Wiatrówki / strzelectwo sportowe

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez Radex » 27 cze 2009, 13:39

ktoś z Was może lubi się odprężyć przy wiatróweczce? Ja jakieś 3 tygodnie temu przewaliłem całą wypłatę na wiatrówkę HW 50s z lunetą Leapers powiększenie 3-9 obiektyw 40mm z regulacją paralaksy. jeszcze jej nie ustawiłem dokładnie bo kupiłem później ale samo strzelania sprawia mi ogromną frajdę, zaczęło się od chińskiej wiatrówki za 120zł

może by tak kiedyś zrobić małe zawody mazdaspeed jeśli będzie więcej userów tego sprzętu?

a to moja druga kochanka, ściana będzie pomalowana dlatego przykręciłem sobie ją na tym malunku co go pare latek temu zrobiłem
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez magicadm » 27 cze 2009, 15:10

Radex84 napisał(a):ktoś z Was może lubi się odprężyć przy wiatróweczce?

Fajna zabawa, tylko w moich warunkach ciężko znaleźć bezpieczne miejsce do tego sportu.

Radex84 napisał(a):jakieś 3 tygodnie temu przewaliłem całą wypłatę na wiatrówkę

A ja ze dwa miesiące temu wywaliłem na zbity pysk spod bloku gówniaży, którzy w pobliżu placu zabaw urządzili sobie strzelnicę :D

Fajny sport, ale tak jak MediaMarkt ;)

PS
Malunek super :)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 01:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez lukasssss1 » 27 cze 2009, 16:33

fajna zabawa sobie tak postrzelać,ale trzeba mieć warunki i głowę do tego..bo słyszało sie w TV co takie wiatrówki mogą w niepowołanych rękach :)

P.S malunek zajefajny :) sam malowałeś?? czy jakiś wzór naklejony na ścianę ?? tez bym sobie coś takiego sprawił na ściance :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2008, 19:55
Posty: 419 (0/1)
Skąd: Białystok/Mońki
Auto: Mazda 6 2.0d 2007r. GG Hatchback

Postprzez Radex » 27 cze 2009, 21:13

ja mieszkam w bloku ale strzelać jeżdżę z kumplem w tereny gdzie nie ma ludzi i zawsze mamy oczy dookoła głowy. najczęściej w jedno upatrzone miejsce niedaleko miasta albo za domem teściów gdzie jest duży kawałek pięknej łąki.
myślę że temat niebezpieczeństw spowodowanych wiatrówką możemy odstawić na bok bo jeśli tylko mamy trochę oleju w głowie i wyobraźni to sport jest jak najbezpieczniejszy. a jak ktoś jest głupi to i młotkami będzie rzucał z 10tego piętra w ludzi.

lukasssss1 – malunek własnoręczny, najpierw kontury ołówkiem a potem wypełnianie małym pędzelkiem. zeszło mi około 4 godzin o ile dobrze pamiętam

magicadm – a nie macie w Warszawie żadnych strzelnic? malunek fajny ale już po paru latach znudził poza tym muszę wszystko pomalować od nowa bo już gdzieniegdzie brudna ściana i jakieś dziury po kołkach (nie po śrutach :P ;) )

ps.
a co do gówniarzy z wiatrówką, chyba myślę że dobrym pomysłem byłoby żeby taką wiatrówkę mogła zakupić tylko osoba powyżej 18tego roku życia. osoba młodsza nie ma jeszcze tej wyobraźni i często trzymają się jej głupoty.
wiem że w paru większych sklepach przy zakupie wiatrówek sprzedawcy proszą o dowód osobisty. ale w większości przypadków nie ma nic takiego miejsca bo niby nie trzeba ale myślę że to dobry pomysł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez radost » 19 lis 2009, 10:50

Znawcy tematu polećcie co kupić. Pierwotnie miała to być chińszczyzna ale chyba trochę dołożę i kupię coś normalnego. Do 3-4 stówek powiedzmy...
626 GE KL --> 626 GE FS --> Xedos 6 CA KF --> Grandeur 3.3
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2006, 20:23
Posty: 182 (0/1)
Skąd: koło
Auto: xedos 6 CA KF

Postprzez Radex » 19 lis 2009, 11:06

radost napisał(a):Znawcy tematu polećcie co kupić. Pierwotnie miała to być chińszczyzna ale chyba trochę dołożę i kupię coś normalnego. Do 3-4 stówek powiedzmy...

przede wszystkim dobrze ze nie chcesz kupowac chinszczyzny (choc czasem trzeba kupic aby sie przekonac do strzelania)

ale z doswiadczenia i opinii wielu osob wiem ze to stracona kasa. ponadto mozesz stracic kawalek palca albo zrobic komus krzywde bo mechanizmy spustowe lubia sie psuc w nieoczekiwanym momencie.

polece Ci sprawdzoną, niezawodną konkstrukcję która jest wart swoich pieniędzy
później jak chcesz to można dokupić sprężynę eksportową i zwiększyć moc wiatrówki.
jedna z najsolidniejszych wiatrówek produkcji Czeskiej

http://kolba.pl/wiatrowka-slavia-p-1102.html

za 3-4 stowki niestety kupisz dziadostwo produkcji chinskiej nawet jesli bedzie sie nazywalo Norconia Germany. to bedzie i tak dalej kicz. Wiec jesli masz zamiar pchac sie w cos takiego to juz lepiej kup zwykla chinke za 170zl a do reszty kasy dozbieraj do slavii
i wtedy pomysl juz o tej nowszej np :)
http://kolba.pl/wiatrowka-slavia-p-876.html

jak nie chcesz dizadostwa i chcesz sie pocieszyc dluuugo wiatrowka kup slavie


z tych do 500zl moge jedynie przychylic sie ku Hatsanowi, ale musialbys zasiegnac opinii kogos na forum hatsana
http://kolba.pl/wiatrowka-hatsan-sas848 ... -p-30.html
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez radost » 19 lis 2009, 12:13

Myślałem właśnie o hatsanie. Zaczynają się na alledrogo już od 299 zeta. Ale być może kupię używkę slavię 630 po tiuningu w profesjonalnej firmie (mam na oku).
Dzięki za info.
626 GE KL --> 626 GE FS --> Xedos 6 CA KF --> Grandeur 3.3
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2006, 20:23
Posty: 182 (0/1)
Skąd: koło
Auto: xedos 6 CA KF

Postprzez Radex » 19 lis 2009, 12:31

ale poczytaj o hatsanach bo z nimi roznie bywa, ja bym jednak bral slavie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez sq2jul » 19 lis 2009, 20:28

ja juz chyba od roku czy dwoch lat mysle o tym, zeby zainteresowac sie tym sportem na powaznie (czyt. zakupic cos do postrzelania). Mialem okazje swego czasu troche postrzelac (niestety nie pamietam z czego – wiatrokwa byla o tyle charakterystyczna, ze naciag miala wzdłuż lufy – odciagany w dol) i spodobalo mi sie. Jednak jak to w zyciu bywa, zawsze znajda sie jakies pilniejsze wydatki :) Ale caly czas gdzies tam o tym mysle.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 20:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez radost » 19 lis 2009, 21:27

Decyzja podjęta. Jutro zakup. Będzie to slavia 630 używka. Zrobiłem małą wyprzedaż gratów w dziale sprzedam, może trochę dozbieram :]
626 GE KL --> 626 GE FS --> Xedos 6 CA KF --> Grandeur 3.3
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2006, 20:23
Posty: 182 (0/1)
Skąd: koło
Auto: xedos 6 CA KF

Postprzez Radex » 19 lis 2009, 22:11

sq2jul napisał(a):ja juz chyba od roku czy dwoch lat mysle o tym, zeby zainteresowac sie tym sportem na powaznie (czyt. zakupic cos do postrzelania). Mialem okazje swego czasu troche postrzelac (niestety nie pamietam z czego – wiatrokwa byla o tyle charakterystyczna, ze naciag miala wzdłuż lufy – odciagany w dol) i spodobalo mi sie. Jednak jak to w zyciu bywa, zawsze znajda sie jakies pilniejsze wydatki :) Ale caly czas gdzies tam o tym mysle.
dolny naciąg, dość wygodne ale mniej bezpieczne w porównaniu do klasycznych, łamanych wiatrówek.
wiatróweczka fajna sprawa, jak kupisz dobry sprzęt to starczy na laaaaaaaaaata i Twój syn bedzie z niej jeszcze strzelal :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez logimen » 19 lis 2009, 22:12

dobra alternatywa jest tez ASG lub karabinek AEG. Bezpieczniejsze. Sam lubie bron i do niedawna posiadalem wariacje Colta 1911 taka dosyc nowoczesna i z dluzsza lufa. Byla super, ale musialem sprzedac bo potrzebowalem kasy. W wawie nie ma gdzie strzelac. Fajnie jak ktos ma swoj dom i miejsce za nim do strzelania.

A strzelnice sa drogie :/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2005, 22:34
Posty: 360 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: MX-5 NB 10th Anniversary
Mazda3 BK '07 LF 2.0

Postprzez Radex » 19 lis 2009, 22:35

ASG to juz inna bajka, bo strzelanie na krotszy dystans najlepiej do zywych celow :)
kolega namawia mnie na asg ale szkoda mi troche kasy poza tym mam wiatrowke hmmmm
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez bullet » 20 lis 2009, 00:03

ooo dawno z dobrej wiatrówki nie strzelałem, bardzo fajny odprężający sport,
mój brat z ojcem kiedyś strzelali sportowo (bardziej jako hobby) to mogłem się pobawić fajnymi sprzętami,
miałem dwie ulubione, obie długie, pierwszą generalnie bez specjalnych umiejętności nie miałem problemów z odstrzeleniem łebka z zapałki z 10 metrów, a druga, której na początku nie miałem siły naciągnąć, no cóż, można z nią było chodzić na małe polowania, przestrzelenie grubego ocynkowanego wiadra czy centymetrowej płytki ołowianej nie stanowiło żadnego problemu :D

niestety jak każda dobra zabawka potrafi kosztować, chyba, że ktoś chce mieć taką do strzelania do puszek po coli przy grillu to może kupić nawet taką od ruskich za okolice 3 stówek no i trzeba uważać, żeby sobie nią krzywdy nie zrobić (a jest to dużo łatwiejsze niż taką normalną) – niestety nie nadają się do niczego więcej, no może jeszcze do wbijania gwoździ :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2006, 22:20
Posty: 258 (0/4)
Skąd: Wro
Auto: a zależy kto kluczyki da

Postprzez rafal_ldz » 20 lis 2009, 00:25

ja wolę iść raz na jakiś czas na strzelnicę, cena naboju od 1zł np. na walther P22, kbks
Navigare_necesse_est,_vivere_non_est_necesse...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2008, 19:59
Posty: 78
Skąd: Łódź/Szczecin
Auto: 626 GW 2.0 DiTD
Punto II 1.2 8V

Postprzez bullet » 20 lis 2009, 00:41

rafal_ldz napisał(a):ja wolę iść raz na jakiś czas na strzelnicę, cena naboju od 1zł np. na walther P22, kbks

<spoko> <spoko> <spoko>
fajna zabawa, mnie jakoś do palnej nie ciągnęło, ostatni raz z palnej strzelałem w wieku chyba 14 lat, kilka strzałów z rewolweru kumpla ojca i dubeltówki wujka .... na tym koniec, hmm .... może spróbuje ponownie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2006, 22:20
Posty: 258 (0/4)
Skąd: Wro
Auto: a zależy kto kluczyki da

Postprzez Radex » 20 lis 2009, 00:46

bullet proboj, fajna sprawa :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez bullet » 20 lis 2009, 15:27

wiem, że fajna, ale mnie znów ciągnie do klawiatury i nadmiernych ilości kaaaawwyyyy :]
jak będę miał okazję na bank sobie postrzelam, hmmm ale kiedy to będzie ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 kwi 2006, 22:20
Posty: 258 (0/4)
Skąd: Wro
Auto: a zależy kto kluczyki da

Postprzez Max89 » 20 lis 2009, 17:23

Ja kiedyś się trochę interesowałem bronią pneumatyczną, bo ojciec miał faze na to :D
Mam kilka karabinków m. in. Weihrauch'a HW 97k, HW 98, Diane 48 i pistolet na CO2 Walther cp99. Pozakładane do nich są dwie lunetki Nikko i jeden Bushnell.
Już chyba ze 2 lata nie strzelałem, ale może kiedyś się wybiorę na strzelnice. W Warszawie kiedys w każdą niedzielę rano zbierało się grono wiatrówkowców na strzelnicy na Marymoncie. Nie wiem jak jest teraz. Lubiłem sobie postrzelać do szczurków field target <faja> Coś takiego dla niewtajemniczonych: CEL
Jak trafisz w żółte to zwierzak się kładzie :)
Polecam forum jeśli ktoś chce coś kupić i szuka info: http://bron.iweb.pl/
BTW Fajny pomysł z tym zamocowaniem na ścianie :)
Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, 23:13 przez Max89, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 maja 2007, 12:52
Posty: 36
Skąd: Wa-wa/ B-stok
Auto: Były Mx-5: NB '00 i NC '06

Postprzez Radex » 28 maja 2010, 12:49

odgrzeje kotlecika :)

z powodu nadchodzących cieplutkich dni i aktywnego spędzania wolnego czasu kupiłem niedawno taką zabawkę ASG i strzelamy się z ekipami z podzamcza, klucz i okolic
Obrazek

gdyby ktoś byłby chętny i chciałby się przyłączyć serdecznie zapraszamy :)

ostatnio wymieniłem komorę i gumeczkę hop up i jest 450 FPS <diabełek> w przyszłości lufa precyzyjna i będziefajnie :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 22:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park