Co sądzicie o moim zestawie – Pioneer DEH 3600MP + Clarion SRC5715 (przód)

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez MAKI » 14 lis 2005, 20:11

Witam wszystkich po dlugim weekendzie

Tak jak w temacie
Dane techniczne radia – http://www.car.audio.khz.pl/pioneer_deh_p_3600_mp.php
Dane techniczne głosniki
Dwudrożny głośnik współosiowy 13 x 18 cm
– System odtwarzania: Dwudrożny głośnik współosiowy
– Głośnik niskotonowy ze stożkiem MIPP: 130 × 180 mm
– Głośnik wysokotonowy z równoważeniem z metalizowanego PEI: 25 mm
– Silny magnes strontowy dający dynamiczną reakcję basów
– Przeznaczony do bezpośredniego zastąpienia fabrycznych produktów
– Regulacja dźwięku w samochodach europejskich
– Szczytowa moc muzyczna: 140 W
– Moc ciągła: 35 W
– Fs : 75 Hz
– Qts : 1.49
– Vas : 26.2 Litrów
– Odpowiedź częstotliwościowa: 35 ~ 30,000Hz
– Sprawność: 91db/W/m

Z tylu sa jeszcze głosniki z fabrycznego mozntażu ale chcialbym zrobic tak:
Clariony które sa z przodu wrzucic na tyl
Na przód wrzucic zetaw rozseparowany (2+2) – nie chcialbym wydawac kasy na wzmacniacz (chyba ze nie ma innego wyjscia)
Interesuje mnie tylko takie rozwiazanie ktoremu moze sprostac radyjko
Co moglibyscie polecic ??


Myslalem o takim rozwiazaniu na przód
ALPINE SPS-571A
http://www.alpine.com.pl/alpinecms/cms/ ... c57faebffe

Chciałbym też sie dowiedzieć ile musze wydac na przyzwoite kable (Mazda 626 GF) łącznie z wymianą i ile moze kosztować wytłmienie 4 drzwi i przegrody silnika razem z materialami

Bede wdzieczny za okazana pomoc
Użytkownicy wszystkich Mazd łączcie się
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 lis 2004, 18:08
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 – 1.6 benz – 2006

Postprzez Xionc » 14 lis 2005, 21:38

Jeśli nie masz (a pewnie nie ;) jakś aspiracji by posiadać sprzęt high end to wzmacniacz możesz sobie odpuścić. (Najwyżej potem dołożysz w miare potrzeb). Co do radia, to każdy Pioneer prezentuje jakiś tam niezły poziom.

Rozumiem, że masz te głośniki clariona z przodu. Osobiście nie ufam głośnikom clarionom, a alpine to w ogole powinno wycofać się z produkowania głośników bo są fatalne. Nie pchaj się w to.

Te głośniki Alpine kosztują z 800zł. Za tą cenę możesz kupić o wiele lepsze głośniki.

Szczerze mówiąc to nie wiem czy masz juz to radio, czy chcesz kupić, podobnie z głośnikami. Napisz ile bys chciał wydać to coś Ci dobierzemy (szczególnie ze mamy zniżki w MediaCentrum). Jak nie masz radia, to ja bym kupił lepsze radyjko a tańsze głosniki troszę...

Wytłumienie 1 pary drzwii to około 200 – 300zł z materiałem. Komory silnika nie wiem, ale pewnie też coś koło tego. Jakbyś robił w komplecie to na pewno dogadał byś się taniej.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez MAKI » 14 lis 2005, 23:41

Aspiracje to mam ale high-end wole osobiscie w domu – nie spedzam tyle czasu w samochodzie.
Radyjko kupilem 10 miesiecy temu i na moje potrzeby wystarcza (placilem 749 wiec mysle ze to odpowiednia cena – dodatkowo jak kupowalem to chcialem zeby byla mozliwosc rozbudowy czyli zmieniarka, dodatkowo wzmacniacz, pilot itp)
Z przozdu oczywiscie mam Clariony – skusilem sie na nie z wzgledu na kompatybilnosc montazowa (dedykowane do Mazdy 626 GF) choc takie bardzo tanie to one nie byly (299) Graja przyzwoicie ale zdecydowanie do tylu. Z przodu brakuje mi nieco srodka i wysokich tonów.
Pewnie dobrym pomyslem byloby wymienic okablowanie (glosniki i radio montowalem sam i zastanawiam sie czy dalbym rade ale jak pomysle ze trzeba wszystko rozbebeszyc to mi sie niechce. Wytlumic tez moglbym sam to wydaj mi sie w miare proste – lecz pozory czesto myla.

Dzieki za ostrzezenie co do Alpinów – myslalem jeszcze o JBL , Infinity – tylko nie wiem czy da sie zamontowc wieksze głosniki w moje drzwi (5x7 cala). Kasa – fajnie byloby sie zmiescic w 600-700 razem z wymiana kabli.
Nie wiem jak bardzo mozna obciażyc wzmacniacz ktory dysponuje faktycznie 4 x27W czy głosniki 50-60 W nie beda za "duze" no i jak to wyglada przy zestawie rozseparowanym

Luknij na to
http://www.jbl.pl/Jbl/GTO6506CE.php
http://www.infinity.pl/Infinity/REF_5010CS.php
http://www.infinity.pl/Infinity/REF5000CS.php
http://www.infinity.pl/Infinity/REF6000CS.php

Dzieki za odpowiedź – zaproponuj cos co wg ciebie bedzie dobre
Kieruje sie zasada ktora jest poniekad zbiezna i z audio i z foto – sam apart nie jest tak istotny jak obiektyw jaki do niego zakladasz i tak samo z audio osobiscie wollabym wiecej wydac na glosniki niz na radio nigdy odwrtonie

POZDRAWIENIA Z WROCKA
Użytkownicy wszystkich Mazd łączcie się
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 lis 2004, 18:08
Posty: 20
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 – 1.6 benz – 2006

Postprzez Xionc » 15 lis 2005, 00:18

MAKI napisał(a):osobiscie wollabym wiecej wydac na glosniki niz na radio nigdy odwrtonie


No jeśli byśmy rozmawiali o wzmacniaczu to tak, ale radio to źródło + wzmacniacz, ale to juz rzecz gustu ;)

Co do kabli to w tej klasie cenowej pewnie nie odczujesz roznicy, a jesli nawet ro bardzo mało istotną. Nawet powazne firmy nie zmieniają tych kabli, i to właśnie ze względu zabawę z tym. Także zostaw kable, wytłum raczej drzwii przednie, w ktorych będziesz miał głośniki. Po prostu kup na allegro miękką matę APP (ale miękką, nie twardą!) i wywl tą folię co jest pod boczkami. Potem obklej zewnętrzną blachę od środka a następnie zaklej wszystkie dziury (ktore wczesniej zakrywałą folia). W taki sposob zrobisz obudowę do głośników z drzwii, i troche wyciszysz samochod :)

Infinity ma przyzwoity dźwięk, tylko nie wiem czy 16,5 wejdzie na przód. 5 cali to niecałe 13 cm. Nie wiem ile tam jest miejsca, ale możesz zamontować system 13cm, ktory tam wejdzie. W tym celu musisz dorobić z drewna, MDF, HDF panel dopasowujący. Panel zabezpiecz jakims lakierem albo zywicą bo w drzwiach jest dość wilgotno. Łączenia uszczelnij silikonem czy innym kitem. Kurna, chyba napisze HOW-TO bo mi się nie chce klepać 100 razy tego samoego. Poszukaj na tym forum, było parę razy o montarzu ;)



Poza tym rozważ celowość montarzu głośników z tyłu, chyba ze obetnisz im wysokie i srednie tony.

MAKI napisał(a):Nie wiem jak bardzo mozna obciażyc wzmacniacz ktory dysponuje faktycznie 4 x27W czy głosniki 50-60 W nie beda za "duze" no i jak to wyglada przy zestawie rozseparowanym


Spokojnie, poradzi sobie. W zestawie rozseparowanym, czyli systemie, 2 końcówek używasz do 2 głosników (2x mid bass + 2x tweeter) a dwóch kolejnych do tylnych głośników.
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Paweł » 15 lis 2005, 09:20

Jesli zainwestowales sporo pieniedzy w radio, glosniki i wytlumienie, to goraco polecam zainwestowac rowniez we wzmacniacz. Prosta dwukanalowa konstrukcja na allegro nie powinna kosztowac wiecej niz 300 PLN. Mowa oczywiscie o sprzecie uzywanym. Do tego trzeba doliczyc koszt okablowania – zasilanie, sygnal, przewody glosnikowe – okolo 200 PLN, oraz caly dzien roboty.

Roznica w odsluchu jest przeogromna i wcale nie mam na mysli glosnosci. Po dolozeniu wzmacniacza niechetnie wkladam do radia plytki z mp3. Swoje opinie opieram na zestawie: odtwarzacz – P7600MP, glosniki – Hertz ESK165 i wzmacniacz Kenwood KAC PS-100.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Xionc » 15 lis 2005, 10:57

tco_tm napisał(a):Jesli zainwestowales sporo pieniedzy w radio, glosniki i wytlumienie


Na razie przepłacił za radio ;) Pfff... no niby tco_tm ma trochę racji, jak już wstawiać głosniki za 800zł to wzmacniacz też by wypadało. Tylko, że wzmacniacz zawsze możena dorobić, także jak nie będziesz zadowolony z efektu bez wzmacniacza to potem dołożysz go sobie. Jest z tym niestety troche roboty. (cała sobota w garażu)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez YAKI » 18 lis 2005, 13:11

Moim zdaniem nie ma sensu kupować głośników za 800 zł i nie zapewnić im prawidłowych warunków pracy , jakie może im zapewnić tylko wzmacniacz
Takie głośniczki mają 100-120 w rms a radyjko może im dostarczyć do 20 w rms
Wiec czy to ma sens ? !
Początkujący
 
Od: 28 cze 2005, 20:06
Posty: 10
Skąd: Jaktorów
Auto: MX-3 1.6 1993

Postprzez Xionc » 18 lis 2005, 14:02

YAKI napisał(a):Takie głośniczki mają 100-120 w rms a radyjko może im dostarczyć do 20 w rms
Wiec czy to ma sens ? !


A mając wzmacniacz słuchasz cały czas na 100W? Wydaje mi się że tak z 10W... więc to nie powód

Ale fakt, lepiej by było dać wzmacniacz, po prostu na tych głośnikach było by to słyszalne (dynamika, zniekształcenia itp)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje