Mazda 6 USA-wymiana radia na EU z RDS

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez WisniaUs » 17 gru 2014, 21:12

Panowie da sie to zrobic <spoko> ,tanio i latwo i jesli sa pytanka to zapraszam do mojego wątku na strone 31.Pozdrawiam WisniaUs <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez makmarc » 21 gru 2014, 21:24

Ja bym na Twoim miejscu tutaj wrzucił opis z fotorelacją dla następnych potomnych :) będzie szybciej i łatwiej
makmarc
 

Postprzez WisniaUs » 26 gru 2014, 23:26

makmarc napisał(a):Ja bym na Twoim miejscu tutaj wrzucił opis z fotorelacją dla następnych potomnych :) będzie szybciej i łatwiej

Zrobi sie,obiecuje tylko jakos brak czasu bylo przed swietami ;)

Dopisano 27 gru 2014, 12:18:

A wiec fotki zamieszczam z przekladki radia.Jako ze ja zostawialem sobie swój panel przedni to mialem wiecej zabawy.Jesli kupicie sobie radyjko z ładnym panelem frontowym to wystarczy wam przelozyc tylko moduł boczny od USA.Generalnie u mnie zostal ten moduł przelozony potem odkrecam 4xczerwone srubki (2 prawa strona i 2 lewa strona) wysuwamy radio z kieszeni (zostanie korpus oddzielony od palelu przedniego) i podmieniamy radio (korpus).Wsuwamy radio EU do kieszeni z panelem USA i z modułem bocznym USA.Skladamy podpinamy i GRA!!


Ps; Klikajcie w fotki aby powiekszyć <spoko>
Załączniki
WP_20141216_011.jpg
WP_20141216_007.jpg
WP_20141216_014.jpg
WP_20141217_004.jpg
CIEKAWOSTKA !!!
WP_20141217_014.jpg
WP_20141217_011.jpg
WisniaUs
 

Postprzez airbob » 28 gru 2014, 02:31

Wisniaus napisał(a):Jesli kupicie sobie radyjko z ładnym panelem frontowym to wystarczy wam przelozyc tylko moduł boczny od USA


No chyba nie do końca. Trzeba przełożyć płytkę z panela bo ona ma złącze do modułu bocznego. W wersji EU nie ma złącza do modułu bocznego. Do kompletu wypadało by zamienić front z przyciskami bo EU ma inne opisy na klawiszach.
Czy pod odpowiednimi przyciskami pojawiły się funkcje związane z RDS ?
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez WisniaUs » 28 gru 2014, 11:37

airbob napisał(a):No chyba nie do końca. Trzeba przełożyć płytkę z panela bo ona ma złącze do modułu bocznego.[/quote
Nie trzeba bo kupujesz radio od wersji manual klima,jesli kupisz klimatronik panel to jestes w <dupa>
Rozmawiamy o autach z manualna klima. <spoko>

Dopisano 28 gru 2014, 11:43:

airbob napisał(a):Czy pod odpowiednimi przyciskami pojawiły się funkcje związane z RDS ?

Tak RDS dziala wszystkie funkcje sa.
Tyle ze pod przyciskiem SAT jest defakto AM a pod AM jest FM2
Jezeli kupisz nowe radio z manualna klimą to przepinasz tylko modul boczny montujesz i wszystko śmiga.
Ja zostawilem swoj panel frontowy tylko dlatego ze w radiu EU byla uszkodzona plytka w miejscu podswietlenia pokrętła nawiewu i moje ladniejsze tzn bez sladow uzytkowania
WisniaUs
 

Postprzez airbob » 29 gru 2014, 02:21

Trochę wracając do początku sprawy. Zakładam że twoje radio oryginalnie było pod klimę manualną (jak większość USA) i nabyłeś radio pod taką samą klimę tylko że EU ?
Co do możliwości zakupu radia w wersji z manualną klimą i EU to chyba nie jest tak prosto, większość jest pod klimatronik. Do mnie, jak do tej pory trafiały same od wersji z klimatronikiem.

Wisniaus napisał(a):Jezeli kupisz nowe radio z manualna klimą to przepinasz tylko modul boczny montujesz i wszystko śmiga.

A takie radio nie ma tego modułu bocznego niezależnie czy jest USA czy EU ?
Może wrzuć zdjęcia dla porównania.

Co do przycisków może warto było przełożyć same przyciski z panelu EU to by się zgadzały opisy z aktualnymi funkcjami.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez WisniaUs » 29 gru 2014, 03:56

airbob napisał(a):Co do przycisków może warto było przełożyć same przyciski z panelu EU to by się zgadzały opisy z aktualnymi funkcjami.

A chciałem tyle ze nie wiedzialem jak sie do nich dobrac aby czegos nie zepsuc.Wiec dalem sobie spokuój skoro moje dziala.A ze dwa opisy sa zamienione hmm co mi tam,wazne ze dziala

Dopisano 29 gru 2014, 04:01:

airbob napisał(a):Co do możliwości zakupu radia w wersji z manualną klimą i EU to chyba nie jest tak prosto

Hmm po rozmowie z Tobą w pewną sobotę niedawno jak próbowałem przeszczepic radio dalem sobie siana.Lecz za 2 lub 3 dni cosik mnie napadlo i wszedlem na aledrogo i mialem 4 szt do wyboru.Tak ze jednak manuale sie spotyka,moj to angol za 130 zeta. ;)

Dopisano 29 gru 2014, 04:15:

airbob napisał(a):A takie radio nie ma tego modułu bocznego niezależnie czy jest USA czy EU ?

Ja mam ori usa 6 CD z manualna klima,kupilem EU 1 CD tez z manualna klima,oba radia wygladaja tak samo,maja moduły boczne.Natomiast Climatronic usa jak i Eu nie ma tego modulu bocznego.Generalnie w manualach przekladasz tylko boczny modul i wszystko gra.Chcialem tez w radiu EU zamontowac moja zmieniarke 6cd i nie ma z tym klopotu zadnego tyle ze radio EU nie widzi zmieniarki,wiec wrocilem do napedu 1 CD.Widze ze na usa leci zmieniarka 6CD w zwyklym radiu z manualem jak i w Bose z climartonikiem.Natomiast na EU jest Climatronik+Bose+6CD,lub manual clima bez Bose na 1CD.
WisniaUs
 

Postprzez airbob » 29 gru 2014, 14:16

Wisniaus napisał(a):Generalnie w manualach przekladasz tylko boczny modul i wszystko gra


No i trzeba przełożyć główny moduł radia.

Wisniaus napisał(a):oba radia wygladaja tak samo,maja moduły boczne.


Skoro moduł boczny występuje w wersji USA i EU to po co go przekładać ? Nie są one funkcjonalnie identyczne ?
Owszem lepiej przekładać cały komplet.

Wisniaus napisał(a):Chcialem tez w radiu EU zamontowac moja zmieniarke 6cd i nie ma z tym klopotu zadnego tyle ze radio EU nie widzi zmieniarki,wiec wrocilem do napedu 1 CD.


Niestety w tych radiach nie ma prostej opcji zamiennego przekładania mechanizmów 1CD i 6CD (tak jak przed liftem). możliwe że trzeba zmienić kilka elementów na płycie głównej, albo program procesora głównego jest pisany pod konkretny mechanizm i wtedy nie ma żadnej opcji na zamianę mechanizmów. Nie zgłębiałem tego tematu.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez WisniaUs » 29 gru 2014, 16:55

airbob napisał(a):Skoro moduł boczny występuje w wersji USA i EU to po co go przekładać ? Nie są one funkcjonalnie identyczne ?


Nie sa!!! I wlasnie musialem w radio eu wpiac modul boczny od mojej usa.Pokazywalo temp zew na EU -38 a jak zamienilem na moj modul to jest ok,a w ten dzien bylo 6 stC na plusie

Dopisano 29 gru 2014, 17:04:

airbob napisał(a):No i trzeba przełożyć główny moduł radia.


No wlasnie NIE!! Ja mam teraz u siebie tak:
Modul glówny EU,
Naped cd 1X od EU
Panel frontowy USA
Modul boczny USA
Ok bo sie nie mozemy zrozumiec heheh.
Jak kupisz radio EU kompletne z calym panelem frontowym to odpinasz od niego modul EU a wpinasz modul USA(mowimy o bocznym).Cale radio EU z modulem(bocznym) USA montujesz do auta.I wtedy zostaje ci cale radio USA z modulem od EU(do kosza albo na handelek za flaszke)
Ja tu trochu namieszalem moze ale generalnie u mnie teraz gra w aucie radio EU z modulem bocznym usa i panelem frontowym usa ;) <spoko>
WisniaUs
 

Postprzez airbob » 30 gru 2014, 01:35

Ok to już wszystko zrozumiałem. Jest tak jak sobie wydumałem ale się po prostu nie zrozumieliśmy.
Patrząc na zdjęcie tego modułu bocznego to nie widzę tam jakiejś zaawansowanej elektroniki, prawdopodobnie jest jakiś element o innej wartości stąd rozbieżność we wskazaniach temperatury albo wyprowadzenie jest na inne piny w kostce. Tak czy inaczej mając radio USA mamy do dyspozycji odpowiedni panel boczny, ważne że już wiadomo dlaczego należy go przełożyć.

Czyli sprawę zamiany radia w przypadku klimatyzacji manualnej mamy rozszyfrowaną.
Ciekawe jak się sprawa ma jak by był klimatronik.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 09:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez WisniaUs » 30 gru 2014, 08:23

airbob napisał(a):Ciekawe jak się sprawa ma jak by był klimatronik.

No to teraz musi sie ktos pobawic kto takie ma i chce zrobic podmianke na EU.Mi to zajelo jeden wieczor no i mialem do stracenia 130 zl (radio EU) .To wszystko dzialalo na zasadzie prob i błędów,co spasi a co nie.Teraz juz wiem o co kaman,i dzieki temu nie stracilem nic bo radyjko hula az miło.A jeszcze opylilem panel frontowy za 30 zl koledze Em_dzej z forum bo ma przyciski poeysowane i chce sobie powymieniac.Generalnie radyjko kosztowalo mnie 100 zl plus przesylka i ok 3 godzin robienia przeszczepów.;–)
WisniaUs
 

Postprzez Tito01 » 25 lis 2015, 12:01

Czy komuś udało się przeprowadzić ten zabieg w wersji z klimą automatyczną?

U siebie przełożyłem sam moduł radia. Wynik tego jest taki, że mam w końcu pełnosprawne radio z rds, wyświetlacz działa, natomiast stale są podświetlone przyciski od grzania szyby, obiegu otw/zamkn i klimatyzacji. Przyciski działają, tyle że efekt wciśnięcia widać jedynie na wyświetlaczu (poza grzaniem tylnej szyby).
Próbowałem przekładać cały panel od EU, skutek taki, że nie działa wtedy wyświetlacz. Nie próbowałem jeszcze podmiany wyświetlacza.
zoooom...
Black & White
Klubowicz
 
Od: 6 mar 2008, 22:15
Posty: 931 (35/76)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: 6 (GH)2.0 '09
MX-5(NBFL)1.8 '01

poprzednio:
6 (GY) Sport Wagon 3.0 V6 (AJ) 2004
626(GF,FS),MX-6(GE,KL-DE),323F(BJ,RF)

Postprzez pietia82 » 5 kwi 2016, 15:33

Mi się udało w przed lifcie i klimatronic przełożyć panel i mam RDS-a w końcu, i wszystkie stacje
U siebie mam system Bosse na 6 cd kupiłem cały panel od EU także Bosse tylko z uszkodzoną zmieniarka 6 cd nie działały płyty jak twierdził gość nie sprawdzałem, przełożyłem swoja zmieniarkę, tylko sama zmieniarke na radio EU nawet takie same miały numery i do tego kompletu trzeba było przełożyć jeszcze pokrętła klimatronica bo jak to wcześniej pisali świrowało wszystko, tak po zamianie tych pokręteł działa wszystko, jedyne zmiany to takie nie ma kontroli świecącej na przycisku AC jak się włączy klimę tylko wyświetla na wyświetlaczu ze jest załączona po prostu nie ma tez kontrolki przycisk, druga zmiana jaka widzę to po włączeniu świateł przyciemnia się wyświetlacz, wczesniej swiecił bez zmian po włączaniu swiateł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2012, 19:01
Posty: 222 (2/19)
Skąd: Tarnów okolice - DE
Auto: Audi A4B8 Avant CCWA Quattro S Line AT
Były
Mazda 6s GG 3.0 V6 AJ 2005 M/T
Mazda 626 GD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje