Podłączenie wzmacniacza i tuby [Mazda 323F BJ]

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Diseant » 24 lut 2015, 09:08

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako, iż jestem nowy na forum oraz świeżutkim posiadaczem Madzi, wnoszę dzisiaj mój pierwszy wątek dotyczący tego samochodu.

Otóż chciałbym podłączyć wzmacniacz oraz tubę (skrzynię) basową. Procedura jest wiadoma, aczkolwiek chciałbym jej uniknąć, zważywszy na fakt pewnego "elementu" wewnątrz zakupionego pojazdu. Przypuszczam, iż ten element jest przeznaczony na przykład do zmieniarki płyt, ale wolałbym się upewnić.

Pod siedzeniem kierowcy znalazłem dosyć ciekawy pęk kabli z końcówkami: 2x cinch, 1x jack oraz kostka (jak to wygląda znajdziecie w załączniku). Jeśli dobrze myślę – najpewniej będzie trzeba standardową metodą podłączyć wzmacniacz. Jeżeli natomiast te elementy są przeznaczone pod wzmacniacz bądź tubę (skrzynię) – chętnie poznałbym informację bądź schemat tego połączenia, by umożliwić podłączenie wzmacniacza oraz skrzyni Caliber 10P.

Pozdrawiam.
Disu.
Załączniki
IMG0004A.jpg
Sorki za jakość zdjęcia – MyPhone Hammer aparatu dobrego nie ma :)
Diseant
 

Postprzez airbob » 26 lut 2015, 23:46

Nie jest to standardowe wyposażenie tego auta więc myślę ze na początek powinieneś ustalić gdzie te przewody są podłączone. Nie wydaje mi się aby to była instalacja pod zmieniarkę przynajmniej ta biała kostka nie przypomina mi żadnego znanego standardu. dodatkowo zastanawia mnie tam obecność wtyczki jack. Możliwe że kiedyś w tym aucie był jakiś wzmacniacz i biała kostka jest od głośników ale i tak by jeszcze brakowało przewodów zasilających oraz sterującego.
Dodatkowo nie wiemy jakie masz teraz radio w aucie, czy oryginalne czy nie.
Tak czy inaczej ja bym zaczął od poszukania drugiego końca tych przewodów.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Diseant » 27 lut 2015, 08:47

Dzięki za odpowiedź.

Powiem tak. Radio, które było podczas zakupu samochodu to jakiś seryjny model z jednych z radiów Volkswagen'a, więc oryginalnego radia w Mazdzie nie miałem. W chwili obecnej mam SONY DSX-A40 (przekładka z mojego starego i wysłużonego Nissana, który najpewniej poszedł na złom).

Zlokalizowanie, gdzie te kable idą będzie o tyle trudne, iż same przewody są schowane w dosyć specyficznym miejscu (musiałbym odkręcić fotel by móc zajrzeć pod szynę pod fotelem – tam idą kable do przodu).

Jeśli chodzi o podłączenie pod radio – niestety standardowa kostka Mazdy została zamieniona kostką ISO, więc nie mam bladego pojęcia gdzie co jest. Dodam tylko, iż seryjne głośniki w tylnych drzwiach nie grają w chwili obecnej, więc przypuszczam, iż przewody, które prowadzą do cinchów są po prostu kablami od głośników tylnych (bądź w kostce).

Wczoraj przyszedł wzmacniacz z tubą (skrzynią). Zakupię odpowiednie przewody i po prostu sprawdzę, czy czasem te cinche nie są sygnałem wyjściowym. Jeśli tak – nie muszę podłączać pod radio okablowania, jeśli nie – będzie zabawa, która zajmie mi czas na najbliższy weekend najpewniej :)

Pozdr.
Diseant
 

Postprzez airbob » 27 lut 2015, 10:11

Tak jak napisałem brakuje mi tam zasilania i sterowania więc nie wiem jak chcesz podłączyć ten wzmacniacz ale powodzenia.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez tomsimondj » 17 kwi 2015, 14:04

a te przewody najprawdopodobniej mogą iść tunelem środkowym, ja mam tak wyprowadzone wzbudzenie do wzmacniacza od zapalniczki i też przez to przechodzą pod fotelem, reszta kabli u mnie idzie już jednak progami, a tak jak już masz tu napisane brakuję zasilania i choćby wzbudzenia (to akurat może być poprowadzone kostką)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2012, 19:03
Posty: 822 (5/10)
Skąd: Łódź
Auto: 508SW 2.0hdi + Mazda 3 BL
były:
Laguna 2.0dci GT
Subaru Legacy BL 2.5 07
Mazda 6 GG 2.3 06
Mazda 6 GG 2.0+lpg
Mazda 323f BJ 1.6+LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje

cron