Tablet zamiast radia? Alternatywa dla radia 2 din?

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez misiol » 6 cze 2013, 06:32

Hmmmm. Czy to może być kwestią auta?..... sam nie wiem.

Myślałem też o antenie GPS łączoną przez bluetooth.


????
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 01:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez adamax4 » 6 cze 2013, 11:11

misiol napisał(a):Hmmmm. Czy to może być kwestią auta?..... sam nie wiem.

Jakaś dziwna szyba, albo co bardziej prawdopodobne jakieś zakłócenia z innych urządzeń.

misiol napisał(a):
Myślałem też o antenie GPS łączoną przez bluetooth.


????

To po prostu taka antena zewnętrzna, ale nie na kablu, tylko połączenie jest przez bluetooth.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2008, 21:43
Posty: 478 (0/4)
Skąd: Garwolin
Auto: 323f BA 1.8 TURBO '96

Postprzez misiol » 6 cze 2013, 19:09

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. W sumie fajnie, że nie trzeba nic ciągać z zewnątrz auta (przewód). Pytanie tylko czy coś takiego dobrze działa... Widziałem też, że ceny nie są jakieś wysokie. Są już z 50 zł....
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 01:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez antoz » 6 cze 2013, 21:13

Jeśli chodzi o BT to generalnie wszystko zależy od klasy mocy urządzenia. Są 3: w pierwszej zasięg ma 100m (na otwartej przestrzeni oczywiście), w drugiej około 10m i w trzeciej 1m. Większość urządzeń działa w klasie drugiej. Zatem przy zakupie warto zwrócić na to uwagę...
Początkujący
 
Od: 20 maja 2013, 09:43
Posty: 12

Postprzez misiol » 8 cze 2013, 07:48

antoz napisał(a):Jeśli chodzi o BT to generalnie wszystko zależy od klasy mocy urządzenia. Są 3: w pierwszej zasięg ma 100m (na otwartej przestrzeni oczywiście), w drugiej około 10m i w trzeciej 1m. Większość urządzeń działa w klasie drugiej. Zatem przy zakupie warto zwrócić na to uwagę...


Tyle że w tym przypadku nie ma to chyba znaczenia. bo chcemy tylko uniknąć kabla z zew. do wew.

Ciekaw jestem czy ktoś z forum już tego używał... Jeśli tak to może czyta nasz wątek i napisze dwa słowa...
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 01:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez stolek » 21 cze 2013, 13:32

Witam,
specjalnie zarejestrowałem się na stronce, aby odpowiedzieć w tym temacie.

Po pierwsze, są dużo prostsze rozwiązania jeśli chce podłączyć się tablet w aucie.

Rozwiązanie pierwsze (jakość dźwięku średnia):

Wystarczy, że nasz tablet podłączymy poprzez transmiter kablem mini jack-mini jack. (Cena 10 zł) I zapewnimy mu stały dostęp do prądu. Wtedy radio może być jakiekolwiek chcemy. Wystarczy ustawić częstotliwość w radiu taką, jaką mamy w transmiterze. Dobrze aby tablet miał Bluetooth. Wtedy dużo łatwiej będzie nam dołączać różne urządzenia.

Jeśli tablet ma 3G z możliwością wykonywania połączeń (np. Galaxy Tab 2), wtedy w telefonie wystarczy ustawić przekierowanie na numer z tabletu i utworzyć skrót w swoim telefonie do tej czynności (np. szybkie wybieranie nr **21*+48numer_tabletu# i mamy w pełni funkcjonujące car-audio.

Gdy tablet nie ma 3G, bądź nie chcemy ustawiać przekierowania na inny numer, wystarczy, że do transmitera dołączymy wyjście na dwa jacki i do jednego podłączymy tablet, a do drugiego pociągniemy kabel mini jack- mini jack, który będziemy wpinać do naszego telefonu podczas jazdy. Jednak ta opcja nie była testowana przeze mnie i byłaby nieco uciążliwa, gdyż trzeba byłoby ręcznie wyciszać tablet na czas połączenia.

Rozwiązanie drugie (dużo lepsza jakość dźwięku)

Ten przypadek jest jeszcze łatwiejszy w realizacji, jednakże jest droższy. A mianowicie, musimy mieć radio z Bluetooth. Wtedy parujemy z nim nasz tablet i nasz telefon. Dla tabletu musimy zapewnić tylko stały dostęp prądu. A reszta odbywa się bezprzewodowo.


Polecam tablet z Bluetooth, bo wtedy możemy podłączyć do niego zewnętrzną antenę GPS na bluetooth. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w modem 3G obsługujący Aero2 i mamy wtedy darmowy dostęp do Internetu w samochodzie.

Odpowiedź na pytanie, czy istnieje jakaś możliwość słuchania radia z tabletu offline.
Wg mnie, jeśli poprowadzimy drugi kabel mini jack od tabletu i spróbujemy podłączyć go do anteny samochodowej wtedy powinno to działać. Jednak są to tylko i wyłącznie moje niesprawdzone w praktyce przemyślenia.


Poniżej zamieszczam mój schemat. Na czerwono druga opcja.
Załączniki
Tablet jako radio.png
stolek
 

Postprzez SNAKE'83 » 21 cze 2013, 14:08

misiol napisał(a):Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. W sumie fajnie, że nie trzeba nic ciągać z zewnątrz auta (przewód). Pytanie tylko czy coś takiego dobrze działa... Widziałem też, że ceny nie są jakieś wysokie. Są już z 50 zł....


mam 2 takie moduly BT GPS, dawniej uzywalem bo w telefonach nie bylo, a co do jakosci, sa super czule, te w telefonach sa kilka razy gorsze


od marca (zakupu mazdy 6) mysle o ekraniku dotykowym, ale w schowku centralnym, gdzie oryginalna nawigacja jest montowana, mi by przeszkadzala znikoma funkcjonalnosc
– gps z navi
– torque z elm'a
– audio mp3

nawet na chinskie patrzylem ale to sa badziewia , technicznie i z andro 2.1/2.2

tablet upatrzylem, musi miec wydajnosc odpowiednia zeby nie lagowalo, nigdy :) wiec nexus 7, wymiary dobre, szkoda bedzie go wybebeszac

czy ktos myslal o zabudowie centralnego schowka , ew. ma pomysly jak to zrobic?
ktos jeszcze myslal o tablecie w tej lokalizacji ?
Początkujący
 
Od: 24 lut 2013, 03:02
Posty: 22
Auto: Mazda 6 GY 2.0 147km 2006

Postprzez misiol » 21 cze 2013, 20:21

SNAKE'83 napisał(a):
misiol napisał(a):Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. W sumie fajnie, że nie trzeba nic ciągać z zewnątrz auta (przewód). Pytanie tylko czy coś takiego dobrze działa... Widziałem też, że ceny nie są jakieś wysokie. Są już z 50 zł....


mam 2 takie moduly BT GPS, dawniej uzywalem bo w telefonach nie bylo, a co do jakosci, sa super czule, te w telefonach sa kilka razy gorsze




Czyli do połączenia nawi z zew. anteną wystarczy taki za 50 zeta?
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 01:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez SNAKE'83 » 24 cze 2013, 08:46

navi w urzadzeniu musi obslugiwac GPS po BT
Początkujący
 
Od: 24 lut 2013, 03:02
Posty: 22
Auto: Mazda 6 GY 2.0 147km 2006

Postprzez misiol » 26 cze 2013, 18:49

Dzięki za info. Byłem dziś w MM ale nie mieli modułów BT.
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 01:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez SNAKE'83 » 27 cze 2013, 09:57

a skad jestes ?
mi te moduly nie sa potrzebne
Początkujący
 
Od: 24 lut 2013, 03:02
Posty: 22
Auto: Mazda 6 GY 2.0 147km 2006

Postprzez misiol » 27 cze 2013, 15:21

SNAKE'83 napisał(a):a skad jestes ?
mi te moduly nie sa potrzebne


Już mam! Dostałem w prezencie :–)))

ale dzięki za zainteresowanie SNAKE! :–)
Forumowicz
 
Od: 28 lip 2012, 01:57
Posty: 98
Auto: 323

Postprzez seba626 » 27 cze 2013, 15:44

dla mnie najtrudniejsze to zrobic jakas sensowna ramke, chyba dokupic sie nie da. aby posluchac muzy z tab... mozna przeciez podlaczyc: wyjscie sluchawkowe z tab do wejscia aux w radiu samochodowym
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2012, 10:45
Posty: 366 (0/1)
Skąd: Poniatowa
Auto: Mazda 626 (sedan) 2.0 DiTD RF2A 101KM, rok prod. 1999, Jest MAZDA jest jazda :))

Postprzez SNAKE'83 » 27 cze 2013, 16:09

mysle na 2 opcjami, kabelek ale to roznie z jakoscia moze byc
albo xcarlink z BT – tylko ze dodatkowe 500-600zl

z mocowaniem, to ja na poczatek wersja latwo i tanio, pokrowiec do nexusa 7, powinien pasowac do rozkladania i skladania :)
pozniej to jakis plastik, szyny, klejenie i rzezbienie
ew. przerobienie nawigacji oryginalnej ... tylko nie moge znalezc uszkodzonej (i za grosze)
Początkujący
 
Od: 24 lut 2013, 03:02
Posty: 22
Auto: Mazda 6 GY 2.0 147km 2006

Postprzez sly » 24 sie 2013, 22:55

Nie wiedziałem, że temat tak fajnie poszedł do przodu :)
Nie pomyślałem, że najlepszą opcją było by właśnie radio z BT :)

Myślę o peiyingu 2 din py9907 lub 9908. Zbierają bdb opinie. I nie mówię o komentach z portali lub for gdzie piszą to ludzie, którzy tego nie używali. Tylko od osób, którzy tego używają na co dzień.
Obrazek
HASŁO: sly180
Nie masz Chomika?? Kliknij
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2010, 11:35
Posty: 254 (0/1)
Skąd: łódzkie
Auto: Leon

Postprzez Mako » 19 paź 2013, 22:14

Dobrze ze taki temat powstal bo wlasnie kombinuje jak to zrobic w Sirionie, gdzie mam fabryczne radio i brak mozliwosci dolozenia zwyklego radia chocby 1 din. W moim przypadku wchodzi w gre podlaczenie pod dodatkowy wzmacniacz polaczony z glosnikami z fabrycznego audio.

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 4
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 21:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez SNAKE'83 » 14 lut 2014, 09:53

ktos z tu czytajacych zrobil juz wlasny media center w aucie ?

po remoncie silnika wraca chec na montaz tableta :) tylko znalezc tanio nexusa i troche czasu wydrapac ...

rowijajac mysleniowke na temata tabletu, wizja praktycznego zastosowania :)
Obrazek
Początkujący
 
Od: 24 lut 2013, 03:02
Posty: 22
Auto: Mazda 6 GY 2.0 147km 2006

Postprzez boczek » 27 lut 2014, 20:02

nawet fajny paten – pod warunkiem że ma się w radio aux in.

Dostrzegam też jeden problem, a raczej 2:
– co jak tablet się zawiesi i trzeba będzie odłączyć zasilanie?
– czy jest bateria która podtrzymuje urządzenie przy wyłączonym silniku?
"Kiedy jade, czuje ulge. Nie czuje zadnych ograniczen..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2014, 00:19
Posty: 34 (0/2)
Skąd: Kalisz
Auto: Mazda 323f 1,5 PB

Postprzez SNAKE'83 » 2 mar 2014, 00:04

udalo mi sie wreszcie przelamac i kupilem tablet, do tego dzien walki z rogrzebaniem konsoli centralnej,
wymontowanie schowka, wiercenia i montaz w nim:
– gniazda zapalniczki (nie podpiete jeszcze, tyle tam kabli ze nie wiedzialem co gdzie :))
– gniazda mini-jack , kabelkiem podpietym pod aux radia i przycisk MEDIA

aktualny stan:

Obrazek

dziala super, tak jak zaplanowalem, w tablecie trzeba bylo zrobic unlocka, zrootowac i wgrac specjalny rom, z trybem multi-window, i dziala stabilnie

boczek napisał(a):nawet fajny paten – pod warunkiem że ma się w radio aux in.

to sie przyda jak chcesz miec mp3 z tabletu, wiec nie konieczne, jesli chcesz miec nawi + torque

boczek napisał(a):Dostrzegam też jeden problem, a raczej 2:
– co jak tablet się zawiesi i trzeba będzie odłączyć zasilanie?

planowalem zabudowac... ale jak widac na zdjeciu pasuje idealnie, bez grzebania wiec chyba zostawie ruchomy, tablet dziala super wiec cos poczytac mozna wieczorem :)
inna sprawa, jesli tablet sie zawiesi to przyciskiem (dlugie przytrzymanie) raczej sie wylacza, zasilanie nie ma w tym nic do rzeczy

boczek napisał(a):– czy jest bateria która podtrzymuje urządzenie przy wyłączonym silniku?

sa dwie szkoly, albo zostawiasz baterie albo jesli zabudowujesz, widzialem takie projekty to usuwasz ja, co oczywiscie wylacza tablet po zgaszeniu silnika
Początkujący
 
Od: 24 lut 2013, 03:02
Posty: 22
Auto: Mazda 6 GY 2.0 147km 2006

Postprzez marcintor » 26 mar 2014, 20:53

Można jeszcze inaczej: mam zestaw głośnomówiący Nokia ck-100 (koszt ok. 300zł, ale widziałem też trochę taniej), podłącza się go pod radio kostkami ISO, dodatkowo dwa gniazda trzeba wpiąć kablem do złącza zmieniarki radia (ja kupiłem za 30zł w Chinach, można samodzielnie zlutować – schematy są na forum). Po podłączeniu mamy aktywne gniazdo MEDIA – przez bluetooth puszczamy muzykę, którą zestaw głośnomówiący przekazuje na radio. Jakość muzyki normalna, dźwięk idzie przez wzmacniacz radia. Dodatkowo mamy zestaw głośnomówiący, więc nie grozi mandat za rozmowę przez telefon. Dla mnie świetne rozwiązanie, bo bezprzewodowo podpinamy dowolne urządzenie obsługujące bluetooth <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2013, 21:57
Posty: 33 (0/4)
Skąd: Toruń - miasto (Ko)p(i)ernika
Auto: Mazda 5 MZR-CD 143KM, 2006r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje