Znaczenie kabli w sprzęcie

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Xionc » 10 cze 2005, 14:59

Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Rayen » 12 cze 2005, 10:55

:-O
Dramatyczna metamorfoza :)

Polecam artykulik panom z firmy SKALIK, którzy 0,4 mm2 kable przylutowali do istniejących (za krótkich) 0,4mm2 twierdząc ze istniejąca instalacja do głośników jest wystarczająca...

Właśnie (teraz w tej chwili) wybierałem sie do media markt po nowe okablowanie...nie wiem czy coś kupię :)
pozdrowienia
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 15:12
Posty: 48
Skąd: Ruda O.S.
Auto: 323F '97 BA Z5 full

Postprzez mbmaster » 13 cze 2005, 17:38

Panie... Co Pan za 1500pln to ja wole sobie na wakacje pojechać.
A sa jakies dobre tanie kable? Macie jakies doswiadczenia?
Ja jade na kolumnach JPW ML910 + CD Denon DCD-960 + JVC A-X40 Super A.
Czy jest duza roznica jak sie zapusci dzwiek z CD przez Coaxiala lub Optyczne wyjscie?
Moze wzmaka zmienie hmm... tylko niewiem czy jest sens jak nie bedzie duzej roznicy.

Aha wiecie co to za wyjscie w CD "fixed" lub "Varible' bo takie mam a uzywam tego pierwszego. Oba sa na czincze tylko e to varible jest bardzo ciche.
Tak sobie głokowałem i wydaje mi sie ze to moze byc wyjscie do Wzmaka ktory ma wejscie Direct czyli omija przedwzmacniacz.... :| Dobrze mowie czy w zła strone poszedlem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2004, 23:26
Posty: 1101 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Xionc » 13 cze 2005, 19:04

Kable za 1500 i tak nie są najdroższe :)

Ja testowałem pare kabli, Monstery takie najtańsze, monster Flat, IXOS a ostatnio Kimber 4 i te są najlepsze. Do tego jeszcze kabel łączączy CD ze wzmakiem, czyli interkonekt. Tanie i dobre sa wyroby firmy Bandridge. Uzywaj wyjscia kooksjalnego – nie tracisz na przetwornikach CA-AC. Nie myślcie ze wyjscie optyczne to leci prosto z lasera CD, bo z takimi opiniami tez się spotkałem <hahaha>

Kolumny ok, denon ok, wzmaka to faktycznie bym zmienił, ale jak nie chcesz to oczywiscie nie musisz. Lepsze kable głośnikowe + interkonekty poprawią sprawę na pewno. Jak się zdecycujesz to daj znac, podjedziemy do sklepu gdzie mam duuuuze znajomosci ;)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez mbmaster » 13 cze 2005, 20:40

HEhe jak cos zarobie to pomyslimy. A ze wzmakiem to jest tak ze to bardzo zacny sprzet. Bardzo podoba mi sie jego barwa. Wczesniej uzywalem Yamahy i Marantza i w porownaniu z JVC wypadły beznadziejnie. Ma doskonałą dynamike i klarownosc dzwieku. Mocy tez mu nie brakuje bo 350W poboru ma. Końcowki orginalne (toshiba) i klamoty Japan.

Aha Xionc bo widze ze sie znasz.... Mam 3 pytania:

1.Mam Bi-wire (niewiem jak to sie pisze) w kolumnach... myslisz zeby kupic wzmaka pod to?
2. Wzmak powinien pracowac na 8 ohm a kolumny mam na 6ohm, myslisz ze to moze wplywac jakos na dzwiek?
3.Co myslisz o wygluszeniu sciany opakowaniami po jajkach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2004, 23:26
Posty: 1101 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Rayen » 13 cze 2005, 21:55

Xionc napisał(a):Kable za 1500 i tak nie są najdroższe :)
(...)
Tanie i dobre sa wyroby firmy Bandridge.
(...)
Jak się zdecycujesz to daj znac, podjedziemy do sklepu gdzie mam duuuuze znajomosci ;)

A ile kosztuje taki zestaw interkonekt + 10m kabli glośnikowych (podwójnych) firmy Bandridge?
Mozesz mnie też zabrać ze sobą :D ?

pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sty 2005, 15:12
Posty: 48
Skąd: Ruda O.S.
Auto: 323F '97 BA Z5 full

Postprzez spec » 15 cze 2005, 23:08

Rayen napisał(a):
Xionc napisał(a):Kable za 1500 i tak nie są najdroższe :)
(...)
Tanie i dobre sa wyroby firmy Bandridge.
(...)
Jak się zdecycujesz to daj znac, podjedziemy do sklepu gdzie mam duuuuze znajomosci ;)

A ile kosztuje taki zestaw interkonekt + 10m kabli glośnikowych (podwójnych) firmy Bandridge?
Mozesz mnie też zabrać ze sobą :D ?

pozdro

a to zależy , bo Bandridge ma 3 grupy produktów , zapewne chodzi o serię Profigold bądż OXY PURE , pierwszy to ok 60 pln + 10x 10 zeta , drugi ok 200 pln i 10 x 20-30 zeta , to tyle w temacie
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez mbmaster » 15 cze 2005, 23:18

Drogie rzeczy ;)
Mi szykuje sie przeprowadzka wiec niewiem jak bedzie wygladal moj nowy pokoj i niewiem ile metrow kabala bede potrzebowal. Czy Xionc potwierdza ceny kabli czy dementuje je?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2004, 23:26
Posty: 1101 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8

Postprzez spec » 15 cze 2005, 23:26

a tak BTW , podzwiam teoretyków , swego czasu prowadziłem u siebie w firmie badania , polegały na "ruchaniu " klientów , odbywało sie to tak:
bry, bry , szukam zzakurwsitego ( tu celowo nie pisze dokładnie hehehe) zestawu audio , jestem audiopedofilem , chcę mieć [tiiit] jak w filharmonii......
spec: hymmmmmmmmmmmm a jaka sala konkretnie Pana interesuje
k:????????????????????????????????????????????????????????? co??????????????
spec: pytam która sala sie panu podobała
k: e a hyn keke akn;a;alksc;j;'a/khala;sojajds
spec: a był Pan w filharmonii????????????????
k: no wie pan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
po czym okazuje sie że [tiiit] nie był hehehe więc można powiedzieć że brzmienie remizy w piżdzikłakach jest takie samo jak LA SCALI w Mediolanie buahahaha ale nie o to biega, zaczynamy test , prezentuje kolejne zestawy celowo wprowadzając błędy w cenach, droższe są tańszymi i odwrotnie , i wiecie co............????????????????????????





tak!!!!!!!!!!! zgadliście te droższe są lepsze buahahahahaa , fachowo się to nazywa siła sugestii,stastystyczny kowalski jak usłyszy 14 tysięcy "herców" to już jest dobrze więc 6000 tysi które kolumny nawet" takie se "produkują psu w pupę, nie można tu popaść w drugą skrajność gdyż część muzyki czujemy poprzez nacisk fal akustycznych na nasz aparat słuchu ( tu kłania się flozofia SACD gdzie góra wykręcona jest do 70 tysięcy "herców :D ") ale do czego dążę :

kable b. ważne ale bez przesady , jeżeli kabel jest dobry (pomijam celowo konkretne firmy gdyż trzeba brać pod uwagę konkretne sprzęty ) to do qrwy nędzy jest dobry a nie zły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! więć kochani jeżeli macie sprzęt na 3+ to nawet jak dacie mu okablowanie za 10 tysi to dalej bedzie sprzęt na 3+ , problem zaczyna się w drugim kierunku , mając dobry sprzęt i zapodać mu kiepskie kable to śiętokradztwo!!!!!!!!!!! to jakby do sportowego wózka wsadzić taaaaaaaaaki dławik pod pedał gazu , mamy super fure , fajnie wygląda tylko przyspiesza jak 126 p<szok>


i pamietajcie w HI-FI jak w życiu , wszystko trzeba robić z głową , papatki
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez Paweł » 15 cze 2005, 23:35

Tez mysle, ze gosc wczesniej mial glosniki podlaczone kablem do suszenia bielizny i nic dziwnego, ze uslyszal roznice. 10 PLN za 1 mb jeszcze zrozumiem. Przy drogim sprzecie i faktycznej zabawie w Hi-Fi, moze nawet drozsze, ale jak mowi specu... bez przesady. <glupek2>
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Xionc » 15 cze 2005, 23:47

Panowie jasne że bez przesady :) Dlatego napisałem ze Bandrige właśnie Profigold to jak dla mnie przynajmniej bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jak podłączylis u kumpla mini-hiper-duper wieże JVC kablem profigold jack-2xrca do kompa, a wczesniej był podłączony czyms takim ze sklepu komputerowego to gosc przestał uzywac equalizera w winampie :]


mbmaster napisał(a):1.Mam Bi-wire (niewiem jak to sie pisze) w kolumnach... myslisz zeby kupic wzmaka pod to?
2. Wzmak powinien pracowac na 8 ohm a kolumny mam na 6ohm, myslisz ze to moze wplywac jakos na dzwiek?
3.Co myslisz o wygluszeniu sciany opakowaniami po jajkach?


1. Jakto wzmaka? 4 koncowki mocy i przedwzmacniacz :D A tak serio to kup lepsze, grubsze kable :]
2. No to teoretycznie oddaje troche większą moc, ale zjarać się _raczej_ nie powinien. A swoja droga to ile on ma lat ze nie moznado niego podlaczyc 4Ohm kolum? |
3. Jakby to napisał SPEC... "łeb se do ściany przyklej plasterm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" :D specu, zgadza się :D:D:D

A ceny to cos jak to, nie znam na pamięć przecie...
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez mbmaster » 15 cze 2005, 23:48

Dzieki Xionc. Wzmak ten ma ok 20 lat.

Obrazek

Specu to jak sie znasz to doradź. Lepiej kupic tanio stary dobry wzmak czy nowy z najnizszej pólki?


Ma ktoś z was wzmacniacz lampowy? Jak tak to napiszcie cos wiecej.[/img]
Ostatnio edytowano 16 cze 2005, 00:08 przez mbmaster, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2004, 23:26
Posty: 1101 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Sokool » 16 cze 2005, 00:02

mbmaster napisał(a):3.Co myslisz o wygluszeniu sciany opakowaniami po jajkach?

I oprócz tego jeszcze nie jedz kapusty, żeby lepiej słyszeć basy <lol> <lol> ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Xionc » 16 cze 2005, 01:21

mbmaster napisał(a):Lepiej kupic tanio stary dobry wzmak czy nowy z najnizszej pólki?


Jak znajdziesz stary dobry to sie nawet nie zastanawiaj. Ja mialem Harman/Karodn amplituner, brał z siec 420W a oddawal 2x40 przy 8 ohm, ale brzmienie mial o wiele lepsze niz to onkyo co mam teraz. Miałem tez na weekedn nowego harmana za 3000 i szczerze mowiac jakos tak za 3k to on nie brzmiał. Moim idolem jest Harman/Kardon :D:D:D
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez spec » 16 cze 2005, 09:24

mbmaster napisał(a):Dzieki Xionc. Wzmak ten ma ok 20 lat.

Obrazek

Specu to jak sie znasz to doradź. Lepiej kupic tanio stary dobry wzmak czy nowy z najnizszej pólki?


Ma ktoś z was wzmacniacz lampowy? Jak tak to napiszcie cos wiecej.[/img]

ze starymi bywa różnie , są modele które są poszukiwane i nigdy się nie starzeją hehehe , wiesz wszystko zależy od konkretnego modelu , wzmak lampowy to jest dopiero fajna zabawka , ale cóż dobry to drogi , to jvc to staruszek , nie jest to żaden blysk geniuszu , tak ze zdjęcia to denon jest wyższej klasy jak wzmak , ale nie znaczy to że n ie moze ładnie grać , jakie masz kolumny do tego zestawu????



a tak na marginesie , ile waży ten JVC ??????? wiesz przed epoką cyfrowych końcówek mocy , transformatorów r-core , mosfet-ów dobry wzmak oceniało sie na wagę , powaga , im cięższa elektrownia tym była , lepsza, pozdro
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez Sokool » 16 cze 2005, 11:11

Ja w Bielsku mam radmor'a 5102-T. Nie wiem ile to to ma lat (pewnie dużo więcej niż ja), ale gra bardzo ładnie. Kolega też ma jakąś starą unitrę i szczerze mówiąc, to według mnie gra lepiej niż jakieś nowe firmowe wzmaki z niskiej półki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sie 2004, 18:10
Posty: 2737 (1/10)
Skąd: Tychy
Auto: na gaz

Postprzez Paweł » 16 cze 2005, 12:38

spec napisał(a):wiesz przed epoką cyfrowych końcówek mocy , transformatorów r-core , mosfet-ów dobry wzmak oceniało sie na wagę

Chyba dalej jest taka regula, biorac pod uwage transformatory toroidalne i radiatory odprowadzajace cieplo ze stopni mocy pracujacych w czystej klasie A.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez spec » 16 cze 2005, 13:21

hehehe dalej tak jest , bo im cięższy to moim zdaniem "lepszy" ale teraz jest pytanie lepszy w czym.... no właśnie hehehe dobra starczy tych wywodów, moglibyśmy tak do sylwestra :D :D trzymcie się audio-maniacy <piwo>
ŚWIECĄC WŁASNYM PRZYKŁADEM POPRWAWIASZ BILANS ENERGETYCZNY KRAJU!!!!!!!!!
"nie ma takiego miasta LONDYN , jest Lądek , Lądek Zdrój..." hehehehe
?????????????FAJNY MAM AVATAR, NIE ??????????????
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2004, 16:52
Posty: 245
Skąd: RADOM
Auto: FORD FOCUS 1.8 16V KOMBI

Postprzez mbmaster » 16 cze 2005, 13:31

Wzmacniacz wazy ok 10kg jest to sredni model z serii.
Kolumny jakie posiadam to angielskie JPW Millennium 910

Troszke przestudiowałem histori JVC z tamtych lat. Jest to model w polsce niedostepny. U nas byly modele A-K (od 1 do 9). A w niemczech i panstwach bardziej rozwinietych <lol> dodatkowo sprzedawano a serie A-X (od 1 do 9) seria Dynamic: Super A czyli cos takiego jak technicsowskie New Class AA
Wygladaja tylko podobnie ale bardzo sie roznia bo mialem okazje tesowac serie A-K20 i w zyciu nikomu bym jej nie polecil. Ten wzmak ma naprawde przecudny dzwiek, nie podbija sztucznie basu ani sopranu. Moc szacuje na 2x80 (na wyswietlaczu jest 2x100Wat) przy 8ohm. Pobor z sieci 350W

Ok to jaki stary model moglibyscie polecic bo czasem mozna cos upolowac tanio z niemiec albo na allegro. Pozdrawaim
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sie 2004, 23:26
Posty: 1101 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Xionc » 17 cze 2005, 01:11

Kable:
interkonekt profigold: ok 60zł
głośnikowe 18zł/m 4mm wporzo
to są ceny sklepowe, jak sie tam pojdzie to sie cos wynegocjuje :]

jak 4mm kable nie wejda w zaciski do wzmacniacz to mozesz dokupuc specjalne szpilki
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje