, 17:47
Posty: 4 (2/0)
Auto: Mazda 3 ts/2005r/1.6 benzyna/ anglik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje