Xcarlink – zmieniarka?

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Myjk » 28 lut 2008, 12:44

aniaL4: zainteresuj się tematem pokrewnym: http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=25812
Jeśli podasz mi nazwę (a najlepiej zrób foto swojego radyjka i podeślij), to powiem Ci czy możesz sobie podłączyć xCarLink'a. Ale raczej zdecydowanie tak... Instalację możesz powierzyć elektronikowi specjalizującemu się w instalacjach samochodowych. Zazwyczaj wiedzą jak rozbierać panele. W połowie tematu który zapodałem powyżej, są instrukcje jak rozmontować panel, niestety tylko odnośnie M6 – ale może Cię to naprowadzi.

Po podłączeniu do radia obsługujesz to MP3 jak zwykłą zewnętrzna zmieniarkę, nie potrzeba żadnego oprogramowania, wystarczy karta SD z wrzuconymi nań utworami.

PS jeśli chodzi o link do ebay'a, to jest to starsza wersja xCarLink'a.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez aniaL4 » 28 lut 2008, 13:25

Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o link z ebay-a to masz może nowszy??
Odnośnie zdjęcia radyjka to jest takie samo jak na tym zdjąciu co zamieścił wiaktor Jest dokładnie takie samo. Czy to ustrojstwo będzie współdziałało z tym radiem??
Początkujący
 
Od: 28 lut 2008, 11:30
Posty: 8
Skąd: Pabianice

Postprzez aniaL4 » 28 lut 2008, 13:32

zdjęcie jest na str pierwszej
Początkujący
 
Od: 28 lut 2008, 11:30
Posty: 8
Skąd: Pabianice

Postprzez Myjk » 28 lut 2008, 13:33

aniaL4 napisał(a):Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o link z ebay-a to masz może nowszy??

Na eBayu nie widziałem nowszego. Wszyscy mają starą wersję, w plastikowe obudowie, bez bezpośredniego wejścia karty SD.
Ja sprowadzam właśnie dla forumowiczów nowszy model.

Odnośnie zdjęcia radyjka to jest takie samo jak na tym zdjąciu co zamieścił wiaktor Jest dokładnie takie samo. Czy to ustrojstwo będzie współdziałało z tym radiem??

Wg mnie będzie. Dla pewności trzeba sprawdzić w instrukcji czy radio posiada wyjście na zmieniarkę.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez aniaL4 » 28 lut 2008, 15:00

A cy ktoś juz ma zamontowany ten xcarLink w mazdzie Premacy???z fabrycznym radiem na kasety??
Początkujący
 
Od: 28 lut 2008, 11:30
Posty: 8
Skąd: Pabianice

Postprzez Myjk » 28 lut 2008, 15:01

Nikt się nie ujawnił jeszcze. ;D
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez aniaL4 » 28 lut 2008, 15:05

jeśli chodzi o wyjście na zmieniarkę to wg mie ma bo po wciśnięciu przyciku aux na wywietlaczu pokazuje się "no disc" nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się że to wskazuje na to że ma.
A jeśłi chodzi o instrukcję to mam ale po włosku bo autko jest z Włoch więc jest mały problem bo nie znam włoskiego :)
Początkujący
 
Od: 28 lut 2008, 11:30
Posty: 8
Skąd: Pabianice

Postprzez say » 29 lut 2008, 16:16

Dzis odbieram xcarlinka z wbudowanym czytnikiem SD...dam znac po testach.

Edit 29.02.2008, godzina 19:15

Po testach. Co tu duzo mowic, bajka :). Dziala i to jak. Dzwiek duzo lepszy niz stacji radiowych ale to oczywiste. Dziala sterowanie z panelu radia, jak i kierownicy. Jestem bardzo zadowolony :). Zamawialem z kolega Daann'em TU w poniedzialek, dzis odebralismy. Czekaja jeszcze glosniki na wymiane + wygluszenie drzwi i bedzie super :).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez daann » 1 mar 2008, 17:48

Witam – tak jak napisał say – zamowilismy Xcarlinka na www.xcarlink.co.uk – koszt przy zamawianiu 2 szt. – 390 zł/sztuka – w poniedzialek zamowienie – w piatek towar na biurku ;)

Opakowanie zawiera: xcarlinka, czytnik kart SD i przedluzacz USB, oraz instrukcje.

Po podlaczeniu do radia w Premacy i nacisnieciu klawisza CD slychac jak xcarlink sie zalacza – dosc szybko zczytuje dane o mp3. Jakosc jest rewelacyjna – o wiele lepszy odbior jesli chodzi o slyszalne pasmo: sopran, bas anizeli w samych stacjach radiowych. Obecnie mam wynienione glosniki na Boschmann-y.

Dzialaja wszystkie funkcje opisane na aukcjach ebay: zmiana katalogu (czyli CD) z panelu radia, zmiana utworu: panel radia + panel kierownicy ... inne ustawienia np. random czy repeat na panelu radia. Panel pokazuje: numer CD (czyli nr katalogu), numer odtwarzanego utworu, czas trwania utworu.

Testowalem z katalogami od CD01 do CD10 – wszystkie katalogi zostaly przeczytane przez Xcarlinka i radio.

Ciekawostka jest tez mozliwosc podlaczenia zewnetrznego zrodla do xcarlinka. ja testowalem Pentagram-a Vanquish (mp4) – i moglem bardziej dopasowac equalizerem wysokosc tonow.

Podsumowujac – jestem bardzo zadowolony z Xcarlinka mimo ze mozna go kupic taniej z chin --> ale jak sami wiecie – troche to trwa ;)

Pozdrawiam
http://multirenowacja.pl/category/avel-skora
http://www.avel.pl
Profesjonalne środki do konserwacji, pielęgnacji i renowacji skóry oraz tekstyliów.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 lut 2008, 11:59
Posty: 23
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: Premacy 2.0 DiTD '03

Postprzez Myjk » 1 mar 2008, 19:31

daann napisał(a):Po podlaczeniu do radia w Premacy i nacisnieciu klawisza CD slychac jak xcarlink sie zalacza

Super, czyli jednak spokojnie działa. Jakie macie dokładnie radyjka?
Takie jak podał wiaktor?

daann napisał(a):ale jak sami wiecie – troche to trwa

To jakiś przytyk do mnie? :P Wszystko przez te Chińskie święta... :)
Następnym razem będzie szybciej ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez daann » 1 mar 2008, 21:29

Radyjka mamy dokladnie takie jak na tej aukcji pod nr 7-1 – Mazda Premacy

Jesli chodzi o czas przesylki z Chin – no niestety – tak akurat wyszlo u Was ;) – i tak podziwiam Twoja wytrwalosc – mam tez nadzieje ze Wam wyjdzie jednak taniej – my poprostu nie moglismy sie doczekac kolejnego zamowienia przez Ciebie .... wiec zamowilismy przez UK

Aha – dzisiaj po 40 minutach testow – trasa Szczecin – Stargard --> czasami po zmienieniu CD (katalogu) nie wyswietla czasu trwania utworu – i raz sie zdazylo tak ze nie widzial jednego z katalogow – po przejsciu kilka razy w tyl i w przod zaczal ponownie go odczytywac – to takie male spostrzezenia.

Pozdrawiam

edit:poprawiony link
Ostatnio edytowano 2 mar 2008, 09:17 przez daann, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 8 lut 2008, 11:59
Posty: 23
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: Premacy 2.0 DiTD '03

Postprzez say » 1 mar 2008, 22:53

Myjk napisał(a):To jakiś przytyk do mnie? język Wszystko przez te Chińskie święta... usmiech
Następnym razem będzie szybciej oczko
Zaden przytyk, po prostu malo cierpliwi jestesmy :D, poza tym leczenie zszarganych nerwow w czasie oczekiwania na to az przyjdzie z chin, kosztowaloby nas wiecej niz roznica w cenie :D.
Jeszcze jedno spostrzezenie, subiektywne, xcarlink lepiej radzi sobie z 'czytaniem usb' niz wlozonej bezposrednio karty, takie mam wrazenie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez moorussek » 4 mar 2008, 19:24

Witam jestem zaineresowany kupnem zmieniarki CLARION DC628 i zastanawia mnie czy bede mogl ja podlaczyc do fabrycznego radia cd jakie mam w M6 z 2005 jak mam ja podlaczyc i gdzie mam szukac kabli od radia moze ktos posiada jakis ciekawy link z gory wielkie dzieki
moorussek
 

Postprzez airbob » 10 mar 2008, 12:12

Zmieniarka Clariona raczej nie będzie współpracować z oryginalnym radiem w mazdzie 6.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez marcin711 » 10 kwi 2008, 22:06

say, daann – napiszcie proszę czy sami i jak wyjęliście panel radia z Premac'ki

dzięki Marcin.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:59
Posty: 74 (0/1)
Skąd: Lublin
Auto: była:Premacy/1.8/74kW/LPG/00
teraz: M5/2.0/107kW/LPG/06

Postprzez przemas24 » 10 lip 2008, 20:44

mam mazde premacy 2001 i ten sam problem z radiem i zmieniarką co WIAKTOR- ten sam model radia. Zakupiłem sobie to ustrojstwo tzn adapter zmieniarki do mazdy premacy i nie działa !!!!!!!!!!!! podłączałem do radia dwia różne adaptery tzn. różnych producentów i lipa straszna nic nie działa nawet nie reaguje może coś ktoś doradzi.Napiszcie jak rozwiązać ten problem zależy mi na zmieniarce a widzę po postach że Wam to działa ( przynajmniej tak piszecie :] ) PROSZĘ O POMOC
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2008, 19:46
Posty: 4
Auto: mazda premacy 1.8

Postprzez przemas24 » 10 lip 2008, 20:52

przemas24 napisał(a):mam mazde premacy 2001 i ten sam problem z radiem i zmieniarką co WIAKTOR- ten sam model radia. Zakupiłem sobie to ustrojstwo tzn adapter zmieniarki do mazdy premacy i nie działa !!!!!!!!!!!! podłączałem do radia dwia różne adaptery tzn. różnych producentów i lipa straszna nic nie działa nawet nie reaguje może coś ktoś doradzi.Napiszcie jak rozwiązać ten problem zależy mi na zmieniarce a widzę po postach że Wam to działa ( przynajmniej tak piszecie :] ) PROSZĘ O POMOC


tak i chciałem dodać że też zakupiłem adapter XCAR Link model V made in china for MAZDA
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2008, 19:46
Posty: 4
Auto: mazda premacy 1.8

Postprzez say » 10 lip 2008, 20:55

hmmm, skad jestes? (uzupelnij profil)
edit:
napisz jaki nosnik plikow podlaczales, czy slychac jak xcl pyka w czasie wciskania AUX?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez przemas24 » 10 lip 2008, 21:15

say napisał(a):hmmm, skad jestes? (uzupelnij profil)
edit:
napisz na jakim nosniku plikow podlaczales, czy slychac jak xcl pyka w czasie wciskania AUX?


jestem z irlandii a nośnik miałem sd card 256 mb i nic nie słychać
a czy podłączyć go na podłączonym radiu, bo ja miałem odłączone ale i tak nic nie słychać żadnego pstryknięcia jak podączam zasilanie
Początkujący
 
Od: 27 kwi 2008, 19:46
Posty: 4
Auto: mazda premacy 1.8

Postprzez say » 10 lip 2008, 21:32

przekrecasz kluczyk, wlaczasz radio, wciskasz aux i co? nic sie nie dzieje, nic sie nie zmienia na wyswietlaczu? nie ma pykniecia? nie pali sie czerwona lampka w xcl (widac ja przez wejscie audio)...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje