jakie glosniki do mx-3

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez mario709 » 2 gru 2005, 03:24

Witam!

Jestem tu nowy, kupilem sliczna madzie mx-3:)
Nadszedl czas na audio w madzi. Na wstepie napisze ze nie dysponuje zbyt duzym budzetem :(
Niedlugo (kilka dni:)) planuje zakup radia Clarion DXZ 558 RMP,
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=73348046
dlugo zastanawialem sie nad wyborem , ale studiujac wlasnie to forum i nie tylko doszedlem do wniosku ze Clarion bedzie najlepszym wyborem w tej cenie (mialem dylemat pomiedzy Pioneer 5700 oraz JVC 612 no i wspomnianym Clarionem).

Nastepnym problemem sa glosniki do MX-3, no wlasnie – jakie?
Z przodu jak sie zorientowalem otwory 13 cm :(
Z tylu nie mam zielonego pojecia. Przypominam ze mam mazde mx-3.
Dodam ze maja one pracowac tylko pod wspomnianym clarionem, bez wzmacniacza. Wiem ze szalu nie bedzie, ale nie mam wygorowanych wymagan.
Cena za pare glosnikow jaka moge wylozyc to 300zl na przod i 300zl na tyl:)
Ostatnio nawet doszedlem do wniosku ze pod samo radio wystarczajace mogly by byc JBL za 190 zl http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=75006756
Na przod wymyslilem sobie Hertza chwalonego na tym forum wielokrotnie:)
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=73569001

Jestem zupelnym amatorem z praktycznie zerowym doswiadczeniem w car audio i dlatego za wszelkie opinie i podpowiedzi bede ogromnie wdzieczny.
No i oczywiscie za wasze propozycje z gory wielkie dzieki:)

Pozdrawiam wszystkich milosnikow MADZI:)
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez Xionc » 2 gru 2005, 08:49

Zacznijmy od początku:) Radio jak najbardziej OK. Na przód do MX-3 wchodzą 16cm (patrz topic http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=9372&postdays=0&postorder=asc&start=15) Tam też kolega napisał, że jest płytko, i to jest największy problem. Najlepiej jakbyś zdjął boczek, opuścił szybę i zmierzył ile jest od krawędzi blachy do szyby, czyli głębokość montarzową. Jeśli faktycznie jest tak płytko to masz 4 wyjścia:
-isc do stolarza (albo kupić na allegro), zeby Ci wyciął panele (takie kółka, podkładki z deski albo MDF. Da to dodatkowe np 18mm montarzu. Nie wiem jak w mx3 wygląda tapicerka i czy w ogole jest miejsce na coś takiego. Jak jest, to ten sposób jest najlepszy (poszukaj na tym forum dlaczego)! Polecam.
-zamontować specjalne płytkie głośniki, np sinuslive ma taką serię 48mm, jednak nie będzie to jakoś specjalnie grało...
-przerabiać boczek :D Ale to ciężkie.
-zrobić panel i wsadzić płytsze 13 cm głośniki (u mnie, z powodu konstrukcji boczka tak zrobiłem).

Co do samych głośników to zamiast iść na ilość, radze wydac 500zł na zestaw na przód + 100zł na maty do wygłuszenia drzwii (są na forum zdjęcia i opisy). Na pewno wystarczy i będzie dobrze grało.

Mogą być to np:
RAINBOW 265 SLX Deluxe http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74678745
HERTZ HV 165L.3 SET http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73406387
DLS C-6 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74907358

a do tego MIĘKKIE maty wygłuszające http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74085409. 50x50cm. Jakies 5 powinno wystarczyć na jedną wastwę. Nakleja to się zamiast tej folii co jest pod boczkiem (folię zrywasz i wywalasz). Zresztą jak zwykle poszukaj na forum ;). Powodzenia i rób zdjęcia :)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez brii » 2 gru 2005, 09:00

Lepiej kupić trochę tańsze radio i lepsze głośniki
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Fiveopac » 2 gru 2005, 09:10

Ostatnio przerabialem temat wygluszania i montazu glebszych glosnikow w mx3 wiec oto moje male co nieco:

W drzwi wchodza 16 cm, jesli zaczepisz o szybe (80% glosnikow na rynku bedzie zaczepiac ) to nie masz wyjscia – musisz zastosowac dystans. Jak mialem poprzedni zestaw glosnikow jako dystans wystarczal wyciety z plyty pilsniowej pierscien. Gdy przyszla ochota na mocniejsze glosniki a tym samym z wiekszym magnesem i duuuzo glebsze musialem kupic dystanse ok 4 cm glebokosci z tworzywa sztucznego.. Mocowane sa one na 3 wkrety ale rozstaw ich jest inny niz oryginalny, musialem wywiercic otwory i ich miejsce wsadzilem oryginalne plastykowe kołki do ktorych sie przykreca glosniki. Koniecznie trzeba uszczelnic laczenie dystans-blacha silikonem bo nie styka sie cala powierzchnia.

Nastepnie glosnik, wytlumienie matami. Efekt jest taki ze wywalilem skrzynke z bagaznika, przod gra czysciej i nagle pojawil sie bas z przodu :) Polecam taka zabawe kazdemu kto ma troche czasu by pogrzebac w aucie :)

Wazna/niewazna (nieptrzebne skreslic) sprawa: po zalozeniu duzych dystansow takich jak w/w żegnamy sie z oryginalnymi maskownicami. Trzeba w nich wyciac otwor pod nowe glosniki, potem zywica i dlubiemy wypukła maskownice ;)

Jak znajde chwile czasu wrzuce fotki z opisem krok po kroku <ganja>
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Xionc » 2 gru 2005, 09:24

Fiveopac napisał(a):Wazna/niewazna (nieptrzebne skreslic) sprawa: po zalozeniu duzych dystansow takich jak w/w żegnamy sie z oryginalnymi maskownicami. Trzeba w nich wyciac otwor pod nowe glosniki, potem zywica i dlubiemy wypukła maskownice


Tego to chyba każdy chciałby uniknąć. Zresztą, jak jest 5cm orginalnie, dołozysz mdf 1.8mm to będzie to Rainbow (61mm) wejdzie bez problemu. Poza tym Ten panel ma być sztywny, więc deska się lepiej nadaje niż plastik. A u siebie to wywierciłem w blasze z 10 dziur wiec nie ma ze boli :]. Aha, tą dechę dobrze jest czyms pomalowac, zeby zabezpieczyc przed wilgocią (np żywicą)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Fiveopac » 2 gru 2005, 09:34

Xionc napisał(a):Tego to chyba każdy chciałby uniknąć. Zresztą, jak jest 5cm orginalnie, dołozysz mdf 1.8mm to będzie to Rainbow (61mm) wejdzie bez problemu. Poza tym Ten panel ma być sztywny, więc deska się lepiej nadaje niż plastik. A u siebie to wywierciłem w blasze z 10 dziur wiec nie ma ze boli krzywy. Aha, tą dechę dobrze jest czyms pomalowac, zeby zabezpieczyc przed wilgocią (np żywicą)



Jesli chcemy zeby gralo niestety musza byc glebsze glosniki :(
W temacie Rainbow to akurat wlasnie takie glosnki mialem na dystansie z plyty pil. bo zaczepialy o szybe a do glebokich to one nie nalezaly i basu tez za duzo nie bylo :(
Pierscien z plastyku jest wprew pozora porzadnie wykonany a plastyk jest napradwe gruby. Zreszta i tak obkleilem go jeszcze pasem z maty bitumicznej ;)
Do zwyklego sluchania sredni gleboki + mdf wystarcza.
Co do radia to polecam wszystko co ma clarion w nazwie :) sam jestem posiadaczem clariona, starszy model ale zawsze sie na niego grzalem hahaha i niepredko zamienie to radio na inne.
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez mario709 » 2 gru 2005, 13:45

Dzieki za wszystkie podpowiedzi. Co do Clariona to tylko upewnilem sie ze to wlasciwy wybor:) Jezeli chodzi o glosniki to nieco zmartwilem.
A jeszcze jedno czy na pewno mowimy o glosnikach podpietych tylko pod samego Clariona bez wzmacniacza?
Zaproponowane glosniki maja RMS 100W a z radia dostana tylko jakies 25 RMS jak dobrze mysle. Oczywiscie jak na poczatku wspomnialem jestem amatorem rzeklbym zupelnym.
Nie mam wielkich wymagan, stad nie probuje nawet isc w kierunku wzmacniacza, kondensatora itd.
A zeby bylo smieszniej mam wuja stolarza wiec z dystansami moze nie byloby problemu:) Tylko najpierw musze to rozkrecic i dokladnie skumac co jak i gdzie a bez glosnikow ktore pozwola uwidocznic istote problemu to juz nie tak latwo. Ale faktycznie przyloze sie do szukania na forum tego tematu no i jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedzi i wskazowki w moim przypadku przy zerowym doswiadczeniu sa na wage zlota :)
A jeszcze jedno pytanie co do glosnikow, zdaje sie ze na tym forum ktos chwalil takie wlasnie glosniki
Hertz ESK 165 i cenowo dla mnie sa bardziej osiagalne :(
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=74494997
Co o nich sadzicie?
Tylko prosze pamietajcie ze to nie pojdzie pod wzmacniacz tylko pod samego Clariona :(
Pozdrawiam!
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez mario709 » 2 gru 2005, 14:10

Dobra juz wszystko skumalem w sprawie zastosowania dystansu.
No co Lepiej późno niż wcale <lol> <glupek2>

Wiec teraz zostaje sprawa wyboru głośników 165 mm na przód.
Jezeli chodzi o wycinanie orginalnych maskownic to wolalbym tego zdecydowanie uniknac, a co do glosnikow to moze sa jakies do 350zl?? Oczywiscie na zwrotnicach z tweeterami :)

Jak wspomnialem nie oczekuje ze to zwali z nog, no i moze jestem staroswiecki ale wolalbym jednak do tylu tez cos zamontowac. Tam sa rowniez otwory 165 wiec cos juz da sie wybrac?
Cena maksymalnie do 250-300 zl :(
Wiem ze to niewiele ale naprawde to moj szczyt finansowy.
Opcje glosnikow wylacznie z przodu jakos nie moze znalezc u mnie poparcia :(

Dzieki za pomoc!
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez Xionc » 2 gru 2005, 15:32

a ja jeszcze raz Ci pisze, ze:
1. czy w domu też siadasz tyłem do wierzy?
2. czy w mx da się w ogole wozic pasazerow z tylu?
3. będzie 97 razy lepiej jak kupisz system za 500zł na przód i wygłuszysz drzwi


Dj wujek Xionc Krzysztof dobrze radzi, a wujcio Fiveopac potwierdza :)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Mx_3_CK » 2 gru 2005, 15:53

Xionc napisał(a):czy w mx da się w ogole wozic pasazerow z tylu?



DA,tylko ciagle slysze jak sie gra ZA GLOSNO!!

Xionc napisał(a):system za 500zł na przód


tesz mozna ;)
(M)ała (A)zjatycka (Z)apierdalaczka (D)la (A)bstynentów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2005, 18:36
Posty: 53
Auto: Mx-3 1.8 V6 93 r.Precidia

Postprzez mario709 » 2 gru 2005, 15:54

Ok wierze i sluszna uwaga co do wiezy <lol>

Ale jakie wowczas glosniki sa najlepsze??

RAINBOW 265 SLX Deluxe wydaja sie byc naprawde niezle,
DLS C-6 sa drzsze o 100zl czy z kolei az tyle lepsze?

Te Rainbow jakos mnie przekonuja do siebie:) Ale jak juz wydawac tyle kasy i isc w ta strone to jezeli DLS sa sporo lepsze to jakos wyskrobalbym te 100zl choc to juz pewnien problem :(
Wiec prosilbym tylko jeszcze o ta jedna rade. Czy Rainbow wystarczy czy lepszy DLS??
Co do takiego rozwiazania to na forum propozycje takiego rozwiazania ogolnie pojawiaja sie czesto, wiec chyba nie mam wyjscia i w to uwierzyc i zmienic swoje poglady ;)
Dzieki za ukierunkowanie i wszystkie rady.
Pozdrawiam!
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez mario709 » 2 gru 2005, 16:03

A i jeszcze tylko jedno.
Prosze pamietac ze ja pisalem o glosnikach bez wzmacniacza a czytalem z kolei ze kupic dobre glosniki bez wzmacniacza to tez niezbyt dobry interes.
Wiec jeszcze tylko jedna prosba – mozna te Raibow podpiac tylko pod radio i bedzie gites?? Bo ponoc dobre glosniki zaczynaja grac dopiero olsniewajaco pod wzmacniaczem.

Dobra to juz z mojej strony wszystko. Wszystkim za rady wielkie dzieki! :)
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez Xionc » 2 gru 2005, 18:43

mario709, oczywiscie ze ze wzmacniaczem zagraja lepiej, ale mozesz go zawsze zalozyc np za pol roku, a do tej pory bedzie grac w miare niezle. Ja mam u siebie DLS, kolega moj taki co sie car audio zajmuje polecal goraca te rainbowy, wiec w sumie to juz Twoja decyzja. Na pewno ani te, ani te kiepskie nie są. Tylko koniecznie panele i wytłumienie ;)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Paweł » 2 gru 2005, 21:30

Xionc napisał(a):1. czy w domu też siadasz tyłem do wierzy?

No nie, jak tak. ;)

Ale rozpatrujac sprawe naukowo, to jednak w wyniku odbic od scian do sluchacza dociera wiele dzwiekow z boku i tylu jego glowy...? Odsluch bez tych odbic bylby jak w komorze bezechowej, czy to jest naturalne brzmienie?
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Xionc » 2 gru 2005, 21:58

tco_tm dobra, zamontuj sobie 7 na dachu, 3 w slupkach i 5 pod siedzeniem. co za roznica, i tak dzwiek sie odbija :] Nie wiem jak ty, ale ja w samochodze słysze czy to gra z tyłu czy z przodu...
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Paweł » 2 gru 2005, 22:07

Xionc napisał(a):tco_tm dobra, zamontuj sobie 7 na dachu, 3 w slupkach i 5 pod siedzeniem. co za roznica, i tak dzwiek sie odbija krzywy Nie wiem jak ty, ale ja w samochodze słysze czy to gra z tyłu czy z przodu...

Ale ja sie tylko tak zapytalem... <zawstydzony>
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez mario709 » 3 gru 2005, 01:36

Xionc a mam jeszcze jedno pytanko , znalazlem cos co rozwiazuje zdaje sie wszystkie problemy zarowno z montazem jak i mysle ze z dzwiekiem. Wiem ze to nie glosniki klasy rainbow ale ktos je tu polecal na forum ;) wiec jezeli graja naprawde niezle i 0 klopotu z montazem to ja .... mowie sakramentalne tak <lol>
No i ta cena, poprostu fantastyczna. Czy nadal polecasz te glosniki?? Bo jezeli sie nie pomylilem to wlasnie ty je polecales w poprzednich tematach.

Chodzi mi o Sinuslive SL-F 160 :
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=74680032

Czy ta opinia ze sa to naprawde niezle glosniki za tak niskie pieniazki nadal jest aktualna??
Caly czas podkreslam ze podlaczam bez wzmaka i nie oczekuje powalenia dzwiekiem na kolana.

Sorry ze mecze ale czytajac forum natknalem sie na temat wlasnie im poswiecony i ... postanowilem zapytac jeszcze raz. Jezeli graja tez niezle i cena wprost rewelacja to dla mnie opcja wystarczajaca :)

Pozdro!
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez Xionc » 3 gru 2005, 11:44

One są niezłe.. ale tylko w tej cenie. Słuchałem prostrzego zestawu, to mnie jakos na kolana nie powalił. Na pewno lepiej niz fabryka, ale ja wolał bym przynajmniej te hertze ESK (albo dls, rainbow, jbl, infinity.. itd). Problem z nimi jest taki, ze maja za ostre wysokie tony (moze ten model ma inne wysokotonowe glosniki niz ten system 10 cm ktorego sluchalem), i maja niepełne zwrotnice. Mozna by ewentualnie pokombinowac, wziac ten system, szukac innych tweeterow ale... ... ale jak zdejmiesz boczek to tez moze sie okazac ze nie pasuje i i tak bedziesz musial dorabiac pierscien. Bo to sa 16,5 a w Mazdzie sa 16 :D. Takze nie wydziwiaj, Bierz jakies dobre głośniczki, rób ten dystans i będzie dobrze :)

Zreszta, poniewaz trzeba sobie pomagac, jak poczekasz do poniedzialku to moze zalatwie Ci znizke na system Infinity (ktory kosztuje okolo 650zl na allegro) taką ze w 500zł sie zamkniesz :) Ale zobaczy czy mi sie to uda. Co prawda takie znizki sa tylko dla klubowiczow, wiec bedziesz musial obiecac ze wstapisz do klubu :)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez mario709 » 3 gru 2005, 13:30

Czytalem o takiej mozliwosci i o znizkach, narazie jeszcze nie jestem w stanie wylozyc 500zl na glosniki, bo planowalem najpierw kupic za 300 do przodu (to juz byla opcja z zadluzeniem 100 zl u matki) i dopiero za miesiac za 300zl do tylu. Teraz kupuje radyjko 700zl :( Wiec narazie nie bedzie mnie stac na 500 zl kolejne :( Trza poczekac do stycznia na nowy zastrzyk kasy. Ale pojde w tym kierunku dobrego systemu z przodu i moze kiedys ewentualnego wzmacniacza :) Cierpliwosc nie jest moja najmocniejsza cecha ale poczekam.
Za ukierunkowanie wielkie dzieki, no i za chec pomocy.
Pozdrawam!
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Postprzez mario709 » 3 gru 2005, 13:51

Ale jezeli zaistnieje taka mozliwosc to prosilbym o cynk, bo z kasa zawsze mozna cos wykombinowac, a Infinity to juz zdaje sie cos :)
Pewnie tak 10 grudnia udaloby mi sie wykombinowac kase. Oczywiscie rozumiem ze to nie obietnica, ale jezeli bylaby taka mozliwosc zalatwienia znizki to ja jestem za <lol>
Co do klubu to juz czytalem regulamin – 50 zl na rok i porobic zdjecia Madzi , wyslac maila i czekac na odp
Forumowicz
 
Od: 2 gru 2005, 02:32
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX-3 1.6 '92

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje