Wiatrówki / strzelectwo sportowe

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.

Postprzez s i w y » 7 wrz 2010, 09:36

nie lepiej aby kazdy kupił sobie po wiatrówce 4,5 mm ?? jak strzelisz to przynajmniej zaboli, liczy się realizm <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2009, 11:01
Posty: 1112
Auto: m6

Postprzez Radex » 7 wrz 2010, 11:01

no siwy widac ze malo wiesz o temacie i jestes jednym z niedoinformowanych ludzi co to mysla ze paintbal jest realistyczny bo jest farbka w kulce hahaha

gwarantuje Ci ze jak dostatniesz z plastikowej kulki 6mm to tez poczujesz, o headshocie juz nie mowie bo kolesie po tydzien-dwa chodzą z pi**ami na twarzy

a tak wyglada m4 po kilku modyfikacjach, luneta do lasu. do budynków mam kolimator.
broń boczna replika beretty full metal z blow backiem na gaz :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez s i w y » 7 wrz 2010, 11:06

może twoja jest bardzo mocna, ale chłopaki ode mnie bawili się ASG i jakoś mnie to nie bolało ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2009, 11:01
Posty: 1112
Auto: m6

Postprzez Radex » 7 wrz 2010, 11:37

nie wiem co mieli, ale czasami jak sie zjawi ktos poczatkujacy to faktycznie przynoszą jakiś chłam z odpustu za 60zł i można do nich siać z daleka a oni nawet nie podejdą bo mają za mało FPS i zbyt mały zasięg

poza tym ASG jest sportem bardziej honorowym niz paintball, nie musi bolec, jak dostales to po prostu schodzisz. a realizm w ASG polega dodatkowo na stosowaniu przez graczy pelnego umundurowania, uposażenia oraz replik prawdziwych broni. do tego czesto realizowane sa scenariusze z roznych historcznych starc/operacji. dodatkowym czynnikiem realizmu jest stosowanie taktyk w obronie i ataku.

zreszta jesli ktos bardziej zaangazowany jest czy w paintball czy w asg to nie ma mowy o nie przyznawaniu sie do trafienia.
takie przypadki wystepuja wszedzie w paintballu i w asg glownie wsrod amatorow i ludzi ktorzy jada postrzelac raz na rok.

a paintall vs asg... co kto lubi :)
na pewno asg tansze, 3000 kulek niecale 30zł, a bron zasilana jest akumulatorkami zasilanymi przez prad.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez s i w y » 7 wrz 2010, 11:44

no tańsze tańsze.. kiedyś miałem na oku jakąś replikę (być może taka jak twoja) ale stwierdziłem, że i tak nie będę miał czasu biegać z tym. Przynajmniej nie znam osób w okolicy, którzy by się jeszcze w to bawili.. Ci co kiedyś u mnie mieli już dawno zajechali sprzęt, jak to mówili w "ciężkich starciach" :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2009, 11:01
Posty: 1112
Auto: m6

Postprzez Radex » 7 wrz 2010, 12:33

o takie rzeczy tez trzeba dbac, konserwowac, nie dopuszczac zeby do srodka broni sypal sie piach itd.
wiec te ich ciezkie starcia domyslam sie jak wygladaly hahaha
szkoda ze nie masz ludzi w okolicy zajmujacych sie asg, dobra ekipa to podstawa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez s i w y » 7 wrz 2010, 13:17

Radex84 napisał(a):dobra ekipa to podstawa


właśnie o to chodzi.. U mnie to każdy robiłby headshoty :P hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 lip 2009, 11:01
Posty: 1112
Auto: m6

Postprzez megabebzon » 13 wrz 2010, 20:16

A czy ktoś bawi się w strzelanie z pistoletów wiatrowych? Jam mam Walthera CP-99 z blow-backiem, ale nie jestem zadowolony z celności; poza tym sporo gazu idzie na przeładowanie – denerwuje częsta wymiana naboju. Co myślicie o colcie 911 government albo GSG?
Mistrza cechuje spokój i długie ruchy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2006, 16:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Częstochowa/Koszalin/Wędrzyn/Warszawa Targówek/Bródno
Auto: mercedes 450 SL '72 EU
smart roadster

Postprzez Radex » 13 wrz 2010, 21:14

megabebzon napisał(a):A czy ktoś bawi się w strzelanie z pistoletów wiatrowych? Jam mam Walthera CP-99 z blow-backiem, ale nie jestem zadowolony z celności; poza tym sporo gazu idzie na przeładowanie – denerwuje częsta wymiana naboju. Co myślicie o colcie 911 government albo GSG?

nigdy nie bawilem sie w krotkie wiatrowki, glowna ich wada jest krotka lufa, przy prawie wszystkich nie bedziesz zadowolony z celnosci, to sa takie pierdółki.
dlatego kupując "pierdółke" kupilem sobie berette na kulki 6mm. przynajmniej moge jej uzywac jako bron boczna podczas walk. ale takze jako zabawke do strzelania do celu na blizszy dystans.
jesli chcesz celnosci, kup gwintowana wiatrowke... np slavie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Postprzez qwert » 16 maja 2013, 16:50

Fajniejsza zabawa jest postrzelać z broni czarnoprochowej :) Oczywiście nie trzeba mieć na tą broń żadnych kwitów oprócz dowodu osobistego.
http://www.romb.org.pl
Sprzedam Mazde 5 1.8 benzyna z 2011r.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 14 cze 2012, 21:03
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 5 CW 1.8 116KM 2011r.
Mazda 3 BK 1.6B 2005 r.
Stag4,Barracuda,Alaska

Postprzez slisman » 16 maja 2013, 22:34

a ja wam polecę z całego serca łucznictwo (ja strzelam z refleksyjnego – takie tam z dalekiego wschodu :P).

Dużo bardziej mnie wciągnęło niż wiatrówka....aczkolwiek wymaga trochę inwestycji. No ale wrażenia – super!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lut 2010, 15:49
Posty: 981 (42/24)
Skąd: Trójmiasto
Auto: Ford Explorer 4.0 SOHC V6 205 km

Postprzez Tommasino » 17 maja 2013, 16:50

Gajos od nas z Łodzi był ostatnio na strzelnicy komercyjnej od miastem i za 100pln można było postrzelać

P64
Glauberyt
Glock 17
Strzelba Mossberg

Fajna opcja. Jak będzie okazja też się wybiorę

Swoją drogą wiele bym dał za możliwość zabawy ze starym AK 47
Skrajnie Uprzedzony Kolega
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2011, 17:01
Posty: 1341 (4/9)
Auto: Czerwone

Postprzez marcintor » 27 wrz 2013, 22:52

Ja mam doświadczenie i ASG i z wiatrówkami i powiem tak – nie można ich porównywać, bo to co innego. ASG to gra, gdzie idziesz w teren (las, opuszczone zabudowania itp.), dzielisz się na grupy i jest strzelanka. Czasami jest to nawet odtworzenie prawdziwych bitew. Ubierasz się w oporządzenie, chodzisz godzinami po lesie, grasz wg pewnych reguł.
Wiatrówka to bardziej rekreacyjny sport, chociaż są w tej dyscyplinie zawody. dla mnie to jednak coś bardziej statecznego, ustawiasz cele i po prostu strzelasz.
oba typy strzelania do mnie przemawiają, miałem replikę ASG, teraz mam wiatrówkę. Jednak mam takie małe marzenie wrócić do ASG... Mam cały sprzęt oprócz repliki (poprzednią sprzedałem), jak kiedyś finanse pozwolą, to wrócę do ASG. A wiatrówka ostanie nadal w sferze statecznej rozrywki.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2013, 22:57
Posty: 33 (0/4)
Skąd: Toruń - miasto (Ko)p(i)ernika
Auto: Mazda 5 MZR-CD 143KM, 2006r

Postprzez bajer0 » 7 paź 2013, 17:34

A ja tydzień temu kupiłem sobie TT`ke Crosmana.
Cała metalowa, ciężka, gaz Co2, 18 śrucin, blowback.
Jak na razie zabawa super, ciężko z celnością (brak doświadczenia), ale nie rezygnujemy.
Sąsiad zakupił CZ`ke również co2.
Strzelamy głównie w piwnicy (piwnicę zamykamy na klucz, strzelamy w ślepym zaułku, okulary ochronne i do przodu.) Nikt na linie strzału nie wtargnie, jedynie groźne są rikoszety, ale ciężko ich uniknąć.

Jeszcze lepiej strzela się u mnie na działce. Mam widok ponad 100m na łąkę za celem, więc również zagrożenie minimalne.

A TTka wygląda tak:

Obrazek
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez zadra » 26 gru 2013, 00:20

kupiłem sobie TT`ke Crosmana.


ciekawy wybór- ja również zaczynałem kiedyś od blow-backa
myślę,że docelowo warto zainteresowac się czymś strzelającym śrutem standardowym(wydaje mi się,że Twój pistol strzela kulkami BB's)
są modele pistoletów zasilanych CO2 z magazynkami i to bardzo profi.
celność również bez zarzutów i dodatkowo na odległości mocno przekraczające piwniczne 5...10m
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3146 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez bajer0 » 7 sty 2014, 21:13

Tak, strzela kulkami BBs (4,5mm).
Mój magazynek mieści 18 śrucin, na szczeście nie jest połączony z komorą na co2 (dzięki czemu magazynki są tańsze).

Do tarczy (14cmx14cm) strzelamy z ok 6 metrów.
Do puszek po piwie udaje się trafiać z ok 20metrów (jak narazie 1 na 5 strzałów ale to i tak nieźle ;) )
z 15metrów wchodzi już 3/4 na 5 strzałów do puszki. – oczywiście nie w piwnicy a na świeżym powietrzu.

W sumie wystrzelałem ze swojej jakieś 3,5 – 4tyś kulek :)

Wiatrówka dostała kaburę (do paska). Sąsiad dokupił laser i kaburę do CZki – super zabawa, polecam !
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 13:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez zadra » 14 sty 2014, 00:18

zaczynałem od cp99 compact(bb's), później był cp 88(standard)..
Jestem wierny CO2, choć już w innym wydaniu – aktualnie brak czasu, ale gdy było go więcej, to obalałem figurkę z 35m (kilzona 40mm)... z czeskiego pistolca.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3146 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Radex » 17 sty 2014, 01:50

Ja mam Berete full metal z blow backiem na green gas też na BB. Kawałek porządnej zabawki :) (jest na zdjęciu pare postów wyżej)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2007, 23:24
Posty: 8982 (46/30)
Skąd: Zawiercie
Auto: Bunia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Hyde Park